Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: kako do prava na radni staž

  1. #1
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno kako do prava na radni staž

    Moli vas za pomoć oko radnog staža.U sjećnju mi je istekao ugovor o radu i nismo ga produžavali,nego sam prijavljena na HZZO-u,preko kojeg primam porodiljnu naknadu.Od travnja koristim drugih 6 mj.porodiljnog,naravno dobila sam odobrenje,pa me sada zanima,pošto sam čula da bi trebala imati pravo na staž,kako doći do informacija.I jo jedno pitanje,imam privremeno prebivalište u Dugom selu,inače sam iz Zagreba,da li se moram prijaviti u D.selu ili u Zagrebu na burzu?Puno hvala.

  2. #2
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    za staz ne znam, ali na burzu se prijavljujes tamo gdje ti je prijavljeno trajno prebivaliste. tamo gdje imas prijavljeno privremeno boraviste se ni ne mozes prijaviti, osim kao ona druga kategorija (zaboravih kako se tocno zove, mislim da je trazitelj posla) koja ne ostvaruje nikakva prava.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Thora, pročitaj topic:
    Nezaposleni roditelji, koristite pravo na staz!


    Potrebna dokumentacija:

    - izvadak iz maticne knjige rodjenih za dijete
    - domovnica za dijete
    - potvrda o prebivalistu i roditelja i djeteta (iz MUP-a)
    - ako ste oboje nezaposleni, tada trebate dati izjavu o dogovoru tko ce od vas koristiti ovo pravo na staz, u protivnom izjava ne treba
    - radnu knjizicu roditelja koji ce koristiti pravo na staz
    - kopija osobne iskaznice roditelja koji ce koristiti pravo na staz
    - tiskanica M-1P (kupi se u knjizari ili papirnici)

    Sva se dokumentacija podnosi podrucnoj sluzbi HZMO-a, Odjelu maticne evidencije, prema prebivalistu roditelja. Ne dobija se posebno rjesenje (kao kod dodatnog rodiljnog dopusta), vec je vracena kopija tiskanice M-1P potvrda o priznanju svojstva osiguranika. Staz ce u radnu knjizicu upisati HZMO.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •