Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Brakorazvodna parnica - po novom procesu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno Brakorazvodna parnica - po novom procesu

    Htjela sam sa vama podijeliti moje iskustvo u procesu razvoda braka.
    Iskreno, iznenađena sam kako je to brzo proteklo (ne, nije još gotovo).

    Sa 01.03.2006. podnjeli smo Sporazumni razvod braka na Općinski sud u Zagrebu (da, angažirala sam odvjetnicu - iznos od 2.000 kuna za cijeli proces), koja je sastavila Sporazumni zahtjev sa svim detaljima koji su potrebni, a oko kojih smo se mi i dogovorili.

    Početkom travnja 2006. Sud nas je pozvao na ročište, na kojem smo potvrdili da stojimo kod našeg Zahtjeva po svim točkama, te smo suglasno definirali kod kojeg Socijalnog ureda želimo pokrenuti proces posredovanja u postupku mirenja (da, to se mora proći).

    Odvjetnica nas je na Sudu zastupala, jel smo i MM i ja potpisali izjavu da nas oboje zastupa, ali smo mi morali biti prisutni.

    Na Sudu smo dobili zapisnik - koji je odvjetnica uputila u Socijalni ured.

    Krajem svibnja 2006. dobili smo poziv, imali smo razgovor u odabranom Socijalnom uredu, sa socijalnom radnicom i psihologom, zajedno nas dvoje. Trajalo je gotovo 2 sata.

    Poslije 10 dana napisali su svoje stručno mišljenje (koje su dostavili i MM i meni na kućnu adresu).

    Sad smo to predali odvjetnici, koja u roku od 15 dana od dostave na naše adrese, mora isti original dostaviti na Sud.

    Sud bi nas sad trebao pozvati (preko našeg odvjetnika) na novo ročište.
    Da li ćemo morati osobno prisustvovati, to još ne znam. Nadam se da ne!

    Ali sad dolaze ljetni praznici i ne vjerujem da će se to ročište dogoditi prije 9 mjeseca.

    No, sve u svemu meni se ovo čini dosta brzo.
    Mojoj poznanici proces je trajao (po starom) oko 6 mjeseci ( u jesensko - zimskom razdoblju).

    Meni se po svemu čini, da se Sudovima ne sviđa ideja da ljudi sami podnose zahtjeve-tužbe, iz mnogo razloga...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re: Brakorazvodna parnica - po novom procesu

    Citiraj Prah prvotno napisa
    Htjela sam sa vama podijeliti moje iskustvo u procesu razvoda braka.
    Iskreno, iznenađena sam kako je to brzo proteklo (ne, nije još gotovo).

    Sa 01.03.2006. podnjeli smo Sporazumni razvod braka na Općinski sud u Zagrebu (da, angažirala sam odvjetnicu - iznos od 2.000 kuna za cijeli proces), koja je sastavila Sporazumni zahtjev sa svim detaljima koji su potrebni, a oko kojih smo se mi i dogovorili.

    Početkom travnja 2006. Sud nas je pozvao na ročište, na kojem smo potvrdili da stojimo kod našeg Zahtjeva po svim točkama, te smo suglasno definirali kod kojeg Socijalnog ureda želimo pokrenuti proces posredovanja u postupku mirenja (da, to se mora proći).

    Odvjetnica nas je na Sudu zastupala, jel smo i MM i ja potpisali izjavu da nas oboje zastupa, ali smo mi morali biti prisutni.

    Na Sudu smo dobili zapisnik - koji je odvjetnica uputila u Socijalni ured.

    Krajem svibnja 2006. dobili smo poziv, imali smo razgovor u odabranom Socijalnom uredu, sa socijalnom radnicom i psihologom, zajedno nas dvoje. Trajalo je gotovo 2 sata.

    Poslije 10 dana napisali su svoje stručno mišljenje (koje su dostavili i MM i meni na kućnu adresu).

    Sad smo to predali odvjetnici, koja u roku od 15 dana od dostave na naše adrese, mora isti original dostaviti na Sud.

    Sud bi nas sad trebao pozvati (preko našeg odvjetnika) na novo ročište.
    Da li ćemo morati osobno prisustvovati, to još ne znam. Nadam se da ne!

    Ali sad dolaze ljetni praznici i ne vjerujem da će se to ročište dogoditi prije 9 mjeseca.

    No, sve u svemu meni se ovo čini dosta brzo.
    Mojoj poznanici proces je trajao (po starom) oko 6 mjeseci ( u jesensko - zimskom razdoblju).

    Meni se po svemu čini, da se Sudovima ne sviđa ideja da ljudi sami podnose zahtjeve-tužbe, iz mnogo razloga...

    sve bi sad po novom i trebalo ići brže, ali VELIKA je razlika ako se ljudi razvode sporazumno.u vašem slučaju ili bilo kojem drugom to vam je i prevagnulo.u suprotnom bi sve skupa trajalo puno, puno duže.pogotovo ako i jedan i drugi roditelj žele skrbništvo...onda to ide unedogled...nažalost

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    skrbništvo ostaje zajedničko, ali dijete se dodjeljuje na brigu majci.
    No, razumijela sam sto si mi htjela reci.

  4. #4
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    a što kad djeca ne žele živjei s majkom, a ona je uvjerena da će sud njoj djecu dodijeliti. Djeca su to izjavila u socij.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    a što kad djeca ne žele živjei s majkom, a ona je uvjerena da će sud njoj djecu dodijeliti. Djeca su to izjavila u socij.
    a kak su djeca stara?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re

    Citiraj Prah prvotno napisa
    skrbništvo ostaje zajedničko, ali dijete se dodjeljuje na brigu majci.
    No, razumijela sam sto si mi htjela reci.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    manja djeca 6god, a starije 11

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re:

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    manja djeca 6god, a starije 11
    mislim da se u toj dobi ne uzimaju u obzir "zelje" djece.za ovo od 11 nisam ziher,al za ovo od 6 god. 100 %

  9. #9
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mislim da od navršene dvanaeste godine djeca imaju "pravo glasa".

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno re

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Mislim da od navršene dvanaeste godine djeca imaju "pravo glasa".
    da i ja tako mislim.ali i tad czss treba ustanoviti da li je dijete dovoljno "kompetentno" da o tome odluci

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    meni se ovaj proces razvoda cini uzasno spor. definitivno traje znatno duze nego po starom kada se moglo razvesti za 6tj. mi smo odnjeli papire na czss i u roku 10-ak dana su nas pozvali na saslusanje, buduci smo se sporazujmeli oko svega isti dan smo dobili zapisnik. tu sam ja otegla sa 2-3 tjedna, ali kad sam konacno predala papire na sud, zvali su nas u roku 3 tjedna i sve je bilo gotovo na tom prvom rocistu. zapisnik smo dobili postom za par tjedana.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    meni se ovaj proces razvoda cini uzasno spor. definitivno traje znatno duze nego po starom kada se moglo razvesti za 6tj. mi smo odnjeli papire na czss i u roku 10-ak dana su nas pozvali na saslusanje, buduci smo se sporazujmeli oko svega isti dan smo dobili zapisnik. tu sam ja otegla sa 2-3 tjedna, ali kad sam konacno predala papire na sud, zvali su nas u roku 3 tjedna i sve je bilo gotovo na tom prvom rocistu. zapisnik smo dobili postom za par tjedana.

    ne, po novom bi trebalo sve trajati puno kraće.ALI,kao što sam već i ranije navela daleko je drukčija situacija kad se razvodite sporazumno.tad se niti nema kaj otezat.ali kad se rastajete, a jedan i drugi zahtjevaju ovo ili ono i ni jedan ne popušta e onda se to otegne do imendana.

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    ovdje još nema naznaka o razvodu, već je majka tražila sud da se njoj dodjeli skrb o djeci i da još uvijek to traje cenar se čeka da napiše iskaz djece pa na ročište. Starije dijete je ODLUČNO i ne odustaje i ne želi živjeti s mamom.
    Trenutno se vozikaju malo kod mame malo kod tate, ali mama je u + jer djeca spavaju stalno kod nje, a kod tate svaki drugi tjedan...pate se strašno

  14. #14
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    izgleda da ce sud tek za mjesec dana, katastrofa!
    Djeca su totalno izbezumljena od vozikanja, tamo ih pak baka tuce, a tata nazalost gubi nadu da ce djecu dodijeliti njemu, iako to (djeca) jako zele....svi se pate...pa do kada?
    Mama izgleda uziva u svojoj slobodi i gleda kako ce od muza izmusti sto vise novaca...,djeci ne zeli kupiti nista, cak je muzu rekla nek izvoli im kupiti hranu..(HELLOO?!?!) ona je ta koja je otisla, pa nek se snalazi.
    Rekla je da nema novaca, djecu hrane s krumpirom...
    puno toga ima....još

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Željela sam vam reći da nam se sud oglasio i pozvao nas na zadnje ročište početkom 7 mjeseca.

    Čekali smo ih, moglo bi se reći vrlo kratko. No, moj slučaj je jako čist i nema tu puno "povlačenja" oko dijeteta.

    Znam da možda nekome ove moje riječi zvuči vrlo okrutno (budući da se neki pate i "povlače" mjesecima), ali morate shvatiti da meni taj zadnji korak do moje slobode i mogućnosti da sama (konačno) upravljam svojim životom, neopisivno puno znači.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    prah

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    prah, puno sreće!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Prah zelim ti puno srece,znam kako ti je i ja sam sama prije nekoliko godinica prolazila kroz sve to,samo meni je u nekim stvarima bilo malo gore posto sam trebala razvod traziti od dvije drzave(Austrije posto smo ovdje bili vjencani i onda od Hrvatske da prihvati tu presudu),ali proslo je i to mi je kad se sve zavrsilo kao i sto ti kazes jako puno znacilo

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Da li postoje sanse da ako je socij.predlozilo sudu da djeca zive s majkom (iako su privrzenija ocu) da sud nesto drugacije odluci?

    Ako sud odredi da djeca zive s majkom, da li ima otac smisla zaliti se, kolike su mu sanse?

    Starije dijete je reklo da se ne zeli ni pod kojim uvjetima ispisati iz skole u koju idu sada (u rodnom mjestu, kod tate), i kaze da ih na to nece prisiliti ni policija ni drzava, a niti zeli zivjeti s majkom, sto sam vec napisala, jer uz to bi morali upisati se u drugu skolu, prilagodavati se drugom nacinu zivota. Kako postupiti u ovakvom slucaju?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    I što sad ?

    Sad je toj priči službeno kraj. Ne osjećam neku veliku razliku.

    Sad sam razvedena žena i trebala bih osjećati neku zadovoljštinu što sam postigla taj cilj.

    Valjda će s vremenom doći.

  21. #21
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    praj
    a joj... bas mi je kaj se ne osjecas bolje...


    masnica
    kad jednom udjete u tu masinu zvanu pravna drzava malo tko ce pitati djecu sta ona zele.. umjestonjih ce odlucivati neki ljudi, neki pravilnicii sl...

    sretno

  22. #22

    Početno

    Drage moje, evo da vam se i ja pridružim. Vaši postovi su mi razjasnili neke stvari i dali snagu da izdržim mučne trenutke pritiska sa svih strana. Ja sam na saaamom početku postupka i moram priznati da se osjećam dosta izgubljeno u svemu tome. Prije otprilike 2 tjedna bila sam kod odvjetnice da podigne tužbu za razvod (Nažalost, MM ne želi ni čuti za sporazumni razvod i prijeti da će mi maksimalno zakomplicirati život, sve napraviti da mi uzme moju ribicu-sunce mamino jedino! - i nema što ne radi samo da me prisili da se predomislim i povučem zahtjev). No, da ne duljim, molim vas da mi pomognete razriješiti jednu od dilema. Naime, čitam vaše postove i nikako da odgonetnem kako zapravo ide taj postupak rastave po novom? Ako sam najprije išla odvjetnici (koja mi nažalost još ništa nije objasnila, a ja ju još sva zbunjena i zastrašena niš nisam pitala :/ ), trebam li se već sada javiti u CZSS ili čekam prvo ročište, pa onda idemo u CZSS? I gdje se mogu detaljno informirati o čitavoj proceduri rastave, njenom trajanju i okvirnim troškovima (naravno, po novom)? I koliko bi sve to bilo u najgorem mogućem slučaju, budući da mi je MM otvoreno najavio najgoru moguću borbu. Znam da zvuči bedasto da ne znam ni te osnovne stvari, ali nisam baš okružena ljudima s iskustvom rastave, pa mi nitko ne zna odgovoriti, a nigdje na Netu nemrem to naći.

  23. #23
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    malo tko ce pitati djecu sta ona zele - cak je I kontraindikacija pitati ih, dijete zeli usreciti roditelje … bilo je tu puno treuma nekad kad su se djeca pitala s kim bi zeljela zivjeti, a oni bi s oboje (najcesce) i izbor dijete osjeca kao izdaju, a cesto i taj neizabrani roditelj...a tek manipulacije i sl. stvari.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •