Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: invalidnina

  1. #1
    mama na kvadrat

    Početno invalidnina

    Kao prvo, lijep pozdrav svima. Ne znam koga pitati, pa mozda netko od vas mi pomogne. Imam dijete rodjeno s tezim fizickim problemom i koristim produzeni porodiljni dopust. Kad sam predavala sve moguce papire rekli su mi da nemam pravo na djetetovu invalidninu iz razloga sto suprug ima platu dosta vecu od prosjeka. Za rashode nas, naravno nitko nije pitao. To mi je bilo malo cudno, jer da je djetetu otac i milijarder, to ga ne cini manjim invalidom nego sto to on jest, nazalost. Malo sam trazila po netu, i nasla Zakon o socijalnoj skrbi i osobnoj invalidnini, u kojem se ne spominju nikakva primanja roditelja. Zna li mi netko reci imamo li pravo na invalidninu. Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Osobna invalidnina nije socijalna kategorija, na nju ne utječu primanja u obitelji:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=172&Show=1855

    S obzirom da ti koristiš dopust, invalidnina može iznositi samo 500,00 kn.

    Zahtjev svakako predaj, ako ti ga odbiju, moraju navesti radi čega je odbijen.

  3. #3
    mama na kvadrat

    Početno

    Velika hvala na pomoci. Ali, ako sam dobro shvatila citajuci, ova umanjena invalidnina od 500 kn odnosi se samo u slucaju ako koristim produzeni dopust, ali mi dijete dnevno boravi u predskolskoj, skolskoj ili zdravstvenoj ustanovi, sto s nama nije slucaj.
    Jos jednom, hvala.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Poslala sam ti privatnu poruku.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    moja susjeda je na produženom dopustu dobivala invalidninu 1000 kn bez obzira što je dijete išlo u vrtić na 4 sata.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •