Stranica 3 od 18 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 877

Tema: Putovanja u vrijeme pandemije

  1. #101
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    pulinka, a kako da ja zaštitim svoje roditelje kad živimo u istoj kući, a djeca idu u vrtić i školu? Da ne jedemo s njima, da se tjeramo u druge sobe? Kako?
    I ja sam bila u užasnom strahu za svoje, i sad sam. U mjesec dana bila s njima 3 puta na hitnoj (dva puta mamim tlak, jednom tatina upala pluća). I svaki put premrla od straha. Ali ne možemo sad drugačije, niti oni ne žele.

    BTW nisam vjerovala da mi tata dođe na hitnu sa svim simptomima upale pluća, koja mu bude dijagnosticirana, i da mu nitko ne napravi ni brzi test. To me iznenadilo. Samo su pitali jel cijepljen.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Eto ga sad, kako sam i mislila. Zašto shvataš kao napad na tebe? Pa jesam napisala da ni ja ne radim to što tvoja koleginica radi? Samo mislim da je i njoj jako teško i da bi cenila podršku, jer verujem da se oseća jako izolovana. Ne mislim da svi uvek možemo tako kao ona, tj. mogli bismo da smo kao društvo takvi, ujedinjeni, ovako pojedinačno se lomimo pod pritiskom okoline.

    Nemam pojma kako da zaštitiš svoje, sigurno užasno teško. Ja svoje ne vidim dugo, po dva meseca i više, a samo na 50km smo. Sestra ih isto izbegava dok mala ide u vrtić, koliko god može. I nisam srećna sa rešenjem, ali eto oni su za sada bez korone, nadam se što duže.

    A ovo za upalu pluća i bez brzog testa - bez komentara. Šta da kažem? Ili su procenili da nije klinička slika korone, ili naprotiv da jeste ali bi test po simptomima već bio negativan, ko bi to sad znao...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 21.02.2022. at 13:09

  3. #103
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma nije napad, nego općenito. Meni je jako stalo do mojih, želim ih zaštititi, ali ne ide uvijek tako lako teoretski

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma. Svatko od nas gleda kroz svoje naočale. Ako se na svaki tračak nade pobrojava sve što nije valjalo, što ne valja i što neće valjati i dalje, meni je to pesimizam. Iako nemam ništa protiv da znamo sve što nije valjalo, što ne valja i što neće valjati i dalje. Valjda mi bar na trenutak treba taj udah optimizma.
    Cipelice,
    Najbolje svatko po svome. Ti samo udahni taj optimizam i zadrži ga koliko možeš, neće naškodit

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ne biti optimist, barem malo?
    Uostalom, što može pojedinac učiniti osim da se cijepi i pridržava mjera?
    Oh da, može. Može odabrati hoće li pri tome biti optimist ili pesimist tijekom tog izazovnog razdoblja, hoće li naći neku zraku nade da će sve ovo proći u narednom razdoblju ili će konstantno jamrat o crnilu cijele situacije. :/ (pišem općenito da se ne bi netko našao prozvan). Bit će, što će bit, stvari na koje ne možemo utjecati, prihvatimo.
    Cijepit se, držat mjera i to je to.

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    BTW nisam vjerovala da mi tata dođe na hitnu sa svim simptomima upale pluća, koja mu bude dijagnosticirana, i da mu nitko ne napravi ni brzi test. To me iznenadilo. Samo su pitali jel cijepljen.
    To je ta zamka gdje oni cijepljene pacijente tretiraju kao da nisu i ne mogu bit zaraženi, a svi znamo koliko nas je cjepljenih dosad imalo jednom ili dvaput koronu. Da ne spominjem primiti čovjeka s upalom pluća bez testa, svašta. Pa kako nam se neće širiti po bolnicama, ja (a vjerujem i vi) znam nekoliko ljudi koji nisu imali covid kad su stigli u bolnicu, a dobili su ga tamo nakon par dana hospitalizacije. Meni je otpočetka pandemije nevjerojatno da se u bolnice ulazi kako kome paše, a u grads.knjižnici me knjižničarka traži potvrdu. Apsurd.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2022. at 14:02

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ti bi ljudma ( pacijentima) zabranila ulazak u bolnice i uvjetovala koristenje zdravstvene zastite ( necim?)?
    Pa to bi bilo za revoluciju.
    Ne mozes koristenje zdravstvenih usluga ograniciti na cijepljene ili testirati svakog na ulazu brzim testom.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.02.2022. at 14:10

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti bi ljudma ( pacijentima) zabranila ulazak u bolnice i uvjetovala koristenje zdravstvene zastite ( necim?)?
    Pa to bi bilo za revoluciju.
    Ne mozes koristenje zdravstvenih usluga ograniciti na cijepljene ili testirati svakog na ulazu brzim testom.
    Time bi se zaštitili i oni sami i liječničko osoblje i ostali možda puno teži pacijenti koji leže u bolnici.
    Pa može se ili kovid potvrda ili neg.test (na svoj račun po pristupačnoj cijeni). Naravno to ne bi vrijedilo na Hitnoj.
    Dapače da je tako bilo, zasigurno bi bio i nešto veći broj procijepljenih.

    Tako nešto već mjesecima imaju državni službenici 3x tjedno,a znamo koliki je državni aparat.
    Mogli su možda sve te silne besplatne brze testove za drž.službenike preusmjeriti na bolnice i pacijente.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2022. at 14:19

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Time bi se zaštitili i oni sami i liječničko osoblje i ostali možda puno teži pacijenti koji leže u bolnici.
    Pa može se ili kovid potvrda ili neg.test (na svoj račun po pristupačnoj cijeni). Naravno to ne bi vrijedilo na Hitnoj.
    Dapače da je tako bilo, zasigurno bi bio i nešto veći broj procijepljenih.

    Tako nešto već mjesecima imaju državni službenici 3x tjedno,a znamo koliki je državni aparat.
    Mogli su možda sve te silne besplatne brze testove za drž.službenike preusmjeriti na bolnice i pacijente.
    Pa pacijenti koji se primaju na odjel ili u zahvate u anesteziji u dnevnoj bolnici ili na zahvate koji generiraju areosol valjda od prvog dana pandemije kod prijema moraju imati negativan pcr star najvise 48 sati.
    Za ambulantne preglede, vadenja krvi, rtg , primarnu ...ne treba pcr.

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Treba negativan pcr bez obzira na status cijepljenja.

  9. #109
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Medicinsko osoblje koje nije cijepljeni testira se 2x tjedno. Ono koje je cijepljeni sa 3 doze testiraju se kod simptoma i bliskog kontakta svaki 3 dan i tako 14 dana. Plus svi maske uvijek i stalno.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Stalno brkamo kruške i jabuke.

    Oprez i pridržavanje mjera te shvaćanje da autobus mrtvih nisu brojevi na koje moramo zažmiriti da bi bili optimistični proglašavamo pesimističnim.
    A imanje Covid potvrde i odbijanje njenog pokazivanja, putovanja s njom itd., čime zapravo namjerno činimo svoj život lošijim i tužnijim jer se odričemo nečega čega se realno ne trebamo odreći, proglašavamo optimističnim pogledom na svijet.

    Apsurdno je da npr. Ina i ja živimo slobodnijim životom od Beti, a mi smo kao "crnjaci".

    Nije crnilo primjetiti što se događa u našim životima i pokušati to popraviti onoliko koliko možemo. I to si dobro rekla Beti: "što možemo osim cijepiti se i pridržavati se mjera?" Upravo to možemo. I da, neke mjere su apsurdne, i da, cjepiva nisu stopostotna zaštita, i da, puno toga je krivo i loše posloženo... ali ne mora nam to biti opravdanje za sve.

    Slažem se, Vrci, moramo svi nastaviti živjeti . I živimo, svaki dan. I onda kad nije bilo cjepiva, i onda kad je bilo još teže i gore...svi živimo svaki dan i svi biramo svaki dan što ćemo napraviti ili nećemo napraviti.
    Život se i inače sastoji od niza ograničenja koja imamo svaki dan i u kojima balansiramo najbolje kako znamo da bi nam život bio smislen i ispunjen. U tom životu svaki dan ispunjavamo tisuće manjih i većih zahtjeva, pravila i ograničenja, jer smo dio zajednice i živimo po pravilima te zajednice.
    Neće ni Lili trčati maraton na Kozjaku, ako je na Marjanu.

    Primjetit ću još i da "optimisti" svako malo izlaze s pričama u kojima nam se raspada zdravstveni sustav, netko je negdje pogriješio, skandal je neki, apsurd i slično... i onda još dodaju, ali ja sam optimist, a vi stalno jamrate...
    Zdravstveni sustav nije briga samo Vlade, ministara i zdravstvenih radnika. Zdravstveni sustav je briga svih nas i to ponavljam otkad sam na Rodi.
    A jako dobro znamo kako ga štitimo.
    I "optimisti" i "pesimisti".

  11. #111
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ponavljaš od kad si na Rodi ?! Tri mjeseca!! Jako dugo vrijeme
    Ja sam nekih 12 godina.
    Ili je nick Dota samo novo ime stare forumašice? Ionako su maškare, treba stavljati masku.

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pacijenti koji se primaju na odjel ili u zahvate u anesteziji u dnevnoj bolnici ili na zahvate koji generiraju areosol valjda od prvog dana pandemije kod prijema moraju imati negativan pcr star najvise 48 sati.
    Za ambulantne preglede, vadenja krvi, rtg , primarnu ...ne treba pcr.
    Pa da to i kažem, imali su ga za potrebe hospitalizacije, bili neg, a za par dana u bolnici pozitivni.

    S jedne strane, imamo slučaj da nisu posumnjali na covid, ni testirali Vrcinog tatu s upalom pluća...
    S druge strane, mnogi LOMovi ne žele primiti svoje pacijente bez neg.testa (srećom naša nije takva).

    Jel to logično? Nije, al šta je, tu je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2022. at 15:32

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jel postoji mogućnost s obzirom da je ova tema na Obiteljsko-kreativnom kutku u smislu putovanja u druge zemlje da se tu piše isključivo u tom smislu?
    Ionako postoji tema za koronu i cijepljenje, koja je vrlo aktualna i tamo se može pisati o detaljnim brojkama, cijepljenju, stanju u zemlji i svijetu, analizama, znanstvenim dostignućima, usporednim prikazima umrlih u drugim zemljama i sl.

    Kao što je svojedobno rečeno onima koji su protiv cijepljenja da stara tema o koroni nije pravo mjesto na forumu, da tako i ova tema bude informativna i fokusirana na ukidanje mjera u smislu putovanja s djecom, obitelji i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.02.2022. at 15:45

  14. #114
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljaš od kad si na Rodi ?! Tri mjeseca!! Jako dugo vrijeme
    Ja sam nekih 12 godina.
    Ili je nick Dota samo novo ime stare forumašice? Ionako su maškare, treba stavljati masku.
    Ako mislis sa netko ima dvostruki racun , prijavi osoblju foruma. U protivnim nije pristojno.

  15. #115
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Neću ništa prijavljivati, svejedno mi je.
    PS.znala sam nekad prijaviti uvrede, ali osoblje foruma nikad nije reagiralo na moje prijave, pa sam odustala.

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel postoji mogućnost s obzirom da je ova tema na Obiteljsko-kreativnom kutku u smislu putovanja u druge zemlje da se tu piše isključivo u tom smislu?
    Ionako postoji tema za koronu i cijepljenje, koja je vrlo aktualna i tamo se može pisati o detaljnim brojkama, cijepljenju, stanju u zemlji i svijetu, analizama, znanstvenim dostignućima, usporednim prikazima umrlih u drugim zemljama i sl.

    Kao što je svojedobno rečeno onima koji su protiv cijepljenja da stara tema o koroni nije pravo mjesto na forumu, da tako i ova tema bude informativna i fokusirana na ukidanje mjera u smislu putovanja s djecom, obitelji i sl.
    Pa ne znam da li je moguce obzirom na ton naslova i prvog posta. Mozda je u teoriji to i bila namjera, ali se izgubila obzorom na temu.

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam da li je moguce obzirom na ton naslova i prvog posta. Mozda je u teoriji to i bila namjera, ali se izgubila obzorom na temu.
    Pa ajmo vratiti na defaultne postavke kao i druge teme toliko puta dosad.

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ajmo vratiti na defaultne postavke kao i druge teme toliko puta dosad.
    Nije stvar u postavkama nego u tonu. Potpuno bi bilo ok i prigodno da netko otvori temu na kojoj pita gdje su blage mjere i gdje se moze putovati bez covid potvrde.
    Ne znam kako bih mogla popraviti nalov i post u tonu "o draga, o slatka slobodo" bez covid potvrde, ali budem razmislila.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Da, SLO je konačno ukinula mjere koje HR nikad nije ni imala (osim za prelazak granice).
    Budući da nam covid potrdva vrijedi još par tjedana, to će nam itekako dobro doći, pošto nećemo morati plaćati testove. U SLO su sada školske ferije, plus bliže se i izbori pa je to razlog za ukidanje mjera - ništa nije slučajno (pao broj korona oboljelih ili slično)

  20. #120

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Što da prijavi? Osoblje foruma,nezadovoljno pisanjem nekih forumašica na određenoj temi, odlučilo je temu rascjepkati. I pojavila se Dota. Koja je godinama samo čitala i nije imala potrebu ništa reći. U zadnja dva mjeseca ta se potreba javila 491 put.
    Tako se meni čini a čitam Rodu površno i ne baš redovito.

  21. #121
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Što da prijavi? Osoblje foruma,nezadovoljno pisanjem nekih forumašica na određenoj temi, odlučilo je temu rascjepkati. I pojavila se Dota. Koja je godinama samo čitala i nije imala potrebu ništa reći. U zadnja dva mjeseca ta se potreba javila 491 put.
    Tako se meni čini a čitam Rodu površno i ne baš redovito.
    Prijavi ako sumnja da je formasica bivsa forumasica koja pise pod novim imenim. Dvostruki racun nije dozvoljen.
    Pa osoblke provjeri da li je tako.
    Sto se tice broja postova na tome ne postoji limit.
    U zlatna vremena foruma logiralo se vise, i tipkalo se vise. Sad samo dinosauri tipkaju.

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti bi ljudma ( pacijentima) zabranila ulazak u bolnice i uvjetovala koristenje zdravstvene zastite ( necim?)?
    Pa to bi bilo za revoluciju.
    Ne mozes koristenje zdravstvenih usluga ograniciti na cijepljene ili testirati svakog na ulazu brzim testom.
    Bome, u Americi su uvjetovali neke stvari (npr. transplantacije). Ne kuzim zasto se to ne moze (npr testirati), a u hnk i za rock koncert moze. Ok, rock koncert privatna institucija. Al hnk niie.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar u postavkama nego u tonu. Potpuno bi bilo ok i prigodno da netko otvori temu na kojoj pita gdje su blage mjere i gdje se moze putovati bez covid potvrde.
    Ne znam kako bih mogla popraviti nalov i post u tonu "o draga, o slatka slobodo" bez covid potvrde, ali budem razmislila.
    Da. Koja je tu 'tema' za raspravu zapravo.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bome, u Americi su uvjetovali neke stvari (npr. transplantacije). Ne kuzim zasto se to ne moze (npr testirati), a u hnk i za rock koncert moze. Ok, rock koncert privatna institucija. Al hnk niie.
    u kazalištu se radi test ,samo ako nemaš svoju covid potvrdu, to platiš uz.

    Isto i na nekim koncertima

    Koja su ograničenja za vjenčanja i svadbe ?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.02.2022. at 18:52

  25. #125
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo i Britanija ukida mjere, cak ni zaraženi nemaju obvezu biti u SI

  26. #126
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i Britanija ukida mjere, cak ni zaraženi nemaju obvezu biti u SI
    Mene to ne cudi. Nema tko raditi.
    Mi odavno na poslu ne idemo u SI kad smo kontakti. Samo maska i testiranje. Cijepljeni busterom idu samo 5 dana u izolaciju. Sto ispada mozda dan ili dva jer se racuna od pocetka simptoma.

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u kazalištu se radi test ,samo ako nemaš svoju covid potvrdu, to platiš uz.

    Isto i na nekim koncertima

    Koja su ograničenja za vjenčanja i svadbe ?
    Pa imaš mjere, ažuriranje je otprilike svaka 2 tjedna. Potražit ću link.

    https://koronavirus.hr/odluke-stozer...onavirusom/323
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.02.2022. at 22:39

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljaš od kad si na Rodi ?! Tri mjeseca!! Jako dugo vrijeme
    Ja sam nekih 12 godina.
    Ili je nick Dota samo novo ime stare forumašice? Ionako su maškare, treba stavljati masku.
    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Što da prijavi? Osoblje foruma,nezadovoljno pisanjem nekih forumašica na određenoj temi, odlučilo je temu rascjepkati. I pojavila se Dota. Koja je godinama samo čitala i nije imala potrebu ništa reći. U zadnja dva mjeseca ta se potreba javila 491 put.
    Tako se meni čini a čitam Rodu površno i ne baš redovito.
    U ovih nešto više od tri mjeseca otkad pišem na Rodi, nekoliko forumašica je krenulo ad hominem prema meni doslovno od prvih postova. Redale su se insinuacije i uvrede, dovodilo se u pitanje moje postojanje, moje nastojanje, moje pobude i porivi. Bila sam i zaposlenik HZZJ, i stoglava hidra nastala od tijela i glava klike forumašica koje su me izmislile da bi preko moga nicka nešto postigle (iako do dana današnjeg nisam dokučila što bi to bilo), bilo je tu još naziva, ni ne sjećam se svega ... sad sam pod zadnje ili neka stara forumašica ili maškara. U isto vrijeme mi se spočitava da nemam što tu pisati jer nisam stara forumašica

    Broji mi se svaki post (da, cipelice, sjećam se kako si se "čudila" i na stoti i tražila neku zavjeru u njemu). To što nisam tada reagirala bilo je isključivo zato što sam se nadala da krivo tumačim taj post. Kasnije sam uvidjela da ga nisam krivo tumačila, što mi se i opet pokazuje.
    Morat ću te razočarati, nisam se pojavila na forumu nakon ukidanja određene teme, itekako sam pisala na njoj, i itekako ste mi zamjerale ono što sam pisala. Kao što mi zamjerate i ono što pišem na ovoj, što je svakako vaše pravo, ali je simptomatično da svaki put kad postavim neka pitanja, odgovori se preskoče i umjesto njih se krene ad hominem na mene.
    Od prvog posta pišem o osobnoj odgovornosti, o tome da svi moramo učiniti sve što možemo da nam bude bolje. Od prvog posta pozivam na solidarnost, empatiju, pomoć medicinskom osoblju, zaštitu ranjivih. Od prvog posta pozivam na ljubav prema bližnjemu.
    I nisam ni sama ni jedina koja piše o tome, ali se nekako svejedno uvijek nađem na tapeti. Mora da nešto dobro radim .

    Kad već brojimo postove, pišem ja i o knjigama, i o maslinovom ulju, i o perimenopauzi, i o kremi od pistacija, i o kolačima, i o putovanjima, i o djeci s astmom, i o glačalu na vertikalnu paru, i o orbitreku i o svemu i svačemu...Napišem i pokoji post u kojem nekom zahvalim jer mi je nešto rekao ili mi pomogao nekom informacijom. Napišem i pokoji post da nekog pohvalim, nekom čestitam, s nekim se zajedno radujem. Napišem i pokoji post gdje nekom nešto savjetujem, jer sam i sama to prošla ili imam saznanja o tome.
    Kad već brojimo, onda znajmo što brojimo.

    Ja nisam konfliktna osoba. I imam puno strpljenja.
    Ali što je previše, previše je.

    Ako vas nerviraju moji postovi i moja pitanja, jednostavno ih preskočite. Ovako im dajete još veću važnost, a sumnjam da to želite.

    492.

  29. #129
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel postoji mogućnost s obzirom da je ova tema na Obiteljsko-kreativnom kutku u smislu putovanja u druge zemlje da se tu piše isključivo u tom smislu?
    Ionako postoji tema za koronu i cijepljenje, koja je vrlo aktualna i tamo se može pisati o detaljnim brojkama, cijepljenju, stanju u zemlji i svijetu, analizama, znanstvenim dostignućima, usporednim prikazima umrlih u drugim zemljama i sl.

    Kao što je svojedobno rečeno onima koji su protiv cijepljenja da stara tema o koroni nije pravo mjesto na forumu, da tako i ova tema bude informativna i fokusirana na ukidanje mjera u smislu putovanja s djecom, obitelji i sl.
    Meni se svidja ovaj prijedlog i isto bi mi bilo jako informativno.

  30. #130
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Na temu o kojoj se sad pise... moj dojam je da se sve forumasice koje trenutno pisu ponasaju i ponasale su se odgovorno i prema sebi i svojoj obitelji i prema drustvu, kako u smisli postivanja mjera tako i u smislu cijeplljenja. Veselje i nada zbog nekog kraja (il predaha) koji se naziru (cak i ako je to naziranje privid) niti umanjuju to odgovorno ponasanje niti ikog cine manje enpaticnim, solidarnim niti manje zabrinutim i angaziranim na zastiti najranjivijih. To je osobni stav i pogled na svijet koji, sam po sebi, nikog ne ugrozava. A pojedincu cini dane ljepsima - a i to je jako vazno.

    Na osobnoj razini (obitelj) raniji sojevi korone su me plasili, ovisno o tome tko bi se potencijalno zarazio, vise ili manje. Al ovaj sad soj me, kad je rijec o mojoj obitelji, uglavnom ne plasi. Cak ni kad je rijec o starijom clanovima. Ja se inace (obiteljsko nasljedje hipohondrije, rekla bih) dosta bojim svakakvih bolestina, al evo - sad kad smo imali koronu - uopce mi niie taj strah dosao u svijest. To je neki moj osobno osjecaj koji mozda i nije realan, al eto.

    Iako mi je sasvim jasno da ljudi i dalje umiru od korone, i u velikom broju, i zao mi je da je tako.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 22.02.2022. at 06:25

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Na temu o kojoj se sad pise... moj dojam je da se sve forumasice koje trenutno pisu ponasaju i ponasale su se odgovorno i prema sebi i svojoj obitelji i prema drustvu, kako u smisli postivanja mjera tako i u smislu cijeplljenja. Veselje i nada zbog nekog kraja (il predaha) koji se naziru (cak i ako je to naziranje privid) niti umanjuju to odgovorno ponasanje niti ikog cine manje enpaticnim, solidarnim niti manje zabrinutim i angaziranim na zastiti najranjivijih. To je osobni stav i pogled na svijet koji, sam po sebi, nikog ne ugrozava. A pojedincu cini dane ljepsima - a i to je jako vazno.
    Moj je utisak isti ili bar vrlo sličan kao i tvoj, a svakako mi nikad ne bi palo na pamet da pretpostavim suprotno bez povoda.
    Pri tome povod mora biti samo neki komentar na forumu, jer zaista nikog ne poznajem na neki drugi način.

    Ali deo forumašica pripada jednoj prilično brojnoj struji stava o pandemiji, koja mene zbunjuje i uživo a i ovako virtuelno. Pripadaš joj i ti.
    To su ljudi koji poštuju mere (uglavnom), vakcinisani su donekle redovno, dve ili sve tri doze.
    Međutim, to su istovremeno konstantni propitivači i konstantni uslovno rečeno optimisti.
    Nijedna od te dve osobine nije loša, čak je i poželjna i van pandemije kao i u njoj, ali i u tome se može preterati.
    Koja god mera da se pojavi, ti ljudi će je u ponašanju manje ili više usvojiti- ali u stavovima će je konstantno analizirati i secirati u svakoj prilici, mesecima.
    Da li virus postoji. Kako je dokazano da postoji. Kako je dokazano da je baš prirodan. Jeste li sigurni da je toliko opasan. Jeste sigurni da je smrtnost baš tolika. Jeste li sigurni da je ikakva opasnost za decu.
    Da li su maske efikasne. Da li su dovoljno efikasne. Da li moraju baš KN maske ili su dobre i krpene maske. Da li ih moramo nositi ako smo na razmaku od tri metra ili samo kad smo na 2 metra. Da li su potrebne napolju u gužvi.
    Vakcine- kako znamo da su efikasne. Kako znamo da su bezbedne. Jesmo li sigurni da su potrebne. Zašto mislimo da su potrebne deci. Kako možemo da pomislimo da ih damo deci. Zašto smo ih dali svojoj deci.
    Itd.
    I onda- oni veruju da virus nije tako opasan. Veruju da nije uopšte opasan za decu. Niti za zdrave. Samo osetljivi (ko god oni bili i koliko god ih bilo) su ugroženi, mi ostali (koji ostali?) ne moramo brinuti. Oni ga se ne boje i nikad ga se nisu bojali, ili bar ne posebno jako. Nakon svakog pada brojki: evo ga, gotovo je. Kraj se bliži. Polako dolazi sloboda konačno.

    Što je sve do neke mere normalno, i poželjno i korisno. I ne znam nikoga ko nije u pandemiji više puta menjao smer razmišljanja i delovanja. I svi mi se nadamo nekom razrešenju i željno maštamo o njemu.

    Ali kod određene struje ljudi ta dvojnost između reči i dela je zapravo ustaljen, okamenjen obrazac.
    Dakle, ja dve godine poštujem mere ponašanjem ali ne i stavom, vakcinisan/a sam ali baš sam mogao/la i bez toga, ima virusa ali nije opasan, i generalno sve što radim ja u stvari omalovažavam.
    Takvi ljudi mene zbunjuju ali neće pokolebati moje stavove. Međutim, mogu pokolebati druge, jer ljudi, u nedostatku znanja, često prosuđuju po tuđim rečima, a ne delima.
    Pa će tako neko, slušajući večno zapitane optimiste, zaključiti da stvarno, pa maske ničemu i ne služe, kad ih i oni koji ih nose smatraju nepotrebnim. I vakcine- oni koji su ih primili deluju kao da se kaju. Pa tako su optimisti- nije to bez razloga-sigurno više i nema potrebe za merama.
    I tako dolazimo do niza hrabrih nevakcinisanih staraca koji posle čine tužne statistike.
    Utoliko ja u odgovorno ponašanje ubrajam i odgovorne stavove. I zato mislim da može postojati štetna komponenta neosnovanog optimizma.

  32. #132
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Slovenija i ja. Zašto tako volim ići u Sloveniju? Ne znam točno, ali vjerojatno zbog mnogočega. Išla bih i danas, jer je danas točno 2 godine od kad sam bila na karnevalu u Ljubljani, posve bezbrizna i još nesvjesna pandemije koja je bila samo dan daleko. Ne idem jer sam naručena na jedan pregled, preko HZZOa kojeg čekam vrlo kratko, neka dva tjedna, zanemarivo za okulistu. Bar meni zanemarivo čekanje.
    Slovenija mi je na pola sata, pa nije da moram posebno planirati.

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Evo predlažem da se tema zove:
    Obiteljska putovanja tijekom pandemije u zemlje s manje ograničenja

    Da se ne smaraju moderatori s brisanjem silnih postova nevezanih uz konkretnu temu na Obiteljsko-kreativnom kutku mogu se samo postavit nova pravila pisanja na ovoj temu odnosno okvir unutar kojeg se piše tu na temi.

    Evo za početak kažu da su za one koji imaju viška novaca haha idealni Mexico i Zanzibar, ogrnaičenja nema nikakvih kad se tamo dođe.
    Samo Zanzibar traži negativan test prilikom ulaska u zemlju a dalje slobodni djir.

    Maltu zaboravite, među strožima je.

    Sloveniju ćemo sigurno uskoro posjetit, obožavam Lju, ali i slovensko gorje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2022. at 08:56

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo za početak kažu da su za one koji imaju viška novaca haha idealni Mexico i Zanzibar, ogrnaičenja nema nikakvih kad se tamo dođe.
    Samo Zanzibar traži negativan test prilikom ulaska u zemlju a dalje slobodni djir.
    Aha

    Sa Zanzibara nam je došao južnoafrički soj korone. Zanimalo nas je tko organizira putovanja na taj otok u Tanzaniji čiji predsjednik baš ne vjeruje u koronu - tportal

    (članak je star godinu dana, da ne mislite da se već pojavio novi soj)

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    ne trebamo zbunjivati tanja_b ljude pišemo o aktualnoj situaciji, pogotovo jer se u pandemiji pravila mijenjaju svako malo.

    Dakle, frendica ide s family za par mjeseci, sve živo istražuje, potreban je negativan PCR za granicu, unutar zemlje sve je free. Ako netko treba više info, pitajte pa ću provjeriti.

    Isto tako čujem da se s manje ograničenja putuje u Tursku i Egipat. 2 obitelji frendova tamo uplatili ljetovanje.

    Mi planiramo Francusku, javit ću se povratno kako je bilo i kakva su sve ograničenja, no tamo definitivno postoje. Iako isto sve postaje labavije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2022. at 09:40

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    U zemljama bez ograničenja, pa još gusto naseljenim zemljama, pogotovo afričkim, i novi sojevi virusa se mijenjaju svako malo pa ne bi ni to bilo loše uzeti u obzir kod planiranja putovanja.
    Osobno bih, da putujem, radije putovala u zemlju sa strožim mjerama, osjećala bih se sigurnije.
    Ali budući da ne putujem, svejedno je, slobodno vi nastavite u revijalnom tonu

  37. #137
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ako je tema vezana za prijedloge mjesta bez covid mjera, evo predlažem BiH, tamo nema nikakvih mjera već odavno
    blizu je!
    doduše, uz Hrvatsku ima jednu od najviših stopa smrtnosti od korone, ali budući da to nije tema, fokusirajmo se na ono veselo
    maske se ne nose nigdje (lažem, nose se u redovima za testiranje na covid), nema covid potvrda, ima krasne prirodne ljepote, di ćeš bolje
    još govorimo istim jezikom, tj razumijemo se

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I eto ga na, taman sam potpisala Jadrankinu konstataciju o odgovornosti...
    Tamo gde testiranja nema, brojevi su niski, i ograničenja nema, ni problema za putovanje.
    Pošto su brojevi niski, sasvim je odgovorno planirati put tamo, jel da?
    I tu dođemo do filozofskog pitanja "da li treba uraditi nešto samo zato što može da se uradi?" ali pošto nije filozofski, da podsetim ljubitelje putovanja da su u Srbiji kovid potvrde potrebne samo nakon 22:00h, i to ko zna da li ih stvarno i pogledaju ikada.
    Eto, konstruktivna sam i informativna.
    Istovremeno sa bb, samo je ona brža
    Posljednje uređivanje od pulinka : 22.02.2022. at 10:07

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ah da, pošto Srbija debelo lažira broj umrlih, čak i taj momenat vam daje privid sigurnosti, tako da navalite...

  40. #140
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne trebamo zbunjivati tanja_b ljude pišemo o aktualnoj situaciji, pogotovo jer se u pandemiji pravila mijenjaju svako malo.

    Dakle, frendica ide s family za par mjeseci, sve živo istražuje, potreban je negativan PCR za granicu, unutar zemlje sve je free. Ako netko treba više info, pitajte pa ću provjeriti.

    Isto tako čujem da se s manje ograničenja putuje u Tursku i Egipat. 2 obitelji frendova tamo uplatili ljetovanje.

    Mi planiramo Francusku, javit ću se povratno kako je bilo i kakva su sve ograničenja, no tamo definitivno postoje. Iako isto sve postaje labavije.
    Bas su nam jucer bila dva Francuza u posjetu na poslu. Oni sasvim lagodno putuju po cijeloj jugoistocnoj Europi.

    Ja se nadam Austriji i Becu u petom mjesecu

    A sto se tice Bosne, to je jedina strana zemlja u kojoj mi je najmladji bio No sto se tice korone, mi smo u dedinoj kucici usred niceg u Bosni, poprilicno dobro zasticeni.

  41. #141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jadro,
    ja se iskreno nadam da cu napokon ovo ljeto odvest djecu u svoju rodnu zemlju (BiH), zaista se nadam. Zelim da vide sve te prieodne ljepote i moj lijepi gradic. Usput obici rodbinu.

    Al ipak mi je prioritet putovanje u Francusku, tome se jako veselimo

  42. #142
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je utisak isti ili bar vrlo sličan kao i tvoj, a svakako mi nikad ne bi palo na pamet da pretpostavim suprotno bez povoda.
    Pri tome povod mora biti samo neki komentar na forumu, jer zaista nikog ne poznajem na neki drugi način.

    Ali deo forumašica pripada jednoj prilično brojnoj struji stava o pandemiji, koja mene zbunjuje i uživo a i ovako virtuelno. Pripadaš joj i ti.
    To su ljudi koji poštuju mere (uglavnom), vakcinisani su donekle redovno, dve ili sve tri doze.
    Međutim, to su istovremeno konstantni propitivači i konstantni uslovno rečeno optimisti.
    Nijedna od te dve osobine nije loša, čak je i poželjna i van pandemije kao i u njoj, ali i u tome se može preterati.
    Koja god mera da se pojavi, ti ljudi će je u ponašanju manje ili više usvojiti- ali u stavovima će je konstantno analizirati i secirati u svakoj prilici, mesecima.
    Da li virus postoji. Kako je dokazano da postoji. Kako je dokazano da je baš prirodan. Jeste li sigurni da je toliko opasan. Jeste sigurni da je smrtnost baš tolika. Jeste li sigurni da je ikakva opasnost za decu.
    Da li su maske efikasne. Da li su dovoljno efikasne. Da li moraju baš KN maske ili su dobre i krpene maske. Da li ih moramo nositi ako smo na razmaku od tri metra ili samo kad smo na 2 metra. Da li su potrebne napolju u gužvi.
    Vakcine- kako znamo da su efikasne. Kako znamo da su bezbedne. Jesmo li sigurni da su potrebne. Zašto mislimo da su potrebne deci. Kako možemo da pomislimo da ih damo deci. Zašto smo ih dali svojoj deci.
    Itd.
    I onda- oni veruju da virus nije tako opasan. Veruju da nije uopšte opasan za decu. Niti za zdrave. Samo osetljivi (ko god oni bili i koliko god ih bilo) su ugroženi, mi ostali (koji ostali?) ne moramo brinuti. Oni ga se ne boje i nikad ga se nisu bojali, ili bar ne posebno jako. Nakon svakog pada brojki: evo ga, gotovo je. Kraj se bliži. Polako dolazi sloboda konačno.

    Što je sve do neke mere normalno, i poželjno i korisno. I ne znam nikoga ko nije u pandemiji više puta menjao smer razmišljanja i delovanja. I svi mi se nadamo nekom razrešenju i željno maštamo o njemu.

    Ali kod određene struje ljudi ta dvojnost između reči i dela je zapravo ustaljen, okamenjen obrazac.
    Dakle, ja dve godine poštujem mere ponašanjem ali ne i stavom, vakcinisan/a sam ali baš sam mogao/la i bez toga, ima virusa ali nije opasan, i generalno sve što radim ja u stvari omalovažavam.
    Takvi ljudi mene zbunjuju ali neće pokolebati moje stavove. Međutim, mogu pokolebati druge, jer ljudi, u nedostatku znanja, često prosuđuju po tuđim rečima, a ne delima.
    Pa će tako neko, slušajući večno zapitane optimiste, zaključiti da stvarno, pa maske ničemu i ne služe, kad ih i oni koji ih nose smatraju nepotrebnim. I vakcine- oni koji su ih primili deluju kao da se kaju. Pa tako su optimisti- nije to bez razloga-sigurno više i nema potrebe za merama.
    I tako dolazimo do niza hrabrih nevakcinisanih staraca koji posle čine tužne statistike.
    Utoliko ja u odgovorno ponašanje ubrajam i odgovorne stavove. I zato mislim da može postojati štetna komponenta neosnovanog optimizma.
    Da ja mislim da je cjepivo nekorisno, ne bi se ni cijepila. Da mislim da su maske nekorisne, ne bi ih ni nosila (nije bas da se igdje u mojoj okolini na tome ozbiljno inzistira).

    Sto se tice korone, zaista ne razgovaram o istoj s ikim vec dugo - samo tu i tamo tu na nekoj temi na forumu, pa tesko da cu ikog pokolebat. Roditelji su mi se sami cijepili 3 puta - da nisu, nagovarala bi ih; supruga sam nagovorila, odvela sam jednog Rusa na cijepljenje i tu prestaje moja razina utjecanja na druge po tom pitanju i uopce nastojanja da na nekog utjecem. Nit poticem, nit ne poticem.

    A sto se tice propitkivanja, sto se tu moze. Cijelo skolovanje, a kasnije i posao, me vodilo u smjeru da na sve gledam sa sumnjom i da sve provjerim tri puta. No, to ne smatram manom. Al mozda i grijesim.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 22.02.2022. at 10:23

  43. #143
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro,
    ja se iskreno nadam da cu napokon ovo ljeto odvest djecu u svoju rodnu zemlju (BiH), zaista se nadam. Zelim da vide sve te prieodne ljepote i moj lijepi gradic. Usput obici rodbinu.

    Al ipak mi je prioritet putovanje u Francusku, tome se jako veselimo
    Aaaa, ja obozavam Bosnu. To mi je najljepsa bivsa republika a i sire iako je rodna sa suprugove strane, ne s moje.

    Gustajte u Franc!

  44. #144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da li biste išle u zemlje koje su ukinule mjere, a i dalje imaju isti broj zaraženih kao i sad?

    Ja gledam da UK ukida. Planiramo već dugo malca odvesti u London, ali iako nema više mjera - ne idem dok ima tolik broj zaraženih (preko 30 tisuća svaki dan) Ne znam, očito sam ipak još strašljiva

  45. #145
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da li biste išle u zemlje koje su ukinule mjere, a i dalje imaju isti broj zaraženih kao i sad?
    Ja bez problema, pogotovo jer smo friško preboljeli.
    London vam je predivan za klince, zaista jedna od top destinacija. Naši klinci su bili oduševljeni. Išli smo na 5 dana, obično nam je to neko aman taman razdoblje za sve obići (uz direktni let iz ZG da se ne gubi vrijeme na transfere i let).Također nekako obično biramo letove da dođemo odmah ujutro i da odlazimo u kasno popodne.

    Jadro, je BiH je top, top samo nisu razvikane sve te ljepote, to bi neki Europejci prodavali samo tako, ali je možda baš takva jer je netaknuta priroda i nema puno intervencija ljudske ruke. Barem ne još.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2022. at 10:33

  46. #146
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Znam da je London top, bila sam 2 puta i želim još puno
    Ali iskreno, nitko od nas 8 (mi, djeca, bake i djedovi) nije prebolio i još ćemo čekati za takva putovanja

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Jadranka, pročitala sam ali ne bih dalje da skrećem temu, možda ipak bude prilike na filozofskom.
    Vrci, ne putujem nigde jer nemam para, ali da putujem, ja bih gledala broj obolelih na ukupan broj stanovnika, 30 000 na britanski broj stanovnika i na naš nije ni blizu isto, kod nas je to raspad sistema a u Britaniji je to sigurno manje primetna proporcija.
    Tako da, onako teoretski, da mogu da biram, birala bih zemlju čijoj statistici i zdravstvu verujem, slično kao tanja.

  48. #148
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Pulinka, hvala da se ne ide u OT.

    Vrci,
    Ja blage veze nemam broj zaraženih ni u RH, a kamoli da gledam druge zemlje. Nisam nijednom tijekom pandemije gledala te brojke, pratila vijesti/Dnevik, al čujem ih svako malo oko sebe (muž je detaljno pratio, a i on više ne prati) zato meni to ne igra nikakvu ulogu.

    Mi kad smo bili u Budimpešti (btw to je dobar prijedlog za kratka putovanja, proguglaj) oni uopće nisu nosili maske nigdje, nije bilo obveze tada, nitko al baš nitko osim nas turista. Vraćali smo se iz Budimpešte ni ne znajući da je to dan s najvećim brojem zaraženih otpočetka pandemije hahaha zato ti to i pišem jer se stvari znaju preko noći promijeniti.

    Budapest je zaista odlična destinacija za vikend, puno toga se vidi, krasan grad i nije skup sport za tamo otići, nije im ni hrana skupa. Preporučam.
    Za više svježih info (ako si zainteresirana), slobodno me kontaktiraj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2022. at 11:13

  49. #149
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 22.02.2022. at 11:16

  50. #150
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je London top, bila sam 2 puta i želim još puno
    Ali iskreno, nitko od nas 8 (mi, djeca, bake i djedovi) nije prebolio i još ćemo čekati za takva putovanja
    A teska je to odluka. Ja bih isla, al ja ne zivim s roditeljima. Realno, vjerojatno je puno veca sansa da ce im klinci nesto donijeti iz vrtica/skole... al opet, otic pa da se zarazite vi, pa da njima nesto bude. Al ne zivite skroz s njima u istom stanu? Odete pa se 3-4 dana klonite i usput se testirate 2 puta u ta 3 dana?

    Doduse, sve ovo moje je temeljeno na mom uvjrenju da su za roditelje i djecu putovanja relativno sigurna. A da odete nekud blize s autom, ako vas je strah? Meni se u tom putovanju i koroni najproblematicnijim cine avioni/autobusi i sl. A za sve ovo drugo, mozes lako procijenit na licu mjesta kolika je guzva na mjestu u koje zelis uci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •