Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: ugovor o radu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno ugovor o radu

    Moj problem je ovakav..radim u skoli na zamjeni na ugovoru o radu. Kolegica je na bolovanju i ne zna se kad ce se vratiti jer nije nista do nje nego do komisije. Ja sam pocela raditi 8.2 i znaci da bi imala sest mjeseci neprekidnog radnog staza to je do 8.6 (termin mi je 29.9)E, ako se kolegica vrati prije, a ako ja otvorim komplikacije u trudnoci da li mi se to racuna u radni staz ili ne?? Hvala punooo

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Ne znam za što ti treba 6 mj. staža. Prekid radnog staža je vezan uz prekid ugovora o radu ( bilo da je na određeno bilo na neodređeno) . Prema tome , komplikacije u trudnoći je kao i bolovanje pa ne dolazi do prekida staža ako ti je bitno npr. za godišnji odmor. Ali budući da komplikacije plaća HZZO a ne firma(kao kod klasičnog bolovanja) firma ti ne daje plaću ali si i dalje njihov zaposlenik osim ako ne dobiš otkaz ugovora o radu. A šo se osiguranja na mirovinskom tiče ti si i dalje zaposlenik firme sve do otkaza ugovora o radu i taj staž mirovinskog osiguranja ti ide. Ukratko dokle god ne dobiješ otkaz ugovora o radu tebi staž ide.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Boa, radni staž je od presudne važnosti kod odlaska na bolovanje u trudnoći. Potrebno je imati ili šest mjeseci staža neprekidno prije otvaranja bolovanja ili devet mjeseci (s prekidima, broj poslodavac nije bitan) u zadnje dvije godine. Bez tog uvjeta naknada na bolovanju iznosi svega 850,00 kn. Pri otvaranju rodiljnog dopusta radni staž postaje nebitan.

    Marina28, nisam sigurna da sam te najbolje razumjela: tebe zanima da li se bolovanje uračunava u staž? Svakako, dokle god radni odnos traje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •