Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Proširenje lateralnih komora - molim za pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno Proširenje lateralnih komora - molim za pomoć

    Puno bi mi pomoglo ako se koja mama susrela sa proširenjem lateralnih komora (u mozgu) u trudnoći kod bebe. Znam da se tolerira do 10 mm a kod nas je 11 mm.
    Trudna sam 28 tjedana, kontrola za 2 tjedna. Beba se super razvija, sve je ostalo uredno.
    Jako sam uplašena, ne znam što očekivati dalje. Hvala ❤️

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Sarita, nalazim se u istoj situaciji, kakav je ishod tvoje bebe? Molim te pomoć.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Mira, posto vidim da si ove godine pisala nadam se odgovoru. Ja sam u slicnoj situaciji. Samo je to kod moje bebe do 9,7 mm.
    Radila sam torch i u redu je. Sve ostalo je okej.
    Zanima me sta se dalje desavalo?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Nadam se da odgovaram na vrijeme. Beba se rodila.komorice su trenutno na 15mm, glavica je urednog omjera, beba je i sama testirana na cmv, test je negativan, ostatak mozgovine uredan. Doktori kažu da ne brinemo. ALI beba i dalje treba na uzv (za mjesec dana), da se prati da slucajno ne dode do porasta komora. Beba je urednog motorickog razvoja i svega ostalog sta ide za bebu od mjesec dana. Ono sta se nije znalo prije, a zna se sada jest da su komorice nastale usljed krvarenja 2 stupnja. To se nije vidjelo dok je bila u trbuhu.
    Mislim da sa 9mm nemas razloga za brigu... dr.mi je objasnio da ako nema niceg drugog, da neki ljudi jednostavno imaju vece komore kao npr. Vece stopalo. Strucnjak za ovo podrucje (ako je beba jos u trbuhu)je dr.hafner (sv.duh) ili ona dr.u poreču kojoj sada ne znam ime.
    Takoder ima i grupa ventriculomegaly na facebooku sa puno pozitivnih i korisnih informacija. Kako je sada tvoja beba? Nama je ovo dijagnosticirano nakon 30 tjedna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •