Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 332 od 332

Tema: U boj protiv hodalica i jumpera!

  1. #301

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

  2. #302
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja bi odma na prvi pogled rekla da ne smije u ljuljacku zato jer je dijete u sjedecem polozaju, a sa 2 ipo mjeseca nikako ne smije sjediti!

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    moja djeca nikada nisu bila u hodalici niti ičemu sličnom. točka. te stvari mi se kose sa zdravim razumom.
    boravili su na krevetu, kasnije na podu na deci i u ogradici...
    razlog: mislila sam da će zgnječit testise i shebat kičmu. i bilo me strah leta niz stepenice.

  4. #304
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno ne hodalici

    s vama smo. nama je nas ortoped, kada smo bili na snimanju kukića, striktno rekao NE hodalici, tj. da ju ne kupujemo, da bebi krivi nogice...

  5. #305

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    ja bi odma na prvi pogled rekla da ne smije u ljuljacku zato jer je dijete u sjedecem polozaju, a sa 2 ipo mjeseca nikako ne smije sjediti!
    Nije u sjedećem položaju. Ima 4 položaja naslona i to je od rođenja do oko 13 kg.

    http://www.turbolimac.com/Products/T...-95971027.aspx

    Ona leži u njoj kao i u autosjedalici. I što je loše u toj ljuljačkici da bi je trebalo zabraniti.

    Hodalice i jumperi s razlogom nisu dobri i u tome se svi slažemo, ali ljuljačke ne razumijem.

  6. #306
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Tina406 prvotno napisa
    Ona leži u njoj kao i u autosjedalici. I što je loše u toj ljuljačkici da bi je trebalo zabraniti.
    ni u atosjedalici dijete nije u pravilnom polozaju i zato se AS koristi samo kao AS a ne i kao "ljuljacka" u kojoj doma drzis dijete kad nemas di s njim.

    kod AS je napravljen kompromis izmedju neortopedskog polozaja i ozljede u voznji bez AS. dijete dozivi daleko vece polsjedice ako se vozi bez AS (7 od 10 djece umire) nego sto je steta od voznje u nepravilnom polozaju. zato se AS koristi kao AS. ja sam tako radila. dok mi se sdijete nije samostalno posjelo vozili smo u kolicima na ravnome i doma sam ga drzala na ravnom, kad je bio mali na krevetu, kad je malo narastao na podu. to je najbolje sto mozes uradit.

    pogledaj ovaj topic: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=64286

    ja bi ti savjetovala da ne zuris. njoj ce i kad se pocne posjedat bit zanimljivo u toj ljuljacki. do tada je drzi na ravnoj podlozi i dopusti da se razvoja svojim tokom.

    tako ja mislim.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Oke, ali nije ona u ljuljačkici cijeli dan, bude na dan možda 10-15 min. Ja ju ne stavljam u nju da bi imala ruke slobodne. Imam mirnu bebu i uz nju stignem obaviti sve poslove po kući, više ja nju gnjavim nego ona mene , ona je uvijek na ravnom i doma i u kolicima.

    Idem sada baciti pogled na link.

  8. #308
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Mi nismo koristili nikakve hodalice/jumpere/ljuljačke, ali smo se vozili u kolicima sa AS dik nije mogao u sjedeći položaj da prijeđe u normalna kolica (nemamo nulti položaj). Nisam to smatrala problemom jer i kad bi se šetali svako toliko bi ga podigla tako da mi nikad nije više od 2 sata dnevno (sa pauzama) boravio u AS.
    Ja mislim da ako AS/ljuljačku razumno koristiš da ne bi trebao biti problem.
    Hodalice su naravno out i u minimalnim količinama

  9. #309
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Može li mi netko reći zašto ljuljačke nisu dobre.... ili još bolje link na neki tekst. Nekad sam nešto čitala ali ne znam ni što ni kad.

  10. #310
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ljuljačka je ok, jumper nije ok

    (u jumperu dijete nogama dotiče pod - to nije ok prije nego dijete samostalno prohoda)

  11. #311
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ljuljačka je, naravno, za dijete koje se samostalno posjeda

  12. #312

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    znate šta tete moje malo pretjerujete.Svaka majka voli svije dijete najviše na svijetu i želi mu sve najbolje ali da hodalice štetno utječu na mozak djeteta?Ma dajte molim vas.Imam troje mališana i svi troje su mi bili u hodalici.Kupili smo peg peregovu hodalicu kako bi smanjili mogućnost izvrtanja jer ima zaštitu,smanjili smo nivo kako bi bebani mogli cijelom nogicom dirati tlo što je greška kod većine roditelja što djecu stave malo previsoko da se odguruju i da vidite,naslone se na hodalicu i koračaju a ne tapkaju prstićima.Stvar je u tome što sve vi mame imate previše slobodnog vremena pa se bavite ovakvim forumima umjesto da uhvatite bebane i zabavljate se s njima(btw ja sam ovdje slučajno završila tražeći gdje kupiti hopsalicu) umjesto da poznavajući svoje dijete vidite što njemu odgovara.A kad bi vi uhvatile malo raditi nešta korisno ne bi se opterećivali sa ovaj rekao ona rekla već bi pravi odgovor šta treba učiniti dobili od svojim mališana.

  13. #313

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    mi smo jumperoo narucili preko amazona ...i mrak nam je...

  14. #314
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ivana6655 prvotno napisa Vidi poruku
    znate šta tete moje malo pretjerujete.Svaka majka voli svije dijete najviše na svijetu i želi mu sve najbolje ali da hodalice štetno utječu na mozak djeteta?Ma dajte molim vas.Imam troje mališana i svi troje su mi bili u hodalici.Kupili smo peg peregovu hodalicu kako bi smanjili mogućnost izvrtanja jer ima zaštitu,smanjili smo nivo kako bi bebani mogli cijelom nogicom dirati tlo što je greška kod većine roditelja što djecu stave malo previsoko da se odguruju i da vidite,naslone se na hodalicu i koračaju a ne tapkaju prstićima.Stvar je u tome što sve vi mame imate previše slobodnog vremena pa se bavite ovakvim forumima umjesto da uhvatite bebane i zabavljate se s njima(btw ja sam ovdje slučajno završila tražeći gdje kupiti hopsalicu) umjesto da poznavajući svoje dijete vidite što njemu odgovara.A kad bi vi uhvatile malo raditi nešta korisno ne bi se opterećivali sa ovaj rekao ona rekla već bi pravi odgovor šta treba učiniti dobili od svojim mališana.
    A ti stavljaš svoje dijete u hodalicu da bi se s njim zabavljala ili da bi se odmorila od njega? I baš mi je drago što si uvidjela da ne poznajemo svoju djecu i što si mi rasvijetlila da moje dijete plače zato što zapravo želi hodalicu tako da odoh odmah trkom u trgovinu po jednu.
    I žao mi je što rečenica iz naslova nije zaživjela za sada. Ako trebate moju pomoć tu sam.

  15. #315
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    znam da je tesko prihvatit da nesto sto si radila sa troje djece nije zdravo za njih, ali ovakva reakcija nije bas u redu... neke stvari su ipak znanstveno dokazane... to je kao da ne dojis pa zbog toga tvrdis da je dojenje stetno za zdravlje... prihvati to i idi dalje a nemoj napadat druge...

  16. #316

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam u bolnici na pedijatriji vidjela na hodniku veliki članak koji govori o tome kako djeca ne bi smjela u hodalice i jumpere. Tako da mi je svaka daljnja rasprava besmislena.

  17. #317
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam mislila da to već i ptičice na grani znaju da su hodalice štetne i zašto je to tako, i da smo krenuli neki korak naprijed, ali očito ne.

  18. #318

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    mi smo na goljaku od fizioterapeuta dobili oštro NE hodalicama i jumperima. i također poruku da tako nešto prenesemo svim roditeljima (iako nismo bili nešto uspješni).

  19. #319
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam tako žalosna što moje tri prijateljice drže djecu u hodalicama jer tko bu ih cijeli dan čuvao a moja J 5 puta zahtjevnije dijete koje se stalno hoće nositi za razliku od ove djece. Probala sam prenjeti poruku ali sam dobila odgovor i mi smo bili u njima i šta nam fali . Definitivno je potrebna neka malo jača kampanja.

  20. #320
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivana6655 prvotno napisa Vidi poruku
    znate šta tete moje malo pretjerujete.Svaka majka voli svije dijete najviše na svijetu i želi mu sve najbolje ali da hodalice štetno utječu na mozak djeteta?Ma dajte molim vas.Imam troje mališana i svi troje su mi bili u hodalici.Kupili smo peg peregovu hodalicu kako bi smanjili mogućnost izvrtanja jer ima zaštitu,smanjili smo nivo kako bi bebani mogli cijelom nogicom dirati tlo što je greška kod većine roditelja što djecu stave malo previsoko da se odguruju i da vidite,naslone se na hodalicu i koračaju a ne tapkaju prstićima.Stvar je u tome što sve vi mame imate previše slobodnog vremena pa se bavite ovakvim forumima umjesto da uhvatite bebane i zabavljate se s njima(btw ja sam ovdje slučajno završila tražeći gdje kupiti hopsalicu) umjesto da poznavajući svoje dijete vidite što njemu odgovara.A kad bi vi uhvatile malo raditi nešta korisno ne bi se opterećivali sa ovaj rekao ona rekla već bi pravi odgovor šta treba učiniti dobili od svojim mališana.
    A zakaj se sad braniš? A i sama znaš da nisi u pravu!

  21. #321
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da to već i ptičice na grani znaju da su hodalice štetne i zašto je to tako, i da smo krenuli neki korak naprijed, ali očito ne.
    ono što mene još više čudi da ljudi, koji su informisani, znači čuli su sve o štetnosti hodalica, i dalje djecu stavljaju u hodalicu
    meni zaista, ali zaista nije jasno zašto
    nedavno sam upala u takvu raspravu na jednom drugom forumu oko tih hodalica (a počelo je kad sam ih pitala zašto koriste hodalice,a znaju da su štetne) ali opet nisam dobila odgovor , osim onog mama zna najbolje , i mi smo bili u hodalici,pa evo nas i šta im ja tu pametujem
    ali mene i dalje fakat zanima zašto se neko svjesno oglušuje o ljekarske preporuke i dijete stavlja u to i da se vratim na početka topica - edukacija očito ne pomaže, ja bih ti zabranila

  22. #322

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mnoge stvari vezano za djecu ljudi rade radi vlastite komocije

    staviš ga u hodalicu i nemaš brige

    staviš ga pred televizor dok gledaš seriju i mir

    pušiš u prostoriji s djetetom jer ti se ne da ići na balkon

    itd....

    nažalost, nemaju svi iste prioritete

    dijete je prvo i jedino, a onda sve dalje

    ivana, kako si ti dobila odgovor od svoje djece da oni žele hodalicu i hopsalicu? kako znaš da to njima odgovara?

  23. #323
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    mnoge stvari vezano za djecu ljudi rade radi vlastite komocije

    staviš ga u hodalicu i nemaš brige

    staviš ga pred televizor dok gledaš seriju i mir

    pušiš u prostoriji s djetetom jer ti se ne da ići na balkon

    itd....
    stavis ga da spava s tobom jer ti je lijeno ustat nocu i utjesit ga...

    nosas ga u marami jer ti je lijeno vukljat kolica ili se stalno saginjat/dizat i nosat ga na rukama...

    dojis ga jer ti je nezamislivo da bi 12 puta dnevno se potrudila malo i zagrijala vodu, odmjerila tocnu kolicinu adaptiranog, osigurala optimalnu temperaturu prije "serviranja"...


    jako je puno toga - i vrlo razlicitog - sto se radi iz "komocije"... rekla bih da je nezahvalno prosudjivat sto tko cini iz "puke" komocije...

  24. #324

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    govorim o onome što nije dobro za dijete

    dobro je ako spava sa roditeljem

    marama je fenomenalna

    dojenje da ne spominjem

  25. #325

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    hoću reći, ako činiš nešto namjerno radi osobnog gušta, a znaš da nije dobro za dijete onda je to meni vlastita komocija

    meni stavljanje u hodalicu predstavlja upravo to, nekome ne

    slažem se da je nezahvalno prosuđivati, samo sam rekla svoje mišljenje vezano za ivanin post

    ona je prosudila da mi svi imamo previše vremena za tipkanje na forumu jer dijete ne stavljamo u hodalicu odnosno ne slušamo odgovore djece i ne pratimo što njima paše

  26. #326
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    staviš ga u hodalicu i nemaš brige
    Zo nist osobno tebi vec moje razmisljanje - ja bih imala 100 briga da stavim dijete u hodalicu jer mi se ta spara cini nezgrapna neprirodna i imam osjecaj da se se dijete u istoj moze povrijediti - ali to sam ja

    inace potpisujem litalu jer sto se radi cisto iz vlasitte komocije u mnogmen ovisi o uglu gledanja

    ja sam govorljiva zakleta NE hodalicama "aktivistica" ali me sira okolina uopce nije razumjela u nedostatku argumenta pred znastvenim dokazima konverzacija je dolazila do " i mi smo pa sta nam fali" tijeka

  27. #327
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam redovito od mama koje su djecu stavljale u hodalicu dobivala odgovor da se moraju odmoriti.

  28. #328
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    evo jedan tekstic na ovu temu http://www.roditelji.hr/beba/9-12-mj...-za-djecu.html

    mi smo od onih koji su rekli NE hodalici
    Posljednje uređivanje od Nivi : 15.02.2011. at 10:30

  29. #329
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Da se mene pita ja bi hodalice zabranila i gotovo. Jer očito puno ljudi je čulo za štetnost hodalica pa ih svejedno koristi. I uvijek na kraju dođemo na ono "i mi smo ih koristili pa što nam fali". Ako ne zabrana, bar bi stavila neke upozoravajuće poruke sa velikim crnim boldanim slovima ko na kutijama cigareta. Možda bi to nekom nešto značilo.
    Kad je M. bio mali, par njih me pitalo zašto nisam kupila hodalicu. I ja bi rekla svoje i redovito dobivala odgovor s podsmjehom "da, da, sve smo mi tako mislile, ali predomislit ćeš se kad ti stalno bude htio hodat pa budeš stalno hodala zgrčena nad njim". Nit sam se ja predomislila, nit sam ga vodila za rukice i "grčila" se nad njim.

  30. #330
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    U kanadi su hodalice zabranjene....a cak i amerikanci razmisljaju o tome.

  31. #331
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    sad sam naknadno procitala post od nivi i vidim da to i tamo pise...tako da sam evo dala suvisnu informaciju koju vec znate...ups!

  32. #332

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Onavi prvotno napisa Vidi poruku
    U kanadi su hodalice zabranjene....a cak i amerikanci razmisljaju o tome.
    jesu...ali samo zato sto je puno djece padalo niz stepenice i zaradilo ozljede glave...mi nismo kupili hodalicu samo zato sto mislim da dijete ne bi trebalo forsati ni na sto..

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •