Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Tata obrtnik i rad u skraćenom radnom vremenu

  1. #1

    Početno Tata obrtnik i rad u skraćenom radnom vremenu

    Ako netko ima informaciju o sljedećem, bila bih jako zahvalna. Naime, planiram se vratiti na posao s punim radnim vremenom nakon šest mjeseci porodiljskog. Moj suprug je obrtnik pa me zanima može li on, nakon što se ja vratim na posao, koristiti pravo na rad s pola radnog vremena do djetetove navršene prve godine i ukoliko može, kolika je naknada? Proučila sam Rodine tekstove pa i Zakon o radu i Zakon o porodiljskom majki koje obavljaju samostalnu djelatnost, ali nije mi jasno da li je ovakva kombinacija moguća.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ne znam da li s ovom kombinacijom ima problema, znam da postoji nebuloza da obrtnici ne mogu dobiti skraćeno radno vrijeme zbog teškoća u razvoju djeteta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ne znam ni ja.

    Ja sam drugih 6 mjeseci radila pola radnog vremena i dobivala polovicu plaće + 1250 kn od HZZO.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Koliko znam, ne može. Kao ni mirovanje staža do treće godine života djeteta. Te dvije mogućnosti propisane su Zakonom o radu, a on se tiče samo radnika, ne i obrtnika. Zakon koji omogućama obrtnicima rodiljni ne spominje ove mogućnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •