Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 53 od 53

Tema: Potpomognuta u Briselu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam danas nosila sve papire u HZZO direkciju- više nije Margaretska 3, nego Gundulićeva 24.
    Prvo su nam u Petrovoj krivo rekli da možemo odnijeti i područni ured HZZO-a, pa tako da znate da ne - isključivo gore navedeno.
    Drugo, doktorica mi je krivo ispunila obrazac za inozemno liječenje ( onaj koji skinete s HZZO-a pa vam ga ginekolog u Petrovoj ispuni nakon što se obavili tj.testirali hormone, cervikalni i partner spermiogram ) - pa ako se još nekome dogodi, dakle za Belgiju, doktor vam mora navesti 3 odlaska u inozemstvo. Nama su dva, pa morali preporavljati, ali srećom žene su u HZZO-u u Gundulićevoj jako drage i ljubazne, pa smo sve riješili brzo.

    Ono što mi nismo znali što još treba kod predaje dokumentacije HZZO-u, evo sve redom:
    - ispunjen obrazac za inozemno liječenje koji vam ginekolog humane reprodukcije ovjeri i ispuni
    - kopirajte sve nalaze - spermiogram, cervikalni bris i hormoni ( ono što traži gin.humane repr.) + nalaze genetičara, genetskog testiranja ....
    - vjenčani list ili ako niste formalno vjenčani - ovjeriti s partnerom kod javnog bilježnika izjavu o živ.partnerstvu
    - suglasnost koju pišete sami i potpisujete - da ste suglasni s odlaskom u Belgiju i plaćanje dijela troškova
    - isprintati mail - odgovor od Belgije gdje se vidi da vas prihvaćaju za PGD postupak + troškovnik cijelog procesa ( nama su naveli sve u mailu iz Belgije )

    Ja sam u početku bila jako zbunjena odakle krenuti, pa evo da i taj redoslijed stavim da olakšam onima koje to čeka, a sve traje skoro godinu dana:
    1. Od svoje ginekologice dobila sam uputnicu za genetsko savjetovanje - išla sam na Rebro i genetičarka me uputila da genetsko testiranje; nalaze gen.testa čekala sam oko 3 mjeseca, ne znam da li je svima tako, ali evo meni je tako bilo. Ispalo je da sam nositeljica stoga me genetičarka savjetovala za PGD i uputila dalje na Petrovu -humanu reprodukciju.

    2. Ginekolgica mi izdaje uputnicu za humanu reprodukciju-odaberete nekog od ginekologa ondje i naručite se na prvi pregled; čekala sam 2 mjeseca pregled;

    3. U Petrovoj, ginekologica humane reprodukcije, šalje na daljne pretrage ( partner: spermiogram koji mora biti baš njjihov rađen u Petrovoj, ne privatni i ja: cervikalni brisevi + hormoni) i kada to obavimo, dolazimo na kontrolu s nalazima gdje nam ona ispunjava obrazac za inozemno liječenje za Belgiju.

    4. U tom periodu dok sam čekala nalaze svega i kontrolu, kontaktirala sam Belgiju odmah da vidimo da li nas primaju i potvrdan odgovor dobila jako brzo - poslali su nam što sve trebamo napraviti od testova za dolazak kod njih i troškove svega i plan čitavog procesa

    5. Kada smo obavili testove za Petrovu i dobili odgovor iz Belgije, odlazimo na kontrolu u Petrovu, gin.ispunjava obrazac i sa svim gore što sam navela, odlazimo u HZZO direkciju predati .

    Sada, dok čekamo odobrenje HZZO-a taman obavljamo preeliminarne pretrage za Belgiju - nalazi vam vrijeme godinu dana za njih tako da želimo sve odmah riješiti, a termin tj.prve konzultacije s njima dogovorili smo za veljaču, 2023., no za točan datum dogovoriti ćemo se čim stigne odobrenje HZZO-a jer prije toga ne možete u Belgiju.

    A onda s Belgijom ide ta procedura kao gore kako je Artie opisala - nama su rekli također, nakon prvih konzulacija u veljači, da ćemo oko 4 mjeseca čekati PGT plan itd.

    Ako netko bude imao još pitanja, slobodno neka se javi

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Pozdrav,

    Je li se nekome dogodilo da je trebalo ponoviti biopsiju na zametcima kod PGD-a, a samim ti i odmrzavanje i ponovno zamrzavanje? Nisu uspjeli očitati DNK i zato je ponovljeno. Ako netko ima iskustva, zanima me kakav je ishod na kraju bio?
    Hvala

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    evo još jedne bivše borilice.

    nadam se da ne budem još koji put trudna

    malo manje od mjesec dana rodila još jednog sina , nosioca moje translokacije, 8.trudnoća i to spontana trudnoća
    ova trudnoća je bila manje stresna, opuštenija , ležernija.

    čini mi se da je moje putovanja neplodnosti došlo do kraja, mužu su dovoljna 2 muška fakina , jedino ako sudbina neodredi koju curicu
    Posljednje uređivanje od ancibanci02 : 18.09.2023. at 14:37

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •