Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Inatljivost prvasica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Inatljivost prvasica

    Moja kcerkica sad ima 7,5 godina. Ove jeseni je krenula u 1.razred osnovne skole.
    Prije par mjeseci pocela se inatljivo ponasati, bas kao da trazi granice ili ih provjerava. Ponekad odgovara sa vrlo ruznim tonom, potpuno istim kako sam primjetila da djevojcice iz razreda razgovaraju jedna s drugom, to me strasno razljuti. Tu najcesce padnem na svom roditeljskom ispitu i viknem na nju jer mi je to strasno za podnijeti.
    To se ne dogada svaki dan, niti precesto, ali tu i tamo i grozno mi je!

    Kupila sam sad nekoliko knjiga o odgoju i nadam se pronaci rjesenje da ona vise ne kopira te djevojcice i u odnosu prema nama, a da za to ne moram primjenjivati kazne niti nista takve vrste jer jednostavno ne osjecam da je to ispravno. Imam prirodni autoritet dovoljno jak i kad vidi moj ostar pogled, poslusa me u sekundi, ali ovakve stvari mi upropaste dan i voljela bi znati nesto vise o tome. Mozda je to faza takva u toj dobi.. mozda su ovdje sad otkrili svoju samostalnost pa se malo prave vazni.

    Vasa iskustva?

    Anita

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Inatljivost prvasica

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Tu najcesce padnem na svom roditeljskom ispitu i viknem na nju jer mi je to strasno za podnijeti.
    nemoj vikati . nisi pala na roditeljskom ispitu , samo si u testu upisala krivi odgovor. uzmi brisalicu i ispravi:

    pogledaj ju u oči, i mirnim, najmirnijim - ali ozbiljnim glasom - reci: NE DOZVOLJAVAM DA SAMNOM TAKO RAZGOVARAŠ, JER NI JA S TOBOM NE RAZGOVARAM NA TAKAV NAČIN.

    i makni se.

    kad nekoliko puta dođe u takvu situaciju, i ti svaki puta reagiraš na isti način - stvari će se promijeniti.

    mislim da si previše primila srcu neke stvari (to je faza koju moraš proći), i nije potrebno da ti nešto takvo upropasti dan. kazna može imati samo kontraefekt, tj. dat će joj do znanja da te takvim ponašanjem može izbaciti iz takta .

    tvoja kćer je zbunjena, jer je škola za nju velika promjena. tamo postoje neki obrasci ponašanja s kojima se ona do sada nije srela, i normalno je da ih isprobava kod kuće. ona samo provjerava (i uči) da li je nešto prihvatljivo ili ne.

    na tebi je da ju vodiš, i da joj usađuješ prave vrijednosti. to je proces, i ne događa se preko noći. zato živce u džep - i u akciju!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Ovo me podsjeća na temu boli ga đon!

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj MartinaK prvotno napisa
    Ovo me podsjeća na temu boli ga đon!
    samo kaj je ova tema otvorena godinu i pol prije

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Je, ali se tamo razvila priča

  6. #6
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    :? pa tvoj odgovor je podigao temu. jedini odgovor osim tvog je od prije godinu i po

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •