Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 131 od 131

Tema: Vozački - treba li baš s 18?

  1. #101
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Moj planira ove zime, kad napuni 18. Prije sam mislila da je to nešto što bih odgađala koliko god je moguće, ali mi se čini da s ovim djetetom vožnja neće biti veliki rizik,

    I još je radio ovog ljeta i ponudio da sam plati autoškolu, ali s obzirom na to da si to možemo priuštiti, platit ćemo mu mi jer je to dio obrazovanja.

  2. #102
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    pokretačice teme nije još djetetu platila školu
    bližimo se 20-toj godini ...
    kriza je...tko će gorivo plaćati?!
    Vrijeska legendo al me nasmija

    Pa to su zapravo vrlo "realna" pitanja.

    Nije samo stvar plaćanja autoškole (što dosta košta) nego i troškovi goriva te održavanja automobila.

    Ja sam oduvijek smatrala da vozački u toj dobi 18god nije nužan, al je poželjan i praktičan (ja sam položila kad sam počela radit, odmah sam krenula plaćat na rate od prve plaće). Sve ovisi i kakvo je dijete, gdje živi, u koje svrhe mu treba auto i koliko često.
    Priča o financiranju vozačkog kao dijelu obrazovanja mi je, a ono najblaže rečeno smiješna (Jurana ovo pišem općenito ne kao osvrt na tvoj post ).

    Vozački je koristan i praktičan za svakodnevni život i to je TO bez nekih velikih zivotnih filozofija i okolišanja.

    Isto tako sam i dalje mišljenja (možda ću samu sebe pobiti za 5god ) da je više nego poželjnoda skoro punoljetno dijete pokaže volju i želju, pa dio novaca i sano zaradi preko ljetnih praznika kojim će se pokrit dio troškova za polaganje vozačkog ispita.

    Danas ne imat vozačku a biti mlada osoba mi je teže zamislivo osim ako je netko motorički zaista jako slab i predstavlja prijetnju na cesti za ostale sudionike prometa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2022. at 12:14

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas ne imat vozačku a biti mlada osoba mi je teže zamislivo osim ako je netko motorički zaista jako slab i predstavlja prijetnju na cesti za ostale sudionike prometa.
    Pa meni i nije teško zamislivo. Ima ih kojima to naprosto sad još nije prioritet i ne treba im u svakodnevnom životu (znam par primjera).
    Realno, ne treba ni mojem, ali on želi naučiti, pa onda nema razloga da ne ide.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    moje dijete je samo prestalo govoriti o tome.
    samo je predložilo i kasnije polaganje jer je shvatilo da nije samo "imati vozačku", nego vožnja i korištenje automobila nosi i druge troškove, koje nije u mogućnosti samostalno pokriti

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Moj mlađi sin je bio više zainteresiran za vožnju od starijeg, pa je u skladu s tim i prvi položio vozački, češće vozi i ima više iskustva. Starijeg smo doslovce nagurali da položi vozački kad je bila prilika, ali nije ljubitelj volana. S druge strane, to znanje mu je npr. ovog ljeta dobro došlo, kad se s kolegom vraćao iz Slavonije. Bilo je pitanje hoće li stati i odmoriti se ili će se zamijeniti za volanom. Moj sin je zaključio da mu nije problem voziti taj auto, pa je to i učinio. Malo mu je bilo muka prestizati kamione, ali bratemili, voziti po autocesti je lakše nego parkirati u centru grada. Uspio je i nije mu na kraju bilo mrsko. Svi sretni i zadovoljni.

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Samo da napisem osvrt na temu.
    Dijete je polozilo vozacki prije 1,5 godinu, kupili smo mu starijeg smarta. Vozio je od prvog dana nakon polaganja. Sad radi vec godinu dana( sa pauzama) i zgodno je imati svoj auto kad ides u smjenu u 6:00 ili iz smjene u 22 h na lokacija je 6 km od kuce , ali nikako povezana javnim prijevozom. Troskove goriva, registracije i odrzavanja pokriva sam.

  7. #107
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moj planira ove zime, kad napuni 18. Prije sam mislila da je to nešto što bih odgađala koliko god je moguće, ali mi se čini da s ovim djetetom vožnja neće biti veliki rizik,

    I još je radio ovog ljeta i ponudio da sam plati autoškolu, ali s obzirom na to da si to možemo priuštiti, platit ćemo mu mi jer je to dio obrazovanja.
    Smije krenuti u autoškolu 6 mjeseci prije nego što navrši 18 godina.

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni i nije teško zamislivo. Ima ih kojima to naprosto sad još nije prioritet i ne treba im u svakodnevnom životu (znam par primjera).
    Realno, ne treba ni mojem, ali on želi naučiti, pa onda nema razloga da ne ide.
    Pa meni je ovo itekako zamislivo, bila sam i sama studentica koja je koristila javni prijevoz ili išla bajkom ili pješačila. Uopće ne mogu ni zamislit zašto bi mi tada bio trebao auto. Za noćne izlaske? a onda ne smiješ ništa popiti hahaha (OK ja ionako nisam ništa pila iako sam izgledala ko pijana ) Eh da i nisam tad živjela s roditeljima.

    Više sam mislila na mlade 23-25god+ ove koji već rade i mogu si priuštit da plate vozački, gorivo za auto i sl. Njih mi je teže zamislit, pogotovo ako žive odvojeno od roditelja, a da im ne treba auto jer fakat bude koristan u mnoštvu situacija.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da napisem osvrt na temu.
    Dijete je polozilo vozacki prije 1,5 godinu, kupili smo mu starijeg smarta. Vozio je od prvog dana nakon polaganja. Sad radi vec godinu dana( sa pauzama) i zgodno je imati svoj auto kad ides u smjenu u 6:00 ili iz smjene u 22 h na lokacija je 6 km od kuce , ali nikako povezana javnim prijevozom. Troskove goriva, registracije i odrzavanja pokriva sam.
    Bravo za sineka
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2022. at 14:42

  9. #109
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa zamislivo je da ti ne treba vozački dok si student, ali zaposliti se bez vozačke dozvole - to je već SF.

  10. #110
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mojima ako će studirati u najbližem studentskom gradu treba. Od javnog prijevoza imamo samo autobuse koji ljeti voze skoro pa nikako. Po ovim studentima oko mene vidim da žive u Osijeku ali u nekim periodima budu doma i odlaze u Osijek ako imaju samo nešto za obaviti ili ispit.
    Sigurna sam da postoji hrpa studenta kojima je kuća udaljena do stotinjak km pa je nekad puno praktičnije da voze.

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zamislivo je da ti ne treba vozački dok si student, ali zaposliti se bez vozačke dozvole - to je već SF.
    Fakat pretjeruješ Peterlin sorry

    A ako baš treba za potrebe "s faksa na 1.posao" lako ga se upiše i položi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2022. at 16:04

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Mojima ako će studirati u najbližem studentskom gradu treba. Od javnog prijevoza imamo samo autobuse koji ljeti voze skoro pa nikako. Po ovim studentima oko mene vidim da žive u Osijeku ali u nekim periodima budu doma i odlaze u Osijek ako imaju samo nešto za obaviti ili ispit.
    Sigurna sam da postoji hrpa studenta kojima je kuća udaljena do stotinjak km pa je nekad puno praktičnije da voze.
    Kosjenka, ja sam bila student koji se radi 80+km preselio u drugi grad, vikendima sam putovala vlakom.
    Bio mi je praktičniji od busa.

    Jesam te dobro razumjela da neki studenti svaki dan voze do 100km. (osobno mi je i 50km svaki dan puno) ili skoro svaki dan? Onda je fakat vrijedno promišljanja da se student preseli jer trošak goriva, cestarina, održavanja auta nije puno manji od plaćanja sobe ili doma za studenta,a kamoli ako se u računicu ubaci umor iscrpljenost i stres zbog takvog načina svakodnevnog života.

    Meni svakodnevna vožnja na takvim relacijama predstavlja veliku opasnost i za odrasle, a kamoli za studenta kojeg ulovi umor.

  13. #113
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nama uvelike olakšava odlaske na svakodnevne treninge to što jedno dijete ima vozačku. Treninzi su u večernjim satima na drugom kraju grada i sa javnim prijevozom to bi bilo neizvedivo.
    Tako da imanje vozačke uvelike ovisi o obitelji u kojoj se živi.

  14. #114
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa Lili već ti se dugo za većinu poslova kao uvjet stavlja vozačka.. pretpostavljam da je Peterlin zato napisala da je nezamislivo.

    Meni je bilo normalno biti mlada osoba koja ne vozi. Vozim svakodnevno tek otkad sam se preselila u Bg. Dok sam živjela u Osijeku nisam skoro nikad vozila, a imala sam vozačku. Iako nisam od 18. Nisam ni htjela polagati zapravo, iako je Osijek bio puno veći grad od grada iz kojeg sam se tamo preselila. Jednostavno ne volim voziti, ni dan danas, kad imam već godinama vozačku. Nisam loš vozač, samo ne volim, nije mi vožnja gušt nikakav.

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mojih oboje je položilo s 18. Stariji je vježbao kad je benga bila 9 kn, mlađa vježba s onom 11-15 kn. Imamo stari auto i baš je dobro da na njemu mogu vježbati. Auto im nećemo kupit

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Riri,

    Ma baš sam zavirila danas na Moj posao i nije da je SF dobit posao bez vozačke kao uvjeta.

    Vozačku obično traže za zanimanja koja podrazumijevaju terenski rad. Kod velike većine oglasa je samo preskoče.

    Sasvim sigurno neće netko ne zaposlit mladu osobu svježe s fakulteta s kvalifikacijama i još k tome ako ima potrebne vještine samo zato što još nema vozačku. Položit će, nije da će uteć.

    Uostalom koliko ljudi ima vozačku, pa se ne usude vozit auto, i što s takvima? Ja poznajem neke poznanice koje su položile, nikad vozile a ne bi ni sad ni u ludilu.

    Hoću reći mislim da se pridaje prevelika važnost da djeca maltene još u srednjoj MORAJU položit vozački, inače su "luzeri" koji zbog toga neće moć nać posao. Nigdje veze.

    Mišljenja sam da se ništa strašno neće dogodit da polažu nakon faxa, kad krenu radit jer ja im svoj auto sigurno neću dat na izvolte (ja sam i dalje u svijetu u kojem se 18godišnjaci odsele od roditelja,a meni moj auto treba), a ne mislim aute kupovat djeci. Možda se budem samoj sebi nasmijala za 10ak godina, tko zna.

    U svakom slučaju nakon polaganja treba imat auto i što više prakticirat vožnju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2022. at 22:14

  17. #117
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Pa ja isto ne mislim da treba kupovati aute. Nista se u zivotu ne treba.
    Ali mi smo mu odlucili kupiti auto ( zapravo smart ne pravi auto) da ne mora u 6:00 javnim prijevozom na posao.
    Autom se iskljucivo vozi na posao. Kad ide u grad ne da mu se gnjaviti sa parkingom ili idu grupno u nekom vecem autu.
    Ljudi rade. I studenti rade. Pitanje je da li na vozacki sa 18 godina. Nije pitanje da li buduci student pri upisu na faks treba imati polozen vozacki i auto.

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sirius,
    Moj odgovor ide u smjeru da im auto više treba kad se krenu osamostaljivat i počnu radit/zaradjivat, kad mogu sami plaćat gorivo, održavanje auta i sl.
    Kažem možda promijenim mišljenje,al zasad mi se ovako čini ok.

    Radila sam i ja ko studentica, putovala sam javn prijevozom, bilo je dostupno tramvajem a i bajkom.

    Cathy,
    To je baš gadno da je sport negdje na suprotnom kraju grada da se mora ići s autom. Nema ništa bliže vama? U Zg se baš jako puno vremena gubi na prijevoz.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2022. at 22:35

  19. #119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    U Zagrebu se ne gubi jako puno na prijevoz, odnosno sve ovisi o tome gdje stanuješ. Ja recimo jedva da upalim auto. Uglavnom stoji sparkiran. Isto je s djecom, auto im ne treba. Tu i tamo uzmu uber.
    Osobno, po gradu me osim gužve, živcira i traženje parkinga. Tako da biram vlastite noge ili javni prijevoz.

    Al mislim da bi svi trebali savladati vještinu vožnje auta.

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Lili, da moji dečki (naročito mlađi) nemaju vozački ispit, ne bi mogli raditi gotovo niti jedan od studentskih poslova koji se nude. Nema šanse. Evo, jučer pitam starijeg što radi (u Sisku je, na filmskom festivalu https://sfilmfest.com/english/who-is-who/). Kaže - tovarimo kombi i idemo na tu i tu lokaciju s opremom, jer projekcije nisu uvijek na istom mjestu. Nije obožavatelj volana, ali nema mu spasa, mora znati voziti.

  21. #121
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I ne samo to, nego u autoškoli naučiš i nešto o prometu i njegovim pravilima, kojih se istina često ni vozači automobila ne drže. Al kad gledam kaj rade biciklisti, romobilisti a i pješaci, mislim da bi nam svima prometna škola dobro došla.

  22. #122
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka, ja sam bila student koji se radi 80+km preselio u drugi grad, vikendima sam putovala vlakom.
    Bio mi je praktičniji od busa.

    Jesam te dobro razumjela da neki studenti svaki dan voze do 100km. (osobno mi je i 50km svaki dan puno) ili skoro svaki dan? Onda je fakat vrijedno promišljanja da se student preseli jer trošak goriva, cestarina, održavanja auta nije puno manji od plaćanja sobe ili doma za studenta,a kamoli ako se u računicu ubaci umor iscrpljenost i stres zbog takvog načina svakodnevnog života.

    Meni svakodnevna vožnja na takvim relacijama predstavlja veliku opasnost i za odrasle, a kamoli za studenta kojeg ulovi umor.
    ne ponekada idu autom, većina djece živi u Osijeku ali recimo ljeti i za vrijeme kojekakvih pauza se vrate se vrate doma pa ponekad idu autom. Za vrijeme online nastave je isto tako većina bila kod kuće, neki domovi su bili zatvoreni tako da baš nisu ni imali izbora.
    Tokom školske godine buseva još kako tako ima, kasnije jedva koja linija. Vlak nažalost nemamo.

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Nano, pa da ti dijete trenira na drugom kraju grada kao kod Cathy auto bi mu/joj dobro došao, pogotovo ako je neko nedoba.
    Istina može se odabrat trenirat u blizini (ako nije neki rijetki sport),ali...svatko po svome.

    Meni parking nije uopće problem u mom kvartu, al draži mi je bajk ili pješke pogotovo dok je lijepo vrijeme.
    Svejedno često vozim jer neke stvari brže tako obavim recimo tjedni shopping hrane plac/shopping centar. Ne da mi se to nosarat u rukama.da ne spominjem odlaske na raznorazne treninge i aktivnosti po brdima, svakojakim lokacijama po Zg županiji. Bez auta, 0 bodova a tek vikend izleti i sl.

    Javni prijevoz nam je očajan za jednu metropolu i pod hitno trebamo neko poboljšanje.

    Peterlin, vjerujem da im za terenski rad treba vozačku
    Kosjenka, da razumijem, nažalost loša promet. povezanost.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.08.2022. at 11:40

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu se ne gubi jako puno na prijevoz, odnosno sve ovisi o tome gdje stanuješ. Ja recimo jedva da upalim auto. Uglavnom stoji sparkiran. Isto je s djecom, auto im ne treba. Tu i tamo uzmu uber.
    Osobno, po gradu me osim gužve, živcira i traženje parkinga. Tako da biram vlastite noge ili javni prijevoz.

    Al mislim da bi svi trebali savladati vještinu vožnje auta.
    Ne slažem se da građani Zg ne gube puno vremena na javni prijevoz. To nam je uz obnovu, rak rana grada.

    Ne ovisi o tome GDJE stanuješ nego o tome kakve su ti relacije od mjesta stanovanja i stil života (primjerice udaljenost od posla, djeci od škole, lokacija sportskih aktvnosti, hobija, učestalost odlazaka na planinarenje, odlasci na Jarun..nastavi niz).

    Netko može živjet u Gajnicama, radit u Vrapču, biti strastveni brdski biciklist (blizina Zelene i Ponikvi) i njemu za njegov svakodnevni život auto nije presudan, može stajat u garaži. Znači ne ovisi o tome gdje živiš nego u kakvoj je relaciji mjesto stanovanja s lokacijama na koje često ideš iz obveze ili gušta. Malo sam htjela precizirat razliku

    Osobe mogu živjet na istoj lokaciji, a da nekome auto treba puno više upravo zbog stila života npr. obitelj živi u centru/na istoku/na zapadu, a dijete trenira vaterpolo na Mladosti, vani je zima -10C, ako je dijete manje, roditelj će ga sigurno zimi voziti autom da polumokre kose ne hoda vani na minusima još s teškom torbom/opremom). Mislim da se kuži poanta.

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mislim da smo nas dvije već vodile sličnu raspravu. Uz sve nedostatke javnog prijevoza, nikad ne bih živjela izvan tramvajske zone.
    I da, mene osobno je strah djeci dati auto. Baš jako, i fakat se moram kontrolirat zbog toga. A osobno sam na svoje treninge išla tramvajem. Nije mi palo na pamet žicat starce auto za to. A i da sam probala, znala sam da bi odgovor bio negativan.

  26. #126
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    I mene je strah, i strah me što nema mm-a da sjedne s njime. I ja sam bila loš vozač. položila s 23 par mjeseci vozila upoznala mm-a i uvalila se na suvozačko, vozila jesam ali više po mom malom gradu, čak i do Osijeka je brže i bolje on dovezao. Al hebaj ga, ne znaš kako će ti grah pasti, ove godine sam prvi put sama vozila na more, sve prošlo super, lane se to nisam usudila. Praksa znači čuda.
    Tako da, meni je bitno da za nedaj bože nešto dijete mi bude sposobno sjesti u auto i ne znam odvesti mene u bolnicu ili brata, obaviti nešto i bez mene. Možda će naći neki posao poput Peterlinog sina, svašta nešto. Još taj odlazak na faks i treninge mi je najmanje bitan.
    Mislim da je poželjno da ukoliko postoje mogućnosti i volja da dijete čim prije dobije vozačku.
    Pretpostavljam da je nama u malim gadovima još veća potreba za automobilima.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da smo nas dvije već vodile sličnu raspravu. Uz sve nedostatke javnog prijevoza, nikad ne bih živjela izvan tramvajske zone.
    I da, mene osobno je strah djeci dati auto. Baš jako, i fakat se moram kontrolirat zbog toga. A osobno sam na svoje treninge išla tramvajem. Nije mi palo na pamet žicat starce auto za to. A i da sam probala, znala sam da bi odgovor bio negativan.
    lijepo da se trudiš nadvladat svoje strahove i da si uspjela prekinuti obiteljsku "tradiciju".
    Ni meni cure nije baš svejedno vidjet mlađariju u autima.

  28. #128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Jedan od razloga kaj su naši polagali s 18 je kaj mimamo prastari auto. I zato je zgodno da na njemu vježbaju. E sad, em mi je muka od cijene novih automobila em fakat ne znam bih li im mirne savjesti dala da na tak nečem skupom vježbaju. Al isto tako mislim da je bitno da što prije savladaju vještinu vožnje.

  29. #129
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Cathy,
    To je baš gadno da je sport negdje na suprotnom kraju grada da se mora ići s autom. Nema ništa bliže vama? U Zg se baš jako puno vremena gubi na prijevoz.
    Kada uđes ozbiljno u sport trener je vrlo bitan, a jako rijetko ti se potrefi i da ti je blizu. Nekada su trenirali još i dalje, skoro pa u Zaprešiću. I to svakodnevno ih se vozilo.
    Sada ih ide dvoje i mi ne moramo voziti svaku večer, tako da vjeruj mi život je puno lakši.

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Cathy, znam što znači ozbiljno bavljenje sportom i vjerujem da ti je sad puno lakše.
    Mene je umarala samo vožnja do obližnje Mladosti, pa čekanje da trening završi, pa nazad. Od dana ne ostane ništa a doma sve čeka.
    Išlo je dijete i samo tramvajem, ali kad je zima, nevrijeme i rano padne noć onda čovjeku nije svejedno da mu dijete od 10 god baulja po mrakači.

    Preporodili smo se svi kad su se djeca prebacila na isti sport u našem kvartu, sad imaju doslovce 1 i pol minutu pješice, a i novi trener se pokazao boljim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.09.2022. at 08:36

  31. #131
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Auto je potreba i sloboda.
    Što se tiče posla, jedino ja nemam službeni auto jer nemam vozačku.
    Idem taksijem kad je potreba, a rijetko jest.
    Uglavnom pješačim i javnim prijevozom se vozim.
    Kći je položila prije dvije godine i da nije, teško bi studirala zbog groznog rasporeda. Npr. ujutro je na Rebru pa ima sat pauze i onda na Svetom Duhu.
    Bez auta je to neizvedivo.
    Kupili smo joj auto. Clia.
    Sad će ga prodati jer vozi tatinog Golfa.
    Golf je puno kvalitetniji auto.
    I jači i brži, ali ona vozi strogo po ograničenjima i ne bojim se za nju.
    Treba im vjerovati i treba ih pustiti.
    Zlo se može dogoditi svakako i svuda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •