Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Procedura posvajanja djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno Procedura posvajanja djeteta

    Zna li neko kako se odvija posvajanje djece u HR ili gdje se mogu dobiti te informacije? Da li se moze posvojiti dijete iz HR ako su roditelji drzavljani HR, ali zive u inozemstvu?

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Masha, za medunarodno posvajanje djeteta, procedura je kompliciranija i ovisi u kojoj zemlji zivi potencijalni roditelj.

    Koliko sam upoznata, osoba koja zivi u inozemstvu, a ima hrvatsko drzavljanstvo, moze (uz zadovoljavanje mnogih drugih uvjeta) po hrvatskim zakonima posvojiti dijete koje zivi u Hrvatskoj.

    Al procedura, kao sto sam rekla, ovisi od zemlje do zemlje. Recimo, po kanadskim zakonima ne mozes zapoceti proceduru Hrvatskoj prije nego sto ju zapocnes i dobis odobrenje za posvojenje od kanadske strane.

    Takoder ne pomaze to sto Hrvatska nije potpisala Hasku konvenciju o medunarodnim posvojenjima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno Zašto ne?

    Dogovor između muža i mene je da pokušamo IVF još 3-4 puta, ako ne uspije, krećemo u postupak usvajanja.
    Oboje smo složni u tome da ne želimo provesti život bez djece.
    Zna li itko koliko to sve traje?
    Sigurno treba tona papira, živaca, vremena...

  4. #4
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Joj Vlatka pročitaj moj post na susjednom topicu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Hvala na informacijama!
    Sve mislim da, ukoliko ne budemo dugo čekali, neće biti problema. Naime, muž ima 30, a ja 28. Živimo sami u svojoj kući i oboje imamo stalni posao i prilično dobra primanja. Ali posvojenje je samo alternativa za poslije!

  6. #6
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mene isto zanima kako ide postupak usvajanja. Otkuda krenuti, kolike su uopče šanse za usvajanje malog djeteta, koje uvjete roditelji moraju zadovoljiti? (stan, prihodi... da li je to važno za podnošenje molbe?)

    Planiramo još jedan IVF, ali nisam baš optimistična, pa bih voljela saznati što više o usvajanju.

    Citiraj Daniela32 prvotno napisa
    Joj Vlatka pročitaj moj post na susjednom topicu.
    Ja nisam uspjela pronači taj post

    Hvala unaprijed!

  7. #7
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    proceduru posvojenja djeteta vodi centar za socijalnu skrb koji je nadlezan za brigu o djetetu. prvi korak na koji vas mogu uputiti je da se obratite bilo kojem vecem centru za soc skrb u Hrvatskoj koji ce vas uputiti u daljnju proceduru. Procedura je inace dvosmjerna- procijenjuje se vasa sposobnost da budete roditelji, a s druge strane se trazi ("trazi") odgovarajuce dijete.
    Sretno cure

  8. #8
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala na odgovoru i dobrim željama.

    Ali znaš li možda gdje mogu naći detaljnije podatke - koji su uvjeti procjene roditelja, koliko je vrijeme čekanja (i mjeri li se u godinama?)...
    Da li je možda netko na forumu usvojio dijete, pa može reći svoja iskustva?

    Možda previše pitam, ali to obratite se centru za socijalnu skrb zvuči jako nedefinirano. Sve što znam o usvajanju je iz filmova (američkih večinom), koji opisuju samo probleme i suze.

    Imam 29 godina, a muž 33. Da li imamo vremena pokušati IVF još nekoliko puta ili bi trebali započeti proceduru usvajanja dok ne navršimo previše godina?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Evo jos jedno pitanje:

    Koliko dugo se mora biti u braku da bi par posvojio djete???

    Mi jos nismo izrekli ono famozno DA, a razmisljamo o mogucnosti posvojenja.

  10. #10
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    koliko ce brzo ici procedura ovisi o nekoliko faktora - jedan je jako rastezljiv - zaposlenost djelatnika u centru :? sama procedura (testiranja i inerevjui) ne traju tako dugo (mozda mjesec-dva, uz ponovljena testiranja). Koliko ce se brzo realizirati posvojenje cesto ovisi o raspolozivosti djece za posvojenje - npr. ako zelite starije dijete ide brza, kod beba ide sporije (deseci potencijalnih rod na jedno dijete )
    Po novom obiteljskom zakonu i samci mogu usvojiti, pa ne vidim prepreke niti za vanbracnu zajednicu. Nazalost - ne mogu vam dati konkretne brojeve, ovise o mnogo faktora i svaki je "slucaj" specifican mozete polako krenuti ...

  11. #11
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    npr. ako zelite starije dijete ide brza, kod beba ide sporije
    Što to otprilike znači "starije dijete"? Rekla si da na jednu bebu dolaze deseci parova. Kako je s djecom oko 2-3 godine?

    Hvala!

  12. #12
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Na žalos ne mogu reći kakva je procedura kod vas u Hr. Ivica i ja planiramo da usvojimo jednu djevojcicu ili djecaka (ne znamo još) od 30 dana do 1,5 godine. Ustvari, odlućili smo otići do Međugorja i koje nam se djete prvo svidi vodimo ga doma :D :D Naravno nastavljam i sa IVF-om. Pa ako uspije nekada IVF onda ćemo imati dvoje prekrasne djecice.

  13. #13
    *LUNA**

    Početno

    Za Sonju,

    Jos jednom si pokazala da si divna i nesebicna osoba.
    Skoro si me rasplakala.
    Ako ikako mozemo pomoci tu smo.
    SRETNO!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Hm,
    ako netko zna neka pls napiše, u koju kategoriju spadaju djeca npr.2, 3 ili 4 godine? Jeli se njih možda lakše posvaja?

  15. #15
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Prijateljice, hvala! Ti znaš da mi to puno znaći a i bez toga si nam puno pomogla i do sada.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj Sonja29 prvotno napisa
    Na žalos ne mogu reći kakva je procedura kod vas u Hr. Ivica i ja planiramo da usvojimo jednu djevojcicu ili djecaka (ne znamo još) od 30 dana do 1,5 godine. Ustvari, odlućili smo otići do Međugorja i koje nam se djete prvo svidi vodimo ga doma :D :D Naravno nastavljam i sa IVF-om. Pa ako uspije nekada IVF onda ćemo imati dvoje prekrasne djecice.
    Sonja, nekuzim
    Jel u Međugorju lakse ili sto????
    Znam da tamo imaju u sklopu djecije selo ili tako nekako, ali mora biti nekakva procedura, kakve su sanse konkretno za hrvatske drzavljanje za posvojenje djeteta koje je u djecijem selu u Međugorju??

    Mozda pitam gluposti ali stvarno sam zbunjena
    mi bi svakako pokusali sa posvojenjem pa me jako interesira!!

  17. #17
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I mene to isto zanima. Sonja kada budete išli u Međugorje, molim te napiši kako je bilo.

  18. #18
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ja bi ubrzo trebala tamo ići i provjerit.
    Koliko znam za nas je puno lakše i ne čeka se koliko u Hrvatskoj ali ne znam kakva je procedura za strane državljane. Neće mi biti teško da provjerim i to pa dok saznam javit ću vam.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Sonja sunce si!!

    Nemoj zaboraviti MOLIM TE!!

    Ni meni nebi bilo teško nazvati, ako nađem broj na netu ja cu nazvati - pa nemam sta izgubiti!!

    velika pusa i HVALA TI!!

  20. #20
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala unaprijed i od mene!

  21. #21
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Emanuel! Mogle bi mi i zajedno skoknuti do Međugorja da vidimo djecicu a ja bi do tada provjerila sve u socijalnom. Ti si od mene nekih 2,5 sata vožnje.
    P.S. I za tebe to Klara vrijedi ako si nam bliže.

  22. #22
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja na žalost nisam baš blizu. Ali hvala na pozivu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Svakako bi voljela otici u Međugorje, zadnji puta smo MM i ja bili prije dvije godine i prekrasno smo se osjecali penjuci se na Brdo ukazanja bosi po kamenjeru, zapravo boravak u Međugorju nam je bio prekrasan.

    prije toga bila sam sa svojim roditeljima kao mala djevojcica, u periodu kada su ukazanja tek bila u pocecima, pa smo stajali tik do kapelice gdje su djeca imala viđenje, a mali Jakov, Boze bio je tako mali, zivo ga se sjecam.

    Kada planiras u Međugorje, mozda se i uklopimo!
    pusa

  24. #24
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Nista još sigurno ne znam. Za nas nije problem, gledat ćemo da se vi možete uklopiti i idemo. I naravno, bit ćete malo naši gosti

  25. #25
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    cure, davno sam napisala da smo se MM i ja složili oko usvajanja (dali smo si par pokušaja IVF-a, ako ne uspije -idemo na usvajanje- i paralelno bi pokušali još koju umjetnu)
    kao i sve vas zanima me sve što se tiče usvajanja, ali sad sam malo van svega budući da moram na operaciju tumora na hipofizi (još neznam kada)
    Htjedoh reći da ste divne i da dijelim vaša razmišljanja glede svega.
    PLIZ nemojte me zaboraviti što se tiče Međugorja (lani sam dušu isplakala pod križem) i opet bi htjela poći.
    ............još dječje selo................
    PUSA,voli vas Lea

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja u ponedjeljak imam zakazan razgovor o usvajanju u Centru za socijalni rad u Splitu pa cu vam reci detaljnije na sto sam naisla. Ne znam ni sama sto me ocekuje jer mi ja to mama organizirala i samo mi mailom javila da mi je razgovor u ponedjeljak i da se spremim na put. Znam da je ovo od mene s neba pa u rebra ali dugo mislim na to i uspjela sam si organizirat razgovor. Evo mi i suze svaki put kad promislim na to, strasno sam uzbudjena.

    Timmy

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ajme timmy drzim ti fige da ti super prodje taj razgovor i da sta prije imas rezultat kod sebe u svom narucju

  28. #28
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    Timy, samo naprijed, javi sto je bilo.
    Ako bude u razgovoru spomenut dječji dom Maestral javi se, MM je dobar s ravnateljicom-ako to nešto može pomoći.
    sretno

  29. #29
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    timice, drzim fige i molim Boga za "onaj" plan :D

  30. #30
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Timmy sretno! I mene ovaj tjedan čeka razgovor u socijalnom a onda dalje, psihplog itd.

  31. #31
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Timmy i Sonja sretno, i ja držim fige!
    Javite nam poslje kako je bilo

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Curke hvala, javim cim se vratim na sto sam naisla. Ege, :wink: za "plan".

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Timmy, drzim fige. Sonja, isto tako.
    Timmy, kad dodete za Cleveland dodite k nama u Canton na rucak, druzenje i "zarazu" sa klincima.

    Pusa i sretno! Javite kaj ste obavile.

  34. #34
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    sretno cure

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Drage curke, oprostite sto se nisam javljala ovako dugo, imala sam ubitacan tjedan i docekalo me tisucu stvari po povratku na posao.

    Bila sam na razgovor i u principu vam nemam puno reci. Razgovor je bio informativne prirode, psihologinja je bila izuzetno ugodna i ljubazna, pitala me sto radimo, stupanj obrazovanja, o nacinu i kvaliteti zivota, razlozima i motivima za usvajanje, hipotetska pitanja u stilu ako biste usvojili gdje biste zivjeli (s obzirom na prirodu naseg posla), da li postoji mogucnost da duze ostanemo u Hrvatskoj.

    Nas je slucaj specifican jer je MM strani drzavljanin ali to ne bi trebao biti problem ako se ustanovi da usvajanje vodi poboljsanju uvjeta zivota djeteta i ako je to u njegovom interesu. Odobrenje za usvajanje u nasem slucaju daje Ministarstvo vanjskih poslova , ali psihologinja ne vidi razloga odbijanja zahtjeva u nasem slucaju. Sto se tice samog zivota koji mi vodimo na temelju poslova u kojima smo angazirani, to bi se vodilo isto kao da smo na privremenom radu u inozemstvu.

    Pravnica je bila na bolovanju tako da na dosta pitanja nisam mogla dobit odgovore jer je pravnica tata-mata za slucajeve sa stranim drzavljanima.

    Sto se tice godina djeteta, psihologinja mi je nekako naznacila da u nasem slucaju bi bilo tesko dobit bebu (ja 37 MM 42). Ja bih po godinama jos i mogla dobit bebu ali MM ne moze. Razlika izmedju Posvojitelja i djeteta ne moze biti veca od 45 godina. Pitala me koju dobnu skupinu preferiramo, ja sam joj odgovorila ali nismo o tome raspravljale, o tom po tom. To je bila jedina stvar oko koje sam pocela treptat i gledat po sobi umjesto u osobu (moj tik kad sam zbunjena i ne znam sto bih ), malo sam ti bila izgubila kulersku pozu :wink: pa smo presle na novu temu.

    Pitala me kako ja vidim idealnu situaciju u nasem slucaju: Moja idealna situacija je da jedno usvojim i da jedno rodim ako Bog da. Na kraju me pitala kako bih rezimirala nas kao potencijalne roditelje: Ja sam odgovorila - "Da sam ja dijete koje ide na usvajanje, ja bih molila Boga svaki dan da me posalje ljudima kao sto smo mi" :D, eto, smijale smo se.

    Zakljucak je bio da ona vidi da smo jako motivirani i dobri kandidati za usvajanje. Moramo se vratiti pocetkom ozujka zajedno na novi razgovor sa pravnicom koja ce nas uputiti u detalje kako naprijed.

    Sve u svemu, trajalo je sat ipo, razgovarale smo ne samo o usvajanje vec i opcenito o zivotu, bilo je ugodno, neformalno, informativno i inspirativno.

    Sigurno sam zaboravila napisati dosta stvari, ako imate pitanja, samnaprijed, tu sam.

    Veliki zagrljaj svima.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    fala gospi da si stavila kako vam je bilo, cekam ka ozebli sunce da cujem sta su vam rekli :D
    drzim fige da sve bude u redu i dalje i da sta prije u rukama imate vasu/e bebu/e :wink:

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Timmy,
    dobro je to bilo, ha?
    Baš mi je drago.
    Eto, ja čitam to i sva sam se ustrtarila. Osječaj sličan onom kad bih išla na ispit (mučnina, adrenalin, strah..).
    Joj, i ja to hoću napraviti a nikako da krenem. Ne znam zašto....
    Sretni draga. :D

  38. #38
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Timmy hvala što si podijelila svoje iskustvo s nama! Želim ti sreću dalje.

    Jedna moja poznanica i njezin muž su prije dva mjeseca poslali molbe za usvajanje. (Oko 120 njih, po jednu u svaki dom u Hrvatskoj). Nisu još dobili pozitivan odgovor poštom, ali je jedna lječnica koja ih poznaje nazvala neke svoje kolege... Saznali su da postoji curica od godinu i pol kojoj je upravo istekao rok od 6 mjeseci u kome se majka nije javila. Ako sve bude sve u redu uskoro će je usvojiti.
    Njezina priča me ohrabruje, ali malo i rastužuje jer to je ipak preko veze, a ja ne poznajem nikoga.

  39. #39
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Na žalost ili na našu sreću kod nas sve ide preko veze pa tako i procedura usvajanja. Uspjeli smo se povezati sa Časnom Sestrom koja vodi dom za nezbrinutu djecu i dogovorili sastanak sa njm u subotu. Onoliko koliko sam mogla skužiti iz tel. razgovora nebi trebali imati večih poteškoća. Malo me iznenađuje što kod nas nema slanja molbi već sve ide direktno preko socijalnog ili u našem slučaju Časne koja ima veze sa svim soc. u BiH.također smo dogovorili sastanak sa psihologom i za koji dan bi trebali znati rezultat. Onda nam ostaje samo čekanje. Javim vam se opet u subotu i provjerit ću kakva je procedura usvajanja ako su rosvojitelji strani državljani. pa tko zna...možda nekome pomogne.

  40. #40
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    P.S. Timmy sretno i nadam i držim fige da što prije dobijete svoje djetešce

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Sonja, pa ti ides u Međugorje!!!!!!
    Ajde molim te raspitaj se o mogucnosti usvajanja ako smo iz RH. Please,please,please!!

    Sretno drage moje, cinite najhumanije djelo!! Neka vam je sa srecom!!
    Ljubim vas

  42. #42
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Moj Boze Timmy,nisam znala da i ti zelis usvojiti!
    Ruke mi se tresu dok pisem tako mi je drago sto si krenula.Sigurna sam da cete biti krasni roditelji jednom malom anđelu koji ce vam zauzvrat uljepsati zivot.

    Sonja zelim ti svu srecu ovog svijeta i molim te raspitaj se mogu li ljudi sa dvojnim drzavljanstvom (HR+BiH) usvojiti dijete iz BiH.

    Toliko to zelim ali kao i mrs.Ria nikako da se pokrenemo.Ipak mislim da ce biti nesto ove godine.

    Pusa i sretno vam bilo na putu do bebe!

  43. #43
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Raspitat ću se i javit ću vam dok dođem kući.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Mrs RIA prvotno napisa
    Hm,
    ako netko zna neka pls napiše, u koju kategoriju spadaju djeca npr.2, 3 ili 4 godine? Jeli se njih možda lakše posvaja?
    Ma ja samo još jednom postavljam ovo pitanje, ako slučajno netko sa odogvorom nabasa da mi ga i kaže

    Ma još me nešto samo zanima, da li dobna granica podrazumijeva oba supružnika, prosjek ili jednoga od supružnika? Neki me dan jedna žena uvjeravala u jedan od odgovora koji mi je bio gotovo nemoguć.
    Što kažete cure?

  45. #45

    Početno

    Bok,svima! :wink:
    Sonja,ja sam se logirala ovdje najviše stoga,da te pitam:pa,kako je bilo u Međugorju?Šta su vam rekli?
    Daj,plizzzzz,napiši malo o tome(a možda već jesi negdje a da ja nisam skužila gdje)

  46. #46
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Kod nas dobne granice nema koiko sam ja upoznata sa tim. U stvari , navodno postoji ali se nitko ne pridržava toga. Doduše mi idemo preko časnih sestara i mogli bi bez problema usvojiti veće dijete ali nama časna predlaže da ćekamo bebu jer smo navodno oboje još uvijek mladi.Vidjet ćemo, saćekat čemo do 2005. godine ako do tada ništa ne bude tražit čemo i starije djete jer meni i Ivici i nije bitna dob djeteta i spol.Procedura je kao i svugdje,odlazak u socijalno, psihijatru, mora se čekati, a koliko? Što se stranaca tiće moguće je posvajanje djeteta.Nije ništa teže već nama.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    2

    Početno

    POMAGAJTE
    mene muči jedno kako centar može dati djete na posvajanje ako roditelji nato ne pristaju naime ima jedna djevojćica koja treba ići na posvajanje rprije toga je bila kod udomitelja roditelji je nedaju ali su neuki i potpisali su nešto o čemu nisu imali pojma a nitkom im nije objasnio ta djevojćica je jako vezana za mene i MM pa smo je mi htjeli posvojiti i ktome smo joj još kršteni kumovi ali nas je centar odbio s objašnjenjem da smo preblizu roditelja i da bi nam on stvarao probleme.
    Mi poznamo njene roditelje i oni kažu da će jedino ako moraju nama dati dijete ali oni nemogu odlućivati sada je čovjek poludio rekao da će ih dati u sve novine jer ironija je još veća što ostala njihova djeca žive s njima a navodno ta mala djevojćica nemože.
    Molim vas recite što sada tu ućiniti?

  48. #48

    Početno

    Sonja!mislila sam,dali li hrvatski drzavljani uopce mogu posvojiti djecu iz BIH,tj.iz Medjugorja!
    Inace,bila sam danas u centru za soc.skrb,tamo su rekli,da se treba napisat zivotopis pa onda ako se ude u uzi izbor,da se skupljaju ostali papiri!
    Kako bi izgledao jedan dobar zivotopis za takvo sto!Mislim,do sada sam pisala razne takve molbe ali sve je bilo vezano uz posao i tada uglavnom znas,sta treba istaknut,rec...
    Sta je sa ovim?

  49. #49
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Cvjetak, pristanak roditelja za posvojenje djeteta nije uvjet, on je samo pozeljan da bi procedura bila manja. Inace, ukoliko sud donese pravomocnu presudu o lisenju prava na roditeljsku skrb u odnosu na odredjeno dijete (ne moraju to biti sva djeca u obitelji, ali i mogu) tada Centar odlucuje tko ce dijete i posvojiti, a roditelji nemaju pravo odlucivati o posvojiteljima niti uopce znati koji su. Tako da u tvom slucaju ce nadlezni Centar odluciti tko ce posvojiti dijete uzimajuci u obzir sve okolnosti za njegovu dobrobit, pa i to da su buduci posvojitelji sto dalje od bioloskih roditelja.

  50. #50
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mene zanima da li možda postoji najniža dobna granica bračnog para za posvojenje djeteta,osim da su 3 god.u braku

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •