Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 154 od 154

Tema: Sakupi ih sve!!! Djeca i marketing

  1. #151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    "Skupi ih sve" je sustavno treniranje potrošačkog mentaliteta i konzumerizma. Ljudi su o tome pisali stručne članke više puta. Ovaj sam doslovce prvi našla https://hrcak.srce.hr/file/274279 Inače, mi nismo to izbjegavali, ali ni poticali. Ako su djeca slučajno bila za nešto zainteresirana (npr. sličice Životinjsko carstvo) to smo dopuštali, ali ovo drugo - kad na blagajni za potrošenih 50 kn dobiješ neko "gomno" koje vrijedi 3 kn, to smo izbjegavali. "Skupi ih sve" može se napraviti i na pametniji način, onako kako je tanja_b opisala. Radioamateri imaju sličnu foru - treba skupiti sve vrhove ili otoke s kojih se mogu javiti (moj sin bi znao više o tome) i slično... Možeš doma napraviti "skupi ih sve" na jednostavan način - napraviš tablicu za izgradnju korisnih navika, npr. daješ smajlića svako jutro kad odnesu suđe od doručka u suđericu ili sudoper. Tko skupi sve od cijelog tjedna, dobije nešto za nagradu (pol sata crtića, mlatim bzvz).

  2. #152
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne uzimam u trgovinama naljepnice. Frendica mi kaže - ali to njih čini sretnima. Okej, i Coca Cola bi ih činila sretnima, pa ...
    Meni su naljepnice OK, što ne znači da ću kupiti i album. Ali mi je užas sakupljanje plišanaca i ostalih igračaka. Ne podnosim ni kinder jaja, ni velika, ni mala, ni slična jaja sa zapakiranim smećem i nije mi jasno kako nema jače kampanje protiv toga.

    Moja glavna dva razloga su što imam ograničen prostor doma, nemam gdje držati to smeće, a drugi je što je to s ekološkog stanovišta užas. Imaš aluminijsku omot, pa plastično jaje, pa bezveznu nepotrebnu i nečitku papirnatu uputu i unutra smeće od plastične igračke s kojim se dijete uopće ne igra, ali će svakako spremiti u neku kutiju pa će se poslije povlačiti po sobi. I još 30 g čokolade ili koliko je već, nemam pojma.

    I sličice su smeće često, ali ima i zgodnih edukativnih albuma. Ja sam čak neke skupljala s malim koje su mi se činile zgodnim, ali mi se činilo nakon nekog vremena da malog ne zanima više. Možda bi me više pilio da mu nisam dala da skuplja.

    Isto tako mi se čini da nije čak ni loše da se mijenjaju u školi za sličice. I ovako se nešto mijenjaju pa ja kupim kvalitetne olovke i gumice, a on se bezveze s nekim zamijeni i donese doma neke loše. Bolje da sličice mijenja.

  3. #153
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Evo, npr u Nizozemskim dućanima često dijele sjemenje za povrće i cvijeće. I to onak jako zgodno zapakirano u male razradive posudice, kako bi djeca, a i odrasli naučili kako nešto posadit. Meni je to genijalno.

  4. #154
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Baš cool

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •