Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 130

Tema: školsko natjecanje matematika - info

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili Lucko jer je u Lucijanki
    Da je, al ne kužim šta je smiješno?
    A ha uvijek se tamo lokacija pa zato. Nisam uopće povezala
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.01.2023. at 18:55

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam baš pitala malu, al to izgleda nije to natjecanje, ovo je bilo ekipno mat. natjecanje osnov škola Lučko

    Ovdje su bile ekipeod 4 člana: 2 osmaša i 2 sedmaša, ukupno 900 bodova.
    Znam 100% točno jer mi je kćerka u pobjedničkoj ekipi
    Da, Lucko je u Lucijanki.
    Kod nas su bile dvije ekipe i u svakoj ekipi po 1 učenik iz 5., 1 iz 6., 1. iz 7. i 1 iz 8.r.
    Zadaci su podijeljeni po težini, po razredima.

    Znači ako su vaši bili 2 iz 7. i 2. iz 8. onda nije ni čudno da su bolji

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U drugim ekipama ne toliko lošijima je bila druga konfiguracija učesnika. 3 ekipe bilo

    ,pravila nalažu najviše 2 osmaša, naše ekipe su i međunarodne.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U drugim ekipama ne toliko lošijima je bila druga konfiguracija učesnika. 3 ekipe bilo

    ,pravila nalažu najviše 2 osmaša, naše ekipe su i međunarodne.
    Tako je

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Mi imamo sreće u školi s matematikom, sve profesorice su iznimno angažirane, sve održavaju dodatnu i to full često pred natjecanja.

    Kćerkina profa je i autorica udžbenika za matematiku i u timu za kurikul.reformu. Zaista je predivno gledati koliko se ona daje, djeca upijaju i razvaljuju na natjecanjima.

    S druge strane nismo baš profitirali s profama engleskog.

    Uvijek je nešto u svakoj školi što šteka, samo ovisi koji predmet.Nezgodno je kad se radi o bitnim predmetima.

    Kod nas jako puno idu na dodatne i natjecanja i iz fizike, kemije, biologije, kao i zemljopisa, hrvatskog, njemačkog. Za informatiku recimo ne znam jer ne zanima moje klince.

    Dijete koje želi ima priliku. Moju zanima STEM i ide na ta natjecanja.

    Od frendice mala ide na hrvatski i jezike i razvaljuje u tome.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.01.2023. at 20:39

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jako nezadovoljna s profom i s angazmanom. Dodatna je par godina funkcionirala tako da im salje preko teamsa zadatke da sami rjesavaju. Nes ti dodatne. Onda kad ne zna mu ja objasnjavam i tako non stop. Ali nije to isto kao kad u razredu rjesavas s ostalim djecom i profom.
    Priprema za natjecanje nula bodova.
    Slično je bilo i mojem u osnovnoj. Njegova nastavnica matematike bila je izvrsna metodičarka u redovnoj nastavi, sin ju je jako volio. Ali dodatna je bila prilično površna, a na natjecanja se išlo bez prave pripreme. On je dvaput dogurao do županijskog, za koje se spremao sam, onda je odustao od tih natjecanja. Prebacio se na predmete iz kojih je imao veću šansu dogurati do državnog i to je vrlo uspješno gurao (i gura još uvijek i u srednjoj).
    Što se tiče matematike, ostao je odličan u tom predmetu i bez natjecanja. U gimnaziji je birao matematički smjer, voli taj predmet, dobro mu ide, vjerojatno će i studirati nešto za što će mu trebati matematika.
    Meni je isto bilo muka dok je išao u osnovnu, jer sam vidjela da ima talenta za matematiku, a da u školi nema pravu podršku za to. Ali sad mi je drago kad vidim da je taj talent ipak u nekom obliku opstao, bez obzira na natjecateljske uspjehe ili neuspjehe. Natjecanja su svakako korisna, mogu biti i jako motivirajuća, ali nisu preduvjet za uspjeh u tom području.

  7. #57
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jako nezadovoljna s profom i s angazmanom. Dodatna je par godina funkcionirala tako da im salje preko teamsa zadatke da sami rjesavaju. Nes ti dodatne. Onda kad ne zna mu ja objasnjavam i tako non stop. Ali nije to isto kao kad u razredu rjesavas s ostalim djecom i profom.
    Priprema za natjecanje nula bodova. Opceniti angazman po meni katastrofa. Ja matematiku obozavam i bas mi je zao. On se sam javlja na natjecanja i hoce ici a ne da mu se vjezbati a ni profesorica ih bas ne potice ni ne objasnjava. Ja sam cijelu osnovnu isla na natjecanja sve do drzavnih i osvajala visoka mjesta ali sam se pripremala cijelu godinu i vjezbala i non stop, voljela sam to. Dodatna u skoli jako intenzivna, profa se jako angazirala kad je vidjela da mi ide. Dodatna extra izvan skole, plus puno vjezbanja sama sa sobom doma. I bas mi dodje zao kad vidim koji efekt losa i nezainteresirana profesorica moze imati.
    Sad kuzim da je mladji dosta talentiran za matematiku i vec mi je muka jer idu u istu skolu i imat ce istu profesoricu.
    Ovako je bilo i mom djetetu, nije bilo dodatne nikad. Prof nezainteresirana potpuno.
    A svake godine ga je bod-dva dijelio od državnog.
    Vježbao je sam zadatke s prošlih natjecanja http://www.antonija-horvatek.from.hr.../zadaci-OS.htm i zbirke razne sam kupovala https://element.hr/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Znaju li se bodovni pragovi za zupanijsko biologiju, fiziku i hrvatski jezik osnovna skola Splitsko dalmatinska zupanija? Ako netko zna gdje se moze viditi?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Osnovna ili srednja škola te zanima?

    AZOO stavlja obavijesti i popise samo za državna natjecanja, a za županijska su nadležna županijska povjerenstva čija su sjedišta obično u školama gdje se natjecanja i odvijaju. U Zagrebu se uglavnom županijska natjecanja godinama održavaju u istim školama, pa na njihovim stranicama treba tražiti i obavijesti. Iako povremeno ima i promjena škola.

    Informatičari su posebno organizirani, oni imaju zasebnu web stranicu sa svim obavijestima, nije to za usporedbu s ostalim predmetima.
    Naišla sam na ovu raspravu pretražujući informacije o rezultatima natjecanja.
    Zar zaista ne postoje javne objave na AZOO stranicama s bodovima školskih natjecanja odnosno pragova za županijsko iz svih predmeta? Ne bi li to trebalo biti transparentno?

    Djeca u svojim matičnim školama imaju informaciju koliko su oni postigli bodova i mogu se uspoređivati samo s učenicima u svojoj školi. A broj postignutih bodova se očito jako razlikuje po školama i mislim da bi bilo dobro kada bi djeca imala te informacije. Ne pomaže ni pretraživanje više različitih škola jer većina ne objavljuje rezultate na stranicama škole. AKo i objave to su imena djece koja idu dalje.

    Malo sam pretraživala i "škole domaćine natjecanja" s popisima pozvane djece; neke objavljuju samo imena djece, neka imena i bodove, neka šifre i bodove....Jel to oduvijek tako?

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meni je to isto kaotično. Kćerka nekim svojim kanalima dođe do tih stranica, ali to bi po mom mišljenju trebalo biti puno transparentnije i lakše "dokučljivo".

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    koliko se sjećam od prijašnjih godina, iste razine natjecanja su uvijek u istim školama decenijama


    sretno Lili tvojoj VELIKOJ na skorašnjim natjecanjima

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koliko se sjećam od prijašnjih godina, iste razine natjecanja su uvijek u istim školama decenijama


    sretno Lili tvojoj VELIKOJ na skorašnjim natjecanjima
    Hvala jelena.O, tutta forza je u daljnjim pripremama.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Naišla sam na ovu raspravu pretražujući informacije o rezultatima natjecanja.
    Zar zaista ne postoje javne objave na AZOO stranicama s bodovima školskih natjecanja odnosno pragova za županijsko iz svih predmeta? Ne bi li to trebalo biti transparentno?

    Djeca u svojim matičnim školama imaju informaciju koliko su oni postigli bodova i mogu se uspoređivati samo s učenicima u svojoj školi. A broj postignutih bodova se očito jako razlikuje po školama i mislim da bi bilo dobro kada bi djeca imala te informacije. Ne pomaže ni pretraživanje više različitih škola jer većina ne objavljuje rezultate na stranicama škole. AKo i objave to su imena djece koja idu dalje.

    Malo sam pretraživala i "škole domaćine natjecanja" s popisima pozvane djece; neke objavljuju samo imena djece, neka imena i bodove, neka šifre i bodove....Jel to oduvijek tako?
    Ovisi što podrazumijevaš kao "oduvijek". Ali tako je otkako mi dijete ide po natjecanjima, a tome je sad već punih 8 godina.
    Pragove za županijska natjecanja određuje županijsko povjerenstvo i te obavijesti bi se trebale naći na webu škole domaćina županijskih natjecanja. Obično bude objavljen i popis pozvanih učenika s bodovima, pa se djeca bez problema mogu uspoređivati. Školska natjecanja su interna i rezultati se obično ne objavljuju na webu.

    AZOO objavljuje centralizirane podatke samo za državna natjecanja. I, naravno, testove i rješenja sa svih razina natjecanja.

    Inače, kome treba, s vremenom sam pohvatala koje su škole u Zagrebu domaćini za županijska iz pojedinih predmeta. Neke su se zadnjih godinu-dvije promijenile, ali većina je ista već godinama. Pa mogu nekome ubrzati pristup informacijama

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Evo Tanja odmah pitanje
    Povijest, srednja škola?

  15. #65
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Naša je 2. na Županijskom iz matematike. Jedan bod ju je dijelio od 1. mjesta.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša je 2. na Županijskom iz matematike. Jedan bod ju je dijelio od 1. mjesta.
    Bravo! To je stvarno odličan rezultat.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bravooo sara38

    Tanja_b, mene zanima za fiziku i biologiju (osmaši). Hvala.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sofia prvotno napisa Vidi poruku
    Evo Tanja odmah pitanje
    Povijest, srednja škola?
    X. gimnazija
    S tim da su povjesničari (za srednju) posebna sorta, ne objavljuju popis pozvanih po bodovima, nego abecedni popis pozvanih po školama.

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravooo sara38

    Tanja_b, mene zanima za fiziku i biologiju (osmaši). Hvala.
    Fizika - OŠ Janka Draškovića
    Biologija je godinama bila OŠ Lovre Matačića (valjda je još uvijek), ali nisam baš vidjela obavijesti na njihovom webu, nisu baš ažurni.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    [QUOTE=tanja_b;3255551]X. gimnazija
    S tim da su povjesničari (za srednju) posebna sorta, ne objavljuju popis pozvanih po bodovima, nego abecedni popis pozvanih po školama.



    U pravu si, sad sam pogledala i nema bodova.
    Moj zna da se plasirao, ali je želio je malo usporediti bodove s drugima.

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tanja_b, hvala.

  21. #71
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Ako itko ima provjerenu informaciju koji je kriterij plasmana na županijsko iz povijesti bio, bila bih zahvalna! Za srenje škole pitam.
    Dakle ono što znam je da nije bilo transparetne objave broja bodova potrbnih za prolaz nego je navodno dvoje najbolje plasiranih iz svake škole išlo dalje?
    Kćer nije prošla, ali kolegica iz osnovne s manjim brojem bodova od nje, a koja pohađa drugu SS je prošla?
    Probala sam naći na stranici AZZO kriterije, ali bez uspjeha.

  22. #72
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Čestitke svima na uspjesima i sretno dalje!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako itko ima provjerenu informaciju koji je kriterij plasmana na županijsko iz povijesti bio, bila bih zahvalna! Za srenje škole pitam.
    Dakle ono što znam je da nije bilo transparetne objave broja bodova potrbnih za prolaz nego je navodno dvoje najbolje plasiranih iz svake škole išlo dalje?
    Kćer nije prošla, ali kolegica iz osnovne s manjim brojem bodova od nje, a koja pohađa drugu SS je prošla?
    Probala sam naći na stranici AZZO kriterije, ali bez uspjeha.
    Da, na županijsko iz povijesti idu po dvoje najbolje plasiranih iz svake škole. Iako, prije tri godine vidjela sam da je iz jedne škole išlo četvero učenika na to županijsko, pa nisam baš sigurna koji su točno kriteriji. Na stranicama AZOO piše samo da o tome odlučuju županijska povjerenstva.

  24. #74
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Ima i ove godine 3 natjecatelja iz iste škole, pretpostavljam da je riječ o učenicima s jednakim brojem bodova.

    Meni i dalje taj kriterij izaziva čuđenje, ne mogu se domisliti niti jednog razloga zašto je (i čini mi se samo za povijest) tako odlučeno?!

  25. #75
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Fizika - OŠ Janka Draškovića
    Škola koja to radi odlično! Organizacija za 5, sve ide kao po špagi, djeca se osjećaju ugodno, dobiju zaista lijep uvodni pozdrav i čestitke što su tamo. Rezultati online, kako se koji ispit ispravi tako se unese u tablicu na webu.
    Sve u svemu, bravo za OŠ J. Draškovića!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi što podrazumijevaš kao "oduvijek". Ali tako je otkako mi dijete ide po natjecanjima, a tome je sad već punih 8 godina.
    Pragove za županijska natjecanja određuje županijsko povjerenstvo i te obavijesti bi se trebale naći na webu škole domaćina županijskih natjecanja. Obično bude objavljen i popis pozvanih učenika s bodovima, pa se djeca bez problema mogu uspoređivati. Školska natjecanja su interna i rezultati se obično ne objavljuju na webu.

    AZOO objavljuje centralizirane podatke samo za državna natjecanja. I, naravno, testove i rješenja sa svih razina natjecanja.

    Inače, kome treba, s vremenom sam pohvatala koje su škole u Zagrebu domaćini za županijska iz pojedinih predmeta. Neke su se zadnjih godinu-dvije promijenile, ali većina je ista već godinama. Pa mogu nekome ubrzati pristup informacijama
    Nama je učiteljica u nižim razredima rekla da su natjecanja koja organizira AZOO ozbiljnija od Klokana i Dabra. Nevoljko je djecu slala, iako su djeca uživala i dost njih je imalo rezultat u 10%. Rezultati su transparentni, klinci su jasno mogli vidjeti gdje su odnosno koji je najniži rezultat s kojim ulaze u 10%. Tako da sam za AZOO natjecanja očekivala isto, ako ne i bolje. A ispada da treba pretraživati koja je škola domaćin županijskog natjecanja i ako je sreće možda se može saznati broj bodova potrebnih za prolaz.
    Po raspravi dolje za povijest jasno mi je odakle klincima nedoumice.

    Ako dobro shvaćam, županijska povjerenstva određuju bodovne pragove što znači da ne mora biti isti bodovni prag u Zagrebu i npr. Splitu?

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kvizorama,i moja očekivanja su išla u tom smjeru

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Kad bi bili isti bodovni pragovi za sve županije, onda u nekim županijama nitko ne bi išao na županijsko. Isto tako na državno ne idu iz svih županija nego samo najbolji ukupno.
    Natjecanja iz informatike imaju super stranicu informatika.azoo.hr, mogu se jednostavno izvući i rezultati i zadaci od bilo koje prethodne godine. Bilo bi super da svi predmeti imaju tako posložene stranice.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je učiteljica u nižim razredima rekla da su natjecanja koja organizira AZOO ozbiljnija od Klokana i Dabra. Nevoljko je djecu slala, iako su djeca uživala i dost njih je imalo rezultat u 10%. Rezultati su transparentni, klinci su jasno mogli vidjeti gdje su odnosno koji je najniži rezultat s kojim ulaze u 10%. Tako da sam za AZOO natjecanja očekivala isto, ako ne i bolje. A ispada da treba pretraživati koja je škola domaćin županijskog natjecanja i ako je sreće možda se može saznati broj bodova potrebnih za prolaz.
    Po raspravi dolje za povijest jasno mi je odakle klincima nedoumice.

    Ako dobro shvaćam, županijska povjerenstva određuju bodovne pragove što znači da ne mora biti isti bodovni prag u Zagrebu i npr. Splitu?
    Učiteljica vam je točno rekla, AZOO natjecanja su ozbiljnija i zahtjevnija od Klokana i sličnih natjecanja kojima je svrha popularizacija nekog predmeta. AZOO natjecanja imaju za cilj izlučiti najbolje, a način kako to rade je... pa, takav kakav već jest
    Na stranicama AZOO naći će se sve informacije o državnim natjecanjima, pragovi, programi, ljestvice poretka. Sve niže razine natjecanja pod ingerencijom su županijskih, odnosno školskih povjerenstava. Bilo bi dobro kad bi postojao centralizirani pristup podacima za sve županije, ali ne postoji.
    Međutim, profesori (tj. mentori) učenika-natjecatelja trebali bi na vrijeme dobivati sve informacije i obavještavati učenike o bodovnom pragu, prolazu, i ostalim detaljima vezanima uz natjecanje. Nije na učenicima ni na roditeljima da to pretražuju (ja to radim jer me ponekad to zabavlja, a ne zato jer moram ).

    Odgovor na zadnje pitanje - da, dobro shvaćaš, bodovni pragovi za županijska natjecanja razlikuju se po županijama. Ali sve županije na kraju šalju rezultate Državnom povjerenstvu koje onda odlučuje o pozivu na državno natjecanje. Tako da neki učenik može npr. biti i prvi u svojoj županiji, ali ako ima premalo bodova, neće proći na državno.

  30. #80
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ne postoje javne objave, ali postoji aplikacija za natjecanja za koju je ovlaštena jedna osoba u svakoj školi, najčešće ravnatelj. Tamo su objavljeni svi pragovi i postoje neke statistike koje pokazuju uspjeh učenika škola u odnosu na druge škole.

    Inače, posebne stranice za predmetna natjecanja postoje i za matematiku: https://natjecanja.math.hr/ i fiziku: https://natjecanja-iz-fizike.net/

  31. #81
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    U našem gradu na Općinskom natjecanju iz matematike se dogodilo to da jedna škola i jedna mentorica među prvih 10 ima svojih 7 učenika, u prosjeku svi 48,49 bodova, a na Županijskom natjecanju ih uopće nema na spisku u tablici s rezultatima (vjerojatno svi 0 bodova). To se još nije nikad dogodilo.

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Sara38, ja bih recimo zaključila da iz nekog razloga nisu ni otišli na županijsko jer mi je statistički nevjerojatno da svi imaju 0 bodova.

  33. #83
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara38, ja bih recimo zaključila da iz nekog razloga nisu ni otišli na županijsko jer mi je statistički nevjerojatno da svi imaju 0 bodova.
    Pa naravno. Ta mentorica je imala ukupno 10 učenika koji su se plasirali na Županijsko, a na rezultatima sa Županijskog je 24 djece od ukupno 34 koji su se plasirali. Sve je jasno.

  34. #84
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ne kužim, zašto nijedno od 10 djece nije pristupilo županijskom?

  35. #85
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Možda su zakasnili na vlak

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda su zakasnili na vlak
    Baš tako može biti puno raznih situacija. Još vlada i korona.

  37. #87
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, zašto nijedno od 10 djece nije pristupilo županijskom?
    To ne znam ni ja.

  38. #88
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako može biti puno raznih situacija. Još vlada i korona.
    Lili, ne vjerujem da su svi bolesni. Trebali su se samo prebacit iz jedne škole u drugu, u istom su gradu.

  39. #89
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ja mogu samo pretpostaviti koji je razlog. Ali zar vama nije sumnjivo da jedna mentorica ima skoro trećinu plasiranih na Županijsko, samo četvrtaša i svi sa visokim brojem bodova su se plasirali?

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Četvrtaša? To je riječ o srednjoj školi?

  41. #91
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Četvrtaša? To je riječ o srednjoj školi?
    Mima, to su najmanji, osnovci, za njih je to zadnja stepenica, oni ne idu na državno.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu samo pretpostaviti koji je razlog. Ali zar vama nije sumnjivo da jedna mentorica ima skoro trećinu plasiranih na Županijsko, samo četvrtaša i svi sa visokim brojem bodova su se plasirali?
    Ne razumijem što će ti ovo. Tvoje dijete je bilo na županijskom, odlično je riješilo test i visoko je plasirano, zašto te sad brine neka druga učiteljica iz neke druge škole i njezini učenici koji nisu došli

  43. #93
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu samo pretpostaviti koji je razlog. Ali zar vama nije sumnjivo
    Pa daj nam pojasni što pretpostavljaš! Jer ja, npr. ne pretpostavljam ništa. Ako učenici nisu sudjelovali na županijskom, ni sam učitelj od toga nema ništa.

  44. #94
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem što će ti ovo. Tvoje dijete je bilo na županijskom, odlično je riješilo test i visoko je plasirano, zašto te sad brine neka druga učiteljica iz neke druge škole i njezini učenici koji nisu došli
    Ma da, imaš pravo. Ne treba mi to.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Istog sam razmišljanja kao tanja_b.

  46. #96
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Budući da sam vidjela neuređene tablice, znam da u našoj županiji ima jedna škola u kojoj je nekoliko učenika više puta prošlo na županijsko iz matematike, a onda na županijskom imalo nula bodova. Mislim da je to medvjeđa usluga toj djeci jer sigurno nije ugodan osjećaj završiti natjecanje bez ijednog točnog rješenja.

  47. #97
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da sam vidjela neuređene tablice, znam da u našoj županiji ima jedna škola u kojoj je nekoliko učenika više puta prošlo na županijsko iz matematike, a onda na županijskom imalo nula bodova. Mislim da je to medvjeđa usluga toj djeci jer sigurno nije ugodan osjećaj završiti natjecanje bez ijednog točnog rješenja.
    Kad se to dogodi jednom, sumnjivo je.
    No, kad se dogodi vise puta, kriv je ravnatelj te skole koji dozvoljava da mu djelatnica za par bodova za napredovanje kompromitira i sebe i skolu, a djecu uči pogresnom načinu i izlaže ih, u najmanju ruku, neugodnosti na zupanijskom.
    Tu sigurno ima posla za inspekciju i cudim se da je to proslo nekoliko puta.

  48. #98
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pa zar dobiju bodove za napredovanje ako učenik ne pristupi županijskom natjecanju? Kod prijave za napredovanje moraju priložiti potvrdu da im je učenik SUDJELOVAO, zar ne?

  49. #99
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar dobiju bodove za napredovanje ako učenik ne pristupi županijskom natjecanju? Kod prijave za napredovanje moraju priložiti potvrdu da im je učenik SUDJELOVAO, zar ne?
    Jurana je govorila o skoli ciji ucenici su u nekoliko navrata na zupanijskom imali 0 bodova. Pretpostavljam da su pristupili natjecanju.
    I da, i za samo sudjelovanje u povjerenstvu na skolskom natjecanju se dobiju bodovi, bar je tako bilo, nisam se informirala kak je sad s novim pravilnikom o napredovanju.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ako se nekome da napisat koju riječ o kakvim bodovima za napredovanje profesora se radi ili barem što prof ima od toga,onako okvirno.
    Bila bih zahvalna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •