Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sa godišnjeg na porodiljni

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno Sa godišnjeg na porodiljni

    Rješenje o GO dobila sam prošli tjedan i ono glasi da imam pravo na 25 radnih dana počev od 01.08.06.
    E sad, meni je termin 17.09.06., po tome ispada da bi GO trebala započeti 30.06.06. i završiti sa danom 03.08.06., a sa 04.08. bi trebala otvoriti porodiljni.
    Mislila sam da ne će u firmi biti problema s obzirom da sam tek druga trudnica koja je odlučila raditi ''do kraja'', no nakon razgovora sa ravnateljicom, vidim da nisu presretni što sam odlučila korisiti godišnji jer ispada da oni do 04.08. za mene ne mogu po zakonu uzeti zamjenu. Na moje traženje da mi se odobri da godišnji počnem koristiti prijevremeno dobila sam odgovor da si točno izračunam dane (koje sam vam ovdje podastrla isto kao i njoj neki dan), već sam dva puta bila na razgovoru za taj godišnji i velim, oba puta me ignorirala rekavši mi da si izračunam dane :?
    Ako ne dobijem godišnji biti ću prisiljena otići na bolovanje jer više ne mogu dizati i strašno natičem, a htjela bih to izbjeći jer kada sam izdržala do sada, izdržat ću do kraja šestog mjeseca, ali onda zbilja moram dobiti taj godišnji jer ja fizički više ne mogu.

    Na koji način da izmolim taj godišnji? ili da se samo više ne pojavim na poslu od 30.06. na dalje? Što da napravim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    22 čitanja - 0 odgovora

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Najgora solucija je nepojavljivanje na poslu bez da poslodavac zna razlog: ili otvaraš bolovanje ili koristiš godišnji.

    Ne kužim što joj znači to "da sama izračunaš dane"? Možda ona hoće da ti sama izračunaš od kad bi godišnji trebao početi ako on traje 25 radnih dana, a treba završiti do 03.08.06. Ako je tako, ti napiši službenu molbu za odobrenjem godišnjeg od tog i tog dana do 03.08., pa vidi što će ti odgovoriti. Na pismenu molbu moraš dobiti i pismeni odgovor.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Slažem se s Minnie - nemoj se samovoljno ne pojaviti na poslu, riskiraš otkaz

  5. #5
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    S takvima ti se draga igra samo crno na bijelo!
    Pošto govoriš o ravnateljici pretpostavljam da se radi o državno ustanovi, dakle kao Minnie kaže pismeno se obrati i moraju to riješiti.

    Držim ti fige. 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Razgovarala sam danas sa tajnicom jer mi je glupo bilo ići treći put do ravnateljice, mislim toliko nisko ne ću ići pa makar.....
    ona me me opet uputila na ravnateljicu, dala sam joj papirić na kojem je pisalo od kada planiram koristiti GO i od kada planiram otvoriti porodiljni i rekla joj da ONA ''vidi'' s ravnateljicom i da mi javi ishod, ako ne, otvaram komplikacije jer više ne mogu, što je na kraju krajeva i istina!

    Za pola sata eto nje, veli da je ok da koristim GO.
    Mojoj sreći kraja nema jer zaista ne želim na bolovanje, i da
    radi se o državnoj službi, ako bih vam rekla da sam kod privatnika imala bolji tretman i veču plaću, ne bi mi vjerovali, zar ne? Zato bolje da šutim

    Hvala i pusa!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •