Pozdrav, prije svega da napišem žene svaka čast sto prolazite i kako se nosite sa porodom i novorođenčadi.

Da vas upoznam sa situacijom i svojim problemom:
U braku, oboje oko 30 godina i beba od 2 mjeseca. Sve frisko i novo naravno. E sad kako je došla prinova koju smo dugo čekali ništa nije problem oko toga već našeg odnosa i njenog ponašanja prema meni. Molim vas iskrene odgovore da vidim jesam li ja toliko u krivu ili griješim oko svega?

Znači konstantne svađe oko bilo kakvog kontakta oko djeteta da krivo radim ili da se mora drukčije ili zašto to nešto ne radim njoj, ukratko šta god. Pa evo da dam par primjera koji mene muče i kako to izgleda kroz dan.

Samo da napomenem olakšao sam joj sve sto sam više mogao i njen jedini zadatak je beba i apsolutno ništa drugo i to naravno ne sve sama oko bebe i tu pomažem zato i pišem ovaj post jer sam više na izmaku živaca za uopće biti oko žene.
Znači od robe pranja, suđe,pas, presvlačenje, čišćenje stana, usisavanje, nabava namirnica,ruckovi, večere itd itd.

1. Radim od 8-16 svaki dan, prije odlaska na posao naravno mijenjam pelene i hranim bebu jer je na nadohrani i puštam je da spava. Znači 6:30 do 7:30 je gotova i uspavana nazad u krevet u 80% slučajeva osim kad zaspe malo kasnije uz pomoć mame. Nakon uspavanja šetam psa što je jos jedna obaveza te nosim ženi doručak u krevet.

-cesto prilikom mijenjanja pelena mi daje upute i govori da moran ekstremno polako mijenjati pelene da slučajno nebi nagli pokret napravio, nedaj bože da naglo otvorim jedan botun jer odma ide rasprava i kako moram jos nježnije unatoč tome što se beba nije niti probudila???

2. Nakon posla trčim kući spremiti ručak, prije toga izvedem psa vani. Prije nego je ručak gotov radim pripremu za bočicu jer i beba tada jede. Nosim joj ručak u krevet

-nakon ručka ide spremanje kuće i posuđa. Zatim je beba nahranjena nekad od mene nekad od nje i zatim je nosim po stanu da podrigne i pokušat uspavati. Kritika kod hranjenja stiže ako je beba slučajno pod krivim kutem ili malo više spuštena od onog šta ona smatra da je u redu. Treba biti između uspravnog i polulezeceg položaja. Navodno meni previše leži iako stoji u koso i uredno se hrani svaki put???

-kod nošenja po stanu, unatoč grijanju i robi bebe obavezno deka od guze prema stopalima. Ako slučajno to zaboravim deku nastaje opet kritika. Isto i ako je deka na njoj a stopala nekako ostanu otkrivena, odmah kritika????

3. Vrijeme prije večere 18:00 treba malo održati bebu budnom i kreće komunikacija malo s njom. Naravno ona priča s njom slatko o svemu i svačemu a ja nisam baš oko toga slatkog pričanja i naravno opet ja loš. Stvarno pričam s bebom i zafrkavam ali na svoj način koji eto je kriv i kaže da se dijete neće povezati s menom zbog tog mog pristupa i da zato beba plače više kad je s menom nego s njom???

- beba nikad nije plakala duže od 2-3 minute doslovno. Bila s menon ili njom ali na moju izjavu neka beba plače ako treba i pola sata od strane mene dolazi odgovor da sam loš i da neće plakati jer nesmi da od jakog plakanja beba ne padne u nesvijest jer ona zna da se to može dogoditi?????

4. Večeru spremam za nas i šetnja psa opet, i spremanje stana od cijelog dana, usisavanje. Nakon toga presvlačenje bebe za spavanje i dojenje, te nošenje bebe i uspavljivanje.

- prilikom nošenja za uspavati pa položiti u krevet, problem je da prebrzo hodan u biti pre naglo i čvrsto. Nisam dovoljno nježan nekad pa to kao bebi smeta jer ona to zna jer je s njom cijeli dan. Beba nikad nije zaplakala dok je polupospana tako zbog mog groznog hodanja s njom????

5. Noćno buđenje zbog hranjena, ako radim preko tjedna većinom ona to odradi oko 3-4 ujutro ja hvatam ono jutrenje. Iako nisam bio za to da budimo dijete po noći ali je zahtjevala i tako je ostalo da je budimo da jede jer nije htjela da se probudi samo od sebe u grcevima i plaću i da ne bude nervozno vise nego što treba biti kad se sama probudi????

Ukratko to su neki primjeri uvijek toga ima i više. Stvarno se trudim ali sad već nakon mjesec ipo dana mi se vise ne da imati komunikaciju s njom i postalo mi je odbojna zbog ovog svega. Sve ove situacije 8 od 10 završe s mojim OK ili nečim drugim kratkim ili samo odlaskom ostale bude svađe gdje ona govori da ja uvijek sebe branim i nikad ništa necu slušati itd itd u nedogled sve oko toga. Ja sam bezosjećajan ovakav onakav, sve ovo drugo što radim pada u vodu jer da samo radim to šta ona trazi i smatra da je ispravno sve bi bilo savršeno. Kako da ne.

Eto pa vas molim vas iskusne, kakvi su vaši muževi, jel radu dio ovih stvari ili možda i sve ove stvari? Jeste vi kritike davali? Jesam li ja u krivu ako mislim da nije u redu njen odnos prema meni? Molim vas moram znati jesam li ja stvarno sljep i tvrdoglav pa da nista ne vidim ????