Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 792

Tema: vanjski izgled i patrijarhat

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno vanjski izgled i patrijarhat

    ponukana onim što sam čitala u zatvorenoj temi o debljini iznenadilo me da nitko nije spomenuo vezu mršavosti kao temelja moderne ljepote i novog oružja patrijarhata.
    jesam li stvarno jedina koja vjeruje da je u vrijeme kad su ženama postali dostupni obrazovanje, politika i zapošljavanje, savršen izgled postao novi okov oko vrata?
    otpisana si ako si buca, isto kao i ako nemaš modernu odjeću, nisi našminkana, depilirana i sl.?
    ako ne slijediš trendove zdrave hrane, isto si out?
    bez obzira na to kakva si osoba, jesi li spasila dijete iz goruće kuće ili doktorirala matematiku, draga moja, važno je samo kolika ti je guza!

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možda na nekom površnom nivou u smislu vanjskog dojma, prema svijetu, prema van. Ali u prisnijem okruženju ipak ne. Znači ljudima kojima si bliska je bitno jesi li glupa ili si pametna, jesi spasila dijete iz goruće kuće ili nisi. A što se izgleda tiče, meni je to odraz osobnog stava i ako si ok s tim da si dlakava, onda si ok s tim i da nisi svima prihvatljiva.

  3. #3
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mislim da je mršavost odavno prestala biti benchmark, si čula da je fit new skinny?

    zdravu hranu ne bi nikako trpala u isti koš sa depiliranjem,šminkanjem i modernom robom, paziti na prehranu u doba kada je pošast modernih bolesti izazvanih u velikoj mjeri i krivom prehranom je stvarno potrebno,pa sve i da je to neko pomodarstvo,pa neka je...

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zasad skulirana, jel ti onda misliš da sam ja u kur.cu ako se ne hranim zdravo, a ti misliš da je to danas najnormalnija stvar? A ako sam mršava i fit, izdepilirana i pametna, a hranim se cigaretama i poli salamom, jesam li prihvatljiva tebi npr? Mamitzi zanima da li nas ljudi procjenjuju kroz količinu napravljenih čučnjeva i sklekova u jednom tjednu, omjeru kilaže i visine, broju dlaka na pazusima i bikini zoni, čarapama na kroksice ili zanemare sve to i procjenjuju kvalitetu osobe kroz inteligenciju, ljudskost i ugodan karakter? Ja mislim da jednog npr mog turista boli ona stvar da li imam šezdeset fakulteta,, da li dajem novce u humanitarne svrhe ali primjetit će da li mi je guzica skladno zaobljena, da li sam obrijala noge i da li sam oku zanimljiva. A mom mužu i mojim prijateljima je baš ok ako sam oku prihvatljiva ali im je bitnije da im neću zabiti no u leđa, da imam kvalitetan karakter i da vrijedim

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa rekla bi da je za vanjski dojam bitna urednost - znam da bi to trebalo biti nevjerojatno, ali osnove higijene jos uvijek nisu 100% rasprostranjene. Dakle, mislim da je vazno biti: dnevno otusiran, kosa uredna(bez obzira na duzinu, boju, formu frizure), nokti uredni - obicna domaca manikura i pedikura, noge i pazusi depilirani. To mi spada pod neke osnove, koje se danas ocekuju. Nisam primjetila da se namece nesto puno vise od toga.

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A za obitelj, partnera i prijatelje opet nista od gore nabrojanih stvari i ne mora biti bitno. U tim sferama vazne su druge kvalitete.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ja sam se cijepila protiv tog moranja biti savrseno mrsav, depiliran, svaka dlaka na svom mjestu, outfit, stikle i sl.

    Toliko sam se odvikla, da sam prvo morala razmisliti kakva to veza moze postojati izmedju vanjskog izgleda i patrijarhata.

    A do toga je doslo tako da sm preselila u Austriju. Sjecam se da sam prvih dana, dok sam hodala po ulicama Beca bila skroz u soku kako se mlade dame usude izgledati. Kad sam pocela raditi, bila sam u soku da dolaze tako lezerno (citaj totalno bezveze) odjevene na posao.

    I pocela se opustati....aaaaa, koji je to dobar osjecaj bio!
    Da sad moram hodati po centru Zagreba subotom, mislim da bi imala fine obleke za 4-5 dana, al ne bi imala dovoljno finu lezernu obleku za otici u kvart na kavu. Odgovarajuce, dovoljno sik cipele takodjer ne bi imala.

    Ali to moranje izgledati besprijekorno me bas zamaralo dok sam zivjela u Hrvatskoj. Samo, nisam bas sigurna da nam je to nametnuo parijarhat...

  8. #8
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Trina,po meni bi tvoj turist trebao primjećivati jedino jeli mu čist apartman i koliko ćeš mu naplatit...kao što će se u sferi vježbača naravno gledat i procjenjivat koliko tko radi sklekova i čučnjeva...

    ti u biti pričaš o nečem sasvim drugom a meni i dalje zdrava hrana nema što radit u istom košu sa robom i depilacijama...
    možda jedino ako se misli da onaj tko se zdravo hrani to radi da bi bio mršav...

    a što je savršen izgled (za taj vanjski dojam kojeg ostavljaš) je uistinu individualno..ako ćemo pravo,muškarci češće govore da bolje da ljulja nego da žulja...a ima i onih koji vole dlakave žene...pa se ti misli...kad sam radila sa francuzima, primjetila sam npr. da su žene često nedepilirane ispod pazuha...
    ima žena koje vole dlakava prsa/tapite a preziru depilirana i obratno...

    Uh-puh, to je čini mi se karakteristično za manje sredine...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 01.08.2016. at 23:35

  9. #9
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja smatram da godinama vlada matrijahart. Eto. Doista smatram tako. Nikada mi nije niti jedan muskarac toliko mjerila postavio koliko su to ucinile baka/mama/tetka/frendica/ .
    Niti jedan nije bio toliko zloban kao nepoznata zena na/u cesti/ducanu.
    A ono sto primjecujem su muškarci koji su svedeni na razinu 7god djeteta upravo zahvaljujuci svojim majkama.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    *matrijarhart

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  11. #11
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Boze gluposti, pisem sa moba i stalno mi r bjezi

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve je to po meni stvar samopouzdanja.
    Meni ga ne manjka.
    Iako me ima viška.
    Jedem zdravo.
    Jedem bio.
    I svejedno me ima.
    Depilacija, uredni nokti, uredni zubi, uredna stopala i kosa., make up obavezan. Za mene je to obavezno i pitanje higijene.
    Nikakva tlaka, niti to radim zbog pritiska muža ili okoline..
    Dapače, muž mi je rekao da izgledam super i to onda kad sam se najmanje tako osjećala.
    Nikad mi nije riječ rekao za višak kilograma iako sam ih nakupila dosta, a on je i dalje isto vitak iako je nakupio godine (68)
    Ali mene moje kile ne sekiraju.
    Sekiraju malo mog kardiologa, ali malo.
    Znam se ja obući pa da izgledam super i unatoč godinama i kilama primjetila sam da mi muškarci više prilaze nego kad sam bila mlađa i vitka.
    Dakle, stvar je u samopouzdanju i kako osoba zrači.
    Jer ako sam zadovoljna sobom to osjeti i moja okolina.
    A ostalo?
    Ne mogu si zamisliti da hodam dlakava. Crnka sam i svjetle puti, a dlake crne i ružno to izgleda ako ih ne maknem.
    Ispucane pete ne mogu isto zamisliti kao i zapuštene nokte bilo na rukama ili nogama.
    Sad ljeti se stvarno svega nagledam po gradu i ima stvarno zapuštenih stopala u otvorenim sandalama.
    Izrast? Ne, ni slučajno.
    Sijeda sam dosta i farbam se svaka tri tjedna.
    Sama, kod kuće.
    Sama se i depiliram i manikiram.
    Sve sama.
    Jedino volim kvalitetniju kozmetiku i preparate.
    Ljeti se vrlo malo šminkam jer ne koristim puder ni rumenilo pa ostaje ruž i maskara.
    I to je to.
    Nema veze s patrijarhatom.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Trina,po meni bi tvoj turist trebao primjećivati jedino jeli mu čist apartman i koliko ćeš mu naplatit...kao što će se u sferi vježbača naravno gledat i procjenjivat koliko tko radi sklekova i čučnjeva...

    ti u biti pričaš o nečem sasvim drugom a meni i dalje zdrava hrana nema što radit u istom košu sa robom i depilacijama...
    možda jedino ako se misli da onaj tko se zdravo hrani to radi da bi bio mršav...

    a što je savršen izgled (za taj vanjski dojam kojeg ostavljaš) je uistinu individualno..ako ćemo pravo,muškarci češće govore da bolje da ljulja nego da žulja...a ima i onih koji vole dlakave žene...pa se ti misli...kad sam radila sa francuzima, primjetila sam npr. da su žene često nedepilirane ispod pazuha...
    ima žena koje vole dlakava prsa/tapite a preziru depilirana i obratno...

    Uh-puh, to je čini mi se karakteristično za manje sredine...
    Turist je riječ koja mi je prva pala napamet, mogla sam staviti i prolaznik, konobar, šetač na ulici. I svi mi u prvih nekoliko sekundi procjenjujemo ljude po nekim našim kriterijima. Ja ću npr procijeniti ženu po količini dlaka na tijelu jer mi je to važno. I po mirisu, urednosti itd...Pa ako je upoznam onda ću sve to staviti u drugi plan i bit će mi važnije o kakvoj osobi se radi. zadnja stvar koja je meni važna u procjeni čovjeka je koliko zdravo se hrani i koliko tjedno vježba. Jer meni te stavke ne stavljaju osobu u viši položaj naspram drugih. Ne pričam o pretilim Amerikancima koji se hrane fast foodom, pričam o prosječnim hrvatskim prehrambenim navikama

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    slazem se s Kris.

    Skulirana, sto je karakteristicno za manje sredine?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ja se, recimo, vrlo rijetko sminkam. I kad se sminkam to je minimalno. I ni ne znam se bas nasminkat, moram priznat, dalje od tog minimalnog. A sve se bojim da dolazim u godine kad cu morat.
    A opet, ako nisam pocela ni u dvadesetim, ni u tridesetim, sto bi onda, jelte, u nadolazecim, brrr, 40-im.
    I vidim da neki sminku smatraju pitanjem higijene.
    Kako je sminka, pobogu, higijena?
    I sa svim ostalim sto se tice izgleda sam ja, u najmanju ruku, lezerna, ali sminka mi je bas primjer ovog nametnutog iz uvodnog posta.
    Posljednje uređivanje od lunja : 02.08.2016. at 00:12

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Meni se cak cini da ako je zena sredjena da je dozivljavaju povrsnom, dakle prije ce (nastavno na prvi post), smatrati da ako je dotjerana, onda sigurno nije neki strucnjak ili jos cesce, dobra majka i domacica.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Pa kad smo kod toga kako tko koga dozivljava, sve ovisi o situaciji i promatracu.
    Situacije su brojne, pa tako i karakteristike promatraca. Tu ima hrpa kombinacija i mozemo o njima razglabati do u beskonacno. Isto tako o osobnim mjerilima "pristojnog" izgleda.
    Smtaram da su zene pod pritiskom da trebaju izgledati sto je bolje moguce i ja se divim svakome tko ima energije za to.
    Ne divim se onima kojima je to glavna okupacija dana.

    Ako sam vec upoznala osobu, onda tesko da ce me impresionirati osoba kojoj je (dugorocno) glavni predmet interesa njen izgled ili shoping.

  18. #18
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se cijepila protiv tog moranja biti savrseno mrsav, depiliran, svaka dlaka na svom mjestu, outfit, stikle i sl.

    Toliko sam se odvikla, da sam prvo morala razmisliti kakva to veza moze postojati izmedju vanjskog izgleda i patrijarhata.

    A do toga je doslo tako da sm preselila u Austriju. Sjecam se da sam prvih dana, dok sam hodala po ulicama Beca bila skroz u soku kako se mlade dame usude izgledati. Kad sam pocela raditi, bila sam u soku da dolaze tako lezerno (citaj totalno bezveze) odjevene na posao.

    I pocela se opustati....aaaaa, koji je to dobar osjecaj bio!
    Da sad moram hodati po centru Zagreba subotom, mislim da bi imala fine obleke za 4-5 dana, al ne bi imala dovoljno finu lezernu obleku za otici u kvart na kavu. Odgovarajuce, dovoljno sik cipele takodjer ne bi imala.

    Ali to moranje izgledati besprijekorno me bas zamaralo dok sam zivjela u Hrvatskoj. Samo, nisam bas sigurna da nam je to nametnuo parijarhat...
    Ma nemoj reći!? Što i u Austriji tako, a ja mislila u điru upicajzlene Bečanke. I u Njemačkoj je tako, čak i u visokim društvima, ako ne znaš ljude osobno teško možeš reći kojoj klasi pripadaju po tome kako se nose.

  19. #19
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Možda na nekom površnom nivou u smislu vanjskog dojma, prema svijetu, prema van. Ali u prisnijem okruženju ipak ne. Znači ljudima kojima si bliska je bitno jesi li glupa ili si pametna, jesi spasila dijete iz goruće kuće ili nisi. A što se izgleda tiče, meni je to odraz osobnog stava i ako si ok s tim da si dlakava, onda si ok s tim i da nisi svima prihvatljiva.
    X

  20. #20
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    I vidim da neki sminku smatraju pitanjem higijene.
    Kako je sminka, pobogu, higijena?
    I sa svim ostalim sto se tice izgleda sam ja, u najmanju ruku, lezerna, ali sminka mi je bas primjer ovog nametnutog iz uvodnog posta. .
    Ma ne samo tebi, spada u higijenu jedino ukolko ćemo mijenjat definiciju higijene.

    Iako sam i ja tip koja niti do dućana šlampavo, stare navike teško izumiru, ali teško da će mi past na pamet stavljati to za neko mjerilo. Kad čovjek malo stavi stvari u perspektivu sve je to skupa bezveze. Čovjek pojedinac u širem kontekstu je toliko beznačajan i prolazan.

  21. #21
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mislim da ima nesto u ovome sto mamitzi pise. Ne medju obitelji i prijateljima (makar...), nego na nekoj povrsnijoj razini, na nekim drustveno nametnutim ocekivanjima. Kao da postoji neko ocekivanje perfekcionizma, al ne samo u izgledu, nego moras bit potpun, i spasit macku, i doktorirat matematiku, i skuhat savrsen rucak, i bit fit. Al mislim da to ocekivanje nije nametnuto samo zenama nego podjednako i muskarcima.

    A s druge strane, puno toga je u glavi pojedinca, i mislim da vecina ipak ne drzi puno do tih ocekivanja.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pa jasno je dobar dio svega iz uvodnog posta moda.
    Cim se depilacija stavlja u kategoriju-higijene.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Nisam primjetila da se ocekuje ne znam kakvo fizicko savrsenstvo na poslu ili u drustvu. Posto je drustvo vise intimna kategorija i ionako puno subjektivnija kategorija, primarno bih komentirala situaciju na poslu - ima nas svakakvih, i muskih i zenskih osoba, i pretilih i nabildanih i mrsavih, od potpuno nonsalantno obucenih (borolete stil ljeti ) do uvijek sredjenih i brendiranih i (zene) nasminkanih, i jos puno individualnih stilova: prirodno i udobno, sportski, poslovno, poslovno-casual, darkerski, otkaceno u zivim bojama (odjece, kose, sminke), pomalo hipijevski itd. Sminku nitko ne broji u "higijenu" nego u stil. Vise-manje svima je najbitnije je koliko je tko strucan i pouzdan, a ostalo je samo povod za usputni komentar. Pricam o bransi gdje je naci i zadrzati strucnog radnika prilicno tesko, gdje svatko u bilo kojem trenutku moze dobiti 3-5x bolje placen posao u inozemstvu.

    U ovom redovnom zivotu najbitnije je osobno samopouzdanje, npr netko se srami pokazati trbuh na plazi pa nosi one tankinije i pareo oko bokova, mene bas briga sto si drugi misle pa sam uvijek u najobicnijem bikiniju. Je li problem onda u drustvu ili u pojedincu? Po meni primarno u pojedincu i manjku samopouzdanja tog pojedinca. Malo drustvene neosjetljivosti i neprilagodjenosti moze biti dobra stvar.

  24. #24
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne bih se složila da je savršeno nevažno koliko si matematika doktorirao dok god si mršav. ali činjenica je da je na žene stavljen znatno veći pritisak nego na muškarce. to ide od onog da će meni kao ženi puno češće u svim situacijaama pa i poslovnim komentirati fizički izgled nadalje. no ne mislim da mi fizički izgled determinira napredovanje- spol mi utječe na napredovanje sigurno, i iz tog konteksta je presmiješno pričati o matrijarhatu. da, neke su žene grube prema ženama i grubo ih procjenjuju po tipu fizičkog izgleda no to ima veze sa preslikanim patrijarhalnim obrascima, kakvim crnim matrijarhatom u društvima gdje muškarci drže moć, pozicije i novac? ono što me više brine je da su mlade djevojke izložene kroz sve te instagrame ifejsbuke i mtvijeve vrlo uskim kriterijima ljepote što u nekim formativnim godinama može generirati pritisak i nezadovoljstvo. no ne zavaravajmo se, nije Paris Hilton ta koja diktira situaciju već svi oni (mi) koji smo doveli do toga da Paris Hilton postaje opinion maker određenoj populaciji.

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Pa treba se fokusirati da prvo imas zdrav stav prema sebi, pa pruziti djeci i primjer i savijet, okruziti se ljudima slicnog misljenja i ponasanja i onda imas mir. Svipricaju da se stalno prica i da su uzor manekenke, sponzoruse, nogometasi bogatasi i sl - no u mom svakodnevnom zivotu uopce ne dolazim u doticaj s takvom temama. Gotovo ikad. Sjecam se da kad je jednom kolega pitao da li gledamo BB i što mislimo o nekom iz te emisije - ispalo je da ama bas nitko ne gleda i ne zna nista o temi jer svi to automatski preskacu. Na kraju je on ispao cudan da ga tako nesto uopce zanima.

    Pretpostavljam da je teze ako zivis i radis negdje gdje su takve teme i razmisljanja cesce, ali svejedno se sigurno moze osoba izdici iz toga makar i odredjenom dozom nedrustvenosti i "bas me briga" samosvijesti.

    Uglavnom, ne osjecam pritisak drustva, sto ne znaci da ne zelim ponekad neke perfekcionisticke gluposti za sebe, ali to je onda moj problem, a ne problem "drustva", "patrijarhata" i sl.

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja bih rekla da se taj pritisak mladosti ljepote i instagramičnosti ipak ravnopravnije rasporedio na oba spola zadnjih godina
    kod generacije mojih roditelja je bio tipičan onaj pattern: žena vječno na dijeti, a muž ponosno pusti pivsku škembu
    a sada znam puno više muškaraca koji vježbaju, trče, bildaju, kupuju whey, paze na ugljikohidrate.. sigurno više od pola mojih muških prijatelja

    inače mi je jako žao što je ona tema završila kako je završila, htjela sam napisati brdo toga ali nisam stizala preko vikenda, a ne bih nikad predvidila da će tako lako skliznit u flame

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Smtaram da su zene pod pritiskom da trebaju izgledati sto je bolje moguce i ja se divim svakome tko ima energije za to.
    Ne divim se onima kojima je to glavna okupacija dana.
    Ako sam vec upoznala osobu, onda tesko da ce me impresionirati osoba kojoj je (dugorocno) glavni predmet interesa njen izgled ili shoping.
    potpis
    i ne živimo u matrijarhatu, definitivno su muškarci na poziciji moći, ali istina je i da ćemo zlobne komentare prije doživjeti od žena (iako, kad bolje razmislim, bolje je da ne čujemo muške spike kad komentiraju žene )

    i stvarno je sve u tome koliko smo same sa sobom na čistu i koliko nam je samopouzdanje. jer ako živimo za to da svakog zadovoljimo, nadrapale smo.

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam imala tu sreću da sam jednom sjedila na kavi sa dva dečka koji su odvojeno relativno normalni, ali kad su zajedno, imaju naviku komentirati svaku ženu koja prolazi
    kakva je kojoj guzica, grudi, noge, faca..
    dakle to ne znaš šta je groznije za čut, kad neku curu kritiziraju ili kad je hvale
    do tog dana iskreno nisam vjerovala da takvi ljudi postoje


    inače, primijetila sam da sa ovim vježbanjem, stalnim gledanjem fitness trenerica i svojih mišića, postanem svako toliko više opsjednuta svojim izgledom nego što volim biti
    volim vježbat i volim izgledat lijepo, ali ne volim kad na to previše mislim, ni kad se puno sekiram oko dijelova koji nisu savršeni, uspoređujem se s nekim trenericama koje imaju stil života kompletno drugačiji od mog i svako toliko dobijem osjećaj da me sve to skupa malo pomakne
    pa postanem i kritičnija prema drugima, a vidim i na vježbačkoj temi da to sve brzo postane: te ovoj je previše ovo, te onoj je premalo ono
    onda svjesno uložim trud da si vratim malo ležernosti

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj dojam nije da toliko ljudi vjezba i zdravo se hrani (imam i ja na poslu i okolini ljudi u svim velicinama i sa svim stilovima), koliko da osjecaju pritisak jer to ne rade, da postoji neko (i samo i drustveno nametnutno) ocekivanje da se treba bit fit, da se treba zdravo hranit, da se treba vjezbat, da se treba bit dobre volje... Ima neka reklama na Radiu Sunce (to je radio splitske onkologije koji stalno prica o zdravlju, al pusta i dobru muziku) koja ide otprilike ovako nekako: "treba se zdravo hranit, treba se vjezbat, treba se ovo, treba se ono, a kad cemo zivit?" Isto tako, neko vrijeme sam zivila u Kanadi, u nekom njenom dijelu gdje su svi bili nabrijani na zdrav zivot i aktivnost i slicno, ali uz sve to, bili su nabrijani i da kad ih pitas kako su, odma odgovore sa smjeskom od uha do uha: excellent, great, wonderful, never better. Nije bas bilo prihvatljivo osjecat se lose i gundjat (nije bas neka atmosfera za Dalmatinca .

    Al s druge strane, normalno da je dobro i vjezbat i zdravo se hranit, i stvarno se covjek od toga osjeca bolje, i fizicki i psihicki. Tako da, ako i postoji pritisak, nije taj pritisak sasvim los, pod uvjetom da ne ode u neku krajnost. Al cak je i to bolja krajnost od one krajnosti koja ukljucuje totalno sjedilacki, pusacki, nezdravi, itd, nacin zivota. Al svejedno, mislim da je zdravo znat otpustit kocnicu i tu i tamo totalno nezdravo zivit.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ima nesto u ovome sto mamitzi pise. Ne medju obitelji i prijateljima (makar...), nego na nekoj povrsnijoj razini, na nekim drustveno nametnutim ocekivanjima. Kao da postoji neko ocekivanje perfekcionizma, al ne samo u izgledu, nego moras bit potpun, i spasit macku, i doktorirat matematiku, i skuhat savrsen rucak, i bit fit. Al mislim da to ocekivanje nije nametnuto samo zenama nego podjednako i muskarcima.

    A s druge strane, puno toga je u glavi pojedinca, i mislim da vecina ipak ne drzi puno do tih ocekivanja.
    I ja bih se složila da ima nešto u tome... čak bih se usudila i pretpostaviti da je riječ o teroru medija. A iza svega stoji mehanizqm reklame i marketinga. Nisi dobra žena ako ne koristiš kozmetiku xy, nisi dobar muškarac ako ne koristiš britvice abc i gel za tuširanje xyz.

    Gledam način na koji moji sinovi biraju proizvode u dućanu. Ako nije bila reklama, to ne postoji za njih. Ufff... a ja uzalud zvocam da treba čitati sitna slova na naljepnicama.

    Daklem, mediji promiču taj patrijarhat o kojem mamitzi govori. Idealnoj ženi važan je izgled guze, a na drugom mjestu je tip mobitela i odabrani operater. Taj patrijarhat više čak ni ne potiče štajaznam umijeće kuhanja, ne trebaš ništa činiti, ali trebaš BITI što sličnija stereotipu. Ne trebaš misliti. Zapravo, nedajbog da se usudiš misliti izvan zadanog okvira. Trebaš samo trošiti. Amen.

  31. #31
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cak cini da ako je zena sredjena da je dozivljavaju povrsnom, dakle prije ce (nastavno na prvi post), smatrati da ako je dotjerana, onda sigurno nije neki strucnjak ili jos cesce, dobra majka i domacica.

    Ovo je često točno.
    Oduvijek imam duge nokte. Prirodne, ne gel, akril i slične umjetne nadomjestke.
    I obavezno nalakirane. Lijepo nalakirane, ne izglodane i oguljene.
    I sjećam se da su me pojedini znali pitati jel' ja perem suđe?! I čudom se čudili kada bih potvrdno odgovorila.
    Danas suđe pere perilica, ali kupaonu ribam ja, kao i sve ostalo.
    Perem, peglam, kuham, radim kolače i zimnicu, ručni rad...I bez lažne skromnosti, odlična sam domaćica.
    I još radim i donosim doma plaću.
    Našminkana, u štiklama

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja smatram da godinama vlada matrijahart. Eto. Doista smatram tako. Nikada mi nije niti jedan muskarac toliko mjerila postavio koliko su to ucinile baka/mama/tetka/frendica/ .
    Niti jedan nije bio toliko zloban kao nepoznata zena na/u cesti/ducanu.
    A ono sto primjecujem su muškarci koji su svedeni na razinu 7god djeteta upravo zahvaljujuci svojim majkama.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Dobro si ovo zamijetila, ali to ipak nije matrijarhat. To je drugi kraj iste patrijarhalne batine o kojoj mamitzi govori. Mnogim je ženama udobno u tom sustavu i upravo ga one potiču i održavaju. A ima i onih koje ga potiču samo zato da mlađima ne ni bilo bolje nego njima. Svemu je isti zajednički nazivnik: nedostatak slobode

  33. #33
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ok. Mozda sam fulala ceo fudbal. Probat cu elaborirati zasto mislim da je tako. Pricate o poziciji moci. Da li znate tko je Hitlera doveo do vrha? Zene. Starije dame visokoga drustva. Wagnerova supruga itd. Bile su slabe na njega. I gurale ga prema vrhu.
    Koga se slusa u kuci? Mater. Otac je samo figura koja radi, povremeno pije i sluzi za zastrasivanje. Kome se kada citate ista o uspjehu ti uspjesni ljudi zahvaljuju? Majci. Ja nisam mislila da vlada klasicni u stilu amazonki. Drugi je par opanaka sto nas kao zene ima svakakvih jedinki od slabih do nevjerovatno jakih. Ako je to drugi kraj batine patrijarhata ok, ona sam fulala.
    U svezi glede izgleda i dojmova.Ja sam skoz zaboravila da su nam npr.drzavu opustosili dlakave, zapustene persone a ne lijepo njegovane sa istancanim ukusima za skupe satove, vile, umjetnine.
    I da se osvrnem na izgled. Osnova je higijena, dzabe ti sva sminka svijeta ako se ne peres.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eto ga , cim si dlakav odmah si zapusten.
    nema majci da si "normalan" ako ti nisu poskidane sve dlake na tijelu osim kose .

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    jao si ga nama dlakavima
    nedlakave osobe uopće ne znaju kako je to. ne možeš se brijati jer ćeš biti čekinjav ko muška brada nakon dva dana, a da bi se depilirao, moraš ih pustiti malo da izrastu!

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zamisli samo da vlastitim izborom odlucis sacuvati neobrijanu bilini zonu ili pazuhe ?!

  37. #37
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Cure to je bilo karikirano u odnosu drustvenih ocekivanja. I ja budem dlakava do depilacije. I ne smatram zenu koja je dlakava zapustenom. Zapustenost je citav spektar

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  38. #38
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A sto se tice nametnutih stereotipa i ocekivanja. Mozemo sada proci sve dubioze i drustvene polozaje zena i muskaraca ali na kraju cemo doci do toga da si same nametnemo. Same sebi smo najgore.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #39
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ga , cim si dlakav odmah si zapusten.
    nema majci da si "normalan" ako ti nisu poskidane sve dlake na tijelu osim kose .
    Da, priznajem da sam povrsna.

    Ali nije mi lijepo vidjeti na plazi kad oko bikinija bude sa svake strane i gore busen dugih, tamnih dlaka.

    I ja osobno ne volim taj period izmedju depilacija, jer to obicno radim voskom, pa eto, dok cekam da narastu nosim hlace i duge suknje. Po ljeti ne mogu docekati, pa ako treba posegnem za britvicom.

    A sad, ako netko bira imati dlakava pazuh, noge i medjunozje, dobro, to je njegov izbor. Moram priznati da meni nije oku ugodan, ali ja sigurno nisam mjerilo za druge.

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pa ne vidi se međunožje da je dlakavo, ako imaš badić.

    Ne sjećam se da su ženama masovno virile stidne dlake iz gaća :D 70-ih i 80-ih i 90-ih, kad još nije bila popularna brazilka

    A pazuha su se i tada depilirala, noge također

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne vidi se međunožje da je dlakavo, ako imaš badić.
    Mislila sam na unutarnju stranu bedra, ono sto mini bikini ne pokriva. I vidi se itekako na plazi, kad legnes, sjednes, cucnes u plicaku sa klincem.

  42. #42
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A sad, ako netko bira imati dlakava pazuh, noge i medjunozje, dobro, to je njegov izbor. Moram priznati da meni nije oku ugodan, ali ja sigurno nisam mjerilo za druge.
    I meni je potpuno nezamislivo pojavit se dlakavih nogu, pazuha i međunožja pred ljudima, ono razina noćne more
    to je debelo najstroža društvena norma koju imamo na temu izgleda, puno stroža od mršavosti, neimanja celulita, nešminkanja..
    a najbolje mi je što ima dosta ljudi koji neće priznat da je to (prilično nova) društvena norma, nego forsiraju nekakav argument higijene

    i ne mogu se sjetiti muškog ekvivalenta tome nikako

  43. #43
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sjećam se da su ženama masovno virile stidne dlake iz gaća :D 70-ih i 80-ih i 90-ih, kad još nije bila popularna brazilka
    vjerojatno zato jer si ih gledala drugačijim očima, pogle sad: http://modakomoda.tportal.hr/ulicnam...da-klaric.html

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam na unutarnju stranu bedra, ono sto mini bikini ne pokriva. I vidi se itekako na plazi, kad legnes, sjednes, cucnes u plicaku sa klincem.

    Aha, bedra
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 02.08.2016. at 10:34

  45. #45
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne vidi se međunožje da je dlakavo, ako imaš badić.

    Ne sjećam se da su ženama masovno virile stidne dlake iz gaća :D 70-ih i 80-ih i 90-ih, kad još nije bila popularna brazilka

    A pazuha su se i tada depilirala, noge također
    Nije potrebna brazilka, mislim da je za plazu dovoljan bikini. Vidi ovdje razliku:

    http://www.revivebeauty.hr/usluge-cijene/

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno zato jer si ih gledala drugačijim očima, pogle sad: http://modakomoda.tportal.hr/ulicnam...da-klaric.html
    Prekrasne žene, onaj žuti bikini je nesretan izbor jer je proziran

    Jednoj ženi vidi pola milimetra dlačica jer se istegnula

    Ne vidim ništa prestrašno, a žene na slikama su mi turbo zgodne.

  47. #47
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    gledam sad slike s linka koji sam stavila gore
    sjećam se kako si prije kad kupuješ kupaći morala pazit da nije svijetal, jer kad se smoči, vide se bradavice
    danas većina kupaćih ima toliko debelu spužvu na gornjem dijelu da taj problem više nitko nema
    plus smo dobile seksi pokret stiskanja sisa koji radi svaka žena kad izlazi iz mora, da iscijedi dec mora iz gornjeg dijela

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    [QUOTE=Danka_;2904289]Prekrasne žene, onaj žuti bikini je nesretan izbor jer je proziran

    Jednoj ženi vidi pola milimetra dlačica jer se istegnula

    Ne vidim ništa prestrašno, a žene na slikama su mi turbo zgodne.[/QUOTE
    Da, pa i ja sam neki dan vidjela taj clanak i zakljucila da je depilacija odavno normalna za plazu, a ne neka nova moda.

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    gledam sad slike s linka koji sam stavila gore
    sjećam se kako si prije kad kupuješ kupaći morala pazit da nije svijetal, jer kad se smoči, vide se bradavice
    danas većina kupaćih ima toliko debelu spužvu na gornjem dijelu da taj problem više nitko nema
    plus smo dobile seksi pokret stiskanja sisa koji radi svaka žena kad izlazi iz mora, da iscijedi dec mora iz gornjeg dijela

    Nije nuzno da imaju spuzvu, nego duplu tkaninu.

  50. #50
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Prekrasne žene, onaj žuti bikini je nesretan izbor jer je proziran

    Jednoj ženi vidi pola milimetra dlačica jer se istegnula

    Ne vidim ništa prestrašno, a žene na slikama su mi turbo zgodne.
    i meni su prezgodne, i fotke su mi divne
    ali sjećam se kad su te slike objavljene prije par godina, da je bilo puno šokiraniih komentara, mahom mlađe populacije: dlake! bradavice!

    a tek kad svako toliko objave Titove fotografije žena na Brijunima, to je bilo dok je još i na nogama bilo ok uzgajat dlake

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •