Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: bolovanje

  1. #1

    Početno bolovanje

    Moja situacija je slijedeća: ja sam još od prošlog mjeseca na porodiljnom i idući tjedan moram (zbog toga jer sam 1x imala carski rez) ići u bolnicu 2 tjedna prije termina. naši blizanci od 1,5 god ne idu u jaslice nego sam ja bila doma sa njima.

    dakle, zanima me da li moj muž ima pravo na bolovanje ili bilo što takvo da bi čuvao djecu ta dva tjedna ili je najbolje da se on razboli i ode na bolovanje zbog sebe. ili može ići na bolovanje zbog djece. stvar je u tome da nam nema tko čuvati djecu.

    jer su mi neki rekli da on nema pravo biti na bolovanju tj čuvati djecu da su naša djeca ionako dovoljno velika za jaslice i da ovo što sam ja doma i što ih ja čuvam da to ne zanima državu jer oni bi imali gdje biti (u jaslicama)

    hvla na odgovorima

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Svrha bolovanja je u samom nazivu, to nije regularan i zakonski način da se privremeno zbrinu djeca.

    Može li zatražiti godišnji, ima li neke slobodne dane? Nemate neki priručni servis (bake, rodbina...)?

    Je li vam to samo za privremeno? Možda bi mogao aktivirati dodatni rodiljni dopust (1.600,00 kn mjesečno, ne znam da li vam je to prihvatljivo, a i trebalo bi provjeriti da li bilo zavrzlame na HZZOu)?

  3. #3
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Ne znam kako je sada ali kada sam ja rodila prije 7 i pol god. spletom okolnosti(posljedica poroda) završila sam ponovno u bolnicu nakon 20 dana.Suprug je morao donijeti doktorici potvrdu iz bolnice da ja tamo ležim i zbog čega i imao je pravo na 8 dana (njega člana obitelji) 100% plaćenog bolovanja a poslije mu je doktorica još dala bolovanje za "gripu".Mislim da ti to sve zavisi od njegove doktorice jer da se navući bolovanja samo ako hoće.Neka suprug proba popričati s njom prije tvog odlaska u bolnicu i sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •