Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: ako prekinem bolovanje...

  1. #1
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno ako prekinem bolovanje...

    prvo, unaprijed se ispričavam adminima šta otvaram novu temu na koju možda već i postoji odgovor ali jako mi je hitno, a ovako će privuć veću pozornost.

    na bolovanju sam zbog komplikacija u trudnoći i od liječničkog povjerenstva (komisije) sam dobila potvrdu da mi je bolovanje otvoreno do poroda, odnosno ne moram više dolaziti k njima.

    obzirom da je naknada koju sam dobila od hzzo puno manja od plaće koju sam inače imala (u firmi sam prijavljena na upola manje), zanima me šta ako prekinem bolovanje i vratim se na posao ?

    vratit ću se na punu plaću, to bi mi trebalo i podić prosjek za kasnije ali... hoću li imat problema sa papirima ?
    i ima li još koja "caka" koju ne znam ?

    hvala, cure, puno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Problema nebi trebalo biti. Ja sam na 6 dana prekinula prije porodiljnog i iskoristila stari go. Ali je li to pametno ako si stvarno rizična?

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ali je li to pametno ako si stvarno rizična?
    to sam i ja htjela pitati?
    zašto riskirati svoje i djetetovo zdravlje zbog love?

  4. #4
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ako ništa drugo, zato jer nisam iskoristila godišnji ni od lani, a ni od ove godine

    zato jer se jednako nerviram doma zbog ovoga šta mi rade, i zato jer ću na poslu uglavnom sjedit i radit.

    ljuta sam jutros ko ris

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Pa nije stvar u nerviranju, nego ako si doma vjerojatno trebaš mirovati, ( "zato jer ću na poslu uglavnom sjedit i radit."), a to znači ležati, ne sjediti nego LEŽATI.

  6. #6
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    i zato jer me ovo firma ovako kažnjava šta nisam podvezala jajnike kad sam počela kod njih radit

    bez brige, neću se ja tek tako dovest u opasnost, predragocjena mi je ova prva trudnoća u trideset trećoj godini

  7. #7
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Mayaa, koliko dugo si trudna?

    Moraš paziti, kada ti računaju prosjek, onda će ti se zbog ovih mjeseci koje si provela na bolovanju smanjiti prosjek, pa možda ti porodiljna i neće biti puno veća!?
    Uf, kako sam to objasnila ni sama ne bih skužila.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    U prosjek ulaze tri zadnja mjeseca. Kak te to firma kažnjava? Nije valjda da su ti postavili neki ultimatum :shock:

  9. #9
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj ina prvotno napisa
    U prosjek ulaze tri zadnja mjeseca. Kak te to firma kažnjava? Nije valjda da su ti postavili neki ultimatum :shock:
    Ispravak.
    U prosjek ulazi zadnjih šest mjeseci.

  10. #10
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj ina prvotno napisa
    U prosjek ulaze tri zadnja mjeseca. Kak te to firma kažnjava? Nije valjda da su ti postavili neki ultimatum :shock:

    pa kažnjava u tom smislu šta mi je palo na pamet ostat trudna, produktivnost mi opada i nikad više neću moć radit 100% učinkovito jer ću mislit na dijete doma.
    kažnjava onako kako to samo privatni poduzetnici znaju

    a sve to bez i jedne izgovorene riječi...

    prebijesna sam jutros i neka me bog kazni ako griješim dušu

  11. #11
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    evo, admini, možete brisat post, i hvala šta ste mi dopustili

    pobijedila sam :D
    isposlovala od firme još mjesečni dodatak u iznosu koji zajedno sa naknadom od hzzo-a čini ukupno onih 4.200 :D

    do toga su došli jednostavnom računicom. bolje mi je dat "nešto sitno" nego da prekinem bolovanje pa mi moraju isplaćivat punu plaću

    zato, cure, pitajte sve šta vam pripada. ništa vam se loše ne može dogodit osim da vas "otkantaju". a duševna bol vam ne gine ni ovako ni onako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •