Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 413

Tema: Božićni kolači i ukrašavanja 2021.

  1. #201
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja ne radim na neki poseban kalup ako misliš na one vjetrenjače, razvaljam i režem zvjezdice i borove, dio zvjezdica umačem u otopljenu bijelu čokoladu s gornje strane, to je super kombinacija, obavezno probaj, jurana
    to je klasično tijesto brašno, maslac, šećer, dio brašna se zamijeni mljevenim bademima
    Ne mogu sad nać recept po kojem sam prvo radila, ali radim ih svake godine i sad već "od oka"

  2. #202
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

    Početno

    ni ja nemam specijalne kalupe za speculaas
    razvaljam tijesto tanko i rezem bilo kojim

  3. #203
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Hvala svima, jako ste ljubazne.

    Zamislila sam peći kekse po starom obiteljskom receptu za kekse koji dobro ispadaju, a okusom su takvi da ih moja djeca zovu zarazni, samo dodati začine i izrezati ih kalupima s božićnom tematikom. Također su poželjeli da po sebi imaju polijepljene listiće bajama, ali sigurno ću probati i ovo s bijelom čokoladom, ti su listići preskupi za neke velike količine.

    Ovdje je recept od kulinarske zvijezde ovog adventa: https://www.theguardian.com/food/202...colate-recipes

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Nikad nisam probala s bijelom čokoladom, ali kad imam vremena, radim ukrase šećernom glazurom, ovako nešto: https://www.okusi.eu/recipe/starinski-medenjaci/ (samo sam našla sliku, recept je drugačiji od onoga kako ja radim, ali nije ni bitno, slika je tu zbog ukrasa)

    Komadiće oraha ili listiće badema treba na kekse staviti prije pečenja, tako da se malo zapeku i dobiju fini okus, ali treba paziti da ih se ne prepali.

  5. #205
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Ovdje je recept od kulinarske zvijezde ovog adventa: https://www.theguardian.com/food/202...colate-recipes
    Čovječe pa izgorili su joj

    ne bi ovo prošlo pregled kod moje bake

  6. #206
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čovječe pa izgorili su joj

    ne bi ovo prošlo pregled kod moje bake


    To s bijelom čokoladom sam vidila lani negdje, i fora mi je, istopi se čokolada bez dodavanja ičega, uzmeš zvjezdicu sa strane i samo umočiš cijelu gornju plohu, digneš i onda ostane ta čokolada nekako 3D, baš lijepo izgleda, a i okusom se dobro stopi
    Ja volim onu veliku LIdlovu bijelu čokoladu

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima, jako ste ljubazne.

    Zamislila sam peći kekse po starom obiteljskom receptu za kekse koji dobro ispadaju, a okusom su takvi da ih moja djeca zovu zarazni, samo dodati začine i izrezati ih kalupima s božićnom tematikom. Također su poželjeli da po sebi imaju polijepljene listiće bajama, ali sigurno ću probati i ovo s bijelom čokoladom, ti su listići preskupi za neke velike količine.

    Ovdje je recept od kulinarske zvijezde ovog adventa: https://www.theguardian.com/food/202...colate-recipes
    Jurana, vidi ovo:
    https://slatkisvijet.com/shop/proizv...eculaas-keksa/

    I može li recept za te "zarazne", da se i moji zaraze ?

  8. #208
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Napisala sam recept od zvijezde, ne znam šta mi bi, ispričavam se ako vas grebe po uhu kao mene.

    Evo recept za zarazne:

    1 maslac
    10 dag oraha
    35 dag brašna
    1 bjelanjak
    10 dag šećera
    1 vanilin šećer
    1 prašak za pecivo

    Valja se, režu oblici po želji.

    Ne isplati se raditi manje od 2 doze.

  9. #209
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Meni su najdraži okrajci, pa lagno izgoreni keksi, pa čak i malo jače

    Oni za "goste" ili kod nekog za domaće, savršeni, meni nisu fini

  10. #210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su najdraži okrajci, pa lagno izgoreni keksi, pa čak i malo jače

    Oni za "goste" ili kod nekog za domaće, savršeni, meni nisu fini
    Slažem se. Za goste (i češće za darove) ostavim one koji lijepo izgledaju, a pojedemo one koji su malo dobili boju.

  11. #211
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Al meni su ti s bojom puno finiji.

    Jednom je kolega donio na posao keksiće za neku proslavu. Svi jednaki, lijepi. pitam ja a di su oni malo zagoreni. Veli, to smo mi pojeli. Naravno da su pojeli kad su ti i najfiniji

  12. #212
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    naletjela maloprije u nekoj kuharskoj grupi na recept za orasnice, to mi je baš fin kolač/keks.
    jeste ga radile?



    Ja sam samo jela, odlične su. Prijateljica ih radi, kaže da su dosta pepave (tko ne zna izraz: zahtjevne, ima posla oko njih, ne idu brzo).
    Oni gore poljupci od oraha su u neku ruku jednostavnija verzija te slastice.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam recept od zvijezde, ne znam šta mi bi, ispričavam se ako vas grebe po uhu kao mene.

    Evo recept za zarazne:

    1 maslac
    10 dag oraha
    35 dag brašna
    1 bjelanjak
    10 dag šećera
    1 vanilin šećer
    1 prašak za pecivo

    Valja se, režu oblici po želji.

    Ne isplati se raditi manje od 2 doze.
    Hvala puno

  14. #214
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,420

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Jednom je kolega donio na posao keksiće za neku proslavu. Svi jednaki, lijepi. pitam ja a di su oni malo zagoreni. Veli, to smo mi pojeli. Naravno da su pojeli kad su ti i najfiniji

    jao, ja nemrem zamisliti da mi je zagoreni kolač finiji od nezagorenog

  15. #215
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Sva sreća da smo različite. Kako tu na forumu tako i u RL

  16. #216

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,753

    Početno

    Radila popodne Juranine "zarazne": prefini!!!
    Imam puno recepata za kekse, al ove su do sad najprhkije. Nestale gotovo sve (dio sam sakrila za najstarijeg kad dođe doma).

  17. #217
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Zaboravila sam napisati da se spajaju po 2, prije marmeladom, sad u pravilu nutelom, ali dobri su i pojedinačni.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,753

    Početno

    Evo do jutros nestali i pojedinacni.

  19. #219
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja ću ko padobranac.. nemojte me na lomaču , otkazala mi je teta kod koje inače naručujem kolače koji su ko domaći i sad sam na sto muka.
    Ima netko preporuku, da nije margarin nego maslac i da nisu neki umjetni okusi. Može u inbox.
    Ispeći ću 2 vrste keksića, ali za ostalo već par godina nemam volje. Prošla su ta vremena kad sam pekla 12 vrsta.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 14.12.2021. at 23:12

  20. #220
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nisam sigurna da ćeš sad to naći. Kupi u slastičarnici, meni su fini sitni kolačići u Amelie.

  21. #221
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Milijun komada su takvi jednostavni, a fini keksići.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 15.12.2021. at 08:24

  22. #222
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna da ćeš sad to naći. Kupi u slastičarnici, meni su fini sitni kolačići u Amelie.
    Slažem se da Amelie ima jako fine sitne kolače, ali brate, nisu badava (škrta sam )

    Moja djeca su neki dan mm-u za rođendan kupila Mlinarov oval - ovakav (1000 g): https://d2xlpb4ib74cb6.cloudfront.ne...g?v=1637453174
    Ja to ne bih napravila, ali ugodno sam se iznenadila, kolači su bili sasvim ok. Čupavci ko domaći, lješnjakove kocke, mađarica - nisam imala primjedbi.
    Gdje im je zarada? Ima pristojan udio onih figaro kocki i bajadera, u koje idu mljeveni keksi, ali ja to inače baš ne volim, pa to nije prigovor kvaliteti, nego osobni stav.

    Kolegica redovno nabavlja kolače na Branimirovoj tržnici od ove firme (i fini su, probala sam nešto od toga, ali nisam pitala za cijenu): https://www.kolaci-torte.hr/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.12.2021. at 08:28

  23. #223
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću ko padobranac.. nemojte me na lomaču , otkazala mi je teta kod koje inače naručujem kolače koji su ko domaći i sad sam na sto muka.
    Ima netko preporuku, da nije margarin nego maslac i da nisu neki umjetni okusi. Može u inbox.
    Ispeći ću 2 vrste keksića, ali za ostalo već par godina nemam volje. Prošla su ta vremena kad sam pekla 12 vrsta.
    imaš na Facebooku grupu Virtualni zagrebački plac u kojoj je puno oglasa za božićne kolače, pa možeš tamo objaviti upit
    preporuku nažalost nemam

  24. #224
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam čula da su popularne kolačarice rasprodane mjesecima unaprijed.

  25. #225
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna da ćeš sad to naći. Kupi u slastičarnici, meni su fini sitni kolačići u Amelie.
    mima, kakvi su ti iz m&m sitni kolači, jesi li ih jela ikada?

  26. #226
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nisam. Najbolji su mi sitni kolačići u Meet Mia, ali tamo su još skuplji nego u Amelie.

  27. #227
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam. Najbolji su mi sitni kolačići u Meet Mia, ali tamo su još skuplji nego u Amelie.
    prije dan, dva su zatvorili božićne narudžbe! ali hvala na preporuci, znam za drugi put.

  28. #228
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    mitovski, iako se ja naveliko javljam na ovu temu, sigurno neću imati više od 2 vrste kolača za Božić. Ako su te tvoje dvije vrste one koje volite, možda će vam biti sasvim dovoljno

  29. #229
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja ću isto raditi dvije vrste

  30. #230

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,441

    Početno

    recept za kiflice bez oraha, badema, lješnjaka?

  31. #231
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja isto puno više pišem na ovoj temi, imam puno veću listu nego što na kraju napravim
    Opušta me i veseli razmišljat o kolačima, a kad dođe do izvedbe, u nekom trenutku se umorim i počnem križat s popisa
    To je balans kojim sam skroz zadovoljna

  32. #232

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ajme, a ja mislila da svi radite minimalno po deset vrsta kolača.

    Onda nisam izrod sa svoje dvije vrste koje namjeravam .

  33. #233
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    recept za kiflice bez oraha, badema, lješnjaka?
    A mak?

    Ja volim vanili kifle s makom. Recept je isti, samo se orasi zamijene istom količinom mljevenog maka.

    Osim toga, postoje oni vanili kifli žuti u koje ne ide ništa od orašastih plodova ni maka, obični pusti, moj E. bi rekao "bez ničega", samo prhko tijesto.
    Ovo je nešto slično https://www.coolinarika.com/recept/z...c-0242ac12007c, ali ja ne kuham jaja, nego radim ovako nekako (iz glave, taj recept imam zapisan samo u tekici):

    210 g oštrog brašna + 1 puding od vanilije (u prahu - to je 40 g) - ukupno treba biti 250 g
    125 g maslaca narezanog na listiće ili razmrvljenog (maslaca ide pola manje nego je brašna i pudinga zajedno)
    < 100 g šećera
    2 žumanjka
    1-2 žlice vrhnja za kuhanje (oprez, ne smije biti previše, ako je žlica duboka, radije dodati još malo ako se tijesto ne spaja nego ostaje mrvičasto)

    Ja to obrađujem mikserom (svrdla za tijesto). Ne smije se predugo mijesiti, da ne postane gumasto.
    Ovo je obično vrlo pogodno za valjanje, ali prije formiranja roščića, obavezno ostavim da odstoji. Kasnije formiram u dugačku kobasicu, pa režem ploške od kojih formiram kifliće, poredam na pek-papir i kratko pečem, da ne potamne.

    Napomena: u tijesto se može staviti prstohvat praška za pecivo, ali tada kiflići hoće izgubiti oblik. Finiji su, ali nisu ljepši.

    Preostale bjelanjke se može koristiti za izradu glazure za ukrašavanje medenjaka i drugih kolača. Uz ove kifle bolje paše glazura od gorke čokolade.

  34. #234
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Pa zakaj ne radite neke jednostavne kolače, npr bez pečenja. To je fakat brzo gotovo. Npr s oblatnama.

    Ja sam jučer napravila već drugi put figaro jer je prva tura planula.

    Za kekse s modlicama nemam živaca. Al oblatne, pa neke slame, kuglice, bajadere - sve bez pečenja budu brzo gotove

  35. #235
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Odmah ću i napisat recept za figaro. (šećer sam smanjila u odnosu na originalni recept koji imam)

    smiksati 4 jaja s 15 dkg šećera i 250 g maslaca.

    karamelizirati 30 dkg šećera. U to staviti smjesu s jajima i miješati na vatri dok se sve ne otopi i onda ubaciti 20 dkg sjeckanih badema.

    Naliti na oblatnu, poklopiti drugom, opetertiti i drugi dan narezati. To je fakat dosta zasitan kolač, pa obično ipak potraje koji dan

  36. #236
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Vezano za količinu i broj vrsta kolača, mi isto ne radimo nikad 10 vrsta. Čini mi se da to i nije običaj ovdje. Dvije - tri, ma najviše četiri vrste (to kad je više ruku doma), friško napravljene uoči Božića. Mene malo i opterećuje kad je puno vrsta, jer mi je teško ne probat svaku.
    Ali kroz blagdane se napravi još koji put, za Novu svakako.
    Volim o kolačima razgovarat i planirat i peć i jest :D
    Posljednje uređivanje od vertex : 15.12.2021. at 14:10

  37. #237
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja isto radim pred sam Božić pa za NG druge kolače (ili kupim ako mi se ne da raditi za NG). Nikad ne radim puno vrsta, ne primam baš goste za Božić nego više ja idem u goste.

  38. #238
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    recept za kiflice bez oraha, badema, lješnjaka?
    Moja svekrva radi s kokosom, ali nije mi sad pri ruci recept

  39. #239
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za količinu i broj vrsta kolača, mi isto ne radimo nikad 10 vrsta. Čini mi se da to i nije običaj ovdje. Dvije - tri, ma najviše četiri vrste (to kad je više ruku doma), friško napravljene uoči Božića. Mene malo i opterećuje kad je puno vrsta, jer mi je teško ne probat svaku.
    Ali kroz blagdane se napravi još koji put, za Novu svakako.
    Volim o kolačima razgovarat i planirat i peć i jest :D
    Pa mislim da rijetko tko ima deset vrsta odjednom, ali od početka adventa pa do tri kralja ili čak svijećnice (u doba moje bake bor je stajao u sobi do tog dana) bude i više od deset vrsta.

    Istovremeno budu po tri ili četiri, ali kad pozbrajam sve što se napravilo od sv. Nikole (nama je tada godišnjica braka, a mm ima rođendan odmah nakon toga), bude i više od deset.

    Redom - za rođendan i godišnjicu bude obično kesten šnita, ako već i nema torte (ove godine nismo stigli, pa su sinovi kupili kilu kolača )
    Kasnije pečem ovim redom:
    Tjedan prvi:
    - medenjaci i husarski idu prvi, jer stoje
    - kao Nanoibeba, napravim pišingere/figaro/antoniju - nešto s oblatnama
    Tjedan drugi:
    - napravim kuglice od smokava i kuglice s kokosom, a ako mi se ne da frkati, onda roladu (kasato ili kokos-marcipan)
    - ispečem nešto od tijesta s germom
    - često ispečem i običnu pitu ili štrudl s jabukama, jer to moji obožavaju, a donesem jabuke iz vikendice, pa imam od čega
    Tjedan treći:
    - ako nabavim salo i ako nisam u velikoj gužvi, napravim salenjake
    - obično mi naruče čupavce i snjeguljicu
    Tjedan četvrti (to je već pred Božić)
    - išleri
    - raspucani kifli od oraha
    Božić
    - Jozefina ili lješnjakova šnita (nešto s kremom)
    U periodu između Božića i NG obično pečem zlevenku, fritule i takve stvari...
    NG
    - Još neki kolač s kremom - medena pita ili medena kata, moji vole te prugaste stvari
    - za doček redovito imam one slance u koje ide friški sir, brašno i masnoća 1:1:1 ili neke s germom (varaždinski klipići)

    Za Tri kralja ispečem opet nešto friško i nezahtjevno - npr. hola kocke ili gris štrudl s jabukama/višnjama

    Eto, koliko sam vrsta nabrojila? A nisam ni blizu, jer obično se netko sjeti da bi jeo kifle s makom ili presburger kifle ili kajaznam pitu sa sirom slatku / štrud sa sirom slani.... Ako sam doma i ako stignem, nije mi tlaka uz uvjet da netko drugi čisti i kuha redovne obroke.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.12.2021. at 15:22

  40. #240
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja ne volim počet radit puno prije Božića, jer se onda svi zasitimo slatkog do Božića. Neću ništa radit prije utorka, i to je komotno

  41. #241
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Kroz adventsko vrijeme pečem jednu vrstu tjedno, a za Božić, zadnjih desetak godina pripremam minimalno još 3-4 vrste kolača i tortu, ali to je zato što imamo i rođendansko slavlje. I to sve samo što se pečenju radujem. Da nije tako, kupila bi. Bez grižnje savjesti, kao što kupim mnoge druge proizvode koje inače mogu napraviti sama, npr. sapun.

  42. #242
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,554

    Početno

    Ja radim par dana prije, jer znam da bilo kaj bi isti čas nestalo!

  43. #243
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Ima li tko recept za snoviđenje?

  44. #244
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Peterlin, u vas je bome adventska manufaktura!

  45. #245
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, u vas je bome adventska manufaktura!
    Ma bilo je toga i više u bolja vremena. Manufaktura ima razlog - to je za četiri domaćinstva, ne za jedno.

  46. #246
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko recept za snoviđenje?
    Kosjenka, je li ovo:

    https://smittenkitchen.com/2010/12/c...heese-cookies/

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    To je obični starinski recept za košarice ili kifle s pekmezom. Neš ti učenog imena... Moja baka je to zvala "kolko-tolko", jer su omjeri masnoće, sira i brašna otprilike isti.

    U tijesto ne ide šećer, eventualno se može staviti vanilin šećer.
    Omjeri su 1:1:1

    U ovom receptu s linka piše 2 žlice kiselog vrhnja. Hoće li to zatrebati, ovisi o kvaliteti sira. Ako je sir manje mastan, treba dodati vrhnje. Meni bolje odgovara dodavanje vrhnja za kuhanje nego kiselog, ali to je stvar ukusa.

    Btw. negdje sam gore napisala - isti recept s malo više soli radim i slan.

  48. #248
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nova vremena - nova imena. Šta ćeš. Tko nije naučio od bake, nauči s nečijeg bloga, i opet dobro.

  49. #249
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Vertex to je to. Hvala! Mislim da je snoviđenje forumsko ime.
    Moje bake nisu radile sa sirom nego sa salom, sada teta pokušava ponoviti te bakine , blizu je.
    Puni ih pekmezom i orasima.

  50. #250
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Je. To ih je sasa tako nazvala.

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •