Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: napisan zahtjev

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    9

    Početno napisan zahtjev

    Zahvaljujem Otocanki i Cokoladi na odgovoru koji je pomogao.Bojim se da je moja molba previse osobna,mozda bih je trebala vise formalizirati...osjecam kao da sam cijeli svoj zivot stavila u ruke nepoznatog sluzbenika socijalne sluzbe,neke najiintimnije zelje no to tako valjda mora biti?
    Inace ako nekoga zanima posjedujem nekoliko knjiga o usvajanju i odgoju usvojene djece,na zalost nisu na hrvatskom nego engleskom jeziku ali su vrlo korisne
    L.

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja molba i jedna i druga, bile su neformalne - nisam pisala ništa o plaći i imovini. Sve je to poznato u obradi i ako nekog iz Centra zanima može lako dodati.

    Ovo što kažeš da stavljaš svoju sudbinu u ruke nekih profesionalaca iz Centara je meni bio i ostao najteži dio cijele priče. Sve ovisi o tome kako te oni doživljavaju, što misle o tvojim riječima, o tvojoj dobi, a pitanje je imaju li pravu sliku o tebi. To stvarno tako treba biti, ne može drugačije. Većina tih ljudi radi svoj posao obazrivo prije svega prema djeci, a onda i prema nama posvojiteljima. Budući da dijete imam, valjda sam ipak neki dobar dojam ostavila.

    Vidim da te Čokolada i Otočanka nisu upozorile na još jednu stvar. Ti pišeš da ne živiš u Hrvatskoj, pretpostavljam da imaš državljanstvo, kad tražiš obradu u Hrvatskoj. MOraš znati da centri nerado daju djecu izvan Hrvatske, jer ima jako mnogo posvojitelja u Hrvatskoj, a djece je mnogo manje. O tome se je dosta pisalo po forumu, pa probaj naći te topice. Vidjet ćeš i što će ti centar reći o tome.

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    larisa, od srca ti želim da tvoja molba završi u pravim rukama.
    to što molba ima osobni ton mislim da samo može ići tebi u prilog. držim fige da sam u pravu i da si ti korak bliže svom cilju

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno Re: napisan zahtjev

    Citiraj larisa prvotno napisa
    Inace ako nekoga zanima posjedujem nekoliko knjiga o usvajanju i odgoju usvojene djece,na zalost nisu na hrvatskom nego engleskom jeziku ali su vrlo korisne
    Može naslovi i autori?

    Sretno s molbom!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    :D SRETNO

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Larisa, molba i ne treba biti preformalna, sve formalnosti idu kroz obradu, držim fige

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    9

    Početno cekati ili zvati u CZSS

    Molim malo iskusnije da mi odgovore koliko je potrebno cekati dok se ne jave iz centra za socijalnu skrb da bi se napravila obrada kandidata?
    Poslala sam molbu prije otprilike 2 tjedna,ne bih htjela zvati ako to nije uputno za ovaj stadij procesa...bojim se da u tim centrima ima osoba koje to gledaju kao znak zainteresiranosti i zelje (da li bi netko uputio zahtjev za usvajanje ako to zaista od srca ne zeli)a drugi mozda kao gnjavazu...kakva su iskustva u tom pogledu?
    hvala i puno srece svima koji su na istom putu kao i ja,
    larisa

  8. #8
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Larisa, u Hr je zakonski rok 2 mjeseca, ali, na žalost, naša iskustva pokazuju da se taj rok ponekad produžio i na nekoliko mjeseci. Sada je i vrijeme godišnjih odmora, pa i zbog toga može malo zapeti.

    Nas su pozvali na obradu malo prije isteka zakonskog roka, ali imam feeling da je to bilo zato jer smo već ranije pisali Ministarstvu zbog postupaka našeg centra .

  9. #9
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Larisa, imas malo nize topic Koliko ste cekale.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •