Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Laringo-faringealni refluks ( LPR)

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Dok se ne javi mitovski, preporučam za ublažavanje simptoma pastile za grlo i ždrijelo Gelo Revoice, izvrsne su.Neće riješiti uzrok al će utjecat na simptome pečenja grla.

    Za kašalj ne bih znala.

    Nexium, Zoprax, Emaneru, Gastal i sl lijekove izbjegavat u širokom luku jer njihova svrha je smanjenje želučane kiseline, a problem LPR-a je upravo već smanjena kiselina koju treba povećat a ne još više smanjit čime se stanje zapravo pogoršava (LPR je suprotan od gastritisa, čireva na želudcu i sl.stanja).

    Puno više o LPR-u imate na stranicama na engleskom, kod nas još uvijek nije dostatno istraženo pa se po inerciji pacijentima sugeriraju lijekovi za želudac bez uzimanja u obzir razine želučane kiseline (koja je kod LPR-a smanjena), no te pretrage su tako skupe i invazivne da se ni ne rade kod nas ili jakooo rijetko (traže čak i hospitalizaciju i izrazito su zahtjevne).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.06.2023. at 23:34

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Na koji način vam je potvrdjen LPR? Jeste sigurni u dijagnozu?Potražili još neko mišljenje?

    Možemo i na pp pisat si, ako trebate neki savjet a ne biste javno.

    Iskreno ja bih probala rješavat bez tih "lijekova" jer oni ne liječe tu dijagnozu nego je pogoršavaju.

    Takodjer preporučam od firme Pro immune u Lavanda Miji preparat za obnovu sluznice ždrijela, želudca i crijeva.

    Jako je nezgodno kod LPR-a jer sa svakim povratom kiseline jednjak opet bude nagrižen i vraća se priča na početak, pa bi trebalo spojit neko malo duže razdoblje.

    Želim vam svu sreću svijeta da svoj problem riješite što je moguće brže!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.06.2023. at 23:41

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Je li djetetu promukao glas? Ako da, one pastile Gelo Revoice će jako pomoć.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme baš sam navalila al žao mi da se patite.

    Još sam se sjetila jednig detalja.

    Ne trebate izbjegavat citruse (zastarjeli savjeti liječnika pogotovo za ovu dijagnozu za koju se često pacijenti pogrešno liječe).
    Dapače, limunadu može piti (al ne s medom nego npr. zamjena agavin sirup), jesti naranče, mandarine...jer citrusi alkaliziraju organizam kad ih se unese.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.06.2023. at 23:52

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    8

    Početno

    hvala na savjetima, dijagnozu je potvrdio, rekla bih, vodeći ORL po tom pitanju u RH, preglede su još obavili pulmolog i gastro (pretrage i krvna testiranja). Vodimo se smjernicama dr. Jamie Koufman, pionirke LPR- a u svijetu. Ono što meni u toj priči fali je uzrok...

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj RiKa prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na savjetima, dijagnozu je potvrdio, rekla bih, vodeći ORL po tom pitanju u RH, preglede su još obavili pulmolog i gastro (pretrage i krvna testiranja). Vodimo se smjernicama dr. Jamie Koufman, pionirke LPR- a u svijetu. Ono što meni u toj priči fali je uzrok...
    Sad sam je proguglala, zaista ste na pravom putu, fantastična je. Vidi se odmah na prvu da žena sve razumije, a nažalost jako puno liječnika nije uopće upoznato s ovom dijagnozom nego je trpaju u isti koš s GERB-om, gastritisom i dr.

    Držim vam fige da pronađete taj uzrok i napokon se riješite tog zdravstvenog problema!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    8

    Početno

    može li netko poslati mitovski poruku da mi se javi
    Posljednje uređivanje od RiKa : 03.07.2023. at 07:38

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Budem joj ja poslala al čini mi se da je nema na forumu u zadnje vrijeme.

    Zadnje je pisala da su u fazama, dodje i prodje ovisno o život.okolnostima. Nisu bili skroz iskorijenili.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    8

    Početno

    puno hvala

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo me. Nemam kaj pametno reći. Sutra baš idemo na pregled. Nekad je bolje, nekad gore. Kad jede kasnije ili slatko krene jače nakašljavanje i ono što sam ja primjetila kad je anksiozna i u stresu je najgore.
    Lili je sve super napisala.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    8

    Početno

    hvala puno na odgovoru, istu situaciju imamo i mi, nismo bili sigurni koliko mu je to sa anksioznošću/stresom/uzbuđenošću zbog nečega povezano, ali sve više mi se čini da je jako povezano. Probat ćemo sa psihologom jer je i ona to potvrdila.
    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me. Nemam kaj pametno reći. Sutra baš idemo na pregled. Nekad je bolje, nekad gore. Kad jede kasnije ili slatko krene jače nakašljavanje i ono što sam ja primjetila kad je anksiozna i u stresu je najgore.
    Lili je sve super napisala.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •