Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 308

Tema: Perimenopauza

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ina33, feritin magarac

    Smajlich, nisam ni znala da Fe moze biti 30, a zalihe (feritin) jako niske.

    Sretno!!

  2. #102
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33, feritin magarac

    Smajlich, nisam ni znala da Fe moze biti 30, a zalihe (feritin) jako niske.

    Sretno!!
    Hvala ❤️

  3. #103
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo ne znam je li moguce, ali ocito jest: feritin je skocio sa 7 na 47 u tri mjeseca…

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ne znam je li moguce, ali ocito jest: feritin je skocio sa 7 na 47 u tri mjeseca…
    Bravooo
    Ja sam ti "vidoviti" Milan hahaha

    Kendural C onima kojima ne smeta jako lijepo podigne Fe i zalihe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.07.2022. at 13:41

  5. #105
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravooo
    Ja sam ti "vidoviti" Milan hahaha

    Kendural C onima kojima ne smeta jako lijepo podigne Fe i zalihe.
    Hvala Jedino me malo brine zasto su TIBC/UIBC malko niži od referentnog intervala..dr mi jucer govori zato jer si jos anemicna, kao feritin ti je nizak, kad ono.. Mozda jos nije sve sjelo na svoje mjesto ili nisam napravila dovoljno stanku s uzimanjem Kendurala, jer sve ostalo u krvnoj slici i nekim prosirenim pretragama je ok. Jedino Vit D u manjku.

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    To bi ti rijesilo anemiju.

  7. #107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    To bi ti rijesilo anemiju. Super je porast feritina ako si pazila na razmam od pijenja i slika je relevantna, zaboravila sam koliki su ono ti razmaci prije vadjenja.

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    To bi ti rijesilo anemiju.
    mislim da ina33 misli na vit.D

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim na mirenu kao rjesenje krvarenja i anemije. D vitamin vjer. nema nego oralno uzimanje i izlaganje suncu, al tu si u klijestima izmedju preporuka dermatologa (dovoljno je 10 min i to samo ruke, ako sam dobro zapamtila) i prakse...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.07.2022. at 15:57

  10. #110
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Dobila sam ampule vit D koji se piju jednom mjesecno, a ovo sta su snizeni Tibc/Uibc kaze dr koji se javio u međuvremenu da je to jer svaki mj imam dosta krvarenja i da je to normalno da setaju te vrijednosti. Iduci pregled u gin trazit cu Mirenu.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 15.07.2022. at 16:02

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ja ne razumijem zasto Mirenu ako nisi anemicna sada? Radi buducih anemija?

  12. #112
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem zasto Mirenu ako nisi anemicna sada? Radi buducih anemija?
    Zato sta mi se ciklusi i dalje nisu sredili.. uskoro ce opet biti anemija, ako se nastavi ovako..

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    A ha kuzim.

  14. #114
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Zanima me je li netko pokusao prehranom, tipa Paleo ili sta vec, utjecati na hormonalni disbalans?

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ima ti ih sigurno masa, a ništa nije od sve sile natpisa koje ćeš dobiti evidence-based. Mirena jest. Sretno!

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Vjerojatno imaš po webu, možda čak ima i neka tema na forumu. Nisam u tome,ali ako bi moglo pomoć, zašto ne probat.

    Reguliranje prehrane ima višestruke benefite na organizam, nevezano nužno samo uz hormone.

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A za posteno reguliranje prehrane bi najbolje pomogaoo nutricionist u zivo, a ne internetske dijete, a ni forumski savjeti. U pravilu, te dijete nemaju marketinske nazive paleo, ovo, ono.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.07.2022. at 17:00

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A za posteno reguliranje prehrane bi najbolje pomogaoo nutricionist u zivo, a ne internetske dijete, a ni forumski savjeti. U pravilu, te dijete nemaju marketinske nazive paleo, ovo, ono.
    Tako je, individualizirani pristup, uzimajući u obzir sve dijagnoze i stanje organizma klijenta. To bi bio bingo!

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, individualizirani pristup, uzimajući u obzir sve dijagnoze i stanje organizma klijenta. To bi bio bingo!
    I još da je netko educiran u tome, taj je isto segment bitan. S faksom, a ne tečajem ili "ja sam puno istraživala i moja iskustva su" mislim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.07.2022. at 20:44

  20. #120
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala, žene

  21. #121
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo mene opet... Nakon kontracepcije ciklusi se ustalili.. Dobro sam se osjećala.. Došle redovito 3-4 mjesečnice i sad od 05.08. Ništa... Užasni valunzi, grozni... Ja sam ona koju vidite da sad hoda po cesti u majici na naramenice . Dobila 4kg u mjesec dana, koncentracija koma, glava ko u balonu, baš nisam dobro, koma.,nisam to ja. Jutros bila kod ginekologice.
    Dobila sam utrogestan da izazovemo mjesečnicu i moram napraviti obradu. KkS, željezo, jetrene prrobe, štitnjaču. Dala mi je odmah d vitamin, kalcij i macu.
    Rekla je da sam premlada. Da bi joj najlakše bilo da me stavi na Adexu jer sam ju dobro podnijela, ali da moramo razmišljati dugoročno jer sam mlada te da moramo naći najoptimalniju terapiju.

  22. #122
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    a joj mitovski, nadam se da ćete pronaći najbolje rješenje za tebe. Sretno!

  23. #123
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mitovski
    meni je sad sa kontracepcijom sve ok, ustalilo se, eventualno bude nekon krvarenja sredinom ciklusa, pretpostavljam kad bi bila ovulacija.

  24. #124
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Curke, počela sam piti utrogestan u četvrtak i jutros sam prokrvarila. Kaj nisam trebala dobiti nakon što popijem?
    Ginekologica je rekla da joj javim kad dobijem, al glupo mi ženu smetat u nedjelju iako je divna po tom pitanju.

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Javi joj se sutra. Ont. Nije ugodno imati neuravnotežene hormone. Ja sam to prošla, ne samo u perimenopauzi, nego tijekom cijelog razdoblja plodnosti. Ne bih nabrajala oralne preparate kojima su me krpali od studentskih dana skoro do pedesete. Spasila me mirena. Znam da nije za svakoga, ali meni je pomogla i nikad više nisam imala problema s neurednim i obilnim krvarenjima, anemijom, alu ni sa zadebljanom sluznicom kod čega se izaziva menstruaciju ovako kao kod tebe . Da sam je barem dobila koju godinu ranije... Držim fige da i tebi pogode terapiju, jer to je teško i stresno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.09.2022. at 11:16

  26. #126
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala Peterlin! Je, baš se mučim, ne prepoznajem se. Znam samo da ovako ne mogu funkcionirati. Evo od jutros valung za valungom. Mislim, nije to najgore što te može zadesiti, ali baš ometa svakodnevno funkcioniranje. Užasno mi smeta ta dekoncentriranost, pogotovo u poslu. Nisam navikla na sebe takvu.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Mitovski draga grlim
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.09.2022. at 13:47

  28. #128
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski draga grlim

  29. #129
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moram priznat da sam zbunjena, čitam po netu i niš mi nije jasno. Razgovarat ću naravno sa svojom ginekologicom kad obavim pretrage, ali pokušavam si posložiti u glavi.
    Prvo što mi nije jasno da me doktorica nije poslala vaditi hormone.
    Kako i po čemu se odlučuje koje hormone treba uzimati. Progesteron, estrogen?
    Čitam gore, Kaae spominjala si bioidentične hormone. Kaj je pak to?
    Mene hiće svakak... Prije par mjeseci smo zaustavljali mjesečnicu i obilno krvarenje, sad smo ju potaknuli.
    Niš meni nije jasno, a još sam i poglupavila od svega
    Da, uzv nalaz kaže da je broj AF 2 što bi valjda značilo da su mi rezerve niske.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja ne znam, meni je čudno da te ne šalju a ja sam išla na tri mjesta da čujem mišljenje i svi su tražili.
    Na kraju sam se i ja odlučila za bioidenticne, a guglaj, ko bi to objasnio, hahaha!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bez nalaza hormona ne znam kako ti uopće propisuje terapiju.
    Čudno je svakako.

  32. #132
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pa sad mi je dala utrogestan jer mi je ciklus bio 60 dana bez naznaka da ću dobiti. Radila mi je uzv i papu. Papa nalaz je uredan. Poslala me vaditi krv.. Ono što sam gore u postu napisala i uzv dojke.
    Isto mi je rekla da od 16-26dc opet pijem utrogestan. Kad dobijem nalaze dođem joj pokazat i ako su uredni dogovorit ćemo terapiju. Spominjala je da akondobro reagiram na utrogestan, možemo i s njim.... E sad jel s njim i još nečim ne znam.
    Ma sva sam bila van sebe na pregledu da nisam ništa ni pitala.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 29.09.2022. at 21:25

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sad u miru božjem odradi ovo što ti je rekla. Mjesec dana brzo prođe. Kad budeš išla pokazati nalaze, napravi si POPIS PITANJA koja te zanimaju, da nešto ne zaboraviš pitati kad si tamo. S druge strane, hormoni u perimenopauzi su nepredvidivi. Terapija koja ti je dobra sada ne mora valjati i za 3 ili 6 mjeseci. Za ovo što te muči kritična je debljina sluznice maternice. Meni je to znalo biti i 20 mm, a normalno je do 12 ako se dobro sjećam. U toj fazi osjećaš se napuhnuto, nikako i užasno, ali razina hormona nije dovoljna da okine menstruaciju. Zato se daju lijekovi (utrogestan, duphaston, provera, ne znam ima li ih još), da pokrenu menstruaciju. Ponekad je dosta sasvim malo vanjskih hormona da se to dogodi. Čini mi se da je tako bilo od tebe, jedna tableta se pokazala dovoljnom, a možda bi prokrvarila u roku dan-dva i bez toga. Inače, perimenopauza ne dolazi linearno, nego jajnici malo rade-malo ne rade, pa onda kratko vrijeme rade previše i teško je to izbalansirati da bude "kao prije". Kako god bilo, sretno...

  34. #134
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala Peterlin, tak bum napravila.. Napisala si pitanja.
    Nije baš jedna, nakon treće sam prokrvarila, no nije trebalo svih 7.
    Skužila sam to da šeta vamo tamo i po svojim ciklusima koji su bili, 21,60,17,23,58...onak razbacano svakak, a do sad sam mogla sat namjestiti.

  35. #135
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mitovski
    ja sam vadila hormone vise puta, amh, svakakve testove, ne znam vise ni sama. ovaj ciklus mi je uzasan, tribala sam dobit prije dva dana, jos nisam, grozno me boli, napuhnuta sam ko žaba, prije dva dana sam morala vodit stariju u st, pri kraju dana sam jedva hodala

  36. #136
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam gore, Kaae spominjala si bioidentične hormone. Kaj je pak to?
    Hormoni, potjecu od biljaka. Obicno su estrogen, progesteron, testosteron. Ja sam uzimala prva dva. Bolji su mi bili ti bioidenticni (zbog nuspojava) nego sintetski, ali nisam uzimala radjene bas za mene (nekima kreiraju dozu prema uzorcima iz sline), vec neku standardnu dozu.

  37. #137
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin, tak bum napravila.. Napisala si pitanja.
    Nije baš jedna, nakon treće sam prokrvarila, no nije trebalo svih 7.
    Skužila sam to da šeta vamo tamo i po svojim ciklusima koji su bili, 21,60,17,23,58...onak razbacano svakak, a do sad sam mogla sat namjestiti.
    Tako nekako sam i ja, a onda je ciklus nestao.


    Pa se vratio, nakon Moderne.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure, je li tema aktivna?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    2

    Početno Pozdrav

    Pozdrav cure, je li tema aktivna?

  40. #140
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Obavila sam sve pretrage i jučer dobila estrogen uz progesteron. Dobila sam lenzetto sprej. Ide jedan potisakna zapešće svakodnevno. I utrogestan od 10-26 dana ciklusa pa za 3 mjeseca prva kontrola, naravno ako ne bude kakvih nuspojava.
    Svjesna sam rizika i uzimanja i neuzimanja i bome kad sam pročitala upute nije mi svejedno. Isto tako znam i rizik prerane menopauze. Kaže doktorica da sam ja na korak do menopauze cca 10g prerano i naravno to ima svojih rizika.
    Nemam neki izbor s obzirom da ovako ne mogu funkcionirati, pogotovo na poslu.
    Baš me dobro izbacilo iz tračnica i uzdrmalo. I sad kad vrtim film unazad nekoliko godina stvari su mi puno jasnije. Valunge imam sigurno već 5-6 godina, ali nisu bili svakodnevni kao sada i tako intenzivni. Imala sam i noćnih znojenja, neobjašnjivog debljanja. Promjena raspoloženja, osjećaja tijesne kože i svih ostalih blagodati. Zapravo već se par godina nisam osjećala kao prava ja. Niti jednom nisam posumnjala na predmenopauzu. Nekako mi je prišla s leđa iako sam prošla sve s mamom.
    Nadam se da će me ovo vratiti na kolosjek
    Jel netko korristio ovu kombinaciju?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    Ako je tema još aktivna je li netko imao vrtoglavice kao dio pms-a,pogotovo kada menga prijeđe onih 30 dana i uz klasični PMS( samo pojačan deset puta) budu i povremene vrtoglavice,naravno kada menga stigne konačno nema vrtoglavice,ni nervoze,ni znojenja,ni napuhnutosti i svih ostalih divota

  42. #142
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Djevojčice drage...podižem
    Ja 47. Men.redovite, ali obilne. Mirena stoji u ormaru i čeka ugradnju tj. jedan urološki zahvat. Kad to riješi, riješim i nju. Ali sam u grču jer se dvoumim. Sestra mi je ju imala 12 godina. Osjetila nije klimaks. Menge nema od kad ju je stavila, nikakve valunzi, promjene. NIšta. Međutim, sad kad ju je izvadila (prije 1,5god.) nastaju problemi. U godinu dana završila je 5x na operaciji urasle dlake na stražnici. Nikako joj se to riješiti. I liječnici su joj rekli da je moguće, da joj se to vraća kao reakcija na vađenje mirene, odnosno ludovanja hormona. Ona ima 56 godina. Čuo netko ili prošao nešto slicno?
    P.S: samo da napomenem, seka živi u Njemačkoj 40 godina
    Posljednje uređivanje od duma : 04.01.2023. at 20:54

  43. #143
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ne znam za mirenu,al urasle dlake na stražnjici ili pri dnu ledja se najuspješnije rješavaju laserom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2023. at 21:09

  44. #144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojčice drage...podižem
    Ja 47. Men.redovite, ali obilne. Mirena stoji u ormaru i čeka ugradnju tj. jedan urološki zahvat. Kad to riješi, riješim i nju. Ali sam u grču jer se dvoumim. Sestra mi je ju imala 12 godina. Osjetila nije klimaks. Menge nema od kad ju je stavila, nikakve valunzi, promjene. NIšta. Međutim, sad kad ju je izvadila (prije 1,5god.) nastaju problemi. U godinu dana završila je 5x na operaciji urasle dlake na stražnici. Nikako joj se to riješiti. I liječnici su joj rekli da je moguće, da joj se to vraća kao reakcija na vađenje mirene, odnosno ludovanja hormona. Ona ima 56 godina. Čuo netko ili prošao nešto slicno?
    P.S: samo da napomenem, seka živi u Njemačkoj 40 godina
    Moguće je da su joj trebali ostaviti zadnju mirenu još godinu-dvije dok potpuno ne prestane aktivnost jajnika ili staviti novu, ali nisam sigurna da bi to riješilo ove probleme koje ima. Moja mirena izdržala je 7 godina (iako je uputa da ju se mijenja nakon 5-6 godina). Ja nisam imala nikakvih značajnih posljedica, već nekoliko godina otkad nemam mirenu. S druge strane, pojačana dlakavost u menopauzi je uobičajena i ne mora imati veze s mirenom, osim što kod uklanjanja mirene možda nije postupni prijelaz hormonske aktivnosti, nego nagli, pa je to jače izraženo. Meni dlake rastu na raznim uobičajenim mjestima gdje ih prije nije bilo (na bradi - stalno ih moram čupati, pa oko bradavica na dojkama - dugačke tanke...) Nikada nisam bila jako dlakava, pa to nije naročito izraženo, ali ta pojačana dlakavost u menopauzi ima više veze s prirodnim gubitkom ženskih hormona koji u generativnoj dobi blokiraju ono malo testosterona koji izlučuje nadbubrežna žlijezda. Kad jajnici prestanu s radom, utjecaj ovih hormona postaje izraženiji. Moja svekrva sad ima 93+ i doslovce joj moram čupati ili trimerom uklanjati bijele brkove. Kolegica (moja generacija, 60+) ima odnedavno pojačanu dlakavost podlaktica, a nije koristila mirenu. Starenje je proces koji nije uvijek ugodan i najbitnije je sačuvati zdravlje.

    U vezi mirene konzultiraj se s ginekologom, ali ni oni nemaju kristalnu kuglu i ne mogu znati kako će određeni organizam reagirati. Meni su sve spirale uvijek urastale u sluznicu (i obične bakrene i mirena) ali ja imam dijagnozu zbog koje je bilo očekivano da se to dogodi (hiperplazija kompleksna, nije bitno za priču). Odabir spirale uključivao je kontrolirani rizik. U mom slučaju dobrobit je bila značajno veća od očekivanih problema.

    Sretno, nadam se da ćeš naći najbolje rješenje za sebe.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.01.2023. at 07:53

  45. #145
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    ajme znači i pojačana dlakavost je moguća..nekad je bolje ne znati šta čovjeka čeka u životu

  46. #146
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja nisam čula nista takvo cudno za Mirenu ali realno kod nas je malo žena koristi.
    Trenutno imam drugu, stavljena s 48 i planiram je izvaditi s 55, kad sam bila kratko bez nje u ta 4 mjeseca sam imala 3x mengu jednom bas obilnu, odmah sam je stavila opet makar sam vadila i hormone i rekli su mi da po njima ne mogu ostat trudna (dr Google nije bio tog istog mišljenja), meni taj “ma ne brinite” nije isto kao i nemoguce plus uživam sto nemam mengu i nemam pojma koji dan ciklusa je. Ne osjećam nikakve simptome menopauze ili perimenopauze, ne znam je li to isto povezano s mirenom ili nije…

  47. #147

  48. #148
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Dosad nikad nisam morala depilirat ni brčiće, ništa po licu. Dakle, moguće da će i po bradi krenut rast. Selo veselooo..a dotad udri brigu na veselje....

  49. #149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ni cula ni prosla. Je l pise u nus pojavama? Ne primjecujem ni neku povecanu dlakavost. Kako ti grah padne. Mene niti menopauza ne sekira pretjerano. Nesanica i znojenje, odnosno meni to vise izgleda kao poremecena regulacija temperature. Mogu s tim zivjeti. Doma odem na balkon, izadjem iz restorana ili kafica, na poslu sam puno sama, zakljucam vrata i skinem majicu i dobro. Sparam grijanje

  50. #150
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Mislim da bi sve mogla podnijet stoički osim nesanice. To mi je užas užasa.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •