Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 554

Tema: FertiliyFriend.com: pitanja vezana za site i BBT grafove 3

  1. #51
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    evo cure sve ok.
    Proradilo je.

  2. #52
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Just Me prvotno napisa
    Molim komentar vezano uz bazalnu temp. i ovulaciju;
    Uvijek sam mislila da prepoznajem ovulaciju po pikanju u jajniku i pojavljivanju sluzi međutim ovo je prvi ciklus da mjerim bazalnu temperaturu i ispada da mi je ovulacija bila 7-og (pad temperature i nagli rast 8-og) no bol u jajniku i sluz se tek počela pojavljivati 8-og

    Možda je i to razlog što do sada nismo ništa uspjeli napraviti jer smo se uvijek " trudili " kad se počela pojavljivati bol i sluz, a po BT je ovulacija izgleda već prošla :?

    Svaki komentar je dobrodošao
    Just Me, ne znam koji ti je dc, ali da bi bila sigurna da je taj dan kad je bio pad temperature bila ovulacija, moraš imati povišenu temperaturu bar tri naredna dana.
    Vidim da već 4 dana kasnim s odgovorom, pa me baš zanima kakve su ti temp. sada?
    Inače, stavi graf u potpis da ga i mi možemo vidjeti i komentirati...(ne laje kuja zbog sela, već.... ) Možda me još nisi upoznala, ali ja JAAAAAAAKO volim grafove i jednadžbe. Pusa.
    Ineska, za tebe isto vrijedi, daj mi na uvid svoj graf!!!! Pliiiiiiiiiiiiiiiz!!!!

  3. #53
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    Super Sandrij2, tek sad mi niš nije jasno ... moje temp su počele padati pa onda opet rasti. Kaj sad to znači, da uopće nisam ovulirala :? . Zašto mi je onda ovaj biserni Fefe označio ovulaciju?
    Ajd' pogledaj moj chart

  4. #54
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    evo ga na moj grafić - sve je samo ne moćan.
    Par pišljivih temperaturica...pih...

  5. #55
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Just Me, nema greške, FF je označio upravo ono što je očito!!!! Vibram da je tih dana bilo akcije!!!! ~~~~~~~
    Ineska, dobro si napisala: grafić... Umrla sam od smijeha kad sam vidjela one 3-4 temperaturice. Nego, šta je to danas crtica jednako crvena kao i kontrolna?

  6. #56
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Da, danas ujutro je bila jednako crvena kao i kontrolna. Popodne ću ponoviti test i onda će testna crta najvjerojatnije biti ful tamnija od kontrolne.
    Tako da pretpostavljam da ću početi ovulirati danas kasno navečer, tijekom noći ili ujutro.
    Testirati ću se i dalje da vidim kada će crtica početi blijediti tj. da li će mi biti kao i u prvom ciklusu: od istobojnih crtica do blijeđenja tj.ovulacije prošlo je 12 sati.
    Keks je pao jučer, a obavezno mora danas i sutra.
    Eto, živi bili pa vidli.

  7. #57
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Joj, super, Ineska!!!!
    Znači, testna crtica mora biti tamnija od kontrolne kad je vrijeme za akciju???? Naime, meni se jutros konačno počela pojavljivati. Ali samo pojavljivati. Znatno vidljivija je od one od jučer, no daleko od kontrolne, pa sam u panici kojom brzinom će tamniti, jer MM je narednih 5 dana u turbo poslu (ja u šali kažem da mu je počela sezona), pa me strah da ga ne bude u pravo vrijeme. Ipak, ponosna sam na sebe, jer ne pokazujem tu paniku pred njim. I sama sebe uspijevam ubijediti da ako ne bude ovaj mjesec, biće sljedeći... A ove trakice će mi biti vodič, pa ću onda točno znati....
    Mislim, ovo sam trebala pisati na drugoj temi, sorry... Prebacit ću, jer tamo je bitnije...

  8. #58
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    ohohooooooo! Pacure vi ste u tandemu, ajmo nek je plodno hopsanje :D ovaj vikend, a slijedeći će Ineska već napraviti neki testić!

  9. #59
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Aliiiiii, prije Ineske testić će napraviti Rene2!!! ~~~~~~~~~~

  10. #60
    imported_znatiželjna

    Početno

    Pozdrav svima!
    Zanima me jel koristite FF kao normalni ili vip članovi? tek sam se prijavila tamo pa me brine kako će izgledati sve to nakon što mi istekne vip probni period... za skoro sve mi govori da je vip opcija pa ne znam hoće li mi ikakve informacije ostati na kalendaru, tj. grafu.
    s kakvim toplomjerom mjerite bazalnu temperaturu? čitala sam da postoje i neki posebni baš za mjeriti BBT pa me zanima ima li koja takav toplomjer i koliko košta i di ga se može kupiti?

  11. #61
    imported_znatiželjna

    Početno

    našla sam i gdje se mogu skinuti bt grafovi za isprintati pa ako nekome treba...
    http://www.pinelandpress.com/faq/bbt/bbtdownload.html

  12. #62
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    Ma ovaj mjesec je MM stalno negdje uokolo (čitaj službeni put ) tako da čisto sumnjam da smo nešto uspjeli napraviti... Al' bar znam za sljedeći mjesec. Nema šanse da ga negdje pustim tih dana ...

  13. #63
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj znatiželjna prvotno napisa
    Pozdrav svima!
    Zanima me jel koristite FF kao normalni ili vip članovi? tek sam se prijavila tamo pa me brine kako će izgledati sve to nakon što mi istekne vip probni period... za skoro sve mi govori da je vip opcija pa ne znam hoće li mi ikakve informacije ostati na kalendaru, tj. grafu.
    s kakvim toplomjerom mjerite bazalnu temperaturu? čitala sam da postoje i neki posebni baš za mjeriti BBT pa me zanima ima li koja takav toplomjer i koliko košta i di ga se može kupiti?
    Mislim da sam se ja registrirala negdje u 2.mjesecu i nisam VIP član, iako FF to stalno nudi... Vidjećeš, u početku će ti davati dosta informacija, mislim prva 2-3 mjeseca, možda i manje, a onda će ti neke od tih ukinuti i nuditi samo ako ćeš biti VIP član. Međutim, ono što ti ostavi je sasvim dovoljno, ako ništa drugo da ne moraš crtati doma po papiru, jer O ionako možeš i sama naslutiti po temperaturama.
    A što se tiče termometra, ja koristim obični (prije sam imala živin i koristila bih ga još, ali mi se razbio, a sad digitalni, neki Koreanac i to na samo jednu decimalu, ali mi se ne da sad kupovati opet novi, s dvije decimale).
    Ako imaš još pitanja, pucaj!!!

  14. #64
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ineska i meni je fefe tek u trećem pokušaju upisao BT u subotu, izgleda da je nešto zaštekao, jer je poslije toga prebacio O sa 17. na 13.dc (no way!)
    znatiželjna na VIP-u imaš nešto više funkcija, ali sasvim je dovoljno i ovo obično, nema potrebe da odeš na VIP. Ja koristim digitalni kupljen u DM-u za 30kn i ima samo jednu decimalu, a prije sam živin. Ne treba ti dvije decimale da vidiš kad je bio temperaturni skok, jer on bude barem za 0,2°C

  15. #65
    imported_znatiželjna

    Početno

    mjerila sam već i prije BT i crtala si na papir i sama si određivala ovulaciju. Kako su mi ciklusi relativno uredni i grafovi su bili ok pa nije bilo problema u određivanju. Ali to je bilo već daaavno i sad mi se ne da opet sama crtati...
    Prije sam koristila onaj klasični živin toplomjer, ali malo mi je glupo u polusnu stavljati ga u usta..., a i dugo treba držati pa razmišljam kupiti neki digitalni.
    Što da vam kažem, uljenila sam se

  16. #66
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ma, samo da ovdje izbacim svoje nezadovoljstvo sporim rastom temperature. A i ovaj novi termometar mi se nikako ne sviđa. Vratiću se ja živinom, ako glupa vještica dođe i pomrsi mi račune.
    Nego, kad vam taj digitalac zapišti, ako ostavite termometar još neko vrijeme u ustima, temp. se i dalje diže. I šta onda da računam, onu temp. kad je zapištao termometar ili onu najvišu, kad konačno prestane dizanje temp.?
    Mislim, ako me tko uopće skužio... Jer od ujutro me pere neki negativan osjećaj. Imam feeling da je O bila ipak malo kasnije nego sam ja mislila, pa se bojim da plivači nisu toliko izdržljivi...

  17. #67
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Ja izvadim čim zapišti pa sam na miru jer znam da svaki dan mjerim na isti način (jer da ga ostavim duže onda bi se svaki dan pitala jesam li ga ostavila dovoljno, jesam li ga ostavila uže kao i jučer ili kraće??? Aaaaaaa previše pitanja...izvadiš ga kad zapišti i mila majka)

    A šta se tiče temperature...FF će ti O označiti 17 dc a prema LH trakicama je definitivno bila 16 dc.
    I mislim isto tako, da recimo imaš toplomjer s 2 decimale možda bi ti temp 17 dc bila 36,33 ili 36,34 i onda bi ti FF označio O 16 dc. Šta misliš jel tako?
    A jesam to složila... valjda si skužila...

  18. #68
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ma, k'o da si mi misli čitala, skoro si i te decimale pogodila!!!
    I ja tako nekako mislim... Budemo vidjele!!!

  19. #69
    imported_znatiželjna

    Početno

    kupila sam samsungov digitalni toplomjer na 2 decimale i sad me brine ovo što pišete da i dalje diže temperaturu iako je zapištao...

  20. #70
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    znatiželjna, nemaš razloga za brigu!!! Vadi ga kad zapišti!!! (termometar, )

  21. #71
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    FF se smilovao i označio O 16. dc!!!! :D
    Ineska, si ga potplatila?

  22. #72
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Ineska, si ga potplatila?
    Zaprijetila sam mu... On će nas zezat...pih... Malo morgen! 8)

  23. #73
    imported_znatiželjna

    Početno

    testirala sam toplomjer i ne diže temperaturu nakon pištanja! :D
    ali voli pokazati neke čudne temperature tipa 35,5!! i to naveće klasićnim mjerenjem što je za mene nemoguća temperatura! :/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    sandrij2 - skužila sam sa kod sebe da dobijem M kad mi se spusti temperatura. Kod tebe sam vidjela da si dobila M kad si izmjerila 36,9! Ja sam po nekoliko grafova zaključila da je trudnoća, ako temp ostane visoka. Sam zabrijala?

  25. #75
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    sandrij2 - skužila sam sa kod sebe da dobijem M kad mi se spusti temperatura. Kod tebe sam vidjela da si dobila M kad si izmjerila 36,9! Ja sam po nekoliko grafova zaključila da je trudnoća, ako temp ostane visoka. Sam zabrijala?
    Ne bi trebalo biti tako, vidiš da je kružić šupalj, to znači da ili nije mjerila u vrijeme kao obično, ili je razlog visokoj temperaturi nešto drugo, npr. prehlada (kao kod mene danas). Nakon O se ne bi smjela spustiti ispod crte (coverline)

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    hvala, rene2. Tako sam nešto i mislila. :/

  27. #77
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Citiraj andiko prvotno napisa
    sandrij2 - skužila sam sa kod sebe da dobijem M kad mi se spusti temperatura. Kod tebe sam vidjela da si dobila M kad si izmjerila 36,9! Ja sam po nekoliko grafova zaključila da je trudnoća, ako temp ostane visoka. Sam zabrijala?
    Ne bi trebalo biti tako, vidiš da je kružić šupalj, to znači da ili nije mjerila u vrijeme kao obično, ili je razlog visokoj temperaturi nešto drugo, npr. prehlada (kao kod mene danas). Nakon O se ne bi smjela spustiti ispod crte (coverline)
    andiko, dobro ti misliš... No, i mene je malo zbunila ta visoka temp. onaj dan kad je stigla M. Nisam mjerila u isto vrijeme, ali razlika je bila samo sat vremena. Pa onda sljedeći dan BT također visoka, a ja još više :? Svašta mi se motalo po glavi, bolje da vam ne pišem koji su to trileri bili... No, BT je 3. dan M pala, pa sam se prestala opterećivati... U svakom slučaju, to tako ne treba biti niti mi je ikad do sada tako bilo. BT fajn padne na dan M, tako da već ujutro nakon mjerenja BT znam da će vrag doći...

  28. #78
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    andiko, tebi je 13.DPO. Ćeš raditi testić? Sad bi već mogao pokazati... ~~~~~~~~~~~~~~~

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    jesam. jutros. NIš od toga - više se niti ne nadam...
    Ovo je prvi put da sam radila HPT. Bilo je interesatno

  30. #80
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    A joooooj, tako mi je žao.
    Ali, ne pisati to "više se niti ne nadam..."
    Novi ciklus- nova nada!!!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ma, ovak mi je lakse. Skroz sam se skulirala. Po uzoru na MM 8)
    I tako sljedeći mjesec sam kod dr. Lučingera - onda ću se valjda nadat...
    Hvala sandrij2

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    bas mi8 je cudan ovaj ciklus. Zadnja dva mjeseca je bio identičan, a ovaj mjesec.... Kaj je normalno da lutealna faza mijenja dužinu ? U kojoj mjeri se to tolerira? Imate kakvih komentara na moj grafek?

  33. #83
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Meni tvoj chart baš dobro izgleda, izgleda mi kao da si trudna!!! Ma vidjela sam i onaj minus, ali svejedno, ja bih na tvom mjestu izvadila betu. Temperature su čist O.K.

  34. #84
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    bas mi8 je cudan ovaj ciklus. Zadnja dva mjeseca je bio identičan, a ovaj mjesec.... Kaj je normalno da lutealna faza mijenja dužinu ? U kojoj mjeri se to tolerira? Imate kakvih komentara na moj grafek?
    Lutealna faza ne mora uvijek jednako trajati. Kod nekih žena je možda uvijek jednaka, ali gledajući masu grafova cura s Rode, ja sam došla do zaključka da je lutealna faza dosta promjenjiva, ma koliko ginići govorili da je predovulatorna faza ona koja šeta. Meni je npr. lutealna faza od cca 10-13 dana. To su ipak 4 dana razlike. Šta utječe na to, nemam pojma.
    No, ako su tebi zadnja dva ciklusa s 12 dana lutealne faze, a danas je 14 DPO (makar danas još ništa nisi upisala i ja se nadam da je BT barem kao jučer ili viša) i ja bih, kao Rene2 još uvijek gajila nadu...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    evo cure, stigla M. Makar se nisam nadala više, ipak sam bila tako jadna Evo, da i ja krenem na listu. Prijavljujem 2 dc.
    Hvala, Rene2 i Sandrij2
    Idemo dalje...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    sorry na oftopicarenju... ipak je ovo topic o BBT grafovima

  37. #87
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Žao mi je, andiko... No, čitamo se na odbrojavanju... I vibram za brzi plusić!!!

  38. #88
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Stigla i ja. Pm ili am za 9 ujutro plavuša
    tek sam pocela sa pitanjima

  39. #89
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    9 ujutro - 9 am

  40. #90
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    http://www.fertilityfriend.com/ttc/i...hp?interface=0

    nes ne stima sad sam luda, kak da nastimam da mi napise danasnju temperaturu na 24.10. odnosno 22dc :?

  41. #91
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Ne znam gdje se upisuje dc, grrrr

  42. #92
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    čuj...link ti ne štima pa ne vidim u čemu je problem...

    Kad si upisivala temperaturu jesi li stisla 24 ili si išla samo u 2 stupac za utorak? Jer njima je utorak u trećem stupcu.

  43. #93
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    jupi jupi, ispravila sam sad stima. U startu sam sam sve upisivala, nisam ni gledala, plavusa

    Idem ga probati staviti u potpis

  44. #94
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Za link trebaš ići na Sharing -> Home page setup -> tamo sve označiš šta želiš -> save.
    I onda na vrhu ti piše: Your charting Home page web address i onda copy paste tu adresu pa da vidimo...

  45. #95
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    proba

  46. #96
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Moram ga jos malo kozmeticki dotjerati , M pisem tamo di je M bila sve dane kolko je trajala.
    Moram to prouciti pa cu sredit sve, a do tad biti malo dosadna

  47. #97
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    sada još samo stavi celzijuse...
    A to izmjeniš isto tamo u home page, na dnu imaš units pa izmjeni.
    Ovi farenhajti me izluđuju

  48. #98
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Tako već može! :D
    Ako nam ne želiš pokazivati koliko puta ste se...jelte...ono...onda u home page makni kvačicu sa "publish intercourse data"

  49. #99
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    A zasto kod mene pise status a kod vas OPK i ja bi u potpis stavila nesto drugo a da mi daje link na graf, a ni to ne znam kako

  50. #100
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    kad uđeš u današnji datum na kalendaru, onda ti se pojavi to za upisivanje temperature, i vidjeti češ iznad da imaš opciju tests i tu uđeš i pod ovulation tests tj. opk upišeš za danas - dal ti je pozitivan il negativan.
    E onda će ti ta donja crta biti OPK.

    A za potpis:
    odi u post reply i prvo stisni URL [url= web page adresa] ono što želiš da piše pa ponovo stisni URL i onda to copy-paste u potpis.
    A jesam to objasnila ...evo link na kojem je to lijepo objašnjeno:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=7314

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •