Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 360

Tema: Jonasova metoda - ostanite trudne uz pomoc mjesecevih mijena

  1. #51
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joooj, cure, uspjela sam!!! :D sad na poslu! doma nis ne vidim i stalno javlja error. tak da ne moras, srecice. almozes, ak hoces, hehe
    i fakat mi se podudara na 29.5. kao i kod Indine metode. i rizici su mi mrak! sve 0, maximum 3. od sad pa do 19.4. 2007. eh, sad da si jos procitam kaj znace ti rizici...spominjale ste nekaj downow sindrom..idme vidjet.
    pusim avas kaj ste mi otkrile neke nove vidikeeee

  2. #52
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ako sam dobro shvatila, Jonasova metoda odnosno datumi bi se trebali poklopiti sa plodnim danom žene, da bi ona ostala trudna??
    Ako je to točno, od mene niš do 10-11 mjeseca. A ja htjela u srpnju, pa da bude Ovnić... :/

  3. #53
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hm, @n@, a ja nisam to bas tak shvatila...
    koliko se meni cini zena ima svoju biolosku ovulaciju (to utvrdjujemo mjerenjem BT, plodne sluzi i kojecnime jos), i onu mjesecevu, za koju ne moze znati po bioloskim pokazateljima, pa se zato racuna kompjuterski, jer mi nismo astrolozi pa ne kuzimo tocno u sekundu kakav je polozaj i oblik mjeseca koji dan (mozemo samo vjerovat stroju da je to cca tocno i pouzdano). jer, koliko sam citala, zena moze biti plodna i ako ima M (dakle biloska O joj je prosla), ako je mjesec bas takav kakav je bio u trenutku njezina rodjenja te po toj teoriji moze i zaceti.

    e sad, ak sam ja nekaj pobrkala, pliz ispravite me

  4. #54
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    a tko zna dali za vrijeme te mjesečeve ovulacije žena ima isto plodnu sluz? jer plodne sluzi bi trebalo biti da spermići mogu plivati jelda?!
    i to onda objašnjava ono kad se dva puta kroz ciklus pojavi plodna sluz...
    sad malo bljezgam...

  5. #55
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Koliko sam ja razumjela- ne mora se podudarati s biološkom ovulacijom...
    A malo je reći da me je strah faktora rizika... :shock:
    Koliko ja znam, spermići mogu jako dugo da prežive i da dođe do oplodnje nakon (?) i 48 sati nakon odnosa (možda i duže).
    I šta onda? Trčala bih na sve pretrage i opet ne bih bila sigurna da je sve ok. Umrla bih od straha...

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    Pa jednostavno radiš na tome da ne dođe do oplodnje kad u tabeli stoji velik faktor rizika ( od 2 nadalje mislim). U ovom slučaju se bar možeš ravnati, za biološku ovulaciju isto skačeš u prazno (ne znaš kakav je rizik). Mislim bar...

  7. #57
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Okej, super, znači jedno je biološka ovulacija, a drugo (i nevezano) mjesečeva.
    To bi značilo da žene najčešće imaju po dvije ovulacije u jednom ciklusu.

    Jednom davno sam čitala nešto o tome kako žena može imati dvije ovulacije u ciklusu, ali da su to iznimke.
    Iako vjerujem u astrologiju do određene mjere, zanimaju me konkretni podaci. Medicinski podaci o toj mjesečevoj ovulaciji.

    A također me zanima kako se računa duljina trudnoće ako je žena zatrudnila, npr. 5 dana prije mjesečnice?!

    Ima li tko kakvih linkova?

  8. #58
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    A također me zanima kako se računa duljina trudnoće ako je žena zatrudnila, npr. 5 dana prije mjesečnice?!
    isto se računa od zadnje menstruacije, smo šta je onda frka i panika kad žena ode na pregled pa se ne vidi plod a već je trebao bla,bla...a u stvari je manje trudna pa se i ne može vidjeti... :/
    i naravno sve bude u redu kad dođe na sljedeći pregled...

  9. #59
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Hajde ako netko kuzi, da li recimo kad ti je rizik 6, moras samo izbjegavati ovu astrolosku ovulaciju ili je najbolje cijeli mjesec bjezati od MM :?

  10. #60
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Meni je isto malo spooky ova rizični faktor i sljedeći mjesec mi je 6! Nisam nigdje vidjela da uopće spominju normalnu ovulaciju u svemu tome, samo ovu mjesečevu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    simpatično mi je to (da, i ja sam isprintala termine )
    samo nisam baš uvjerena u znanstvenu utemeljenost - i sam autor na stranici kaže da neke studije opovrgavaju tu teoriju
    je li naka više istraživala?

  12. #62
    Mirkany

    Početno

    Meni tek u 9-tom i 10-tom mjesecu faktor 0,a sad 14.06 cak 6 za boy

    Ja bih stvarno htjela djecaka

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Ja uopće ne mogu otvorit onaj link od oblak. Ajde pliz, neka mi neka od vas odredi periode lunarne plodnosti, poslat ću joj podatke na pm.

  14. #64
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    tak ni ja s kucnog kompa nisam mogla vidjeti nista, kao neki error javlja, ali sam na poslu uspjela. s time da mi je i srecica dodatno pogledala i isto joj je ispalo.

    glede tih rizicnih faktora, najvisi mi je faktor 3 i to u 3. mjesecu 2007.
    samo, nisam nigdje mogla pronaci objasnjenja tih faktora. koji su ono tolerantniji od drugih i sl. ok, kuzim da je onaj faktor 6 jace rizican od 1 ili 3, ali ima li neka tablica ili slicno?? mozda cu tek sutra moc to naposlu vidjet i procackat, a mozda bas i necu, pa zato pitam, ako je neka skuzila :/

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Srećice, bi li i meni pogledala? Da ti pošaljem podatke?

  16. #66
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Adriana posalji na pp.
    Pa kad stignem ti posaljem ... malo sam u guzvi danas.

    Malo sam prckala po stranici preko vikenda, uglavnom kao ti rizici nisu znanstveno utemeljeni vec su skupljeni na osnovu iskustva ljudi koji koriste ovu metodu ... dakle moze i ne mora.

  17. #67
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Za rizike piše samo da je povećana mogućnost "abnormalnosti"(?) ako je veći faktor, iako su se rađala zdrava djeca i sa veikim faktorom.
    Ja sam pogledala za svoje prvo dijete, bio je G4, a rodila se prekrasna zdrava curica, iako sam nakon trodnevne muke završila na sekciji, pa se mislim možda se taj faktor odnosio na to?!?

  18. #68
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Rene, a je li ti pisalo da će biti curkica?

    Meni su datumi 02.06. (za dečka, faktor 1), pa 02.07. (curku, faktor 1) i planiram u akciju.

  19. #69
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pa G - girl(curica), B - boy. Zato i kažem, tu su pogodili.
    Ispravak: bio je rizik G1 18.6.2000., kad sam otprilike i ostala trudna s mojiom djevojčicom, zato me sada još i više brine ovaj 12.6. G 4. Manje mi je važno to, curica ili dečko. Iako ne bi bilo loše imati dečka. Već je MM rekao "a da spremimo u freez koji paketić za 12. 7. (onda mi je B 0)

  20. #70
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Samo ti daj u akciju, vibram za tebe~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~, pa to je tu. :D

  21. #71
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    ...Već je MM rekao "a da spremimo u freez koji paketić za 12. 7. (onda mi je B 0)



    Hvala na lijepim željama! Nadam se da ću vam uskoro javiti lijepe vijesti.
    (Doslovno plačem već i na pomisao o trudnoći! Od sreće, naravno!)

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    Evo malo više o toj astro ovulaciji. Prije te astro ovulacije treba tri dana svaki dan voditi ljubav. Na sam dan te astro ovulacije je več prekasmo. Recimo, ako imaš tu mjesečevu O 24. 5., treba voditi ljubav 21.5., 22.5. i 23.5.. Ako ste ta tri dana fulali i vodili ljubav tek 24.5., zakasnili ste astro O. Kod astro O mogučnost začeća je čak 30 %. Ako su biološka O i mjesečeva O isti dan, onada postajete trudni 99 %. To je bilo napisano na www.med.over.net.si prošle godine. A sada su stranicu več skinuli. Ja sam u prvoj trudnoči stvarno ostala trudna, kada su mi ove dvije O, bile na isti dan. A drugi put mi je astro O bila 29.10. a biološka 8.11. Možda i ima nešto na tome, tko zna.
    LP

  23. #73
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Hm, meni su se ovaj mjese poklopile po FF-u i kalendaru mjesečevih mjena, ali usprkos svemu ništa od trudnoće ni ovaj put

  24. #74
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ajde vi iskusne u tom "gatanju" recite kakav je bio moj tajming . FeFE je reko da je prava O bila u subotu 27.5 , a hopsali smo u četvrt. 25 i sub 27.
    Mjesečeva O je trebala biti u nedjelju 28.5. I kakve su mi šanse da se nešt desilo jer je se baš i ne osječam baš trudnom :/

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    ajde i meni pomagajte

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    kia!
    Trabala si hopsati i u petak 26.5., pa bi onda 99% ostala trudna. Javi se, dali je svejedno bilo uspjeha.
    LP

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    lana38 pomagaj ti meni, kako da ja hopsam na mjesečevi O kad tada redovito dolazi vješica ? Da ne pričam o bolovima tih dana...

  28. #78
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    uh, lana, sad si me zainteresiraka glede hopsanja prije mjeseceve O.
    pa kaj nije svejedno kad hopsas, bitno da je 3 dana prije? kaj treba sva 3 dana prije?? nije dovoljno recimo 3.ili 2. ili 1. dan prije mjeseceve O pa da bi isto bilo neke sanse???
    kuzim ovo za nakon mjeseceve O da se nece "primit".

    mi bas hopsali dan prije mejseceve :/ e sad ak je trebao jos 2 puta prije toga pod obavezno...onda figa friska :/ ovaj ciklus. (a ko da bi se kaj i primilo, hehe i ovak i onak)

  29. #79
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e, oblak, na onom tvom linku pise da je veca sansa da se zatrudni ako je mjeseceva O i ako je M u tijeku (dobro, sad bas, ak je ono 1. ili 2. dan kad je sveopci potop...onda ne znam...ali ak je mozda kakav 4.dc, a vi hopsate...)

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    lana a meni reci

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    ELISA!
    Kako, da ti pomognem? Pa moraš mi onda dati neke podatke.

    A inače treba hopsati tri dana prije mjecečeve O i to svaki dan. Tako kaže teorija, a u praksi možda je dovoljno i manje. :?
    LP

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    ma ja sam imala transfer embrija u petak podatke šaljem pp

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    U petak je bio 26.5. Ako si imala taj dan transfer, velika je mogučnost, da si ostala trudna.
    LP

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    Franny pa to je onda to ako je 1DC moja mjesečeva O, a treba tri dana prije.... Samo od slijedećeg ciklusa.

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    thanks lana

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Srećice još jedan put hvala na onom izračunu.

    Najbliža lunarna ovulacija mi je 11.06. pm ( to je valjda popodne). To mi je 30 DC. U zadnjih godinu ipo ciklusi su mi malo zbrčkani, od 30 do 35 dana. Po lunarnoj ovulaciji mi bi se tribali igrat 08., 09. i 10.06. E sad, mislin se.... Nekoliko dana nakon toga bi tribala dobit/ ne dobit M. A ako mi uspijemo i dođe do oplodnje, ima li oplođena jajna stanica vrimena za implantaciju?
    Iako, nekako bez nekog velikog ludila pristupam ovom pokusu, jer ako ni ciljane inseminacije ni ivf-ovi nisu uspili, kolike su šanse da ovo uspije?
    Uvik sam se nadala da ćemo sami uspit čekajući ivf. Krajem lipnja, početkom srpnja bi tribala ić po svoje dvi ledoline na vv.

  37. #87
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Neki dan sam na potpomognutoj pročitala da je jedna žena ostala trudna na kraju ciklusa, što im je čudno, ali ako se sagleda iz ovog ulga (mjesečevih faza) onda je razumljivo.

    ovo sam našla na netu pa tu ima o ovim fazama, prilično interesantno:

    http://www.yogacentar.hr/download/As...tracepcija.pdf

  38. #88
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pročitala sam tekst i baš me zanima što curke, vi mislite o tome.

    Meni osobno je tekst previše filozofski, ima ponešto gluposti, a i općenito sam ga prihvatila sa skepsom.
    Ja se već godinama štitim metodom 'osluškivanja vlastitog tijela' - promatranje sluzi, praćenje ciklusa i sl. I 100% sam plodna (kao i MM), pa nisam ostala trudna. Mislim, ako je sve ovo točno... ne kužim!
    Ne bih ja baš sa takvom sigurnošću pristupila ovoj problematici...

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    draga sve je idividualno

  40. #90
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Da, naravno. Ma, nemojte me pogrešno shvatiti, nisam ja mislila ništa loše. Samo me zanima kako su to ostali doživjeli.

  41. #91
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja ga zapravo nisam ni pročitala, samo onaj dio o mjesečevim fazama i utjecaju na plodnost, što je identično svemu što je na ovom topicu napisano, i s te strane, tj. taj dio mi je ok, ostalo nemam volje čitati...a kao nisam mogla copy-paste taj dio, onda sam samo linkala....eto....

  42. #92
    AnitaK

    Početno Re: Jonasova metoda - ostanite trudne uz pomoc mjesecevih mi

    Hej Oblak, a koju zonu da izaberem???

  43. #93
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    zona je GMT + 01:00 (Amsterdam,Berlin...), pazi samo da točno uneseš sat rođenja (am, pm), jednostavno je.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    25

    Početno

    Meni se čini da šta više znam da me je više strah uopće ostati trudna, a da ne završi nekom glupošću kao što je spontani ili nezdravo dijete. RISK FAKTOR- odvratno, sad sam još više u frci.
    Znate li Vi, moje drage cure, onu poslovicu - Što je seljak gluplji to je krompir veći.
    Koliko god da volim znati neke stvari toliko mi se čini da ostati trudna i iznjeti zdravu trudnoću kao scince fiction.
    Nisam htjela nikoga oneraspoložit, samo sam htjela reći da me je strah.

    Pozdrav svima

  45. #95
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    pa zar je ijedna trudnoća bez risk faktora?

    samo što nam to ne piše u kalendaru, ne znači da rizika nema

    sve je to u glavi, ok, kad već piđe dobro je izbjegavati periode sa visokim f., ali najbitnije je misliti pozitivno

  46. #96
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo, sad sam gledala za vrijeme noinog začeća, poklapa se, čak je i spol pogođen, a risc faktor je bio 5
    hvala bogu, noa je zdrava i vesela beba, jedino mu se nije dalo van, možda je to to

  47. #97
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    opet ja
    primjetila sam da mi se očekivani spol pojavljuje naizmjenice, nema 2x za redom B ili G, jel to pravilo ili slučajnost?

  48. #98
    enna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    115

    Početno

    Računala sam svima za koje znam podatke (njih 5) i sve ispalo točno, za nepovjerovati! I meni ispada u 2003. za sina točan datum začeća i sve b.o.

    Računala sebi i ispada (30.5. bila M) po Jonsu 10.06./2:19 am/GIRL/faktor 0. Sve super! U subotu idemo hopsati!!! HEHEHE

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    enna!
    Hopsati moraš 7.6.,8.6. i 9.6., ako ti je O po Jonasu 10.6. Treba hopsati tri dana prije svaki dan. Na sam dan O je več prekasno.
    LP

  50. #100
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ima nas puno koje počinjemo hopsati ovaj tjedan.
    Ako bude zemljotres, prijavite seizmolozima

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •