Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,237 od 1237

Tema: Zagreb ne voli djecu

  1. #1201
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ti ne razumijes sto ja pisem.
    Ok, što bi napravila na Ririnom mjestu? Pa da te konačno shvatim.

  2. #1202
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Vidim da smo sad podijelili korupciju (potezanje veze) na potrebnu i nepotrebnu. Zar u suštini postoji razlika?

    U trenu kad ti firma ode u stečaj jer se državni tajkunčić zaigrao, kad privatne terapije (jer državne ne možeš dočekati) za starijeg vrtićanca koštaju po zlato, kad ti nad glavom visi stambeni kredit, kad teško bolesni roditelji trebaju puno novaca za koješta, i kad neka (oprostite, ali baš debilna) vrtićka stručna služba procijeni da ti, iako imaš sve uvjete i starije dijete kod njih, neće uzeti mlađe jer ima u potpunosti sanirane i tada NEPOSTOJEĆE motoričke teškoće, e pa ja u tom trenutku više nemam živaca za pisanje žalbe (koja bi, vjerujem, bila pozitivno riješena).
    U tom trenutku to je MENI životno pitanje.

    O situaciji kad je bolest u pitanju, pa ne možeš ništa poduzeti da dođeš na red za pretragu ili operaciju, ne želm ni pisati. Čudi me da očajni ljudi ne ubijaju pred bolnicama.
    Prvo doktore pa onda i sebe.

  3. #1203
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al nije jedini dio nacina da to nestane, taj da vrtic X prestane primat djecu preko veze. Nacin da to nestane je i da ljudi prestanu povlacit veze. Potrebno je i jedno i drugo. No, to se nece dogodit, ni jedno ni drugo. Al to ne znaci da mene to ne moze ljutit :D
    Pa ljuti i mene to. Ali muž i ja smo imali (i još uvijek imamo jer problem kod I. nije kratkotrajan nego ostaje) izbor da sjedimo kući i da se ljutimo što sam je sustav usran ili da djelujemo kao što djeluju i drugi. Pa smo izabrali djelovati da pomognemo djetetu koliko god možemo.

  4. #1204
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ljuti i mene to. Ali muž i ja smo imali (i još uvijek imamo jer problem kod I. nije kratkotrajan nego ostaje) izbor da sjedimo kući i da se ljutimo što sam je sustav usran ili da djelujemo kao što djeluju i drugi. Pa smo izabrali djelovati da pomognemo djetetu koliko god možemo.
    Ok, i otisli ste privatno. To je bitno drugacije nego povlacit vezu u sustavu koji svi financiramo. Al moja tema su i dalje veze za vrtice

  5. #1205
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A kako se to upisuje preko veze u vrtiće?
    Stvarno me zanima.
    Moja kći nije išla u vrtić pa ne znam ništa o tome.

  6. #1206
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Di je ta granica u drugom smjeru? Kad ovaj momak sto se mercedesom zabio u ljude dobije manju kaznu jer je netko njegov povukao vezu, netko tko ga voli i vidi u njemu perspektivu, i smatra da ce ga zatvor unistit, je li i to u redu. Vidjeno vec mnogo puta.

    Jel u redu da povlacis vezu da bi bio uz dijete u bolnici, a broj kreveta za roditelje je ogranicen. I bit ce samo onaj s vezom, a ne onaj koji je najpotrebniji djetetu.

    A znamo i kako sr dobar dio drzavnih poslova daje... onome s jacom vezom - al i taj s jacom vezom ima djecu, kredit, tmurnu buducnost bez posla.

    Evo, sve si napisala. Korupcija je u samoj srži naše države jer insititucije ne funkcioniraju na zastrašujuće mnogo razina. Upravo zato se stvara nova podloga za nove razine korupcije - liječnika nema jer odlaze zbog užasnih uvjeta rada, umjesto da se grade vrtići i raznim mjerama osiguravaju nova radna mjesta, razni "rođe" mažnjavaju lovu i pustoše resurse itd.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.06.2023. at 18:50

  7. #1207
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, sve si napisala. Korupcija je u samoj srži naše države jer insititucije ne funkcioniraju na zastrašujuće mnogo razina. Upravo zato se stvara nova podloga za nove razine korupcije - liječnika nema jer odlaze zbog užasnih uvjeta rada, umjesto da se grade vrtići i raznim mjerama osiguravaju nova radna mjesta, razni "rođe" mažnjavaju lovu i pustoše resurse itd.
    Al takve je i zato sto smo mi pristali na ta pravila igre.

  8. #1208
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al takve je i zato sto smo mi pristali na ta pravila igre.
    Jadro, je l to to ozbiljno? Mislis da su zaposleni roditelji koji nemaju kamo s djetetom pa vuku vezu za vrtic bitan čimbenik u hrvatskom kriminalnom sustavu. Pripuz i slicni su u Zagrebu sami mogli izgraditi svaki po 10 vrtica i osigurati place par godina umjesto da nam se cere u facu i zastrasuju nas. Niti je Bandic mogao rijesiti taj problem, niti ce ga Tomasevic rijesiti.

  9. #1209
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro, je l to to ozbiljno? Mislis da su zaposleni roditelji koji nemaju kamo s djetetom pa vuku vezu za vrtic bitan čimbenik u hrvatskom kriminalnom sustavu. Pripuz i slicni su u Zagrebu sami mogli izgraditi svaki po 10 vrtica i osigurati place par godina umjesto da nam se cere u facu i zastrasuju nas. Niti je Bandic mogao rijesiti taj problem, niti ce ga Tomasevic rijesiti.
    Ne, ne mislim da su oni koji vuku veze za vrtic i doktore ni priblizno jednako bitan cimbenik kao oni koji kradu. Al da smo svi cimbenik, jesmo.

    Vrtice sifinanciraju gradovi u kojima bismo svi trebali biti jednaki gradjani, i u kojima bi trebala vrijedit jednaka pravila za sve. Otud i vrlo razradjene liste s pravilima bodovanja kod upisa (doduse s nikakvim pravilima bodovanja kod zalbi). Da su neki od jednakih u prednosti jer imaju vezu ili jer su je spremni koristit, meni je i dalje potpuno neprihvatljivo.

  10. #1210
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ok. A sad se vratite na temu vrtici.

  11. #1211
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Iako je završila rasprava (a nisam tad stigla pisati) ne mogu se ne osvrnuti na teoriju kako zbog potezanja veze od strane čokolade "neko dijete s prednosti" možda nije upisano, a po pravilima koja su tih godina važila (i po kojima sam ja upisivala starije dijete). To je s 99,9999% netočno, i tko to piše očito nema pojma kako su upisi funkcionirali. Jer oni koji po pravilima su imali prednost su bili uvijek upisani. Nakon njih je bio popis s 300+ djece na upisnoj listi svi s apsolutno istih 10 bodova od kojih je npr prvih 100 upisano a drugih 200 neupisano, a na kraju oni jadničci s manje od 10 bodova.

    Ako si bio roditelj djeteta s 10 bodova koji je završio u donjem dijelu liste imao si po upisnim pravilima apsoultno jednako pravo na upis djeteta kao i oni na gornjem dijelu liste koji su ostvarili pravo upisa. A razliku je činila " diskrecijsko pravo na odluku " upisne komisije. Da ne spominjem da se objavljivala inicijalna lista i nikad nakon toga službeno pomicanje crte kako bi se otkrivalo tko na kraju ipak od "primljenih" nije i upisan jer je odlučio ipak da će dijete čuvati bake / ostaje u privatnom / dobilo je mjesto u nekom drugom vrtiću koji roditeljima bolje odgovara itd. Prema tome sustav je inherentno bio namješten tako da je podložan samovolji uprave vrtića koja je svaka sama odlučivala tko ide na koje mjesto na rang listi. A dalje je ovisilo o roditeljima i njihvoj umješnosti da se izbore za neko od novoslobođenih mjesta koja nisu bila javno dostupna.

  12. #1212
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Isto tako koliko se sjećam treće dijete je imalo posebnu prednost tako da u tom kontekstu je pogotovo bila bezobrazna i krajnje nepotrebna mjera (za tu djecu) plaćanja roditeljima da doma "odgajajau" djecu koja su ionako imala prednost pri upisu u vrtić. Čisti populizam. I konstantno spominjanje vrtića - kakve veze ima 5 godina vrtića s plaćanjem da se bude doma do 15e godine tog djeteta, koje je u tom trenutku već srednjoškolac? Apsloutno nikakve. Priča o vrtićima je spin da se zamagli suština "mjere" - a to je populističko kupovanje glasova što tih roditelja i desničarskih katoličkih krugova koji nonstop kukaju o gubitku tradicionalnih vrijednosti i idealiziraju imanje puno djece i kinder kuche kirche "karijeru" žena kao "prirodan" poredak.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.06.2023. at 10:42

  13. #1213
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kod nas nije tako - jasno su definirani kriteriji od strane grada tko ima prednost na upisima. S tim da u slucaju jednakih bodova, potencijalno poprilicno glupa stvar donosi prednost, a to je datum rodjenja djeteta. Sto je, ajde, jos razumno, kad jedno dijete ime 5, a drugo 3 ili 4 godine. Al kad odluci mjesec ili dva je - al dobro. To su kriteriji postavljeni od strane grada i trebali bi jednako vrijedit za sve. No, sigurno ne vrijede. Iako, te inicijalne bodovne liste sad izgledaju tip-top. Odnosno pise sifra, broj bodova, i datum rodjenja.

    Al na zalbenom roku, npr., nema nikakvih lista s bodovima. Tko dobije, a tko ne dobije, nije jasno odredjeno o cemu ovisi. Ni kod prijelaza iz vrtica u vrtic nema nikakvuh kriterija. I opcenito, pravila u odredjenom dijelu procesa su dobro definirana, no - tko ima vezu, taj moze preskocit ta pravila.

    A u vas u Zagrebu je, kad dvoje djece imaju isti broj bodova, totalno random odluka tko ce dobit mjesto? Nema nrki kriterij odabira? Kriteri odabira je, tko se pozove na vazniju osobu?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 25.06.2023. at 11:38

  14. #1214
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al ne zelim reci da se u Splitu uvijek pa ni dominantno koristi veza za upis u vrtic. Moji su svi normalno upadali - jedan doduse nakon zalbe. No, da sam cula da se koristi, jesam.

  15. #1215

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    I u Zagrebu se gleda datum rođenja i prednost ima starije dijete ako dva djeteta imaju isto bodova i oba roditelja su prijavljena u Zagrebu. Kriteriji prednosti su transparetno napisani i od ove godine sve liste imaju uz šifru napisan datum rođenja djeteta, broj bodova i prioritet (definiran pravilnikom). Nema više internih pravila koje su vrtići znali definirati. Ja sam se iznenadila da su nas primili u jaslice. Kako sam u kvartu s puno male djece plus puno mama s RO očekivala sam i puno prijavljenih s nekim dodatnim bodovima osim bodova koje dobijaš ako oba roditelja rade plus bod ako si prijavljen u kvartu gdje je lociran vrtić. Uglavnom, svega nekoliko djece je bilo s dodatnim bodovima i povećali su broj primljene jasličke djece u odnosu na inicijalni plan jer nije bila neka navala onih 4+.

  16. #1216
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Sjetih se još jednog detalja iz tih dana pred 15ak godina - bilo je apsolutno uobičajeno plaćati "čuvanje mjesta" djetetu. Dakle nečije dijete s 10 bodova upadna a ti roditelji uopće ne šalju dijete u vrtić nego plaćaju npr 40% od onih 200kn mjesečno koliko je bilo za jaslice dok dijete u stvari čuva baka/čuvalica pošto je "premalo" da ide u jaslice dok istovremeno netko drugi kome nasušno treba to mjesto za dijete izvisi. Onda su u nekom trenutku (već nakon što sam ja upisala svoju u vrtić) napokon tome stali na kraj, i postalo je pravilo da nakon 2 mjeseca nedoslaska u vrtić (osim u slučaju dokumentirane prave bolesti - ne "curi mu nos" tipa bolesti) djete se ispisuje i može se prijaviti iduće godine opet za upise.

    Zanimljivo mnogim vrtićima je ta situacija s plaćanjem čuvanja mjesta odgovarala jer su time imali realno manje grupe nego na papiru.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.06.2023. at 16:21

  17. #1217

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    čitam danas članak o upisima u zg vrtice;
    zar je stvarno moguce da obitelji iz mjere roditelji koji jesu upisali djecu u vrtic, a vele da ih ima prek 1500, nakon upisivanja djeteta u vrtic i dalje primaju naknadu dok se sami ne izbace, tj. dok im deca ne odrastu do skole
    ak je tak pa toga nema nigde...!

  18. #1218
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    čitam danas članak o upisima u zg vrtice;
    zar je stvarno moguce da obitelji iz mjere roditelji koji jesu upisali djecu u vrtic, a vele da ih ima prek 1500, nakon upisivanja djeteta u vrtic i dalje primaju naknadu dok se sami ne izbace, tj. dok im deca ne odrastu do skole
    ak je tak pa toga nema nigde...!
    https://www.iusinfo.hr/aktualno/dnev...a-ostale-55539
    Ne mislim da je u redu, ali će se broj primatelja uskoro smanjiti. U rujnu počinje škola. Njih cca 400 nisu dobili vrtić, a dio će ih izgubiti status jer će im djeca krenuti u školu.
    Je li pisalo negdje hoće li svako novo dijete produljivati status korisnika mjere? Ako da, onda su istinski UIO na sigurnom, djeca u vrtiću, oni dobivaju novac, a ako žele mogu i raditi. Mislim 560 eura je jako mali novac za velike obitelji. Barem će se vratiti na tržište rada i kroz porez nešto novca vratiti društvu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.06.2023. at 11:17

  19. #1219
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.iusinfo.hr/aktualno/dnev...a-ostale-55539
    Ne mislim da je u redu, ali će se broj primatelja uskoro smanjiti. U rujnu počinje škola. Njih cca 400 nisu dobili vrtić, a dio će ih izgubiti status jer će im djeca krenuti u školu.
    Je li pisalo negdje hoće li svako novo dijete produljivati status korisnika mjere? Ako da, onda su istinski UIO na sigurnom, djeca u vrtiću, oni dobivaju novac, a ako žele mogu i raditi. Mislim 560 eura je jako mali novac za velike obitelji. Barem će se vratiti na tržište rada i kroz porez nešto novca vratiti društvu.
    560 eura je mali novac za jednog roditelja zdravog djeteta?
    na Njezi sam dobivala 250 plus 100 eura DD za bolesno dijete. Sada radim za 1000 eura 27 godina staza SSS u klinickoj bolnici bez DD. Meni bas i nije 560 eura malo za cuvati vlastito zdravo dijete doma.

  20. #1220
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Naravno da nije mali novac.
    Inače ljudi rade za toliko i to cijeli mjesec.
    I RO rade, ali na crno.
    Dobiju tih 560 eur i još toliko zarade na crno npr. čisteći i na kraju mjeseca imaju više od mnogih koji uredno odrađuju osmosatno radno vrijeme pa i svetke i petke u nekom npr. trgovačkom centru.
    I vjerojatno dobiju i DD i tko zna kaj sve ne. I to za "čuvanje" dvoje odrasle djece i jedno ispod 15 g. Imali smo i takav primjer tu na forumu, zar ne?!

  21. #1221
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa malo je 560 eura za velike obitelji, dobro Jelena kaže. Ako se pogledaju troškovi kad imaš puno članova, jel. Ali kad pogledam da je to neki novac koji samo kapne sa strane bez da moraš raditi za njega, onda mi nije malo. Svaki besplatni novac je dobar novac, kamoli 560 eura. To je trenutni hrvatski minimalac ako se ne varam, a neki ljudi se stvarno ubiju na poslu za te novce.

  22. #1222
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    To je gotovo u euro točan iznos (i to maksimalni mogući!) koji dobije osoba kada se razboli i na bolovanju je dulje od 42 dana. Onkološko bolovanje traje jaaako dugo (ponekad do smrti), a nitko pacijenta ne pita koliko manje ili veće djece doma hrani. A ne može raditi u fušu.
    Koliko ono ima roditelj teško bolesnog djeteta na 24h skrbi? Teško izborenih 530 €, a na bilo kakav fuš ne smije ni pomisliti. I tako...

  23. #1223
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ma slazem se da je naknada besmislena, to sam valjda i napisala ranije. Roditelji njegovatelji, onkoloski pacijenti, udomitelji i sl., to je sramotno.

  24. #1224
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moje je iskustvo da su 2 vrste ljudi koji nikad ama bas nikad: a) ljudi koje ne mole jer imaju neki prestiz (lijecnici, profe neki itd.) il siroku mrezu tipa rodjaci, poznanici pa im se izlazi ususrez zbog 'moci bijele kute' il 'kad tad ce mi taj vratit' (usluga za uslugu - kad-tad ce mi taj i taj zatrebat, bolje s njim bit u dobre - rezon ljudi izlazitelja u susret), b) ljudi koji placaju privatno i imaju prihpde koji im omogucavaju da se rel. otkace od drzave.

  25. #1225
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ima i c) - ljudi koji posvjesno guraju to da sto su se nekom javili/pozdravili, nekom svom nije neka vrst veze.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.06.2023. at 10:53

  26. #1226
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje je iskustvo da su 2 vrste ljudi koji nikad ama bas nikad: a) ljudi koje ne mole jer imaju neki prestiz (lijecnici, profe neki itd.) il siroku mrezu tipa rodjaci, poznanici pa im se izlazi ususrez zbog 'moci bijele kute' il 'kad tad ce mi taj vratit' (usluga za uslugu - kad-tad ce mi taj i taj zatrebat, bolje s njim bit u dobre - rezon ljudi izlazitelja u susret), b) ljudi koji placaju privatno i imaju prihpde koji im omogucavaju da se rel. otkace od drzave.
    I to bas za upise u vrtice vrijedi?

  27. #1227
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    I to bas za upise u vrtice vrijedi?
    Općenito primjenjivo, u svim porama društva i za sve stvari, ne znam zašto bi baš upisi u vrtiće bili neka teška iznimka, dovoljno su "high stake" (važni ljudima), nisu baš ala ZG vrećice.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.07.2023. at 00:20

  28. #1228
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Značajan je financijski udar na obitelj ako mora plaćat čuvalice / mama ne može ići na posao, veliki je ulog.

  29. #1229
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mislim da bi trebalo promijeniti naziv ovog topika jer je netočan i krajnje patetičan.
    Ili ga promijeniti u "Zagreb ne voli neku djecu" i to djecu koja nisu dobila mjesto u vrtiću iako im oba roditelja rade cijeli život pa djecu čiji roditelji nisu plaćeni za čuvanje...

  30. #1230
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Briga mene koji će naslov biti, no nisam otvorila temu o vrtićima, nego općenito o pravima djece u ZG. Ne znam kada je otišla u samo vrtiće

  31. #1231
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Prava ZG djece...
    Pa ako je to tema evo jednog edukativnog članka o izazovima koje novi gradonačelnik i "vlast" ima da ostvari pravo djece na siguran boravak u školskoj zgradi a zbog događaja koji su se desavali pod vlašću pokojnog gradonačelnika.

    https://www.24sata.hr/news/u-sklopu-...stinito-919136

    Monty Phyton da se nije raspao bi u ovom gradu i državi imao vječnu inspiraciju, ne bi se uopće morali truditi smišljali sadržaj, samo vijesti bi trebali čitati...

  32. #1232
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A inace nije tema ali najsmjesnije mi bude kad netko u komentarima ispod vijesti da se npr gradi vrtic ili nešto napiše "to je Senf uzeo Bandicev projekt" kao dokaz njegove nesposobnosti. Jer smo kao građanin svi imali nevjerojatnu korist od tih projekata dok smo na mjestu planiranih objekata mogli gledati jumbo-plakqte s renderima nezapocetih vrtića, škola, sportskih objekata i sl koje je platila 365 stranka.

  33. #1233
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Prava ZG djece...
    Pa ako je to tema evo jednog edukativnog članka o izazovima koje novi gradonačelnik i "vlast" ima da ostvari pravo djece na siguran boravak u školskoj zgradi a zbog događaja koji su se desavali pod vlašću pokojnog gradonačelnika.

    https://www.24sata.hr/news/u-sklopu-...stinito-919136

    Monty Phyton da se nije raspao bi u ovom gradu i državi imao vječnu inspiraciju, ne bi se uopće morali truditi smišljali sadržaj, samo vijesti bi trebali čitati...
    Taj je upao preko veze u skolu :D

  34. #1234
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    To su vjerojatno one situacije kad je grad vlasnik zgrade, ali je u povratu imovine neki nasljednik dobio dio i odmah ga stavio u pogon.

  35. #1235
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Sumnjam iskreno... to je ona škola u Medulicevoj, mislim da je tamo škola od početka, isto kao obližnji kompleks Mimara/peta/IK. Piše da su tamo bili zaštićeni najmoprimci, možda je bio neki školski stan ili takonesto... no svejedno. Nevjerojatno....

  36. #1236
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    rekli neki dan fda su to apartmani koji se iznajmljuju

  37. #1237
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Evo vijest da je u zg gradske vrtiće upisano 1300 djece više nego lani, a još 500 mjesta će se otvoriti u novim objektima (plus još 1100 upisa u privatnim)

    https://www.index.hr/mobile/vijesti/...procitaj_jos_m

    Ne bi rekla da to zvuči kao "ništa nisu napravili"

Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •