Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 293

Tema: Ljetovanje 2016.

  1. #101
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste mi dale ideju za širiti biznis. Uz apartmane u ponudu dodati i ribu i maslinovo ulje. I pet pamidora koje mi nisu smrdljivi martini unišitli Masline rastu isprid kuće, riba se u dvorištu sortira, kraj mriže koja se čisti. I svi non stop pijani od domaćeg vina
    e ovo smo mi sad na Braču imali
    to su stvari za pamćenje...
    čovjek peče ribu s mm, nosi svaku večer domaće crno, sjedili smo do ponoći gotovo svaku večer...
    ma nema meni hotela koji mi može to dati...

  2. #102
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    za Prvić sam čula da je baš takav, po mom ukusu
    ja volim ta sela
    da nema gužve I štandova I pizdarija
    samo što ne volim obilaziti
    gdje se usidrim tu bih mogla vječno ostati ako mi je po guštu...

    I nisam gledala tv, e to me je preporodilo...

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ma da, niti ja ne očekujem ne znam kakvu ponudu, ali onak dve tri vrste ribe (obožavam plavu na gradelama) i dve tri vrste povrća, onak nekaj sitno autohtono - ne očekujem bakanalije.
    Možda kakav dobar ne preskup restoran s jednostavnim jelima od kojih su barem neka baš iz tog kraja.

    U većini naših mjesta,
    to je ipak moguće naći. pa uostalom tu je primjer Istre - pa gomila ljudi tam ide isključivo iz gastronomskih pobuda.

    sada sam se sjetila smokava - kila u zagrebu je 20 kn, na moru, ak ih uopće nađeš, min 30 kn/kg. Po mjestima neobranih smokava koliko hoćeš, ne možeš kupiti koju a bome ni ubrati s drveta jer bi te gazda odmah "sredio"

  4. #104
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    e ovo smo mi sad na Braču imali
    to su stvari za pamćenje...
    čovjek peče ribu s mm, nosi svaku večer domaće crno, sjedili smo do ponoći gotovo svaku večer...
    ma nema meni hotela koji mi može to dati...
    ovo je i moj ideal

  5. #105
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    poslala sam ginger na pp, ali ću staviti i javno

    ovo mjesto mi se baš dopalo
    http://www.kraljevski-vinogradi.hr/

    ma koji gušt, potegnuti ću do Zadra još koji put zbog njih

    nemaju neki veliki izbor jela, ali i MM i ja volimo hladna predjela tipa slane srdele ili marinirani inćuni. A tamo smo dobili i dimljene dagnje - ma nešto baš posebno, i sve nekako paše uz to vino. a pogled je prekrasan, vino prefino, i vidiš lozu - pa znaš da grožđe za vino nije došlo tko zna otkuda

    i još smo dobili i suvenire
    http://www.kraljevski-vinogradi.hr/vinolok.html
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 12.07.2016. at 08:13

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Po mjestima neobranih smokava koliko hoćeš, ne možeš kupiti koju a bome ni ubrati s drveta jer bi te gazda odmah "sredio"
    Kako ne?
    Nas su na Korčuli domaćini molili da beremo te smokve s drveta jer će inače propasti
    A i u Pučišćima na jednom mjestu raste "ničija" smokva, MM ih je brao, nikad nikoga na putu.
    Šteta samo što je u našoj familiji samo MM od smokava, sin i ja ih ne volimo (mi smo više za kupine koje ionako rastu kao drač po otocima i uz obalu).

  7. #107
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja volim naše more, od gore na dole.
    istra mi je posebna, jer je sređena, kulturna, unutrašnjost mi je posebna, volim kad vozim do Pazina, i vidim one krasne uređene okućnice, cvijeće, lagane brežuljke...
    rovinj ima duha i šarma.
    jug je naprosto jug, te boje, mirise i more nema nigdje.
    no ovdje gdje uvijek dođem zbog mame nema vise ni juga ni ljepote. To je primitivitluk u svakom pogledu, urbanocid i svaki put kad mislim da ne može gore, sljedeća me godina demantira...
    stojim jučer pred nekom novom nakupinama betona i nekog neopisivog užasa boja, oblika i svega i ne mogu vjerovati da tako nešto postoji...
    ali zato se liječim na našem divnom otoku gdje je Mediteran kako je nekad bio i molim boga da tako ostane sto duže.

  8. #108
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    no ovdje gdje uvijek dođem zbog mame nema vise ni juga ni ljepote. To je primitivitluk u svakom pogledu, urbanocid i svaki put kad mislim da ne može gore, sljedeća me godina demantira...
    stojim jučer pred nekom novom nakupinama betona i nekog neopisivog užasa boja, oblika i svega i ne mogu vjerovati da tako nešto postoji...
    da, upravo to sam i rekla - divno je sve što čovjek nije dotakao.

  9. #109
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    za Prvić sam čula da je baš takav, po mom ukusu
    ja volim ta sela
    da nema gužve I štandova I pizdarija
    samo što ne volim obilaziti
    gdje se usidrim tu bih mogla vječno ostati ako mi je po guštu...

    I nisam gledala tv, e to me je preporodilo...
    Ovo će se promijeniti kad malo dijete poraste...

    * * *
    Mi volimo obilaziti. Obično ljetujemo u manjem gradu blizu većega (npr. Zukve kod Nina, pa smo obišli i Nin i Zadar, zapravo Zadar više puta jer nije jedno ljetovanje dovoljno). Lani smo tako obišli Solin i Split, ali za to isto nije dovoljno jedno ljetovanje, bit će tu još prilike za obilazak...Obišli i biblijski vrt - nije bilo nikog živog, ali je zato bila hrpa smokava...Obišli Trogir isto - ljetovali u Segetu i baš nam je bilo dobro.

    Obožavam Krk, Cres i Lošinj - to isto relativno dobro poznam, ali na Lošinju nisam nikad bila s djecom. Išli su oni u drugim kombinacijama, ali treba ponoviti.

    Istra je isto lijepa - središnji dio i obala. Lani i predlani smo vozili djecu u Premanturu u ljetni kamp, pa smo usput obišli Pulu i Pazin. Jedino zaobilazim mjesta tipa Istralandia i slično - to nam nije gušt, nije ni starijem sinu (otišao u Gardaland ove godine sa školom i nije se vozio ni na jednom vlakiću - samo je obilazio kina i ono što se moglo gledati sa zemlje - mamino dijete ne voli roller coastere ako nisu na računalu, hehehe).

    Južni otoci su mi ostali u lijepom sjećanju iz mladosti, naročito Hvar, ali s djecom nismo bili. Treba nešto ostaviti i da obilaze sami, kad dorastu (a taj dan nije daleko).

    Mi nismo ljubitelji vrućina, pa gledam da nam smještaj bude komotan - neki malo veći apartman da se ne guramo jedni drugima pod rebra za vrijeme najtoplijeg dijela dana.

    Od većih gradova nismo baš puno obilazili Rijeku i Šibenik, a također i Dubrovnik, koji planiramo obići u proljeće ili jesen.

    Čovječe, kad ovako nabrajam, tri života nisu dosta da čovjek vidi i uživa u svemu što je vrijedno pažnje.

  10. #110
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je ljeto isto za stat na jednom mjestu i bas opusteno gustat... to, jutarnje novine, kavica, rucak, kupanjac (s mojim malim nema sanse da se stigne na jutarnji kupanjac), vecerica, pivica, spavanac... i sutra sve ispocetka

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam kao cvijeta, bacim sidro i ne mičem
    da nemam svoje na moru bih lutala, ovako jedva dočekam ljeto i da "idem doma"
    svaki dan godišnjeg proveden u zg meni je propao dan
    ljetujem na sjevernom jadranu
    nema tog mirisa dalmacije i južnih otoka
    vrijeme je promjenjivo
    teško je sastaviti 7 dana bez bure
    more je hladnije
    ali ja sam doma
    i za 2 sata sam iz jednog dnevnog boravka u drugom, u nedjelju sam navečer u 19h još bila u moru, u 7 h idućeg dana na poslu

    napravimo koji izlet, obavezno 1-2x do rijeke, obići prijatelje, u kino, kad je bura, kiša
    znamo otići na 1-2 dana do istre, kod prijatelja u pulu, pazin
    jedan izlet brodom do krka ili izlet do gorskog kotara
    išli smo do kutareva, ali me ubiju zavoji do gore, ne znam kome je više zlo, djetetu ili meni
    u mjesec dana godišnjeg tih dana, kad negdje idemo i družimo se, ima možda 5
    za mene asocijalnu previše
    i spavam, spavam, čitam, kupam se
    budem s materom

    i da, radi se o gradiću, nije neko selo s 3 kućice
    ali ponuda voća i povrća je konzum, plodine, lidl i tommy
    ribarnica je dosta oskudna, ali se da nešto naći
    ima jedan prekupac na placi sa cijenama boli glava, da meni dođe reći ono što mi je u djetinjstvu dizalo kosu na glavi "joj, kak je kod vas skupo"
    subotom se znaju spustiti seljaci iz like i gorskog kotara pa se da kupiti nešto domaće, naravno isto ludo skupo, ali bar računaš da ne kupuješ iz hladnjače

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi na moru nemamo nikoga i ništa svoje, pa šaramo - svake godine na drugo mjesto (ili kombiniramo poznato s nepoznatim).
    Preferiram otoke, ali ponekad ostanemo i na obali, ovisi o okolnostima.
    Plaže i kupanje su mi usputna obaveza, ne uživam u tome jer sam hiperosjetljiva na sunce (alergije, opekline i sl.). Najveći gušt mi je hodanje po unutrašnjosti otoka ili negdje po zaleđu.
    Na sreću, i dijete mi voli laufati okolo, pa nam je lako osmisliti boravak. Tako smo radili i dok je bio sasvim mali (negdje do 7. godine nije se baš ni htio kupati pa nismo imali razloga provoditi na plaži puno vremena), a kako je stariji, radijus kretanja nam je sve širi, a organizacija sve lakša.

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ali ponuda voća i povrća je konzum, plodine, lidl i tommy
    ribarnica je dosta oskudna, ali se da nešto naći
    ima jedan prekupac na placi sa cijenama boli glava, da meni dođe reći ono što mi je u djetinjstvu dizalo kosu na glavi "joj, kak je kod vas skupo"
    Ovako nam je i u Zagrebu. Plac - stignem 1x tjedno, a sve to friško voće i povrće s placa kiseli mi se cijeli tjedan u frižideru. Meso iz privatne mesnice isto 1x tjedno i nije badava. Odustala sam i jako smanjila kupovanje eko voća i povrća u ljetnim mjesecima, kupujem od dana do dana u kvartovskoj kvalitetnoj, ali relativno skupoj voćarni i još pitam vlasnicu što je odakle i što je kvalitetno. Ako ne nađem što želim, uvijek nečega ima i u susjednom kvartovskom dućanu. Ako ništa drugo - Ledo škrinja sa smrznutim mahunama i paniranim oslićima.

    Ne očekujem da će mi na moru biti drugačije. Ponijet ćemo svojih šljiva i čega već bude, kao i svake godine. Da jedemo samo hranu iz konzerve, preživjela bih tih tjedan i pol jer more je neprocjenjivo. Ali rekao je moj stariji neki dan za ekspres lonac "ovo ide s nama" jer očekuje filane paprike i slične ljetne jestvine.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.07.2016. at 10:53

  14. #114
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam samo došla pozavidjet svima koji idu na godišnji 4 tjedna. ma i 3

  15. #115
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a jbg.
    ja zavidim onima koji svoj godišnji ne moraju, prije ili poslije, krvavo odraditi i zaraditi radom uduplo

  16. #116
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a jbg.
    ja zavidim onima koji svoj godišnji ne moraju, prije ili poslije, krvavo odraditi i zaraditi radom uduplo
    koji su ti? reci da ih i ja mrzim

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    nisam gledala sve postove jel se već pričalo o Korčuli?

    idemo u Vela Luku u 8.mj

    vele mi da baš u samom gradu nema plaža..molim preporuke

    a vele i da ima samo 1 Konzum..gdje ić kupiti domaće povrće?
    jaaako bi rado da nađem neku tetu ili baku koja ak ima viška želi prodati iz svog vrta...

  18. #118
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

  19. #119
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam gledala sve postove jel se već pričalo o Korčuli?

    idemo u Vela Luku u 8.mj

    vele mi da baš u samom gradu nema plaža..molim preporuke

    a vele i da ima samo 1 Konzum..gdje ić kupiti domaće povrće?
    jaaako bi rado da nađem neku tetu ili baku koja ak ima viška želi prodati iz svog vrta...
    Mi smo prosli onuda pretproslog ljeta, Vela Luka mi se osobno bas i nije dopala, i istina je, nema plaza u samom gradu (mi smo otisli dalje, pa ti nemam nista blizu za preporuciti).
    Ima trznica - prosli smo onuda dok smo se setali (ne sjecam se bas cijena ni izbora).

    Na putu za VL ti je Blato, stani tamo po odlicno maslinovo ulje u njihovu zadrugu.

  20. #120
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Zadruga ima dućan u Veloj Luci.

    Inače, Luka nije nešto lijepa, ali ima neki čar, kaj ja znam, kada si duže u njoj. Proizd je prekrasan.
    vjerujem da ima domaćeg povrća - cijela Korčula je ipak i poljoprivredni otok, ne samo turistički

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pridružujem se preporukama za Proizd, prekrasno mjesto.

  22. #122
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Zadruga ima dućan u Veloj Luci.
    Super, nisam ni znala - nama je onaj u Blatu bio pri ruci pa smo navratili u povratku.
    Taj komad voznje mi je bio lijep, malo kroz polja i vinograde, malo kraj gustih borovih suma...
    Posljednje uređivanje od Elly : 12.07.2016. at 13:15

  23. #123
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Meni je Blato tako lijep gradić - moji doma ne dijele moje mišljenje.

    Mislim da se Blato i Mali Lošinj stalno izmjenjuju na ljestvici - najveće otočko mjesto

  24. #124
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam gledala sve postove jel se već pričalo o Korčuli?

    idemo u Vela Luku u 8.mj

    vele mi da baš u samom gradu nema plaža..molim preporuke

    a vele i da ima samo 1 Konzum..gdje ić kupiti domaće povrće?
    jaaako bi rado da nađem neku tetu ili baku koja ak ima viška želi prodati iz svog vrta...
    ima onih mali Studenaca nekoliko

    apropo plaža, mi smo bili prije dvije godine, idemo i ove 30.7, stacionirani smo u Vela luci, a kupamo se u Prižbi...
    ima pola sata autom, ali je neprocjenjivo u odnosu na plažu kod recimo hotela Adrie gdje je sve muljavo...
    gradsko kupalište u VL je uređeno, a ako se ide dalje pješice ima na stijenama malih betoniranih platoa...

    prije toga idemo tjedan dana na Lastovo

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    mi smo nešto kao tanja_b skitalice po moru, uživamo mi i na plažama al obožavamo istraživati otoke, kamena sela, krš, kamen...
    isto nemamo ništa svoje, pa svake godine upoznajemo nova mjesta što zapravo nije ni loše koliko god znam žudit za svojim apartmanom.

    Bubilo Prvić mi je prekrasaaan, obožavam ga posebno Šepurine može na pp apartman.

    Novine i vijesti ne pratim ni u Zg a kamoli na moru, ajd bi pročtala koju Gloriju za razbibrigu

    Volim jako i Blato kao i Nano, one drvorede uz glavnu aleju..a i sin mi ima ime koje je u Blatu najčešće u cijeloj RH.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    od svih mjesta na Korčuli najmanje mi je lijepa Vela Luka a najljepši su mi Korčula i Blato (al Blato nije baš na moru al je blizu).

    inače na moru kupujem uvijek u Studencu (koji ima normalne cijene ) a nikad u Konzumu, čak ih baš i nema (Konzuma) tamo gdje mi ljetujemo zadnjih godina.

  27. #127
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    je Studenac je zakon.

    joj, jesi čula kad Blaćane kako govore? Ajme jezika!!! Ništa ne razumiješ

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    jesam najsmješnije mi je ono njihovo ć kao tj.

    Mene iznenadilo da imaju zgradu preko POSa valjda da motiviraju ljude da ne odsele a i porodljine naknade su im odlične. Šteta tako krasnih mjesta da nema posla za sve. Bila sam čak i u onoj njihovoj tvornici tekstila kad sam bila studentica volontirala sam na Vrniku.

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Hajde, drobite još o lijepim mjestima.... štajaznam Lastovo, Šipan...

  30. #130
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jesam najsmješnije mi je ono njihovo ć kao tj.

    Mene iznenadilo da imaju zgradu preko POSa valjda da motiviraju ljude da ne odsele a i porodljine naknade su im odlične. Šteta tako krasnih mjesta da nema posla za sve. Bila sam čak i u onoj njihovoj tvornici tekstila kad sam bila studentica volontirala sam na Vrniku.

    ajme Vrnik <3

    šta si tamo volontirala - u kamenolomu

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ajme Vrnik <3

    šta si tamo volontirala - u kamenolomu
    pa skoro htjela sam isprobat to volontersko društvo prvo u RH prije nego odem preko njih van.

    Bio osiguran smještaj i hrana a zauzvrat smo trebali popravit neki suhozid oko kuće, ma bilo mi je super ekipa iz cijelog svijeta niš puno posla a uživala 2 tjedna tamo

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Treću godinu za redom otok Lošinj. Točnije Nerezine. Bili smo ove godine sredinom lipnja već, divota, malo ljudi, uživancija.
    Korčula - Dubrovnik- Ston- Brač- Vis nam je bila ruta prije 6 godina i jedva čekam ponovit, al nekak s dvoje male djece se ne usudim.
    Na putu prema Malom Lošinju postoje eko vrtovi, voće i povrće - nisam ali bila još tamo.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    od svih mjesta na Korčuli najmanje mi je lijepa Vela Luka a najljepši su mi Korčula i Blato
    X kao uvijek :D
    U Blatu smo bili i u muzeju, baš je lijepo bilo. Crkvica mi je isto ostala u lijepom sjećanju, kao i karamelizirani bademi koje smo kupili u muzeju

  34. #134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    X kao uvijek :D
    , kao i karamelizirani bademi koje smo kupili u muzeju
    trebaš recept? dobiven od blaćanke (se tako zove žena iz Blata?)

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    X kao uvijek :D
    U Blatu smo bili i u muzeju, baš je lijepo bilo. Crkvica mi je isto ostala u lijepom sjećanju, kao i karamelizirani bademi koje smo kupili u muzeju
    annie84

    i meni je krasan taj prostor oko Crkve i onaj natkriveni dio ajme mozak mi stao kako se to zove u arhitekturi sad bi me se muz posramio

    Nano bome si i ti jos i recepte pokupila

  36. #136
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Treću godinu za redom otok Lošinj. Točnije Nerezine. Bili smo ove godine sredinom lipnja već, divota, malo ljudi,
    Meni je tamo prekrasno, ljetovala dok sam bila mala ali kada smo mi kupovali nekretninu za odmor ništa se nije prodavalo normalno i po normalnoj cijeni, a sada je prekasno.
    I da, sa našim ljetnim navikama mi bi bankrotirali samo zbog trajekta.

  37. #137
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    annie84

    i meni je krasan taj prostor oko Crkve i onaj natkriveni dio ajme mozak mi stao kako se to zove u arhitekturi sad bi me se muz posramio

    Nano bome si i ti jos i recepte pokupila
    ma ipak je to druga veza. Imam dugogodišnju prijateljicu iz tog kraja

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    trebaš recept? dobiven od blaćanke (se tako zove žena iz Blata?)
    Vrlo rado!

    @Cathy - je, Nerezine su stvarno lijepo mjesto i plaža Galboka i pekara u Rapoći i kamp...baš onako mirno, za odmorit se od svakodnevice.

    Lili75

  39. #139
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nano moze meni i recept

  40. #140
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nano daj taj recept. Imam bajame. Pa da mi malo i krckaju pod zubom.

  41. #141
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Najbolje je za jedinicu mjere uzeti manju čašu, npr 1,5 dcl.
    1čaša badema
    2/3 čaše šećera
    1/3 čaše vode
    Staviti u lonac s debljim dnom i na vatru. Pustiti da krcka, mozda 10 tak minuta.dok se ne cuje jako pucketanje. Maknuti sa vatre. ( mozda od prve ne skuzite taj momenat, al nema veze jer mozete vratiti na vatru)
    Mijesati, ne na vatri nego sastrane. Mjesati treba dok secer ne postane roskast, i on jos nije na bademima neg su onak odvojeni.
    Tada lonac ponovno treba vratiti na vatru. Taj rozi(ili kakva je to vec boja) secer ce tek sada poceti karamelizirati. Sada cijelo vrijeme treba mijesati dok se taj sav karamelizirani secer ne primi za bademe. Presipati u staklenu ili porculansku zdjelu i kada se ohladi, moze se jesti.

    Mozda zvuci komplicirano, ali nije. Treba samo skuziti. Mozda ja to bas nisam dobro opisala, mogu doci demonstrirati

  42. #142
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Odrasla sam na Braču, a uz muža otkrila Istru.
    Točnije- Pulu.
    I zavoljela. Jako.
    Meni je odmor: spavanje, kupanje, roštiljanje, bauljanje i istraživanje, koncerti u Areni, šetnje, čitanje...
    Ne nužno tim redosljedom

  43. #143
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nego koje ste vi odabrali destinacijeovu godinu?
    Sad smo tu, mijenjamo plaze i uzivamo sa frendovima na domacem terenu.
    Kad E u kolovozu zavrsi summer intensive baletni program idemo na tri tjedna na jug (Puglia - Calabria - Sicilia).

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Zavidim Elly.l

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo lutalice i ljetujemo na otocima, svugdje nas je bilo. Uz baka destinaciju Rovinj ove godine je u igri Cres/Lošinj i to po prvi put kamp.

  46. #146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Larmama jeste kupili potrebnu opremu?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Upravo ju testiramo

  48. #148
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Yeah supeeeer!!!!

  49. #149
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cure, gdje se pristojno i ne preskupo jede u Senju?

  50. #150
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da li je netko bio na Unijama?

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •