Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 413

Tema: Božićni kolači i ukrašavanja 2021.

  1. #51
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka je u pravu

    Sušeno voće vrsta raznih - kandirana korica od naranče, limuna, miješano kandirano voće, grožđice svijetle (raisins) i tamne (currants), pa onda sušeno egzotično voće (papaja, mango, ananas, datulje) i slično.

    Samo da vas podsjetim na još jedan sličan kolač, koji je postao klasik ovog foruma - Princess puffići http://forum.roda.hr/threads/43190-v...g-foruma/page2
    Peterlin, ovi kolačići nisu nimalo nalik princess puffićima. U njih možete svašta stavljati. I s ovima se mogu raditi razne kombinacije okusa, ali baza je butterkeks.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Gitin kolač se radi s kompotom, ne znam jel može sa smrznutim višnjama.

    Smiksani ganache je kao čokoladni šlag, tako sam ja to shvatila u jednom receptu za čokoladni mousse.

  3. #53
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja bih te višnje prokuhala s malo šećera da puste tekućinu. Samo bi trebalo znati koliko tekućine treba. A zapravo je to onda i koncentriranije nego iz kompota, moglo bi se i dodat vode ako treba.
    Višnje iz kupljenih kompota meni budu često bezukusne u kolačima, pa zato.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Da, svo to konzervirano voće ima specifičan okus.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Angie hvalaaa, probat cu svakako. Mi nismo cokoladni tipovi, pa nam pasu te vocne verzije.

    Ima netko ideju sto bi moglo zamijenit brusnice u nekoj drugoj varijanti.
    možda sušene borovnice
    https://www.tvornicazdravehrane.com/...hoCc30QAvD_BwE
    https://www.biobio.hr/suhe-borovnice-proizvod-31269/

  6. #56
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Za sada imam samo ideju da bi ove godine pokušala napraviti gingerbread kućicu.
    Ima li tko kakav provjereni recept?

  7. #57
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    Za sada imam samo ideju da bi ove godine pokušala napraviti gingerbread kućicu.
    Ima li tko kakav provjereni recept?
    ovo je novootkriveni blog s receptima, nisam probala samu kućicu ali jesam neke druge stvari i oduševljena sam https://bakeme.com.hr/jestiva-hallow...a-pdf-sablona/

  8. #58
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Hvala
    na prvi pogled recept i upute se čine vrlo dobrima, mada ću sigurno preskočiti stakalca

  9. #59
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala
    na prvi pogled recept i upute se čine vrlo dobrima, mada ću sigurno preskočiti stakalca
    but of course

  10. #60
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ajme, nešto sam radila sa ovog bake me by nina bloga, ne mogu se sad sjetit šta, ali ima super recepte

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala
    na prvi pogled recept i upute se čine vrlo dobrima, mada ću sigurno preskočiti stakalca
    Pa to je najjednostavnija stvar, puno jednostavnija od sastavljanja kućice.

  12. #62
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Jučer sam ispekla žarbo kocke koje su dobra ideja za Božić. Podsjećaju na mađaricu, samo što su bogatijeg okusa, a lakše se prave. Radila sam po ovom receptu: https://www.kolaci.biz/zarbo-snite.html, s tim da sam

    1) zaboravila staviti prašak za pecivo, što ne bih savjetovala jer je kolač ispao prilično spljošten
    2) stavila 95 g šećera u fil umjesto 150, što bih srdačno preporučila jer je i ovako bio zeru presladak. Ubuduće ću stavljati 75 g
    3) stavila sam 180 g maslaca umjesto 100 g masti i to dobro funkcionira

    Inače izgleda odlično i jako je ukusan.
    Ponovit ću za blagdane.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Ima li netko savjet da se raspucanci ne razliju, tj. da ne izgledaju kao palačinke?

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Kate 777 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko savjet da se raspucanci ne razliju, tj. da ne izgledaju kao palačinke?
    Na kojoj temperaturi ih pečeš? Možda je previsoka.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam ispekla žarbo kocke koje su dobra ideja za Božić. Podsjećaju na mađaricu, samo što su bogatijeg okusa, a lakše se prave. Radila sam po ovom receptu: https://www.kolaci.biz/zarbo-snite.html, s tim da sam

    1) zaboravila staviti prašak za pecivo, što ne bih savjetovala jer je kolač ispao prilično spljošten
    2) stavila 95 g šećera u fil umjesto 150, što bih srdačno preporučila jer je i ovako bio zeru presladak. Ubuduće ću stavljati 75 g
    3) stavila sam 180 g maslaca umjesto 100 g masti i to dobro funkcionira

    Inače izgleda odlično i jako je ukusan.
    Ponovit ću za blagdane.
    Kad sam bila mala, žerbo kocke, kako ih ovde zovu, su bile takva klasika u svakoj iole mađarskoj porodici da ih ja godinama nisam pravila jer su mi dosadile .
    Sad sam uplanirala da ih pravim na lenji način , sa rozen korama. Da li je možda neko probao tako, koliko su različite od originala ?(koji jako volim, samo me mrzi da valjam i pečem kore, kod nas "mora" ići 4 kore kao u medenu pitu, "samo" 3 kore je nečuveno )

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam bila mala, žerbo kocke, kako ih ovde zovu, su bile takva klasika u svakoj iole mađarskoj porodici da ih ja godinama nisam pravila jer su mi dosadile .
    Sad sam uplanirala da ih pravim na lenji način , sa rozen korama. Da li je možda neko probao tako, koliko su različite od originala ?(koji jako volim, samo me mrzi da valjam i pečem kore, kod nas "mora" ići 4 kore kao u medenu pitu, "samo" 3 kore je nečuveno )
    Pulinka, ja pravim bijelu pitu s ovim korama https://www.konzum.hr/web/products/b...-listovi-440-g, a imaju i rozen kore. Lijena sam sama peći kore, a i ovo se pokazalo kao super stvar. Čak i moja mama jede i ne prigovara, a ostali sliste sve u roku keks. Može se i mađarica raditi s njima, ali postoji i lažna mađarica https://www.coolinarika.com/recept/l...3-0242ac120082 . Pitaj me koju ja radim (jedino stavljam maslac umjesto margarina i zbacim šećer, ne treba jer su čokolade dovoljno slatke; pazim da je slatko vrhnje dobre kvalitete i dobra tamna čokolada i bude super)

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, ja pravim bijelu pitu s ovim korama https://www.konzum.hr/web/products/b...-listovi-440-g, a imaju i rozen kore. Lijena sam sama peći kore, a i ovo se pokazalo kao super stvar. Čak i moja mama jede i ne prigovara, a ostali sliste sve u roku keks. Može se i mađarica raditi s njima, ali postoji i lažna mađarica https://www.coolinarika.com/recept/l...3-0242ac120082 . Pitaj me koju ja radim (jedino stavljam maslac umjesto margarina i zbacim šećer, ne treba jer su čokolade dovoljno slatke; pazim da je slatko vrhnje dobre kvalitete i dobra tamna čokolada i bude super)
    Hehe, kao da si mene pitala... Ja lažnu mađaricu radim tako da kekse slažem u redove, ne lomim ih. Moji sinovi obožavaju taj kolač, koji ja nazivam "sramota od kolača", jer je sramotno jednostavan.
    Pravu mađaricu, bijelu pitu i margarin kocke ponekad napravim ako imam slobodne dane oko Božića, pa se stignem s tim zamajavati, ali da - često koristim gotove kore. Rozen kore nisam probala, ali vidjela sam ih u Sparu, pa možda iskušam ove godine.

  18. #68
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ali zar nije poanta žarbo/žerbo/gerbaud kocki to da se kore ne peku posebno, nego se sve složi i ispeče odjednom?

    Onda ih treba samo valjati, ne treba peći 3-4 puta.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovako i ja pravim tu lažnu mađaricu, kao Peterlin, mi je zovemo lažna torta od keksa i svi je vole, samo neće proći za Božić jer su aspiracije mojih tradicionalista visoke

    Starija je već krenula da ređa šta bi sve jela od kojekakvih keksića, od medenjaka do raspucanaca i orasnica, klasičnih puter keksića sa đumbirom i onih sa kokosom, pa može i čupavce, i kozačke kape, i savijača sa makom i rogačem je u redu, i oblatne bi dobro došle, i žerbo, i medena pita, i torta sa čokoladom...

    Nisam je pustila ni da pređe na slano, rekla sam joj da zvuči kao Balašević i da će na kraju biti, kod nas kažu, "i keru Božić", jer nema šanse da ćemo sve to pojesti niti razdeliti niti imam više gde da zamrznem.

    Rozen kore sam otkrila slučajno ove jeseni, bile su na nekom ogromnom sniženju i uzela sam tri pakovanja (:alava.
    Moram reći da sam estetski oduševljena savršeno simetričnim prugastim izgledom koji daju nasečenim kolačima, ni ukus im nije loš.
    Za sada sam napravila samo neke improvizovane štanglice sa makom i želiranim sokom od višanja, bile su divne i vizuelno, crno-belo-crvene, a i ukusom su odlične. Zato mislim da je red da u sledeće ide žerbo fil, pa kakve budu .

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zar nije poanta žarbo/žerbo/gerbaud kocki to da se kore ne peku posebno, nego se sve složi i ispeče odjednom?

    Onda ih treba samo valjati, ne treba peći 3-4 puta.
    Koliko se ja sjećam sve se peče odjednom, to nisu kore kao za mađaricu ili bijelu pitu koje se peku na okrenutom protvanu.
    Taj kolač i nije s kremom, kako bi one suhe kore omekšale.

    dosta često sam radila žarbo kocke kad sam bila klinka, sad nisam godinama, nije loša ideja.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zar nije poanta žarbo/žerbo/gerbaud kocki to da se kore ne peku posebno, nego se sve složi i ispeče odjednom?

    Onda ih treba samo valjati, ne treba peći 3-4 puta.
    Ja sam ih pravila možda dva puta u životu i to jako davno, ni ne sećam se, a mama je tvrdila da može tako zajedno ali njoj bolje ispadnu kada peče koru po koru pa naknadno filuje.
    Navodno se, kada peče zajedno, gornja kora prepeče a unutrašnje ne budu baš pečene (naravno ako staviš 4 kore umesto tri, lako moguće .

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zar nije poanta žarbo/žerbo/gerbaud kocki to da se kore ne peku posebno, nego se sve složi i ispeče odjednom?

    Onda ih treba samo valjati, ne treba peći 3-4 puta.
    Tako je. Peče se kao obična pita od jabuka. Zato je bolje da ima tri kore, jer ako imaš i četvrtu, unutarnje su uvijek sirove. Kore moraju biti jaaaako tanke i tijesto se mora dobro umrežiti (ostaviš da odstoji) inače nema šanse da ih razvaljaš kako treba.

    Ovo je kolač koji pamtim iz djetinjstva, ali ne pada mi na pamet to peći - previše oraha za moj ukus. Nisam ljubitelj.

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Htjela sam reći, radije bih londonere napravila, ali s bademima: https://www.coolinarika.com/recept/l...6-0242ac120099

    Od oraha uvijek dobijem žgaravicu, a i moji dečki nisu obožavatelji. To voli samo muž, a njemu ću napraviti baklavu u malom plehu, da se veseli

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa da, to je kolač sličan londonerima ili onim malim prhkim orahnjačama. Ja recimo često radim ovo https://www.coolinarika.com/recept/t...b-0242ac120010 male trokutiće s lješnjacima, to je isto sličan tip kolača. Radim takve trokutiće i s kokosom, zapravo su jedni i drugi lijepi za složiti na tanjur (kad ih imam živaca lijepo narezati)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moji klinci nisu oduševljeni londonerima, london-štanglicama kod nas, mada vole orahe. Nešto sa senzornom integracijom i teksturom belanaca sa orasima
    Na lešnike sam alergična, tako da ih retko dodajem u kolače, deca ionako obavezno dobiju tonu slatkiša sa lešnicima od kojih mama nikad ne traži komadić .
    Ali ovi trouglići bi mogli biti fina promena kod nas, sa bademima, orasima ili kokosom.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja lješnjake stavljam uz čookoladu u nadjev za pišingere/oblatne, to nam je fino.

    Kad razmislim, popis kolača kod nas svest će se samo na ono što volimo i razvući ću to na nekoliko tjedana:
    Medenjaci (okrugli i iz kalupa, sve od iste mase)
    Pišingeri
    Crna salama s grožđicama i bademima
    Prugasta salama s čokoladom i kokosom (kokos marcipan)
    Bombice od mljevenih smokvi
    Čupavci
    Baklava i raspucani kifli od oraha za mm-a
    Vanili kifli s makom
    Išleri (vjerojatno na špricu za tijesto, ako mi se ne raspadne - potrgala sam ih već nekoliko)

    Lješnjak šnita ili Jozefina

    Eh, da, moram tu još dodati kuglof, neki kolač od dizanog tijesta (vjerojatno makovnjaču)

    No, vidjet ćemo. Nisam baš raspoložena za kerefeke, a moji bi dečki najradije jeli pitu od jabuka kao i uvijek...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Jedan od omiljenih u ovo adventsko vrijeme - KUGLOF OD NARANČE. Idu tri cijele naranče, ne samo korica.

    https://slatkisvijet.com/recepti/bis...lof-s-narancom

    Dobro bi bilo da su naranče domaće, neprskane...

    Prejednostavan, miriši cijela kuća... Moji to obožavaju za užinu, doručak, večeru... Već ga 11-godišnjakinja pravi sama.

  28. #78
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kad smo kod kuglofa, ja preporučujem ovaj s mandarinama, mirisan i sočan:
    https://zivim.gloria.hr/zivim/jedem/...obate-10505479
    Ovaj preljev je krajnje jednostavan, a ispadne baš blagdanski.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Vertex, hvala, ovaj isto izgleda primamljivo.
    Taman stigla posiljka s otoka.

  30. #80
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod kuglofa, ja preporučujem ovaj s mandarinama, mirisan i sočan:
    https://zivim.gloria.hr/zivim/jedem/...obate-10505479
    Ovaj preljev je krajnje jednostavan, a ispadne baš blagdanski.
    Nisam profi slastičarka i uvijek preskačem recepte u kojima ima nešto odokativno. Koliko si ti mandarina stavila kad si radila ovaj kuglof, 4 ili 5?

  31. #81
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Neću ti baš puno pomoć, radila sam ga samo lani, i kombinirala domaće male naranče i minijaturne mandarine i to preračunavala u zadanu količinu mandarina
    Je, ta odokativnost malo uzrujava, ali čini mi se da rezultat nije jako osjetljiv na varijacije.
    Zapravo, baš se pitam odkud mi recept, bit će s lanjske ovakve teme

  32. #82
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo u dokolici sam izguglala da za mandarine postoje kalibri od 1 do 5, dakle tražimo kalibar 3. Ne nalazim koliko su ti kalibri u centimetrima :D

    Inače, privukle su me ove žarbo kocke. Napravit ću ih, makar moji nisu od oraha, bajam nam je glavni u kolačima.

  33. #83
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mozes i bajame stavit. jedno celjade u nasoj kuci je alergicno na ljesnjak, jedno ne smije orah, pa onda su nam kolcai uglavnom s bajamima

  34. #84
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku
    Gitin kolač se radi s kompotom, ne znam jel može sa smrznutim višnjama.

    Smiksani ganache je kao čokoladni šlag, tako sam ja to shvatila u jednom receptu za čokoladni mousse.
    napravila sam Gitin kolač, baš je jednostavan i fin - točno kombinacija koju obožavam
    radila sam sa smrznutim višnjama, trebalo je više šećera nego u receptu, jer su i puno kiselije od onih ih kompota
    nisam miksala šlag, nije mi se dalo

  35. #85
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    spominju se recepti u koje idu cijele naranče/mandarine
    baš sam nedavno radila Sočnu tortu od čokolade i naranče
    jako fino!

  36. #86
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Jedno upozorenje, kad radite s cijelim narančama, kad već vertex nije spomenula
    Pazite da prije miksanja povadite sve koštice. Domaće naranče znaju bit različitih sorti, moje bar imaju puno koštica koje su dosta gorke i treba pazit da ih se što više povadi prije multipraktika

    Inače ja često zimi radim te torte i kolače u različitim varijacijama cijela naranča-orašasti plodovi-čokolada. Takvi kolači, kao i carrot cake, su mi idealna varijanta kad radim nešto za starije članove obitelji, jer oni nikako ne vole kremaste, a ovako bude sočno i ukusno i ne treba nikakva krema.

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    spominju se recepti u koje idu cijele naranče/mandarine
    baš sam nedavno radila Sočnu tortu od čokolade i naranče
    jako fino!
    Zvuči fino, ali je komplicirano. Ja ću se držati ovog recepta: http://forum.roda.hr/threads/38733-J...lade-bez-file)

  38. #88
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne vidim šta je komplicirano, doslovno je sve isto, osim što u jednom receptu se naranče kuhaju pa miksaju cijele, u drugom naribaš koricu, pa oguliš ostatak i narežeš i izmiksaš meso
    to je po meni ista količina posla

  39. #89
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    tang je u pravu, nisam htjela komplicirati, pa nisam inicialno ni spominjala naranče, ali da...
    Ja sam očito smiksala i koštice. Izgledao je divno, rezao se savršeno, bio je sočan, mirisan, svjež... A onda gorčina... Djeca su prva navalila, pa sam samo gledala kako im se lica mijenjaju
    Ali zato znamo da dugo ostaje svjež, a i da gorčina popusti nakon par dana :D
    Ali s mandarinama ionako nema tog straha...

    Spajka, ma ostat ću kod oraha za žarbo i vidjet kakva je prođa. Usput, ako slučajno i ti pratiš, znaš li jesu li Bake off preskočili sasvim zbog tenisa prošlu nedjelju, ili je bio u nekom drugom terminu?

  40. #90
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči fino, ali je komplicirano. Ja ću se držati ovog recepta: http://forum.roda.hr/threads/38733-J...lade-bez-file)
    fakat nije komplicirano

    i ja obožavam Jozefinu

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ovu tortu od čokolade i naranče radim redovno za rođendane jer nam dolazi mala prijateljica koja ima celijakiju, ovo je idelano jer je skroz bez brašna.
    Svi budu zadovoljni, ukusna je i sočna, a klincima se sviđa jer izgleda skroz čokoladna.

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku

    Spajka, ma ostat ću kod oraha za žarbo i vidjet kakva je prođa. Usput, ako slučajno i ti pratiš, znaš li jesu li Bake off preskočili sasvim zbog tenisa prošlu nedjelju, ili je bio u nekom drugom terminu?
    preskoče zbog skijanja često zimi, tako da nije neuobičajno.
    Žarbo šnite su bile kod nas doma često na menu, ali ih ja osobno nikad nisam radila. Od proslog bozica razmisljam o njima da bi mogla.

  43. #93
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Je, ta odokativnost malo uzrujava, ali čini mi se da rezultat nije jako osjetljiv na varijacije.
    Javit ću kako je meni ispalo.
    Riskirat ću jer me baš privukao recept i već dugo nisam koristila kalup za kuglof.

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    preskoče zbog skijanja često zimi, tako da nije neuobičajno.
    Žarbo šnite su bile kod nas doma često na menu, ali ih ja osobno nikad nisam radila. Od proslog bozica razmisljam o njima da bi mogla.
    Sjetila sam se tog kolaca neki dan, i bas spomenula muzu da ih nikad nisam radila, a mama ih je davni radila svaki Bozic. Bas bi mogla probati.

  45. #95
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Aas vertex, i meni je propao nedjeljni gušt kad sam skužizla da nema Bake offa.

    Napravila sam jučer figaro. Danas smo već potamanili sve rubove

  46. #96
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Inače ja često zimi radim te torte i kolače u različitim varijacijama cijela naranča-orašasti plodovi-čokolada.
    Meni ta kombinacija isto baš paše za zimu, zato mi je za Božić obavezna Vasina torta.

    I općenito sam skužila da svake godine pravim iste kolače, ali nema pomoći, svatko ima svoje omiljene, a ako na popis dodam još poneki recept, neću stići sve ispeći + neću više stati ni u jedne hlače...

    Moja obavezna lista:

    krancle iliti kolutići s pekmezom od kajsija (od dvije kile brašna, umijesim početkom Adventa, dio zamrznem, i onda malo po malo pečem; ostane nešto i za Božić)
    princes puffići
    milijun komada
    paprenjaci; manja mjera
    pišingeri
    florentineri
    Vasina torta

  47. #97
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Žerbo je i moja mama pravila, filovala je jednu koru s pekmezom od višanja, a drugu koru kajsijama. Meni nekako nikad nisu došle na red.

  48. #98
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, tako sam i ja, višnja i marelica.

  49. #99
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim šta je komplicirano, doslovno je sve isto, osim što u jednom receptu se naranče kuhaju pa miksaju cijele, u drugom naribaš koricu, pa oguliš ostatak i narežeš i izmiksaš meso
    to je po meni ista količina posla
    slažem se, ništa nije komplicirano

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kolač/torta od naranče/oraha/čokolade - nebitno kako ga tko zove, ja se sjećam da sam imala recept prepisan od svoje drage tete, a naziv je bio "Muška torta" (valjda muška jer je bez kreme ?!) - uglavnom, to mi je stvarno super kolač, jedino mi se teško odlučiti stavljati narančinu koru u kolače čak i kad piše bio i eko sumLJam u to.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •