Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: prijava ali bez placenih doprinosa

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno prijava ali bez placenih doprinosa

    dakle, radim, prijavljena na 5000kn od 1.11.2005. doprinosi nisu placeni ( ne pitajte kako to, ne znam ni sama) zadnje dvije place nisam dobila.
    sto meni konkretno znaci to sto nije nista placeno i da li je moguce doprinose platiti retrogradno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Doprinose je moguće , dapače obavezno , platiti.
    Za ostalo ne znam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    doprinosi su obveza poslodavca i porezna uprava ce iste naplatiti od poslodavca

    za plaću moraš sama tužiti

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Ne moraš tužiti za plaću, već tražiš da ti poslodavac da isplatnu listu, te na temelju isplatne liste ideš na ovrhu na žiro-račun poslodavca. Što se tiče doprinosa, cure su ti dobro rekle.

  5. #5
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ma mene zanima da li meni ide staz za to vijreme bez obzira na to sto nista nije placeno i da li imam zdravstveno osiguranje.
    npr sad zatrudnim i u kojem sam polozaju?

    spremam se na ostri razgovor sa poslodavcem pa da imam argumente a ne da pricam bezveze.

  6. #6
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    doprinose je moguce platiti retrogradno. puno poslodavaca to tako radi - kad nemaju novaca, ne plate, a onda plate kad imaju. staz ti trenutno ne ide dok nema uplata na mirovinsko, ali ce ti jednom kad te uplate sjednu biti zaracunat i staz. za zdravstveno stvarno ne znam. i zelim ti puno srece u utuzivanju svojih prava!

  7. #7
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj sani1 prvotno napisa
    Ne moraš tužiti za plaću, već tražiš da ti poslodavac da isplatnu listu, te na temelju isplatne liste ideš na ovrhu na žiro-račun poslodavca. Što se tiče doprinosa, cure su ti dobro rekle.
    od ovoga bas i ne bi imala neke koristi. racun mu je blokiran odnedavno i samo bi mogla cekati da se prvo napalte neki ocito puno veci i stariji dugovi od moje place

    lagano sam bijesna na sebe sto sam se dovela u tu situaciju naivno vjerujuci obecanjima...

  8. #8
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    A kako znas da doprinosi nisu uplaceni? Neto dobivas na ruke? Jer nekada je bilo da ne moze proci neto preko ziro racuna (njegovog) na tvoj tekuci, ako nisu placeni doprinosi. A ako mu je racun blokiran onda nema nikakvih transakcija (prije nego ga odblokira, da tako kazem).

    ja mislim

    cim si prijavljena ti imas sva prava u slucaju da ostanes trudna, znaci pravo na bolovanje i poslije porodiljni.
    Ako se ne varam, ti ne mozes dobiti radnu knjizicu (u slucaju da prestajes raditi) sa upisanim tim stazom dok tvoj poslodavac ne uplati doprinose. U slucaju prestanka radnog odnosa, imas pravo na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena, ali ne i na naknadu za bolovanje (ukoliko bi ti bila uopce na bolovanju), jer to dobivas s osnove zaposlenja (moras biti u radnom odnosu).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Cookie prvotno napisa
    staz ti trenutno ne ide dok nema uplata na mirovinsko, ali ce ti jednom kad te uplate sjednu biti zaracunat i staz. za zdravstveno stvarno ne znam. !
    moja poslodavka svojedobno nije uplatila ali su mi svejedno upisali staz i nisam imala problema sa zdravstvenim...
    ne bi dala ruku u vatru za to ali mi se cini da ili je to zbog sustava provjere uplate koji slabo funkcionira ili zbog toga sto njoj jos racun poduzeca nije blokiran...

  10. #10
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    place su uplacivane svakojako. najcesce preko opce uplatnice (!!) mislim da je jednom u ovih 7 mj uplacena dirketno sa njegovog ziro-racuna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    Nazalost ako on je sada u blokadi kako funkcjonira drzava postoji mogucnost da doprinosi nikada ti necu sjesti, poznam puno takvih firmi koji za cudo rade godinama i nista ne plaćaju. A da li plaća zdrastveno jednostavno mozes saznati od svoga doktora opće prakse. Oni svaki mjesec dobivaju listu onih za koje nisu uplaćeni doprinosi za zdrastvo. Tako sam ja imala kad sam promijenila JMBG. Milslim ja sam sebi uplatila doprinose ali zobg te promijene je dosla kod nje lista da ja nemam uplaćeno, a tada ona bi mi naplatila uslugu.

    Neznam kako Vama meni svaki mjesec mailom dode iz Raiffeisen mirovinskog fonda koliko imam na mirovinskom racunu, i dali je bila ovaj mjesec uplata ili ne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    Jos jedno. Tvoja situacija izgleda mi kao rad na crno. Nema doprinosa, isplata plaće ne ide redovito na tvoj racun u banci sa njegovog racuna. Tesko mi je reci, ali pitam se da li kod njega su svi prijavljeni :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ako se ne varam, ti ne mozes dobiti radnu knjizicu (u slucaju da prestajes raditi) sa upisanim tim stazom dok tvoj poslodavac ne uplati doprinose
    Može. Nekad je doduše tako bilo, za neplaćanje koje je skrivio poslodavac ispaštao je radnik, ali Bogu hvala to se promijenilo. Bez obzira na dugove poslodavaca, radniku se njegova prava ne uskraćuju (zdravstveno osiguranje, staž, bolovanje...), samo se sve priznaje sa minimalnim iznosima dok se ne isplate dugovi (minimalna naknada na trudničkom bolovanju...). Moja firma ima jako puno klijenata, neki uredno plaćaju doprinose a neki ne, ali niti jedan njihov radnik nije nikad ostao bez svojih osnovnih prava iz zdravstvenog osiguranja (za samog obrtnika je drugačije, njima se ukidaju sva prava osim hitne pomoći).

    Svojevremeno sam zvala HZMO radi jedne radnice koja radila ranih devedestih u jednoj firmi koja nije podmirivala svoje obaveze, pitala sam za njen staž i da li se može dogoditi da ostane bez njega. Žena iz HZMO mi je rekla da takvih slučajeva ima jako puno i da nema govora da će netko ostati bez svog staža. Ti će se dugovi morati namiriti kad tad, ili će ih država oprostiti (što ti dođe kao da ih je platila) ili će ih dužnici morati platiti, ali nema govora da se radniku, ako je bio uredno prijavljen u nadležne službe ne prizna staž.

    Druga je stvar što će mirovina izračunata na takvom stažu biti majušna, ali nisu ni sad puno veće...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj dominika prvotno napisa

    Neznam kako Vama meni svaki mjesec mailom dode iz Raiffeisen mirovinskog fonda koliko imam na mirovinskom racunu, i dali je bila ovaj mjesec uplata ili ne.
    Moža biti da poslodavac sve uplaćuje ali ne nosi redovito
    RS obrasce na regos , pa su novci neraspoređeni

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    saska7 , ajde javi kakva je situacija kod tebe, jesi li sta saznala.

    Ja sam na srecu jako uredan poslodavac

  16. #16
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    saznala sam da nista nije uplaceno, ali i dobila obecanje da ce ovaj mjesec biti to sredjeno. situacija je takva sa svima u firmi (ima nas 3 uz poslodavca - mali ured)
    s obzirom da sam dosad imala jako dobar, sasvim ljudski odnos sa poslodavcem, vjerujem mu jos ovaj mjesec.
    dalje se necu igrati i trazit cu posao drugdje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •