Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 877

Tema: Putovanja u vrijeme pandemije

  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno Putovanja u vrijeme pandemije

    Ovo me toliko razveselilo da moram podijeliti.
    https://gpmaljevac.com/slovenija-na-...covid-potvrda/

    Jednostavno ne vjerujem. Stižemo Slovenijo!
    Više ne treba pokazivati mrske mi covid potvrde. Sloboda se vraća, malo, pomalo.
    Valjda će cijela EU krenuti tim putem.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Nadajmo se da ce sad i drugi tim putem

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mi smo stalno isli tim putem, pa cemu briga ?
    Oni koji su umrli od zarazne bolesti u 21 st. njima je svejedno.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kako to misliš? Mi, kao Hrvatska? Mi još uvijek nismo ukinuli kovid potvrde za ulaz u zemlju. Slovenija je.
    Naravno da je tužno kad čovjek umre, ali to je tako, dio svakog života.
    Covid potvrde tu ne mogu pomoći. Cijepljenje pomaže. I dobar zdravstveni sustav. I osobno odgovornost svakog pojedinca.
    No, tema je ukidanje mjera i povratak u kakvu-takvu normalu. Što je bilo, bilo je.
    I optimizam je dio teme. Vrijeme je, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.02.2022. at 15:20

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tako je Beti3, vrijeme je da se krene dalje.

    I u Njemackoj su ukinuli kovid potvrde za ducane (u regiji moje seke) sto je woow pomak za stroge Nijemce.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.02.2022. at 15:37

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mozes biti sigurna da ce zdravstvo u Hrvata biti kavalitetnije nakon sto ga je poharao covid .
    I kad zdravstveno osoblje masovni krene prema Evropi koja ima vise novaca da ih privuce.
    Ali valjda je vazno da ljudi imaju osjecaj slobode kad kriza lupi na svakom podrucju.

    Nikad nece biti kao sto je bilo. Nikad. Svijet je bezpovratno promjenjen. Ali zivot ide dalje. Smisao u evolucije je da se ide dalje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.02.2022. at 16:33

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ako je pokazivanje nekakvog dodatnog dokumenta bilo glavni problem, onda stvarno ne znam ima li više smisla išta govoriti ili pisati o pandemiji
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 19.02.2022. at 16:28

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je pokazivanje nekakvog dodatnog dokumenta bilo glavni problem, onda stvarno ne znam ima li više smisla išta govoriti ili pisati o pandemiji
    X
    Čitam i ne vjerujem.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Na ovoj temi pisemo o nekom svjetlu na kraju tunela koje napokon sramezljivo probija i izlazu iz pandemije.

    Na onoj drugoj temi pisemo o "bivanju" u pandemiji.

    Ja zaista ocekujem sve vise zemalja koje ce slijediti UK, Slo, skandinavske zemlje,....

    Nije da mi taj papir posebno smeta, pokazem kad treba i bok, al ne vidim smisla u sadasnjem trenutku kad vidimo koliko je boosteriranih ili 2x cjepljenih takodjer zarazeno/preboljelo nakon cjepljenja ili nakon boostera. Papir je uvjetovan cjepivom takvim kakvog imamo trenutno a koje bas i nije u korelaciji s omikronom tako da...

    Veselim se cuti ovih dana da jos neke zemlje ukidaju potvrde i da polako idemo dalje kroz zivot, "normalniji" od ovog sto smo imali zadnje 2 god.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.02.2022. at 17:14

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Svjetlo na kraju tunela bit će kad nam prestane od korone umirati autobus ljudi dnevno.

    Do tada, ako treba pokazivati papirić (ili QR kod, ili u kojem ga već obliku nosimo), za neke uobičajene aktivnosti, to ne bi trebalo predstavljati problem. A u Sloveniju se i dosad moglo putovati. Mi doduše već jako dugo nismo bili tamo, ali planiramo ove godine (nadam se). S Covid potvrdama ili bez njih, ovisno o tome kakva budu pravila, potpuno je nebitno.

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni nije jasno zasto kod nas i dalje ima toliko umrlih dnevno. Zadnje kad sam gledala Slovenija je imala puno manje dnevne brojeve mrtvih

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno zasto kod nas i dalje ima toliko umrlih dnevno. Zadnje kad sam gledala Slovenija je imala puno manje dnevne brojeve mrtvih
    Je, i puno stroze mjere od nas cijelo vrijeme. Izmedu ostalog i mahanje potvrdama u birtijama.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Tako je. Vazni je da se moze u birtiju kod susjeda bez papira. Sto kod nas i dalje umire razred i po generecije 64/65 nije vazno . Od necega se mora umrijeti. Pa sto ne bi od korone.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, i puno stroze mjere od nas cijelo vrijeme. Izmedu ostalog i mahanje potvrdama u birtijama.
    Ma je malo sutra, pa bila sam i ja i cijela grupa od tnagerine u Ljubljani i nitko nas nije nijednom trazio potvrdu ni uxrestorani ni u kaficima.
    Jedino je trazio hotel.

    Njihove mjere nisu bas bile primjenjivane u praksi kako mi to mislimo.

    Vrci, ne znam sta bi ti rekla, nedavno smo imali smrtni slucaj od covida u obitelji i to sto se dogodilo se moglo sprijeciti u bolnici da su joj provjerili D-dimere i koagulaciju (tromb, po 2x hospitalizirana u tjedan dana). Ja ne mogu vjerovat da ne rade preventivno u takvim slucajevima takve pretrage. Moglo se izbjeci da se drugacije pristupilo i da su je stavili intravenozno na heparin al nazalost ... Bas tuzno. Nazad se ne moze.

    Al mi koji ostajemo moramo naprijed jer zivot ide dalje.
    Tako ovu temu i gledam.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma je malo sutra, pa bila sam i ja i cijela grupa od tnagerine u Ljubljani i nitko nas nije nijednom trazio potvrdu ni uxrestorani ni u kaficima.
    Jedino je trazio hotel.

    Njihove mjere nisu bas bile primjenjivane u praksi kako mi to mislimo.

    Vrci, ne znam sta bi ti rekla, nedavno smo imali smrtni slucaj od covida u obitelji i to sto se dogodilo se moglo sprijeciti u bolnici da su joj provjerili D-dimere i koagulaciju (tromb, po 2x hospitalizirana u tjedan dana). Ja ne mogu vjerovat da ne rade preventivno u takvim slucajevima takve pretrage. Moglo se izbjeci da se drugacije pristupilo i da su je stavili intravenozno na heparin al nazalost ... Bas tuzno. Nazad se ne moze.

    Al mi koji ostajemo moramo naprijed jer zivot ide dalje.
    Tako ovu temu i gledam.
    Hoces reci da 2x hospitaliziranij osobi od covida nisu dimere provjeravali dok je lezala zbog covida? Vidjela si otpusno pismo i nema tih nalaza? Potpuno mi je nevjerojatno da netko moze tako nesto napisati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.02.2022. at 18:58

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    A vidis draga sirius, meni je nevjerojatno da netko moze tako komentirati, a ne znas nista o slucaju.

    Njena kcerka nam je tako rekla, pa valjda ona ne laze.

    Nije valjda da je trebam trazit otpusno pismo pa ga tu podastrijet
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.02.2022. at 19:03

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Njena kcerka nam je tako rekla, pa valjda ona ne laze.
    Nije valjda da je trebam trazit otpusno pismo pa ga tu podastrijet
    Ne , ne moras . Ali pisati tako nesto je potpuni nevjerojatno. To je standardna procedura kod hospitalizacije kod covida , kao kks kad te prime zbig bilo cega na hitnu. Tako se radi vec dvije godine. Niti je nesto posebno da bi se naglasavalo.
    Ako je sigurna da nisu radili neka tuzi bolnicu zbog propusta.
    Inace sto se tice ugrusaka kod covida, to su mirkougrusci , koji se razvijaju nakon vise dana kod tezih oblika. Nema tog heparina koji to moze sanirati kod svakog pacijenta. Nazalost.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.02.2022. at 19:06

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Evo kako Litvanci zakljucuju i meni ima smisla:

    Ministarstvo zdravstva Litve navodi da širenjem zaraznije omikron varijante rizik od zaraze postoji za cijepljene i preboljele, što znači da je učinkovitost covid-potvrda znatno smanjena.

    Oni su ih takodjer ukinuli.

    Iznenadila sam se za Izrael koji trenutno broji najveci broj zarazenih (a jako dobro su bili procijepljeni), a i u bolnice su im pune, pa su svejedno ukinuli potvrde maltene skoro za sve (osim za vjencanja koliko znam).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.02.2022. at 19:25

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Svaka covid pozitivna osoba ima barem jedan nalaz ddimera. SVAKA. Heparin se ne daje svim covid pacijentima. Sve ostalo su nagađanja

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mit je da je Izrael fantastično procijepljen. Cijepili su oko 65% ukupnog stanovništva. U usporedbi s nama broj preminulih na milijun izuzetno im je nizak.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma je malo sutra, pa bila sam i ja i cijela grupa od tnagerine u Ljubljani i nitko nas nije nijednom trazio potvrdu ni uxrestorani ni u kaficima.
    Jedino je trazio hotel.

    Njihove mjere nisu bas bile primjenjivane u praksi kako mi to mislimo.
    Pa čemu onda tolika radost? Ukida se nešto što se skoro nije ni primenjivalo. A što je većina sa ovog foruma ionako imala .

    Radovaću se kad budem lako mogla da dobijem bustere, testiranja, doktore specijaliste i antiviralne lekove.
    Kad ne budu više odlagani nekovid pregledi i operacije.
    Kad škole i ekonomija budu zaista funkcionisale normalno, jer su svi dovoljno zdravi za to.

    Tanja je potpuno u pravu, ako je najveći problem bila kovid potvrda, nema potrebe više ni reč napisati o pandemiji.
    Živela sloboda bolesti .

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Coksa, al su medju zemljama s najvise boosteriranih sta ne?

    I svejedno im se zaraza jako sirila, cjepljenje to uopce nije sprijecilo, zaraze se i necjepljeni i cjepljeni, stoga sada u ovoj fazi u kojoj prevladava omikron meni potvrde nemaju nikakvog smisla.Iz tog razloga su zemlje i pocele s ukidanjem.

    Za stare sojeve su mi potvrde imale smisla. Sada ne.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čemu onda tolika radost? Ukida se nešto što se skoro nije ni primenjivalo. A što je većina sa ovog foruma ionako imala .
    istina nije bas logicno.

    Kazem imala sam je (i imam) i imala mi je smisla do kraja 2021.al otkako je omikron prevladao od sijecnja, fakat ne vidim nijedan razuman razlog da potvrda nesto sprijecava. Svi se podjednako zaraze omikronom, a cjepljenje nema sanse da se vise poveca nigdje po Europi, pa tako ni kod nas, moze samo ici dole.

    Cak i MM kaze da su besmislene vise u ovoj novoj situaciji.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Besmislene su jer je virus korak ispred nas, a ne zato što je virus nestao .
    A očigledno je prirodna selekcija put kojim je većina država izabrala da krene za sada. Ako se opet ne predomisle.
    Sa moje tačke gledišta to je poraz a ne pobeda, mi smo sve samo ne slobodni.
    Ali nije ni važno, istoriju će pisati pobednici. Samo ostaje da vreme pokaže ko će oni biti.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tako je drzave se odlucuju za imunitet krda jer je virus vec neko vrijeme par koraka ispred, a i pokazalo se da se radi o puno blazoj klinickoj slici u odnosu na stare sojeve.

    Mnogi saznaju da su zarazeni tek kad im to testovi pokazu, sto je i jedan od razloga nezaustavljivog sirenja zaraze.
    Ipak su epidemiolozi tih zemalja bili ukljuceni u donosenje ovakvih odluka.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Odlučuju se za imunitet krda preboljevanjem, to je velika razlika u odnosu na dosadašnju strategiju imuniteta vakcinacijom.
    I nisam sasvim sigurna da svi imamo pravu percepciju šta to zapravo znači. Doduše to i neće imati isto značenje u svim državama.
    S obzirom da živim tu gde živim, ja razvoj situacije vidim kao apsolutni poraz.
    Ili čak i kroz najružičastije naočare, ovo će možda biti podnošljiva situacija samo u slučaju lude sreće da svaka sledeća mutacija bude u značajnoj meri blaža od prethodne, što uopšte ne mora da se desi.
    A čak i tako, ostaje da se vidi koliko korona godišnje je previše korona, na individualnom nivou. To će biti zanimljivo i vrlo konačno saznanje.

    U svakom slučaju koliko slobode je dobijeno, toliko je i izgubljeno, samo su se uloge promenile. Svi oni u visokom riziku od komplikacija korone su svoje slobode izgubili trajno ovom novom epidemiološkom politikom.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Države se ne odlučuju za imunitet krda.
    Nego se sastoje od pojedinaca koji se u velikoj mjeri cijepe, poštuju mjere, testiraju se gotovo svakodnevno, paze jedni na druge... Ne landraju uokolo bolesni i ne izmišljaju tisuće teorija zavjera kojima peru savjest.
    Uspoređivati nas sa UK, skandinavskim zemljama i državama sličnih profila je besmisleno i potpuno pogrešno. Iako i tamo ima žita i kukolja, mi smo miljamo daleko od njih.

    Jesmo li nekada kod nas u ove dvije godine vidjeli da susjedi u ulici slave praznik tako da iznesu svatko svoj stolić ispred kuće, na njega poslažu par delicija i neko piće, sjednu i nazdravljaju čavrljajući jedni s drugima sa sigurne udaljenosti, bivajući zajedno, a opet odvojeno i poštujući sve mjere? I još ukrase i ulicu zastavicama . Vidjeh u UK prošle godine, ganuli su me zajedništvom i brigom koju su iskazivali jedni za druge.

    U nas se stisnemo u birtiji ili kući, zamračimo prozore i ignoriramo sve mjere...a onda se čudimo što najslabiji među nama umiru.
    Sebični smo, brate mili.
    Iznova i iznova sebični.

    Društvo kojeg treba "prisiljavati" Covid potvrdom da pazi na druge (a i to poprilično bezuspješno) za mene je društvo koje je doživjelo poraz. A društvo koje čak ni to ne može (ili ne želi jel'.... sloboda , truć, buć...)ne može se ni nazvati društvom.

    O kojoj crnoj slobodi pričamo dok ne činimo SVE ŠTO MOŽEMO da najslabiji među nama žive?

    I još ću potpisati tanju b.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Koji pesimizam! Ne bih ja mogla živjeti u takvim glavama. Ja sretna što će putovanja biti lakša, a komentari: brrrr.
    Život je težak, probajmo ga olakšati. Sitnicama bar. A pisati o putovanju u UK i usput pljuvati po svom narodu baš i nije lijepo.
    Dvije godine nam je prošlo u grču, malo svijetla dobro dođe, bar po mom mišljenju. Da mi je lako, nije, budna sam u 3 i pol ujutro, ali što ću. Treba izdržati i nadati se dobrom.
    Da mi je na pusti otok sa svjetionikom i da ne moram misliti ni na što Nema toga. Živimo u svijetu kakav jest.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji pesimizam! Ne bih ja mogla živjeti u takvim glavama. Ja sretna što će putovanja biti lakša, a komentari: brrrr.
    Ali po čemu su ti dosad putovanja bila otežana? Covid potvrdama? Što je tu teško?
    Putovanja su bila moguća i dosad, uz uvjet da treba voditi računa o nekim dodatnim faktorima, ne vidim što je tu bio takav problem

    I ne zavaravajte se - odluke o trajanju i upotrebi Covid potvrda donose se na političkoj, a ne epidemiološkoj razini. Jednako tako je Slovenija već dvaput proglasila kraj pandemije (u svibnju 2020. i u lipnju 2021.), na to ste zaboravili?

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji pesimizam! Ne bih ja mogla živjeti u takvim glavama..
    ni ne moras.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2022. at 07:25

  31. #31
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes biti sigurna da ce zdravstvo u Hrvata biti kavalitetnije nakon sto ga je poharao covid .
    I kad zdravstveno osoblje masovni krene prema Evropi koja ima vise novaca da ih privuce.
    Ali valjda je vazno da ljudi imaju osjecaj slobode kad kriza lupi na svakom podrucju.

    Nikad nece biti kao sto je bilo. Nikad. Svijet je bezpovratno promjenjen. Ali zivot ide dalje. Smisao u evolucije je da se ide dalje.

    istina, nismo spasili zdravstveni sustav. Možda tu nema spasa.

    Ali odlučili su da će spašavati svaki dan mirovinski fond. Možemo se veseliti većim penzijama.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali odlučili su da će spašavati svaki dan mirovinski fond. Možemo se veseliti većim penzijama.
    Baš.

    Ja isto ne bih živela u nekim glavama: sama sebi zabranila da putuje jer joj se ne pokazuje papir koji ima, i sad je srećna jer više ne mora da pokazuje taj papir. Koji i dalje ima . Ali nekako drugi imaju pogrešne stavove, ne ona.

    Dobro, sad konačno možemo lakše bilo kuda po sveži novi soj korone, brižljivo selektovan čeka nas slobodne na bilo kom kraju sveta. Wooohooo!

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Omikron je toliko lagan da svaki dan imamo bus mrtvih i to već tjednima. Prvo sam mislila da ćemo doći do 15000 mrtvih do kraja veljače sad mi se već čini da će i 16000 biti nama sasvim dosežna brojka. MO već 2 godinu za redom ima manje osiguranika, to se nije desilo zadnjih desetljeća. Broj umrlih u domovinskom ratu smo odavno nadmašili i za puno kraće vrijeme. Itd... No svima je epidemije dosta pa eto, ak već ne umreš (ili nemaš neki baš gadan slučaj dugog kovida) bar se možeš veseliti putovanju u Slo kad moraš pokazati samo osobnu i možda prometnu, ako se ovom na granici ne da prerevno raditi, neće te ni slučajno više pitati za treći "papirić".

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Postoji li cjepivo koje smanjuje vjerojatnost smrti?
    Je li cjepivo besplatno i dostupno svima?

  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li cjepivo koje smanjuje vjerojatnost smrti?
    Je li cjepivo besplatno i dostupno svima?
    Pa naravno da je. Samo ne idim smisla u slavlju a realno kao drustvo smo dozivjeli smak razuma a i smak empatije i drustvene odgovornosti. Ja sam inace za max osobne odgovornosti no u ovom slucaju ipak vecinu odgovornosti vidim na nekom kolektivnom nivou.

    Ali nema veze, znat cu djeci objasniti zasto bi im ipak bilo bolje jedan dan zivjeti u drustvu koje je manje jadno...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Cjepivo je dostupno već godinu dana.
    Tko ima smak razuma,empatije i društvene odgovornosti?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li cjepivo koje smanjuje vjerojatnost smrti?
    Je li cjepivo besplatno i dostupno svima?

    Da?
    I da?

    Ne razumem smisao pitanja.
    Vakcina je besplatna koliko su besplatne dečje obavezne vakcine - ni one nisu bile besplatne, a opet ih nismo platili direktno.
    I u okvirima Evrope, bile su prilično dostupne.
    Da li su smanjile smrtnost- čim to pitaš znači da već smatraš omikron "blažim" nevezano za vakcine.
    Ali eto, Kuba je primer šta vakcine jesu uradile, a deluje prilično impresivno:
    https://www.reuters.com/business/hea...ay-2022-02-17/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Cjepivo je dostupno već godinu dana.
    Tko ima smak razuma,empatije i društvene odgovornosti?

    Svi oni koji kažu- neka se zaštite sami oni osetljivi.
    Jer bi svakome trebalo do sada da bude jasno da je to, osim što je u startu degradirajuće, i potpuno neizvodljivo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Problem je što se u velikom broju nisu zaštitili upravo oni koji su osjetljivi.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Problem je u mentalitetu koji radije bira zaraznu bolest nego preventivu.
    I u politici koja im biranje dozvoljava. I čak ohrabruje biranje bolesti.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ajme, beti, fakat si zabrijala na 'muku' potvrda. Ja sam ocekivala popustanje mjera tamo do listopada iduce god, tako je bilo proslih godina, ipak normalizacija u toplom dijelu godine. Neces hopefully tad opet tonut, ako pred iduci bozic krene poostravanje i opet mastat o samotnim svjetionicima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.02.2022. at 11:21

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je što se u velikom broju nisu zaštitili upravo oni koji su osjetljivi.
    Upravo tako, kako rekose svaka 4.osoba starija od 60./65.god.
    kod nas nije cijepljena.
    Mislim da sam dobro zapamtila brojke. Oni ne zele, točka.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2022. at 11:25

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji pesimizam! Ne bih ja mogla živjeti u takvim glavama. Ja sretna što će putovanja biti lakša, a komentari: brrrr.
    Život je težak, probajmo ga olakšati. Sitnicama bar. A pisati o putovanju u UK i usput pljuvati po svom narodu baš i nije lijepo.
    Dvije godine nam je prošlo u grču, malo svijetla dobro dođe, bar po mom mišljenju. Da mi je lako, nije, budna sam u 3 i pol ujutro, ali što ću. Treba izdržati i nadati se dobrom.
    Da mi je na pusti otok sa svjetionikom i da ne moram misliti ni na što Nema toga. Živimo u svijetu kakav jest.
    Beti3, kad me se već proziva, onda bi bilo poželjno i da me se čita s razumijevanjem.

    No, krenimo redom.
    Pesimizam, optimizam...možemo mi to zvati šarenim riječima... ipak se zapravo radi o empatiji, solidarnosti i društvenoj odgovornosti. I o tome da biramo, svatko sam za sebe, pa za svoje bliže i dalje, a onda i za društvo u cjelini. Pisala sam nadugo i naširoko već o tome, nije potrebno ponavljati se.
    Tako da zaista nikom od nas nije potrebno (a ni moguće) živjeti u tuđim glavama. Sami biramo svojim glavama za koga će nas biti briga. Pa shodno tome imamo i naše akcije i reakcije, ovisno o tome tko što izabere.
    Ne znam niti mogu znati što je u tvojoj glavi, ali jako dobro znam što je u mojoj.
    U mojoj glavi se o svom narodu brinemo tako da činimo SVE ŠTO MOŽEMO da i najslabiji u tom našem narodu ŽIVE.
    Pa onda to i činim. Ako to uključuje cijepljenje, Covid potvrde, maske, dezinfekciju, testiranje, poštivanje raznih mjera...you name it... onda to SVE činim. Ne biram što mi je draže ili manje neugodno ili manje inkomodirajuće ili manje simpatično ili me manje nervira. SVE ČINIM.
    U mojoj glavi se o svom narodu brinemo tako što štitimo zdravstveni sustav. Tako što ne omalovažavamo napore ljudi u zdravstvu koji iz dana u dan stoje na braniku domovine pokušavajući spasiti svaki život, pa i onaj koji će umrijeti s Covidom, a ne od Covida.
    U mojoj glavi se o svom narodu brinemo i tako što se ne ponašamo lakonski prema zarazi, samo zato što ćemo je mi sami lako proći. Neki neće.

    Tako da te molim, Beti3, da čitaš s razumijevanjem i da mi više nikad ne napišeš da pljujem po svom narodu. Ne samo što je uvredljivo, nego je i netočno.
    Ako si ti pričicu koju sam gore napisala o okupljanju grupe susjeda u UK i našim okupljanjima doživjela kao pljuvanje "našeg" naroda (makar ja ne mislim da narod može biti naš, moj, tvoj, ali dobro...), onda to ili znači da je nisi dobro razumjela ili da je ne želiš dobro razumjeti.
    Ako je ovo prvo, onda te molim da je ponovo pročitaš, sada više nije 3 i pol ujutro, pa će možda poanta biti lakše shvatljiva.
    Ako je ovo drugo, tu ja ništa ne mogu.

    I da, slažem se, malo svjetla dobro dođe.
    Svjetlo smo mi.
    Pa makar i na pustom otoku.

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li cjepivo koje smanjuje vjerojatnost?
    Za omikron, bas i ne.

    Prema raspolozivim podacima i svemu sto se dogadja zakljucila bih da cjepivo nije efikasno djelovalo na smanjenje broja umrlih.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je što se u velikom broju nisu zaštitili upravo oni koji su osjetljivi.
    Ovo je točno, nažalost.

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Za omikron pisem of course.

    Za stare sojeve, rekla bih da je bilo efikasno.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kuba je demonstrirala uživo ono o čemu su penili epidemiolozi: Da nivo vakcinisanih UKUPNO mora biti bar oko 90% da bi vakcine pokazale pun efekat. U svim starosnim grupama.
    Selektivno vakcinisanje osetljivih je dalo selektivne efekte, kako su i predviđali.
    Vakcinisanje samo osetljivih ne bi dalo i nije dalo dovoljno dobre rezultate, kako je i najavljeno.
    Ali nama to nije znak da, kad i ako se razvije efikasniji tip vakcine, obuhvat vakcinacije mora biti daleko veći i brži nego do sada.
    Ne, za nas je to znak propasti vakcine i trijumf prirodne selekcije.

    Ako to nije smak empatije i zdravog razuma, ja ne znam šta jeste.

    Uostalom, malo mi i ide na živce taj argument "stariji NEĆE da se vakcinišu". Pa dobro, stariji i inače naginju ka opadanju mentalnih sposobnosti i krutosti razmišljanja. Neki zaista stari ljudi možda uopšte više i nisu sposobni da sasvim sagledaju posledice svojih odluka. Pa šta, samo ćemo slegnuti ramenima na to što oni "neće"? Nećemo pokušati da utičemo na njihove stavove?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je u mentalitetu koji radije bira zaraznu bolest nego preventivu.
    I u politici koja im biranje dozvoljava. I čak ohrabruje biranje bolesti.
    A i ovo je točno.

    I još jedna misao... Zašto je nama toliko teško imati Covid potvrde, testirati se, nositi masku i slično...?
    Neovisno o tome što i ja mislim da u nekom divnom, utopističkom društvu, Covid potvrde ne bi trebale ni postojati... na koji način su one (ili nošenje maski ili štoveć) toliko nenormalno teške da izdišemo pod tim pritiskom? ?'Ajde mi, molim vas, vi kojima je to to jako teško, pokušajte objasniti zašto je to toliko jako teško? Zaista ne provociram nego pokušavam dokučiti.
    Meni samoj je sve to peace of cake, nije mi teško ... dapače, često mi se čini kao da je to jedna od rijetkih stvari koje ja mogu učiniti da nekom drugom (bilo kome) pomognem, pa je rado činim jer meni ne pada teško, a nekome pomaže. Ali možda sam ja baždarena drugačije, imam dijete s alergijama i astmom pa mi oduvijek pazimo... a i dovoljno sam imala bolesnih u životu i dovoljno se nanosila i maski i rukavica i svega i prije pandemije. Je li stvar u navici? Ili u nečemu drugom?
    Jer meni zaista nije teško ni putovati u pandemiji. Napravim što treba i gotovo. Pa i prije se putovalo npr. u Afriku, pa se cijepilo protiv ovog ili onog. I prije se putovalo u zemlje drugog kulturološkog kruga pa se poštivao njih dress code, uključujući i pokrivala za glavu, lice, što već...po čemu je drugačije staviti masku? Možemo sad još nabrajati, ali mislim da se shvaća bit.

    Ne znam... razmišljam kako često u životu budemo u teškim situacijama i radimo i puno teže i gore stvari od ovih... pa uvijek nekako znamo da će tome doći kraj i disciplinirano radimo sve što treba da tome dođe što prije kraj. Zašto nam je sad to toliko teško?

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Za omikron, bas i ne.

    Prema raspolozivim podacima i svemu sto se dogadja zakljucila bih da cjepivo nije efikasno djelovalo na smanjenje broja umrlih.
    https://www.facebook.com/10165053537...5857926951563/

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kako to da je u Zaraznoj smrtnost 3 puta manja nego u KB Dubravi?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2022. at 15:15

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •