Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 330 od 330

Tema: Rat u Ukrajini

  1. #301
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Rat za ratom. Mislite li da će se nešto od ovog preliti i na naša područja? Meni ovo sve izgleda kao uvertira u nešto.

  2. #302
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rat za ratom. Mislite li da će se nešto od ovog preliti i na naša područja? Meni ovo sve izgleda kao uvertira u nešto.
    Od kraja 2. svjetskog rata navodno je samo 26 dana bilo bez ikakvih sukoba u svijetu. Tako da... iz šire perspektive, rat se čini kao redovno stanje, a mir je iznimka.

    Ovo sam doslovce prvo našla: https://lidermedia.hr/poslovna-scena...-drugih-141369

    Što se tiče naših područja - možda će veći problem biti navala migranata iz ratnih zona, ali sve je to ista vreća. Nema spasa - živimo dan po dan i nadamo se najboljem.

  3. #303
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rat za ratom. Mislite li da će se nešto od ovog preliti i na naša područja? Meni ovo sve izgleda kao uvertira u nešto.
    Ne znam, nadam se da neće.
    Kao i kad je počeo rat u Ukrajini, i evo sada u Izraelu, baš na semaforu dok sam išla na posao, vozim se i mislim si koji divan dan, ta tamo negdje padaju bombe. Tužna sam.
    Ovih dana ovo što se događa u Izraelu, i sva ta dječica koja su poginula na obje strane. Pretužno.
    Ne mogu shvatiti besmislenost rata i makljaža u ime neke vjere....ne mogu.

  4. #304
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Od kraja 2. svjetskog rata navodno je samo 26 dana bilo bez ikakvih sukoba u svijetu. Tako da... iz šire perspektive, rat se čini kao redovno stanje, a mir je iznimka.

    Ovo sam doslovce prvo našla: https://lidermedia.hr/poslovna-scena...-drugih-141369

    Što se tiče naših područja - možda će veći problem biti navala migranata iz ratnih zona, ali sve je to ista vreća. Nema spasa - živimo dan po dan i nadamo se najboljem.
    I ja ovako. World piece je jedna plemenita ideja. Trenutno ne pada po nama. Sto ce bit sutra, tko zna. Nikad nije bilo moguce znati. Nacickalo otoke bunkerima prema italiji, pucalo s druge strane.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.10.2023. at 23:37

  5. #305

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rat za ratom. Mislite li da će se nešto od ovog preliti i na naša područja? Meni ovo sve izgleda kao uvertira u nešto.
    Ja se toplo nadam da nije uvertira, ali ne izgleda najbolje. Interesantno je gledati reakcije na ovaj krvavi napad koje dolaze od dobrog dijela muslimanskog stanovnistva diljem Europe, interesantno je da je BLM pokret dao podrsku Hamasu. Mislim da je dosao trenutak da se Europa resetira i da dobro razmotri svoje politike.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Zaboravila sam dodati i Zeljka Komsica koji je samo na papiru predstavnik Hrvata u BiH, koji je izraelsku veleposlanicu nazvao budalom (!!). Znamo tko je dao potporu i njemu i nekontroliranom priljevu imigranata.
    Posljednje uređivanje od rehab : 12.10.2023. at 14:23

  7. #307
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jao vidjela sam izjavu Komšića, kakva bruka i sramota...strašno...

    EU će ovih dana izaći sa služb. stavom.

    Vidim njemački kancelar se već vrlo jasno izrazio.

    Pratim tu temu jer mi je vezana uz posao, inače su mi portali aj aj aj...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.10.2023. at 14:37

  8. #308
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam poznata kao woke ljevičarka, stoga neću kvariti istomišljeničku idilu.
    U moje ime neka onda kaže koju izraelski novinar Gideon Levy https://lupiga.com/hiperlink/izraels...Vlchnt8dlZQx3M

  9. #309

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poznata kao woke ljevičarka, stoga neću kvariti istomišljeničku idilu.
    U moje ime neka onda kaže koju izraelski novinar Gideon Levy https://lupiga.com/hiperlink/izraels...Vlchnt8dlZQx3M
    Jao, kakav tekst. Onda pod istom parolom mozemo opravdati i egzodus Srba za vrijeme Oluje ? Palili ste, klali, silovali i pljackali, eto vam sad ?

  10. #310
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Nije ni slično.
    Ali ti i ja smo na suprotnim krajevima političkog spektra, pa nema smisla da dublje ulazimo u polemiku

  11. #311

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni slično.
    Ali ti i ja smo na suprotnim krajevima političkog spektra, pa nema smisla da dublje ulazimo u polemiku
    Upravo zato i ima smisla, polemika postoji samo kada sugovornici imaju razlicite stavove

  12. #312
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Samo da pojasnim - nikad neću opravdavati Hamas ili bilo koju terorističku organizaciju, bez obzira na sve, samo mi je poprilično jasno kako se baš na tom području vrlo lako stvorila.

  13. #313

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ali zvuci kao opravdanje. Ili, kako drugacije protumaciti taj tekst? I jos ne razumijem kako Palestinci mogu, a Hrvati ne mogu.

  14. #314
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poznata kao woke ljevičarka, stoga neću kvariti istomišljeničku idilu.
    U moje ime neka onda kaže koju izraelski novinar Gideon Levy https://lupiga.com/hiperlink/izraels...Vlchnt8dlZQx3M
    Dobar tekst, jer nažalost nisu Palestinci ih iz čista mira napali i ovo seže duboko u njihovu povijest ratovanja.
    Moje srce je uz sve nedužne ljude i djecu na obje strane. Nevine žrtve koje pate zbog nekih tamo suludih režima i glupe politike.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar tekst, jer nažalost nisu Palestinci ih iz čista mira napali i ovo seže duboko u njihovu povijest ratovanja.
    Moje srce je uz sve nedužne ljude i djecu na obje strane. Nevine žrtve koje pate zbog nekih tamo suludih režima i glupe politike.
    Ne znam cije nije ? Raduje li se ijedna normalna osoba smrti i stradanjima neduznih osoba ? Samo sto ja fakat mislim da je vrijeme da se uz emocije ukljuci i razum, dok nije stradalo jos neduznih osoba.

  16. #316
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam cije nije ? Raduje li se ijedna normalna osoba smrti i stradanjima neduznih osoba ? Samo sto ja fakat mislim da je vrijeme da se uz emocije ukljuci i razum, dok nije stradalo jos neduznih osoba.
    Joj rehab, kad bi barem to bio tako? Zar bi se i jedan rat vodio više na ovom svijetu?
    Sve su neki interesi, novac, moć, pa nafta, pa ovo pa ono, a nedužni ljudi stradavaju.
    Ali stvarno se nadam da će stati na loptu i doći do dogovora.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Postoje misljenja i mislim da smo svi jedinstvenog misljenja da su ratovi uzasni, da je stradanje ljudi uzasno i da ne zelimo nova krvoprolica.
    Postoje i cinjenice koje su vaznije od bilo cijeg misljenja, a to su da je Palestina do sada odbila svaki, ali bas svaki ponudjeni mirovni ugovor i pokusaj rjesenja situacije. Da su Palestinci izabrali Hamas i da sada zive pod Hamasovom cizmom i torturom, daleko vecom nego sto je Izraelova. Da je Hamas izveo uzasno krvoprolice, ne birajuci vojne ciljeve Izraela, nego napadom na neduzne civile. Da je Hamas jasno dao do znanja da im cilj nije samo Izrael, nego cijela judeokrscanska civilizacija. Da je bivsi sef Hamasa jucer pozvao cijeli islamski svijet u dzihad. Da diljem Europe radikalni muslimani slave ovo krvoprolice i Hamas. Da su sinoc oni koji su se do jucer nazivali gradjanskom opcijom u BiH (a dobar dio politicke elite iz susjedstva im je vjerovao) prosli u koloni autima kroz Sarajevo vijoreci palestinske zastave i slaveci Hamas.
    Ne mislim da Europa treba krenuti nozem i puskom, ali smatram da treba dobro pretresti i resetirati svoje politike. Ne mislim da Izrael treba ostati kaznjen za svoja nedjela. Smatram da radikalnom islamu nema mjesta u Europi (niti bilo gdje na svijetu, ali zivim u Europi pa isticem Europu). Ako mislite da sam radikalna u svojim stavovima, pogledajte kako zive ljudi u radikalnim islamskim sustavima i zapitajte se zelite li to sebi i svojoj djeci.

  18. #318
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meni ovaj Hamasov napad na civile, obitelji s djecom, a ne na vojsku je nešto što mi ne izlazi iz glave. I ne, nema opravdanja za to, a u nastavku rečenice da se nastavi u tonu ALI....

    Svijet ode u neku stvar.... tuga, jad i čemer...jadni svi ti ljudi tamo s obje strane

    I ne, nikad ne bih poželjela đivjet u nijednom radikalnom sustavu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.10.2023. at 07:36

  19. #319
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar tekst, jer nažalost nisu Palestinci ih iz čista mira napali i ovo seže duboko u njihovu povijest ratovanja.
    Moje srce je uz sve nedužne ljude i djecu na obje strane. Nevine žrtve koje pate zbog nekih tamo suludih režima i glupe politike.
    Tako je. Treba imati u vidu da ni svi Palestinci ni svi Izraelci ne misle isto... Službena politika je često svjetlosnim godinama daleko od stavova (množina) običnih građana. (To bi se moglo poopćiti.)

    Uostalom, imaju i Izraelci svoje probleme s ispreplitanjem vjere i države https://pescanik.net/i-moja-osecanja-su-povredjena/ (autor je isti novinar Haaretz-a čiji je prevedeni tekst linkala Svimbalo s portala Lupiga). S druge strane, ne može se reći da je bilo baš neočekivano (možda nama, ali ne i ljudima koji tamo žive). Evo primjera https://pescanik.net/pobuna-maturanata-u-izraelu/

    Mene ovdje najviše smeta osjećaj nemoći...

    U EU s jedne strane nas tlače sa zelenim planom do 2050. godine (već sam o tome pisala) a s druge strane, u Ukrajini je rat u kojem ne samo da stradavaju ljudi i imovina, nego nepovratno zagađuje okoliš gore od bilo kakve industrije. Osim toga, nije to jedino. Osim Ukrajine i Izraela sad bih mogla nabrojiti još desetak takvih (idem unatrag, odnosno kako mi pada na pamet - Armenija i Azerbajdžan, Tajvan, Jemen, Iran, u Africi Etiopija (rog Afrike) i Kongo, Afganistan... ) Nema kraja.

    U knjizi Erike Fatland "High" ona opisuje razne genocide u tom dijelu svijeta (Ujguri na zapadu Kine, Kašmir itd... ne znam iz glave, a nije ni bitno).

    Što zaključiti osim onog što znamo bez ikakve analize: na kraju uvijek nadrapa sirotinja.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.10.2023. at 07:54

  20. #320

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovaj Hamasov napad na civile, obitelji s djecom, a ne na vojsku je nešto što mi ne izlazi iz glave. I ne, nema opravdanja za to, a u nastavku rečenice da se nastavi u tonu ALI....

    Svijet ode u neku stvar.... tuga, jad i čemer...jadni svi ti ljudi tamo s obje strane

    I ne, nikad ne bih poželjela đivjet u nijednom radikalnom sustavu.
    Upravo o tome i pisem. Hamas nije obicna teroristicka organizacija koja se bori za povratak teritorija. Oni napadaju civile, koriste civile kao zivi stit i odbijaju predati izraelske taoce iako je Izrael zatvorio dotok elektricne energije i vode stanovnicima Gaze dok ih ne predaju. Pricaju o dzihadu diljem svijeta. Ako itko misli da se oni bore za neki plemeniti cilj - varaju se. Oni koji su pali na tu pricu, izabrali su ih na izborima prije 17 godina i od tada zive tako kako zive.
    Posljednje uređivanje od rehab : 13.10.2023. at 08:03

  21. #321
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo o tome i pisem. Hamas nije obicna teroristicka organizacija koja se bori za povratak teritorija. Oni napadaju civile, koriste civile kao zivi stit i odbijaju predati izraelske taoce iako je Izrael zatvorio dotok elektricne energije i vode stanovnicima Gaze dok ih ne predaju. Pricaju o dzihadu diljem svijeta. Ako itko misli da se oni bore za neki plemeniti cilj - varaju se. Oni koji su pali na tu pricu, izabrali su ih na izborima prije 17 godina i od tada zive tako kako zive.
    slažem se.
    Ubijanje nevine djece, odrubljivanje glava, pa što je to u nečovjeku?
    Hamas je zlo, zlo neviđeno.
    Ubijanje civila, malene nejake dječice, silovanje žena.....ma užas živi.

  22. #322
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Mene jedino zbunjuje, kao i u slučaju Ukrajine, što neki pojedinci opravdavaju ovaj terorizam s mapom 1948-2010 kao vidi bila je Palestina, cionisti su protjerali Palestince. Osim što je puno kompleksnije od toga, ali drže se kao pijan plota tog argumenta i tvrde da su Palestinci žrtve. Isto kao što tvrde da su Rusi u Ukrajini žrtve nacista (koje je Putin došao osloboditi - kako? pokoljem i silovanjem civila?). Wtf.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.10.2023. at 08:42

  23. #323
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, nema tu crno-bijelo, napisala sam gore da svi pripadnici istih naroda ili istih država ne moraju nužno isto misliti.

    S druge strane, povijest Bliskog istoka možemo razmatrati do Starog zavjeta: Očevi jedu kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi i tako je to do dana današnjega...

    Uostalom, zar nije isto i na našim područjima? Seobe naroda rasturila je Rimsko carstvo, a Slaveni su došli još malo kasnije (da ne pretražujem internet, služim se samo svijom osnovnoškolskim sjećanjem o povijesti). Povijesna zemlja Hrvata je to postala u stoljeću sedmom nakon seobe Slavena, a što je bilo prije? Gdje su oni koji su ovdje prije živjeli? Jesu li Hrvati tada bili izbjeglice iz područja iza Karpata ili okupatori? Ima li nekoga da nam odgovori na ta pitanja? Je li to bila ekonomska migracija ili je bilo i nekih drugih manje pitomih elemenata (stvarno ne znam, ne bavim se poviješću)? Hoćemo li raditi dnk analizu da utvrdimo svoje povijesne korijene? Hoćemo li, ako ustanovimo da smo Slaveni, potraživati pravo na zemlju iza Karpata s koje smo se doselili?

    To su osjetljive stvari. Prosječan čovjek ne bavi se time i sluša dnevne informacije koje ne moraju biti točne. Batina uvijek ima dva kraja.

  24. #324
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Još samo da dodam - nažalost, rat je veliki ekonomski zamašnjak i tako je to bilo od pamtivijeka.

    Već je netko napisao da tu ima hrpa interesa koje običan čovjek ne poznaje i teško može razumjeti. Još su stari Rimljani rekli Divide et impera i na tome su sagradili svoje carstvo. Bome, nisam sigurna da je danas išta drugačije.

  25. #325
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Sad kad bolje pogledamo, doista Israel Gazu drži ko svoju malu k*čku, isprika na izrazu, al najbolje paše. Ovo im je bio katastrofa taktički potez da napadaju civile, makar i bili korišteni kao ljudski štit. Odmazda arapskog svijeta, ali i krvoprolića po cijelom svijetu će biti - vrlo krupna.

  26. #326
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rat za ratom. Mislite li da će se nešto od ovog preliti i na naša područja? Meni ovo sve izgleda kao uvertira u nešto.
    Evo jedne verzije odgovara na tvoje pitanje
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2503039.aspx

  27. #327
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Moj potpis na rehab
    Ovakva provokacija, doći pobiti mlade na koncertu i obitelji u kibuc, je izvan svake pameti. Ne mogu zamisliti kakvo je to ispiranje mozga u pitanju da mogu pokrenuti toliko ljudi da dođu pobiti djecu koja plešu.
    Mislim, ne znam kako biste vi da Izrael tretira područje kojim upravlja Hamas, koji je ukinuo izbore prije 15 godina, uz poznatu agendu da im je cilj da unište sve Židove (i kršćane, naravno, ne znam samo jesmo li mi nevjernici prvi ili drugi na listi poslije židova). Dobivaju enormne količine humanitarne pomoći koju usmjeravaju u naoružanje.

  28. #328
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nevjernici su prvi, ali ih tamo nema jer nitko s dva neurona neće reći da je nevjernik. Čak i ako si židov/kršćanin, ajde još prolazi. Ispiru im mozgove psihički bolesne osobe od najmanjih nogu.

  29. #329
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Pa u Izraelu ih je pola sekularnih židova. Sumnjam da su ortodoksni drugačija meta od sekularnih.

  30. #330
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moj potpis na rehab
    Ovakva provokacija, doći pobiti mlade na koncertu i obitelji u kibuc, je izvan svake pameti. Ne mogu zamisliti kakvo je to ispiranje mozga u pitanju da mogu pokrenuti toliko ljudi da dođu pobiti djecu koja plešu.
    Mislim, ne znam kako biste vi da Izrael tretira područje kojim upravlja Hamas, koji je ukinuo izbore prije 15 godina, uz poznatu agendu da im je cilj da unište sve Židove (i kršćane, naravno, ne znam samo jesmo li mi nevjernici prvi ili drugi na listi poslije židova). Dobivaju enormne količine humanitarne pomoći koju usmjeravaju u naoružanje.
    Kad čitam što su napravili s nedužnom dječicom i ljudima u kibucu, s ženama, dođe mi da bacim atomsku bombu tam i izbrišem ih s lica zemlje. Isprani mozgovi.
    onda shvatim da će civili, na obje strane nadrapati, i tako stalno se vrtim u krug.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •