Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Dal otac moze izbaciti dijete iz kuce?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Dal otac moze izbaciti dijete iz kuce?

    Ni sama neznam odkuda da pocnem.

    Unaprijed isprike o pravopisnim pogreskama jer pisem preko moba.

    Ovako ...Jedinica sam i suprug je jos prije ho,ho godina odlucio doci zivjeti k meni s obzirom da smo imali potkrovlje kuce koje smo odlucili urediti i zivjeti u njemu.Dobili smo i troje kikaca od toga trenutno jedna bebica od 4mj.

    Moj tata (ako se tako moze nazvati ) je alkoholicar...U djetinjstvu mi je radio jako puno problema.
    Nikada sa njime nisam imala dobar odnos u svom cijelom zivotu vise sam s njime ne pricala nego pricala.

    No eto radi mame a i zbog manjka novaca nisam mogla ici kupiti ili napraviti neku kucu.Nadala sam se da ce se promjeniti ,da ce se smiriti nakon sto dobije unuku.No to se desilo nije...

    Smirio se jedan period i bio je miran (napravi neki problem 2-3 puta godisnje)...djecu stitim maksimalno od svega toga one to ne osjecaju ,dapace svoga dedu obozavaju.
    Ruku na srce njima nikada nije nista rekao.

    No nas velike svako malo ima na piku,nikada mu nista ne pase..sve mora biti po njegovo ako nije onda se duri i sl.
    nemoze se pomiriti s time da on nemoze nikome zapovjedati i da nemoze biti sve po njegovom.
    A onda nastane opet kaos.

    Placamo sve po pola...imamo ipak malo veca primanja (solidna ne prevelika) no dobro se snalazimo i mozemo si ustedjeti nesto za one crne dane...npr.ako nam se pokvari tv kupit cemo odmah novi dok on si tako nesto nemoze priustiti i ocekiva da cemo mi to rijesiti...
    Ovo sa tv-om je banalan primjer ima hrpu takvih.

    Ima svoju mirovinu koju popije za par dana a ona ostale dane nema doslovno za kruh.Sada ga je to ocito pocelo muciti ali i dalje u vezi toga ne misli nista poduzet jer i dalje alkohol kupuje...i po njegovim rijecima ˇˇniko mu nemoze zabraniti da pijeˇˇ...

    Neki dan je dosao na ideju da mu mi moramo poceti placati stanarinu ili mozemo van iz kuce.OK,nije da me toliko muci ta stanarinu koliko me muci da ce ti novci otic samo na alkohol.

    Ja mu to nemam u planu placati.Nemogu vjerovat da jedan otac moze tako nesto raditi svome djetetu i svojim unucima.

    E sada se sigurno pitate ...di je moja mama?...ona je u strahu od njega,u proslosti joj je svasta radio i jednostavno ga se boji i ne zeli mu nista rec niti prigovorit.Ona njega sa svojom placom krpa i daje mu jesti i sl. nje mi je u toj cijelo prici zao i ona je od jednih glavnih razloga zasto sam jos tu.Odkako sam odrasla ja sam ta koja ju branim (iako i ona nije na mojoj strani pred njime jer sam sigurna da ga se boji)....

    S njime ja osobno ne pricam vec nekih 4-5godina.Zalosno ali tako je.Pricamo samo kada si cestitamo blagdane,tu i tamo koji rod.,i u ovakvim situacijama kada proziva i zove na ˇˇsastanakˇˇ u kojem opet moram sutiti jer ako se protivim jos je gore.

    Ima vec 65god.i vjerujete svakim danom se nadam kada ga vise nebude.Tesko je to...toliko mi je u zivotu napravio problema,kakvo sam imala djetinjstvo s njime.Sto je sve mami radio,sto sto jos uvijek radi.Da ja najiskrenije jedva cekam da ga vise ne gledam.
    Svi pokusaji odvikavanja i sl.su izazvale samo jos gore posljedice,tako da u tome nemogu nista.
    Tj.mogla bi uz pomoc mame no ona kao sto sam rekla boji se.Zbog njega sam i obolila na zivce,pijem tablete za smirenje iako sam jos mlada.Na svaki jaci zvuk ja trzam.

    Otisla je predaleko ...htjela sam samo pitati dal on kao moj "otac" moze mene i moju djecu izbaciti iz kuce?

    Ovako mi ne stvara probleme osim u doba mirovine kada je "NAJPAMETNIJI " na svijetu a cim ostane bez novaca mir je.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme draga lidac saljem veliki zagljal jer pravni savjet nemam (nisam pravnica).

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislim da moze te prijetnje macku o rep objesiti.
    Vi ste ulagali u tu kucu, potkrovlje. Mozda imas dokaze a imas i mamu kao svjedoka.
    Ti imas pravo na nuzni dio.
    A dokle god ste svi prijavljeni na tu adresu ne moze ti nista.
    Mislim, nisu ovo pravni savjeti.
    Al nije se samo tako riješiti nekoga tko ti se nelegalno uselio a kamoli nekoga tko tamo cijeli zivot zivi. Uz tvoju dozvolu.

  4. #4
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    hvala lili...

    cubana-iskreno mislim da kao svjedok mama nebi ni pristala biti...
    a sto se tice uredenja nemam bas sve racune i sl.nikada nam nije palo na pamet da bi nam trebalo npr.racun od knaufa ili plocica...

    A na adresu smo svi petero prijavljeni (suprug,3 kikaca i ja)

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Može li vas fizički izbaciti? Ako ne onda, ne brini, ne može ni pravno, posebno jer mu se ne bi dalo plaćati odvjetnika.
    Je li nasilan prema ikome od vas kada popije?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    lidać, suosjećam...

    Nisam imala takvu situaciju, ali možda bi ti savjetom pomogao czss, jer alkoholizam je bolest i toj osobi treba liječenje. Budući da ste svi članovi istog domaćinstva, a u njemu ima i djece, možda netko zna više, ali ja bih pitala na takvom mjestu što učiniti.

    Ne znam kako odraslu osobu primorati na liječenje - ovakvi obično ne vide svoj problem.

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Nekada je bio fizicki nasilan...Sada vise ne jer sa svojih 50 i kisur kila zna da nemoze nikome nista.
    A u slucaju da se i dogodi nesto tako nebi ni sekunde dvojbila i nazvala bi odmah policiju.

    Njemu je jedino jezik "jak" u doma mirovine...a kada nema sto piti lezi u krevetu...npr. do 10 dana u mj.melje svojim jezikom a ostalih 20 suti ko zaliven...

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovako:
    Otac kao vlasnik nekretnine može raspolagati nekretninom kako god želi.
    Nužni dio je pola zakonskog kojeg se može potraživati NAKON smrti oca.
    I to u slučaju ako otac povrijedi to pravo.
    Stoga sada to pravo ne postoji.
    Ti si Lidač u posjedu nekretnine i to za sada mirnom.
    No, ukoliko otac odluči da morate van, on ima potpuno pravo na to.
    Jer je on vlasnik, a vlasništvo je nepovredivo.
    To je tako i nema apsolutno nikakve veze s tim što je on alkoholičar.
    Čak te može tužit i tražit najamnine za protekle godine.
    I dobit će sud.
    Nemaš tu puno izbora ili šuti, trpi i pati ili odseli.
    Ako je on tako konfliktna osoba, može ti i te kako zagorčat život.

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Peterlin- nemoguca misija je to.

    tj.kao sto rekoh mozda bi se moglo nesto napravit da mu mama ne "drzi"leda....

    U situacijama kada je alkohloiziran mogal bi se pozvati hitna i odpraviti ga u bolnicu (jankomir npr.) a tamo bi mogao ostati neko vrijeme uz pristanak moje mame ali ona to ne zeli...

    A ja kao "samo"njegovo djete nemogu nista...

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ali ako je ona kao njegovo dijete cijeli zivot na toj adresi? I on je sa vlasnickim listom dozvolio upis i muža?
    Ako nema registrirano iznajmljivanje?
    Moze li te netko samo tako izbaciti.
    Mislim, moze li mene muz? On je vlasnik, ne ja.

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lidac ko je vlasnik nekretnine?
    pri prijavi, da li je vlasnik nekretnitne dao onu izjavu o tome da osoba zivi kod nje?

    o nuznom dijelu koji spominje cubana mislim da ovjde se ne moze govoriti jer to spada u nasljedstvo.

    ako je vlasnik nekretnine tvoja majka tad vas nikako ne moze ON izbaciti.
    no iskreno da li vam sve to treba u zivotu? mozda je ovo prilika koja ce vas pogurnuti da se maknete, naravno ako je to moguce, negdje gdje cete u miru zivjeti. a ne da pored troje djece ti pijes tablete radi svog oca.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Vjerujem da vas može izbaciti. Pretpostavljam da si punoljetna, a stan je njegov. No, pišeš da imate solidna primanja pa ne znam zašto ne biste sami unajmili stan i živjeli u miru? Vjerujem da bi i za djecu bilo zdravije živjeti u okolini bez alkoholičara.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako odraslu osobu primorati na liječenje - ovakvi obično ne vide svoj problem.
    Nikako. Tek nakon ozbiljnijeg trovanja alkoholom hitna dolazi i odvodi na liječenje.
    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Njemu je jedino jezik "jak" u doma mirovine...a kada nema sto piti lezi u krevetu...npr. do 10 dana u mj.melje svojim jezikom a ostalih 20 suti ko zaliven...
    Ima li da išta drugo voli osim alkohola? Moj je ujak slučajno otkrio video igre pa kako se riješio jedne ovisnosti prešao je na drugu, ali manje štetnu po novčanik.
    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Čak te može tužit i tražit najamnine za protekle godine.
    I dobit će sud.
    Ali za to treba odvjetnike, zar ne? Nije samo pošalji pismo i ovi šalju račun za najamnine.

  14. #14
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Tuzba da...a sto ako nema za odvjetnika?...jer nema...

    Moze li on npr.samo tako pozvat policiju koja nas otjera van ili to ipak nejde tako olako?

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a kako će je izbaciti?

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Tuzba da...a sto ako nema za odvjetnika?...jer nema...

    Moze li on npr.samo tako pozvat policiju koja nas otjera van ili to ipak nejde tako olako?
    Ne, to se pravno mora donijeti odluku, a policija to ne radi.

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    lidac ako ga i otpravite u jankomir u periodu kad je alkoholiziran, oni ga mogu zadrzati samo do otrjeznjenja. za zadrzavanje radi lijecenja moraju imati njegovu suglasnost. dakle nije ti ni to opcija, dan-dva na otreznjenju, a onda ti je natrag doma. jer iz tvog posta vidim da nije bas pri zelji za izljecenjem.
    Cubana kako je rijec o tvom muzu, nekretnina ako je na njega je njegova samo ako je iz perioda u kojem niste bili vjencani/izvanbracnoj zajednici. ili pak ako je nasljedjena od njegove familije za vrijeme bracne zajednice. no ako je kupljena za vrijeme braka vasim novcem, onda je tvoja koliko i njegova bez obzira sta pise na papiru, to je tzv. bracna stecevina.

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Spajalica toliko smo ulozili da zivimo u normalnim uvjetima i sada da sve napustim mi je grozno.
    Imamo solidna primanja da...ali u ovom cemu zivimo a koliko bi bilo dobro otic i djecu maknut iz drustva,skole ,vrtica mi je nezamislivo.
    kao sto rekoh srecom djeca nista to ne osjecaju jer ja dajem sve od sebe da ne osjete.

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin,
    Mjeru obveznog liječenja određuje sud i to tek nakon što se nešto dogodi.
    Npr,; bude nasilan i netko zove policiju koja dođe i napravi alkotest...
    Mora biti procedura.
    Ovako "na pamet" ne ide.

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    lidac razumijem sve to, ali ...... tvoji zivci nemaju cijenu niti jedne plocice koju si ulozila. ovo je moje osobno misljenje.

    no steta sto nemas racune koje si ulozila u kucu. to su stvari koje u zajednickom kucanstvu uvijek dobro dodju, jer iznenadjenja mogu doci nenadano.

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ponavljam:
    Vlasništvo je nepovredivo!
    Vlasnik ima pravo raspolagati svojom nekretninom kako želi.
    Pravnu pomoç otac može dobit besplatno.
    Policija ne rješava imovinske odnose i ne iseljava.
    To rješava Sud.
    Ali što ako otac provali u stan dok Lidać i njeni nisu unutra i promijeni bravu?!?
    Lidač, tad se možeš slikat.
    Ja bih odselila pa makar pod most.

  22. #22
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Istina da...ali ako odemo moja djeca sigurno vise nece moci imati sve ove "cari"koje im priustim ...

    Maknula bi ih iz njihovih drustva ,zivota...zbog nekog kre***

    Nemogu im to uciniti pa cak i za cijenu sebe.


    Jos uvijek se nadam da su godine vec tu i da ga skoro vise nebude.

  23. #23
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    znam da je lako rec "odseli se" ato bi vrlovjerovatno i ja napisala nekome kada bi tako nesto procitala...ali nije to samo rako..

    A ovo sa bravim i sl.mislim da ipak nije tako sposoban ...bar se nadam

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne razmišljaš dobro.
    Kužim da si ljuta, ali željeti nekome smrt?!?

  25. #25
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razmišljaš dobro.
    Kužim da si ljuta, ali željeti nekome smrt?!?
    Joj, netko tko je godinama maltretiran od strane vlastitog oca u vlastitom domu jedino sto moze je čekati kraj.

  26. #26
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Nazalost tako je.
    Otac mi je ali ja jedva cekam da ga godine odnesu.Jesam mozda okrutna.Toliko toga sam s njime prozivjela da zdravog uma mogu to rec.

  27. #27
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Tako sm mm i ja živjeli kod njegovih, tada smo imali jedno dijete. Otac mu je isto bio problematičan i nasilan, jak na jezičini. Odselili smo...
    Bolji nam je izbor bio duševni mir i mir od tog covjeka nego da trpimo i živimo u njegovoj kući. Ne morate vi daleko odseliti, da ne mijenjate djeci okolinu....
    Nekad je bolje otići...

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sm mm i ja živjeli kod njegovih, tada smo imali jedno dijete. Otac mu je isto bio problematičan i nasilan, jak na jezičini. Odselili smo...
    Bolji nam je izbor bio duševni mir i mir od tog covjeka nego da trpimo i živimo u njegovoj kući. Ne morate vi daleko odseliti, da ne mijenjate djeci okolinu....
    Nekad je bolje otići...
    X

    Ako ikako možete financijski i ako imate i najmanju mogućnost - razmislite o tome. Ponekad je dovoljno da se čovjek zamisli "hoće li se djeca stvarno odseliti" pa da popravi ponašanje, iako je kod alkoholičara to obično privremeno.

  29. #29
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja nemam iskustvo, ali tanja37 ga ocito ima. i ja potpisujem njen post.

    ne moras preko svijeta se odseliti. u ZGB uvijek se nadje nesto u kvartu.

  30. #30
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Nemam savjet,samo ti mogu dati podršku jer sam bila u sličnoj situaciji. "Otac" alkoholičar i nasilnik. Samo što sam se ja odselila 400km dalje čim sam postala punoljetna. I sad se MM i ja mučimo i otplaćujemo naših 50 kvadrata dok tamo kuća od 200 kvadrata zjapi prazna. Ali mirno spavam po noći. Normalno živim. Isto tako čekam dan kada ga ne bude da mi se mama spasi iz tog pakla.

  31. #31
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Znam da sada ispada da imam hrpu izgovora...ali bojim se u jednu ruku i otic...
    bojim se sto ako on odluci onda npr.kucu prodat sto ako mami nesto napravi (ona nece od njega) ...mi puno pomazemo sto ako nece imati sto jesti pa oplest po mami...

    u djetinjstvu su nam cesto struju iskljucivali ,rezije se nikada placale nisu...

    Sada mi sve to drzimo pod kontrolom.

    Ako odemo toga vise nece biti...sto ako dode do toga da kuca ode u ovrhu...

    A ja ostanem kao podstanar...

    Da sam prije bila u mogucnosti kupila bi si stan/napravila kucu i nebi se odvdje mucila.

    Primanja jesu solid a ali mi jos uvjek odplacujemo kredit za uredeno...meni su u trudnoci dali otkaz i primam osnovnu porodiljnu...
    ovdje se snalazimo s novcima i nista nam ne fali,djeci ne fali...
    a sve se bojim kako bi bilo da odem i pocnemo placati nekome stan ,pitam se hocu li moci prezivjeti tako...

  32. #32
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako:
    Otac kao vlasnik nekretnine može raspolagati nekretninom kako god želi.
    Nužni dio je pola zakonskog kojeg se može potraživati NAKON smrti oca.
    I to u slučaju ako otac povrijedi to pravo.
    Stoga sada to pravo ne postoji.
    Ti si Lidač u posjedu nekretnine i to za sada mirnom.
    No, ukoliko otac odluči da morate van, on ima potpuno pravo na to.
    Jer je on vlasnik, a vlasništvo je nepovredivo.
    To je tako i nema apsolutno nikakve veze s tim što je on alkoholičar.
    Čak te može tužit i tražit najamnine za protekle godine.
    I dobit će sud.
    Nemaš tu puno izbora ili šuti, trpi i pati ili odseli.
    Ako je on tako konfliktna osoba, može ti i te kako zagorčat život.
    i meni se cini da je tako. ako je on vlasnik nekretnine.

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sm mm i ja živjeli kod njegovih, tada smo imali jedno dijete. Otac mu je isto bio problematičan i nasilan, jak na jezičini. Odselili smo...
    Bolji nam je izbor bio duševni mir i mir od tog covjeka nego da trpimo i živimo u njegovoj kući. Ne morate vi daleko odseliti, da ne mijenjate djeci okolinu....
    Nekad je bolje otići...
    Plus, djeca nauče važnu lekciju da se ne treba pomiriti s ulogom žrtve i da postoji izlaz.
    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    a sve se bojim kako bi bilo da odem i pocnemo placati nekome stan ,pitam se hocu li moci prezivjeti tako...
    Mi dajemo mjesečno soma za režije i soma i pol za stan. Vjerujem da smo i kuću neku mogli iznajmiti.
    A kuću ako iznajmite možete povesti i mamu sa sobom. Znam, vjerojatno ona ne bi htjela otići.

  34. #34
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo ja te razumijem u potpunosti. Imala sam istu situaciju samo se radilo o ocu MM-a. Skoro potpuno ista priča. MM-ova mama mu drži stranu.
    Što se tiče priželjkivanja nečije smrti, nemojte osuđivati lidać2, tko to nije prošao ne može razumijeti. Ne bih rekla da je to baš priželjkivanje nečije smrti, ali stalno razmišljaš kako bi bilo da ga nema, takvi ljudi doslovce unište život cijeloj obitelji.

    lidać2, nakon što sam rodila odeselila sam iz Zagreba na otok kod MM-a u kuću njegovog oca. S vremenom smo u jedan dio kuće uložili 100 000 kn. MM-ov otac se ponašao skoro pa isto ovako kako ti opisuješ svog oca. Nije više bio fizički nasilan kao prije jer je MM 'narastao' i nije smio više ali psihički je znao sve maltretirati.
    Ja sam stalno bila napeta, MM je bio napet, meni je to bio užasan život i jedan dan nam je rekao da nam daje 7 dana da odemo ili zove policiju. Iako sam znala da je to u naletima njegovog pijanstva i da će se smiriti, MM i ja smo odlučili da ne želimo da naše dijete ikada gleda takve scene i u roku od 4 dana pokupili stvari i otišli.
    To nam je bila najbolja odluka u životu iako smo tada financijski bili u najlošijem stanju ikada.
    Takav život je pakao, a ne treba ni tvojoj djeci, iako kažeš da oni to ne vide, dovoljno je da ti zbog svoga oca piješ lijekove za smirenje.

    Ne poznajem te privatno i stvarno je glupo davati ovakve savjete nekome preko foruma, ali ako ikako možete maknite sebe i djecu iz ove situacije. Ništa nije vrijedno toga, ništa ne može nadoknaditi nečiji mir.

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mitovski, tebe zivot bas ne mazi

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ovdje gore da se ispravim. Trebalo je pisati unajmiti.

  37. #37
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski, tebe zivot bas ne mazi

    Ma sve je to život, kakvih sve tragedija ima ovo moje je kamilica .

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lidač, ne bi vjerovala kakvih stvarnih slučajeva znam kako su ljudi iseljavani.
    Tako da zaboravi sve i put pod noge.
    Tvoj otac može kuću prodati za jedan gemišt i ti tu ne možeš ništa.
    Što se tiče umiranja: on ima samo 65, realno još može bar 20.
    Probaj zamislit sebe i obitelj za 20 godina.
    Ne znam, ali čini mi se da ti i ne želiš pomoć.
    Imaš tisuću izgovora za ostati, a sve ovo što ti pišemo ne dopire do tebe.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa dopire, al tu je i mama

  40. #40
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da sada ispada da imam hrpu izgovora...ali bojim se u jednu ruku i otic...
    bojim se sto ako on odluci onda npr.kucu prodat sto ako mami nesto napravi (ona nece od njega) ...mi puno pomazemo sto ako nece imati sto jesti pa oplest po mami...

    u djetinjstvu su nam cesto struju iskljucivali ,rezije se nikada placale nisu...

    Sada mi sve to drzimo pod kontrolom.

    Ako odemo toga vise nece biti...sto ako dode do toga da kuca ode u ovrhu...

    A ja ostanem kao podstanar...

    Da sam prije bila u mogucnosti kupila bi si stan/napravila kucu i nebi se odvdje mucila.

    Primanja jesu solid a ali mi jos uvjek odplacujemo kredit za uredeno...meni su u trudnoci dali otkaz i primam osnovnu porodiljnu...
    ovdje se snalazimo s novcima i nista nam ne fali,djeci ne fali...
    a sve se bojim kako bi bilo da odem i pocnemo placati nekome stan ,pitam se hocu li moci prezivjeti tako...
    Možda će ti grubo zvučati, ali ne možeš ti voditi brigu o mami ako je ona odlučila živjeti takav život.
    Sve ove strahove je imao i MM. Iskreno, ako će prodati kuću ili ode na ovrhu ( jer se MM-ov tata stalno prijeti da će to napraviti da nikome ništa ne ostane) nije nas briga. Naši živci, a pogotovo naše dijete nije vrijedno kuće pa taman da smo morali biti podstanari cijeli život.
    Inače i mi otplaćujemo još uvijek kredit za uređenje te kuće. Kad smo odlučili otići, meni je taman bio završio roditeljski i nisam imala primanja jer sam bila u traženju novog posla a MM-u je nakon kredita ostajala mizerija od plaće.
    MM se preporodio, on je danas drugi čovjek. Kad smo živjeli tamo on se jadan svakodnevno žderao zbog situacije, nije mogao to gledati, vjerujem da smo ostali da bi ga to pojelo.

  41. #41
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ajme. Sretno lidac.
    To sto cure pricaju da te moze izbaciti je pravno tocno, ali mislim da je u praksi drukcije, pa i iznajmljivaci stanova imaju problema jer ne mogu izbaciti nekog iz stana.
    Po meni ako te trazi najam, plati mu, ali neku mizernu cijenu i stavi je pod ugovor, da te ne moze izbaciti i placaj preko racuna da imas pokrice. Ili odite ca.
    A ja i dalje tvoju mamu ne razumijem. Valjda ti nasilnici osjete te slabije od sebe...
    Posljednje uređivanje od suma : 17.02.2016. at 15:26

  42. #42
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ja samo trazim nacin da ostanem tu gdje jesam...toliko sam bila sretna sto se useljavamo gore...

    upocetku smo bili dolje a njima u dvije sobe,odnosno mi imali dvije sobe.

    Jedva sam cekala dan "samostalnosti",ono nesto "svoje"...gdje mi je lijepo i ugodno...

    Cijeli zivot zivim u toj kuci u tom kvartu.Inace ugodan je kvart...Svi se znaju,svi me znaju,djeca sve znaju...

    Znate ono tjesite se "bit ce bolje"...Trazite nacin za to "bolje"...
    Znam da ova okolina nije zdrava za mene ,svijesna sam toga.A ujedno tako trazim razlog za ne otic ...
    Neznam dal me tko razumije ?...

    Znate ono kada se ljudi pitaju kako zena ostane uz nasilnika?...pogotovo ako nema kuda i nema financijski mogucnosti...preostaje joj jedino sutjet i trpit...

    Tako je bila situacija s mojom mamom...ona je mlada otisla od kuce i trpila je s njegove strane svasta a jos uvijek je tu...sljedece godine im ide 40god.braka...

    Pokusavam pretrpjet sve to... opet se ponavljam pijan je svega par dana u mj.a onda je mir samo spava,lezi ,gleda tv...
    Iako sam i tada na iglama...

    Moja mam otupjela i slusa ga nista ne prica i to je to.Moj mm takoder slusa izade na drugo uho vanka...

    Stalno mi govori ne zivciraj se ali ja jednostavno nemogu.

  43. #43
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    A sto se tice odvjetniku povlacenje po sudu i sl.ja sam 100 % uvjerena da nista od toga.

    On je jak samo kada je pijan znaci tipa ako i ode npr.odvjetniku taj dan dok je pijan nece otic ponovno ako ga se pozove dok je trijezan...jer onda je on bolestan, jadan i star.
    I nemoze nista a po njegovim rijecima ostaje na nama sve a on si samo "malo popije" i pruca gluposti..

    a to zalopoljke inace govori mom mm je mi nepricamo.

    Najvise me zanimalo dal nas moze izbacit ono pod "odmah"...

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa jedino ovako kako kaže tanci, promijeniti bravu dok vas nema...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    u potpunosti te razumijem, jer kao da pišeš o mom ocu.
    čitav život sam strepila da li će doma doći trezan ili pijan. i ako dođe pijan, da li će ga prehitit na veselje ili agresivu. a najčešće je bila agresiva. nekoliko puta je navečer mamu, brata i mene bacao van iz stana, pa smo odlazili u susjedni kvart kod prijatelja spavati. par puta je i prespavao u policiji, kad bi se mama usudila pozvati ih.
    pijan, usred svađe demonstrativno odlazio (čak i skrivio prometnu, srećom samo s posljedicama za njega).
    meni govorio svakakve grozote. tukao mamu. i brata. do trenutka kad smo već odrasli i kad mu je brat (veći za glavu od njega) opalio šamarčinu.
    u zadnjih 10-tak i više godina pije puno manje, mamu više ne maltretira fizički (ne usudi se, zna da bi ga brat prebio, a i ja sam mu se zaklela da će ga progutati mrak ukoliko još jednom takne mamu).

    ne razgovaram s njim već 7 godina. i super mi je, preporodila sam se od tada.

    i ja jedva čekam da ode s ovog svijeta. ne zbog mene. zbog mame. iako više praktički ne žive zajedno.

    jedina je razlika što ne živimo zajedno.

    i razumijem te da ne želiš otići od kuće. gradila si taj svoj mali mikro svemir za sebe, TM i djecu i nije samo tako lako dignuti prnje i otići. razumijem te. ni ja ne bi mogla.

    meni je samo žao što si zbog njega na tabletama, voljela bi da se probaš postaviti da te boli za njegovo laprdanje u pijanom stanju, da jednostavno napraviš kao tvoj muž: kroz jedno uho nutra, kroz drugo van.

    i moj otac je cijelo vrijeme srao da će otići, da će napraviti ''ovo i ono'', i to naravno uvijek kad je bio pijan. drugi dan kad bi se otreznio, sve je bilo po starom, bio bi manji od makova zrna. čak bi se nekad znao čudit ko pura dreku, od kud to nama, da on to nikada nije rekao.
    takav je vjerojatno i tvoj otac: pas koji laje ne grize. da je htio, već bi to napravio.
    očito ga godine pijančevanja nagrizu, mozak sve više propada, i samim time dolaze sve suludije ideje, za koje zna da se neće sprovesti u djelo.

    suosjećam s tobom u svakom slučaju.

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lidać, daj shvati da ti nisi na svome, već na njegovom/ tuđem.
    On je tu u prednosti.
    Jer je vlasnik.
    Ti nisi.
    Ako želiš tu ostati, moraš prihvatiti njegova pravila igre.
    Nema druge.
    To što si mu kći ništa ne mijenja.
    I naslov si nespretno složila: ja sam pomislila da se radi o djetetu.
    A ti nisi dijete.
    Odrasla si, punoljetna, poslovno sposobna.
    Otac nije dužan tebe zbrinjavati.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nažalost od alkohola se umire presporo...
    I otac i svekar su (bili) alkoholičari. Sad su kao trezvenjaci-dok ne popiju. Obojica prešli 65, i mogu još bar 10 god. poživeti.
    Mi smo na početku zajedničkog života prelomili odmah-ili živimo bez roditelja ili ne živimo uopšte zajedno.
    NIKAD se nisam pokajala.
    Tvoje devojčice će za par godina da sagledaju svoj, tvoj i bakin život drugačije nego sada, ako ti tata još bude živ, a mogao bi biti. Mogla bi doći u situaciju da te one same zamole da se odselite.
    Ja bih na tvom mestu razradila i neki alternativni plan.
    Zar nema nigde u blizini nikakav stan/kuća za izdavanje, neko drugi kod koga biste živeli, neka starija osoba bez dece koju biste negovali u zamenu za nekretninu, bilo šta slično?
    Jer "jadni, bolesni starčić" može biti samo još gori, nažalost.
    A tvoja majka je odrasla osoba i ona je sama napravila svoj izbor. Ne duguješ joj ništa.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    taj bu još 20 godina ziher. zloća ljude dugo drži na životu. ja bi davno iselila negdje u kvart. nemaš ti nikakva prava tu. i on nema nikakve obaveze ti nis ostavit, ako ne zeli.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ajoj, Tanci, daj malo takta i empatije. Iskrenost je ok, al bar malo njeznije.
    To da on nju nece stambeno zbrinuti je mogao reci i ranije- prije nego sto su ulagali u kucu.

    Lidac, moj otac je isto alkic i nisam pronasla nacina kako popraviti situaciju. S godinama sam sve manje podnosila ta njegova vrijedjanja.
    Tirani tiraniziraju sve dok imaju koga. I nikakav razgovor nece to promijeniti, a niti stanarina koju bi placala. Pomazu batine, kako vidis iz primjera, al to za tebe nije odgovarajuca opcija.
    Tvoja mama mora sama donijeti odluku. Joooooj, koliko sam puta govorila svojoj da se rastane, da se nije rodila da bude njegova vreca za ispuhavanje (on ju ne tuce)...nikad nista od toga.

    Ne pricas s njim, to je sve sto mozes uciniti. I probati sto cesce ignorirati.

  50. #50
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Onaj tko nije bio u takvoj situaciji ne shvaca me ...

    Najlakse je rec "odi"ali to nije samo tako lako.
    Godinama smo skupljali da si priustimo taj "mirni"kutak i sada bi to sve trebala napustiti...

    Ja znam da on nije duzan meni nista ali "meni"je digo potkrovlje,napocetku veze s muzem...nije htio skupa sa mamom da odem jer sam "jedinica" pa sto cu dalje...

    Kada smo poceli uredivati bilo mu je drago (to su bile faze "dobrote")...a onda sda ovako...

    Istina roditelji meni ako svome jedinom djetetu nikada nista nisu mogli priustiti...od obicnih izleta,do sitnica ma u biti svega skoro nista...Koliko outa sam isla u skoku bez "deparca"gladan bila,maturalac nisam vidla,pa cak i osnovnih stvari nisam imala...
    Trudim se sve (barem ono osnovno)priustiti svojoj djeci...ne zelim da ikada osjete na kozi da moraju bez necega biti...i strasno se bojim ako odem da vise necu moc...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •