Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Bolovanje u trudnoći i honorarni rad

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Bolovanje u trudnoći i honorarni rad

    Koliko vidim, ovakve teme još nije bilo pa eto da vas pitam...

    Od 8.2. sam na čuvanju trudnoću, i neki dan mi se pružila prilika da zaradim nešto extra novaca. Taj poslodavac bi mi isplatio zaradu preko ugovora o radu. Doduše, nisam sigurna da se baš o toj vrsti ugovora radi, jer kad su skužili da nisam student (dakle SC ugovor ne mogu dići, a da je s mojim imenom), rekli su 'Dobro, isplatit ćemo preko ugovora'. Što su s time mislili?

    E sad, da li ja uopće mogu primati ikakvu "plaću" za vrijeme bolovanja? Ako da, kako - tim ugovorom, ili imate neku drugu ideju? Koliko sam skužila, ta firma želi imati čiste račune i ne želi meni isplaćivati na ime nekoga drugoga (npr. SC ugovor nekog drugog studenta).

    Nadam se da sam bila dovoljno jasna. I naravno tenks!!!

  2. #2
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    vjerojatno su mislili na ugovor o (autorskom) djelu, jer ugovor o radu, koliko ja znam, podrazumjeva da si onda zaposlena normalno kod njih.

    vec se pisalo na ovom podforumu o ugovoru o djelu, doduse ne na bolovanju, nego na porodiljnom, i zakljucak je bio da se to smije. ako ti se da prokopaj malo po starim topicima, nema ih puno.

    sorry sto nisam vise pomogla!

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Cookie, ma super si pomogla. Barem sad znam o kojem ugovoru se radi.

    Za porodiljni vidim da nema problema, ali za svaki slučaj ću nazvati HZZO ili koga već da mi potvrde za bolovanje. Samo se nadam da neću naići na neuke službenike i dobiti krive informacije.

    U međuvremenu, ako se netko nedavno susreo s ovakvom situacijom, cijenila bih iskustva.

  4. #4
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ne znam sigurno, ali mislim da ne mozes bas radit (niti honorarno) ako si na bolovanju. znam za jedan konkretan slucaj kad je moja kolegica to kombinirala, ali isplata nije isla na njeno ime nego na muzevo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •