Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Lektira za 6godišnjake

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Lektira za 6godišnjake

    Što se kod vas čita prije spavanja?
    Mi smo sad na Koku (i duhovima). Sviđa mu se al mene davi što je to još moja stara knjiga i jezik je malko :shock: pa stalno ispravljam samu sebe isl. Prije toga smo u par večeri odradili Eko Eko i to nam je bilo skroz po mjeri.
    On bi sad najradije izčitao cijelu moju policu "najdražih" kniga, ali meni se sad malko teško odrediti koje od tih knjiga su za njega taman, npr čudnovata istina ga jako vuče a mislim da je još prerano (iako jedva čekam da je se domognem opet )

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja bas vec neko vrijeme premisljam o tom vecernjem citanju. ustvari, opcenito o citanju. meni je jako zao, ali to je kod nas vec neko vrijeme, u stvari vise mjeseci, totalno ispalo iz djira...

    razlog je taj da svo troje idu prakticki istovremeno na kupanje (je, je, svo troje u kadu pa uzivanjac), pa istovremeno veceraju, peru zube i zavlace se u krevete... e sad, kad je leo bio ful mali, mogli smo citat dok on doji i spava, al je sad porastao i sve mu zanimljivo (a i cica mu ostala jednako zanimljiva, pa se vrijeme koje je potrebno na cici nije smanjilo) i nemoguce je i dojit ga i citat istovremeno... pa gledaju crtic, ako stignu, a dok leo zavrsi dojit i zaspe do kraja obicno zaspem i ja i ostatak ekipe...

    a danju isto rijetko nadjemo neke mirne i tihe minute za citanje...

    jedva cekam da se to malo "smiri" i da se vratimo knjigama...


    sori, ovo uopce nije na temu topica, ali mi dobro doslo da se malo ispusem

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Alamama i mi upravo čitamo Koka i duhove. M. uživa, jer se radi o duhovima i zato što se sve događa u našoj ulici.

    U posljednje vrijeme čitali smo Lažeš Melita, od Otta Preusslera Mala vještica, Mali duh i Mali vodenjak. Dosta čitamo i knjige iz serije Mali detektivi (Mozaik knjiga). Jako mu se svidjelo i Mi djeca Graje male Astrid Lindgren. Jedva čeka da izađe i drugi dio. Uvijek je tu i Biblija i najmanjima i 100 grčkih mitova (s prekrasnim crtežima).

    Ja bez ustezanja ispravljam jezične pogreške u knjigama. Ima ih u Koku dosta, a još više ih ima u novim prijevodima, jer izdavačke kuće uzimaju bilo koga za prevođenje. Ne želim da mi dijete usvaja neke morske konstrukcije i riječi. Pazim i na naglaske.

    To večernje čitanje ne bih dala za ništa. Nekad mu čita tata nekad ja. Ne samo da dijete uči mnogo toga, nego su to trenuci razgovora - on postavlja pitanja, mazi se, razgovaramo. Čitanje je mrak.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Preporuka za male avanturiste koji sami počinju čitati: serije knjiga Čarobna kućica, Anica i Jakov i Čarobnica Lilly.
    Kratki odlomci, krupna slova i duhovito štivo.

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja bas vec neko vrijeme premisljam o tom vecernjem citanju. ustvari, opcenito o citanju. meni je jako zao, ali to je kod nas vec neko vrijeme, u stvari vise mjeseci, totalno ispalo iz djira...

    razlog je taj da svo troje idu prakticki istovremeno na kupanje (je, je, svo troje u kadu pa uzivanjac), pa istovremeno veceraju, peru zube i zavlace se u krevete... e sad, kad je leo bio ful mali, mogli smo citat dok on doji i spava, al je sad porastao i sve mu zanimljivo (a i cica mu ostala jednako zanimljiva, pa se vrijeme koje je potrebno na cici nije smanjilo) i nemoguce je i dojit ga i citat istovremeno... pa gledaju crtic, ako stignu, a dok leo zavrsi dojit i zaspe do kraja obicno zaspem i ja i ostatak ekipe...

    a danju isto rijetko nadjemo neke mirne i tihe minute za citanje...

    jedva cekam da se to malo "smiri" i da se vratimo knjigama...


    sori, ovo uopce nije na temu topica, ali mi dobro doslo da se malo ispusem
    mi smo se isto s ovim problemom morali poceti nositi. rjesenja koja smo nasli su da se, kada smo i MM i ja doma, podijelimo i jedan cita s jednim a drugi s drugim klincem, a kad sam sama onda Petra, kako je veca, ima "privilegiju" ostati malo dulje budna pa onda ona malo cita sama ili se zabavlja u dnevnom boravku dok Robi i ja citamo, a onda kad on zaspe citamo ja i ona.

  6. #6
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Preporuka za male avanturiste koji sami počinju čitati: serije knjiga Čarobna kućica, Anica i Jakov i Čarobnica Lilly.
    Kratki odlomci, krupna slova i duhovito štivo.
    Hvala!!!
    Mi smo upravo zajedno citali (malo on, puno ja...) Carobnica Lilly i odusevljen je, pa cu nabaviti jos ove koje si spomenula.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    e ovo mi je super za vidjeti,... da i drugi čitaju Kušana. Laura je kod moje mame nedavno našla audio kasetu Koko u Parizu na koju sam ja već bila zaboravila. Preslušala ju je valjda miljun puta i naučila napamet sve role. U knjižnici je prvom prilikom posudila roman i sad ga iščitavamo, svaku večer jedno poglavlje, da provjeri mudrica je li priča s kasete vijerna originalu

  8. #8
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    ne zaboravite šegrta hlapića i malog princa...

    dario 05.08.1999.
    dora 04.02.2006.[/list]

  9. #9
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Ala, imamo istu ukus

    ja sam još pteprošlo ljeto dovukla od mame svoje knjige, i već onda ih je karlo s guštom pregledavao.
    Meni su Krilić i Kušan dan danas fora za čitanje

    Nadam se da će Karlo s istim guštom čiatati kasnije sam i Adriana Molea

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo prije mjesec dana otkrili Anicu.

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Preporuka za male avanturiste koji sami počinju čitati: serije knjiga Čarobna kućica, Anica i Jakov i Čarobnica Lilly.
    Kratki odlomci, krupna slova i duhovito štivo.
    Mi smo isto to pročitali. Na to se nadovezuju Mozaikove detektivske knjige.

  12. #12
    cutecat

    Početno

    MI smo jos proslo ljeto procitali Emila i detektive. S time da je knjiga bila na engleskom, pa sam ja citala na engleskom i simultano prevodila na hrvatski. Nakon toga smo cak u videoteci nasli film. Od mojih starih biblioteka Vjeverica sam nasla Pipi dugu carapu i to je isto bilo jako dobro prihvaceno. Ove zime sam kupila neke knjizice o nekoj carobnoj kucici na stablu(I dvoje djece koji su konstanta). Uglavnom, oni putuju s tom kucicom u razne epohe (npr. stari Egipat, vitezovi, buducnost) i to nam se isto svidjelo.
    Takodjer predlazem Carobnjaka iz Oza, film je malo arhaican za danasnju generaciju Pokemona, ali smo ga s gushtom pogledali.
    Ovih dana cemo citati Toma Sawyera, imamo onu knjizicu sta je isla sa Vecrnjim listom. A onda cu potraziti Koka na djecjem odjelu knjiznice. :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Draga Alamama, neki dan sam preslagivala dječje knjižice i slikovnice. Među ostalim i dvije slikovnice koje si nam ti poklonila - S mamom u dućanu i Autom na izlet
    To nam je tada bilo omiljeno štivo, a trenutačno smo uglavnom na Malom školskom leksikonu, slikovnim rječnicima i sličnoj literaturi koju si sami odabiru na policama naše knjižnice

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Ajme Jana, koliko se nismo čuli/vidjeli. Jako si me ugodno iznenadila
    Nadam se da ćemo se jednom u skorije vrijeme sresti. pusa klincima

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi smo preko ljeta procitali Kusana (Uzbuna nazelenom vrhu, Koko i duhovi, Koko u Parizu mu je bio malo dosadan), budemo jos zagonmetnog djecaka uskoro ... no trenutno je djir sa starim Egiptom i Rimom pa citamo one knjige u izdanju Skolske knjige.
    No, moram reci da vecinu vremena ja i dalje izmisljam price i kad ga pitam sto bi zelio za pred spavanje obicno odabere neku moju pricu. Glavni junak je i dalje medvjedic Fredi "iz one knjige "365 prica o veselim medvjedicima" o kojem pricam prioce vec godinama. On zivi na brdu Jagodnjaku iznad Patuljkograda u kuci u starom supljem drvetu usred sume, nedaleko su mu i prijatelji Pit i Tom i oni se svi druze sa stanovnicima sume, a povremeno zalaze u Patuljkograd gdje ih Kralj patuljaka cesto zamoli za neku uslugu, od projektiranja nove kanalizacije za njihov grad preko otvaranja Arheoloskog muzeja do spasavanja izgubljenih planinara na obliznjem brdu ...

    Ne moram ni spominjati ad se Fredi uvijek rado odazove svakoj molbi, strucnjak je za sve i svasta, a iako mu se cesto na putu nadju raznorazne neprilike pa ili on mora pomoci drugima ili drugi njemu na kraju najcesce ipak sve bude kako treba ... ali i nakon dozivljaja punih straha, tuge, veselja, ljutnje.

    Da ne zaboravim stripove - Asterix je malo ispao (vec smo procitali sve osim 4 komada), pa se sad cita Talicni Tom te ponekad GAston i mali Spiru i Spiru i Fantasio.

    Omiljena knjiga ovih dana je Rajmond Briggs i "Father Christmas" (strip forma).

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ako hoćete jednu netipičnu božićnu knjigu, preporučam Bor koji je ostao neokićen. Knjigu sam kupila u knjižari KS. Priče razvijaju empatiju, jer govore o onima koji nemaju tako lijepe Božiće kao naša djeca. Neke su stvarno tužne, no vidim da dobro djeluju na M., da bude u njemu samilost.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Podižem malo ovaj topić, šta se čita kod Vas

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Preko ljeta citali one kvaziknjizice "Pirati sa KAriba", 1-3, koje su se kupovale na kioscima. Vedranu se cinilo umjereno zanimljivo.

    No, citali smo i Kusana, "ZAgonetni djecak", i to mu je bilo super zanimljivo, jedva je docekao da dodjemo do kraja knjige. Taj Kusan je zbilja majstor (sve najbolje knjige je napisao u uzrastu od 25-25 godina, vidi se da je pogadjao zicu klinaca), mi smo procitali s Vedranom vec skoro sve njegove (osim Domace zadace i onog kauboja).

    Citali smo i "Druzbu Pere Kvrzice", to mu se umjereno svidjelo. Sad su u planu jos jednom Pipi Duga Carapa, Vlak u snjegu ...

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Preko ljeta citali one kvaziknjizice "Pirati sa KAriba", 1-3, koje su se kupovale na kioscima. Vedranu se cinilo umjereno zanimljivo.

    No, citali smo i Kusana, "ZAgonetni djecak", i to mu je bilo super zanimljivo, jedva je docekao da dodjemo do kraja knjige. Taj Kusan je zbilja majstor (sve najbolje knjige je napisao u uzrastu od 25-25 godina, vidi se da je pogadjao zicu klinaca), mi smo procitali s Vedranom vec skoro sve njegove (osim Domace zadace i onog kauboja).

    Citali smo i "Druzbu Pere Kvrzice", to mu se umjereno svidjelo. Sad su u planu jos jednom Pipi Duga Carapa, Vlak u snjegu ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    S koliko godina ste prešli sa slikovnica na knjige za djecu, mog malca (5) još uvijek jako zanimaju slikovnice, ali voli i stripove, s knjigama gdje nema puno slika još nije oduševljen.

  21. #21
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo čitali Astrid Lindgren, Razmo u skitnji i Hrabra Kajsa. M. obožava njezino pisanje, a meni je bio čisti gušt čitati predivan hrvatski prijevod J. Tabaka (u Razmu).

    Alanovamama, moj M. je prešao na knjige s neke 4 godine, ali i poslije se je znao vraćati nekim slikovnicama. Sada voli i stripove.

  22. #22
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Pročitali smo i Neprijatelja br.1 (jednom sam joj bacila neku usporedbu s psićem Cvebom i Bundašem, pa mi nije dala mira dok nisam nabavila knjigu, i bojala sam se hoće li to moći pratiti, ali uz dosta mog pojašnjavanja je uspjela), Na leđima delfina (Kolar), Priče iz Dubrave (Škrinjarić, mislim), Djeco laku noć (Peroci)...
    Baš danas idem ispuniti člansku obvezu u Svijet Knjige pa ćemo vjerojatno uzeti neku Anicu, prošli puta smo uzeli jednu i dopala joj se.
    Inače, od prije nekoliko mjeseci više uopće ne spava popodne i navečer bude mortus, tako da joj Anica traje 2-3 večeri, a neka od priča iz Priča iz Dubrave joj je taman, još jedva malo stignemo porazgovarati o njoj prije nego se onesvijesti.

  23. #23
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne znam da li su na hrvatski prevedene knjige Cornelie Funke.
    vrlo preporucujem.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Zdenka2, možeš li mi preporučiti još neke knjige, jer vidim da ste vi veliki knjigoljupci, a i po tom pitanju veoma napredni. Svaka čast.

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Zdenka2, možeš li mi preporučiti još neke knjige, jer vidim da ste vi veliki knjigoljupci, a i po tom pitanju veoma napredni. Svaka čast.
    Teško je dati takav savjet, jer to ovisi o afinitetima djeteta. Ja uvijek nastojim balansirati između zabavne literature koju on voli (recimo, pročitali smo sve detektivske romane koje je izdala Mozaik knjiga) i kvalitetne literature koju ja želim ponuditi. Mnogo toga smo čitali, a on je od svega najviše volio Bibliju i najmanjima, knjige Astrid Lindgren (Djeca Graje male mu je najdraža knjiga od svih, zatim Razmo u skitnji, Hrabra Kajsa, a Pipi ne voli), zatim Otta Preusslera (Mali vodenjak, Mala vještica, Mali duh), zatim Čudnovate zgode šegrta Hlapića, Koko, Krojačić Hlačić od L. Suhodolčana, 100 grčkih mitova od Lucy Coats. U posljednje vrijeme smo čitali knjige o trojici detektiva od Roberta Arthura (Tajna mucavog papagaja, Tajna dvorca strave, Tajna lubanje koja govori, Sablasni smijeh), ali prijevod je toliko loš da mi se jezik lomi. On jako voli i dječje enciklopedije Naše djece Želim znati zašto, kako, knjige o dinosaurima, svemiru, zmajevima, prirodi, životinjama. Ima još puno toga, ne mogu se svega odmah ni sjetiti.

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam kao mala obožavala antu gardaša (ljubičasti planet, bakreni petar, ...)
    a endeova "beskonačna priča"? mljac

  27. #27
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kak stojite sa stripovima?

    Mi smo vec odavna apsolvirali sva izdanja Asterixa, sad polako cituckamo Talicnog tom tj. Lucky Luke-a, Gastona, Fantasia i Spirua ... jedva cekam da dodje vrijeme za Alan Ford (na to cemo ipak jos pricekati ).

    Sto se knjiga tice, vjerujem da ce za koju godinicu doci vrijeme i za Karl Maya (doma imamo skoro pa sabrana djela), no kod njega jos ima previse opisa, a premalo akcije.

    Da li je netko citao/kupovao ona omladinska/djecja izdanja Profila? Sad je tamo akcija, ima knjiga za po 9 kn, onak na prvi pogled bi mogle biti OK za neke vise godine ...

  28. #28
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ah, Karl May, jedva čekam, pa Junaci Pavlove ulice, William Saroyan i druge moje omiljele knjige. Ja nisam čitala Antu Gardaša, posudit ću to za probu, možda bi se M. svidjelo.

    Od stripova M. najviše voli Garfielda.

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    ... pa Junaci Pavlove ulice ...
    Ah, ne mogu izdrzati da se ne pohvalim Vedran (i mi sa njim) smo bili prije 3 godine na igralistu u Budimpesti gdje su snimali film po toj knjizi.
    I meni je knjiga ostala u dubokom sjecanju.

  30. #30
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    S koliko godina ste prešli sa slikovnica na knjige za djecu, mog malca (5) još uvijek jako zanimaju slikovnice, ali voli i stripove, s knjigama gdje nema puno slika još nije oduševljen.
    Još nismo prešli.
    Mali je obožavao čitanje dok su se čitale slikovnice odnosno do kraja 1. razreda. Onda ga je u 2.r. knjižničarka nagalamila zašto uzima slikovnice kada je 2., a ne 1.r. i od tada čita jedino obaveznu lektiru.

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma bravo za knjižničarku

  32. #32
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Baš mi je lijep ovaj topic, tako se veselim dobu kad će i kod nas ovo doći na red.
    Većinu knjiga koje ste nabrojali sam i ja jako voljela pa vam možda dam koju ideju podsjećajući na Pavličića (Trojicu u Trnju, nastavci su, možda, ipak za malo veće), Matošeca (Strah u ulici Lipa, Tiki traži neznanca), Sunčanu Škrinjarić, Rodaria (Čipolino, Torta na nebu), Kaestnera... ma kako sam samo voljela biblioteku Vjeverica, čitanje onog njihovog popisa iza i biranja knjige po imenu

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kaj bi vi rekli, kojoj dobidjece bi mogli biti interesantni Smogovci (ja bih onako odoka rekao mozda od 10 nadalje), Karl May (isto tako), stripovi Alana Forda (mozda slicno?) ...?

  34. #34
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pa meni se čini da bi se M. mogao zainteresirati za Smogovce i prije 10., a za Maya treba malo pričekati, jer to je ipak poveća količina zahtjevnog teksta, opisa i sl.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo uveli knjige, ali samo one čiju ekranizaciju je vidjela: Vlak u snijegu, Družba Pere Kvržice, Kekec, Heidi, Hlapića...

  36. #36
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ja sam osobno uvijek vise volio prvo procitati knjigu, a zatim pogledati film ... to, naravno, nosi sa sobom opasnost da se covjek razocara filmom jer ne odgovara onoj slici koju si stvorimo u glavi dok citamo (u stvari, uvijek sam bar malko razocaran kad vidim ekranizaciju neke knjige koju sam zavolio ) ... no, suprotan smjer, prvo film pa onda knjiga, mi je nekak neprirodan, ne znam zasto. :/

    Mi smo dosad samo citali Druzbu Pere Kvrzice i onda ju gledali i Vedranu je dozivljaj bio OK. Mislim da bi uskoro mogli tako "srediti" Kekeca.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Moj 11 i polgodišnjak je odlučno odbio čitati Maya jer mu je ovaj staromodan . Odluku što će čitati prepustila sam njemu.

    In su stripovi Max Magnus, HP, Kronika Spiderwick, Katalozi rabljenih automobila... šaroliko štivo kao što vidite.

  38. #38
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Moj 11 i polgodišnjak je odlučno odbio čitati Maya jer mu je ovaj staromodan . Odluku što će čitati prepustila sam njemu.

    In su stripovi Max Magnus, HP, Kronika Spiderwick, Katalozi rabljenih automobila... šaroliko štivo kao što vidite.
    Nije jos poceo citati telefonski imenik?
    Ako cita MAxMagnusa onda moze i Alana Forda!

    (OT: sabaleta, smisli nacin kako da ti dostavim sadnicu papirusa!)

  39. #39
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ovo što kaže sabaleta se primjećuje i kod mog M. s tim da se ne radi o staromodnom sadržaju nego ne može podnijeti arhaični jezik. Zato nam teško ide I. B. Mažuranić (osim Hlapića) i moja omiljela Jagoda Truhelka.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Hvala

  41. #41
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Moj je omiljeni pisac za djecu bio Mato Lovrak. Moji klinci su odgledali i Vlak i Družbu, i mislim da je sada došlo vrijeme za knjige, prije spavanjca. Baš se radujem

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    mi smo preko ljeta pročitale Kušana (Koko i duhovi, Uzbunu..., Strašnog kauboja, Zagonetni dječak) , ostao nam je samo najnoviji Koko (u Kninu), čeka nas na polici... sinoć smo dovršile Mrvice iz dnevnog boravka (Sanja Pilić), a večeras započele Zagonetno pismo (Zlatko Krilić). iako smo se unaprijed dogovorile da ćemo pročitati samo uvodna 2-3 poglavlja, nismo mogle stati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •