Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 130 od 130

Tema: školsko natjecanje matematika - info

  1. #101
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Proguglaj
    Pravilnik o napredovanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima iz 2019.
    Skupa s izmjenama i dopunama iz 2020. i 2021.

  2. #102
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana je govorila o skoli ciji ucenici su u nekoliko navrata na zupanijskom imali 0 bodova. Pretpostavljam da su pristupili natjecanju.
    I da, i za samo sudjelovanje u povjerenstvu na skolskom natjecanju se dobiju bodovi, bar je tako bilo, nisam se informirala kak je sad s novim pravilnikom o napredovanju.
    Ta mi mogućnost nije pala na pamet

  3. #103
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se to dogodi jednom, sumnjivo je.
    No, kad se dogodi vise puta, kriv je ravnatelj te skole koji dozvoljava da mu djelatnica za par bodova za napredovanje kompromitira i sebe i skolu, a djecu uči pogresnom načinu i izlaže ih, u najmanju ruku, neugodnosti na zupanijskom.
    Tu sigurno ima posla za inspekciju i cudim se da je to proslo nekoliko puta.
    Ja sam imala dojam da ravnatelj/ica škole baš to potiče, a zašto nitko nije zvao inspekciju, ne znam, ali nisam nikad ni čula da bi se radi natjecanja zvala inspekcija, barem u ovim našim krajevima gdje ne cvijeta ambicija i kompeticija.

  4. #104
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se nekome da napisat koju riječ o kakvim bodovima za napredovanje profesora se radi ili barem što prof ima od toga,onako okvirno.
    Bila bih zahvalna.
    Ne znam je li i danas isto, no kad se moja kći natjecala, njena mentorica je imala nešto malo veću plaću.
    Ostalih benefita nije imala.
    Trošila je svoje slobodno vrijeme za pripreme i koliko sam ja shvatila, nije zapravo imala od svega toga skupa ništa osim osobne satisfakcije što je mentor državnom prvaku i zajedno sa mojom kćeri je triput dobila Oskara znanja.
    Ovo je bilo prije 8,9 i 10 godina, a kako je danas- ne znam.

  5. #105
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li i danas isto, no kad se moja kći natjecala, njena mentorica je imala nešto malo veću plaću.
    Ostalih benefita nije imala.
    Trošila je svoje slobodno vrijeme za pripreme i koliko sam ja shvatila, nije zapravo imala od svega toga skupa ništa osim osobne satisfakcije što je mentor državnom prvaku i zajedno sa mojom kćeri je triput dobila Oskara znanja.
    Ovo je bilo prije 8,9 i 10 godina, a kako je danas- ne znam.
    Ovako, pojam "mentor" koji oznacava nastavnika koji je ucenika pripremao za natjecanje tom nastavniku donosi ravno 0kn sto se natjecanja tice. Mentor uceniku moze biti bilo koji nastavnik koji mu trenutno predaje, ne mora biti nastavnik koji ima napredovanje.
    Pojam "mentor" koji oznacava prvi stupanj napredovanja nastavniku donosi nesto vecu placu, u rangu par stotina kuna vecu nego prije napredovanja. Savjetnici i izvrsni savjetnici imaju osjetno vecu placu, no do toga se ne dolazi ni lako ni brzo.
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.03.2023. at 11:44

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Meni je drago da postoji neka vrsta nagrade za takve profesore, koji se trude i pripremaju djecu ali imam problem s onima koji to ne rade a jednako bivaju "nagradjeni".

    Evo moju kćerku za županijsko iz fizike priprema izvrsna i predana profesorica dok recimo za županijsko iz xy se priprema potpuno sama (kao što je bilo i dosad za taj predmet), prof nije mrdnula prstom i još je pita kako ćeš se pripremat. Došlo mi je da kćeri kažem da joj kaže nikako. Ionako kćerka nije htjela ići na to natjecanje, ova ju je prijavila praktički bez pitanja, pa se moja smilovala, pripremila i kvalificirala za županijsko.

    Te dvije profesorice su nebo i zemlja. Fizičarka je izvrsna, top, vrhunska i sad ih jednako nagradit (kojim god sustavom), mah..

    Čoksa, hvala al sorry nema šanse da čitam
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.03.2023. at 17:01

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    dok recimo za županijsko iz xy se priprema potpuno sama
    Iz onog što sam imala prilike vidjeti, ovo je puno češća situacija što se tiče pripremanja za natjecanja.
    Dok je bio u osnovnoj, moj je imao sustavne pripreme samo iz jednog predmeta, za ostalo se pripremao sam.
    Sad, u gimnaziji, koja se diči uspjesima svojih natjecatelja, i opet je upiknuo da se natječe iz predmeta iz kojih nema priprema doduše, mali pomak nabolje postoji u zadnje dvije godine. Ali u osnovnoj je naučio kako treba raditi sam pa mu to ne predstavlja nikakav problem.

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ali nema veze jel to predstavlja djetetu problem ili ne, stvar je da tako ne treba biti. I moje dijete se prošle gpdine pripremalo za jedan treći predmet isto sama za županijsko.

    Moja ima, uz fizičarku, i izvrsnu matematičarku koja ih priprema za natjecanja.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ne treba biti tako, ali ne možeš tu ništa. Možeš eventualno ne dozvoliti djetetu da ne ide na natjecanje.
    Cijeli taj sustav daleko je od idealnog, ali činjenica je da su natjecanja jako popularna među učenicima. Mnogo djece ide (naročito u osnovnoj školi), uspjeh ih veseli i motivira, iako su pitanja iz godine u godinu sve teža i kompliciranija. Pogledaj samo kakvu ulogu bodovi s državnih natjecanja imaju za upise u srednju školu. Kao dragocjeni miraz I tako cijeli sustav vozi dalje sam od sebe u ime Izvrsnosti koje su svima puna usta.

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ima to i još jednu prednost, iako možda tako ne izgleda. Djeca koja nauče kako se samostalno pripremati za natjecanje imaju znatno razvijenije vještine učenja, a u srednjoj školi to im je jako bitno. Oni koji tek u srednjoj krenu otkrivati koje im metode odgovaraju i kako misliti izvan okvira imaju znatno lakšu prilagodbu.

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj veliki je volio jako natjecanja, većinom se pripremao sam, dosta često došao u školu i hop eto natjecanje i prijavio se, i sad voli otići na svakojaka natjecanja ( faks)i to dosta uspješno.uspješno

    Klinka je koji put oržtišla na klokana, nešto sitno na hrvatski i njemački, a na marku samo kad je bila kombinacija s bazenom, zadnje sve godine osnovne su išli i na županijsko , a u 8. razredu i na državno iz šaha.
    Sad u srednjoj neće čuti za natjecanja
    Klinac bio možda na jednom klokanu, i ne zanima ga uopće za daljnja .
    Tako da svako dijete drugačija priča

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Da, Lucko je u Lucijanki.
    Kod nas su bile dvije ekipe i u svakoj ekipi po 1 učenik iz 5., 1 iz 6., 1. iz 7. i 1 iz 8.r.
    Zadaci su podijeljeni po težini, po razredima.

    Znači ako su vaši bili 2 iz 7. i 2. iz 8. onda nije ni čudno da su bolji
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U drugim ekipama ne toliko lošijima je bila druga konfiguracija učesnika. 3 ekipe bilo

    ,pravila nalažu najviše 2 osmaša, naše ekipe su i međunarodne.
    I evo ih nastavak na matematičkom natjecanju u Puli, naša ekipa na "Ekipa za 5+" osvojena bronca

    S tim da je nekima trenutno prioritet neko drugo državno natjecanje, pa je ovo bilo usput. Svaka čast djeci,al bome itekako i našoj profesorici!!!

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj veliki je volio jako natjecanja, većinom se pripremao sam, dosta često došao u školu i hop eto natjecanje i prijavio se, i sad voli otići na svakojaka natjecanja ( faks)i to dosta uspješno.uspješno

    Klinka je koji put oržtišla na klokana, nešto sitno na hrvatski i njemački, a na marku samo kad je bila kombinacija s bazenom, zadnje sve godine osnovne su išli i na županijsko , a u 8. razredu i na državno iz šaha.
    Sad u srednjoj neće čuti za natjecanja
    Klinac bio možda na jednom klokanu, i ne zanima ga uopće za daljnja .
    Tako da svako dijete drugačija priča
    Moji oboje u 10% najboljih na Klokanu ove godine. Za kćer smo već naviknuti,al drago mi je zbog sina da i on ide tim stopama.

    Vidjet ćemo hoće li ta želja za natjecanjima ostat i u srednjoj ili će presahnut

    Meni potpuno svejedno, nek rade šta ih veseli. Šta ih opterećuje, nek maknu iz rasporeda i bok.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.05.2023. at 22:46

  14. #114
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo!

  15. #115
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    bravo

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Fala curke :mah:

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Bravo za male klokančiće!

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Hvala, ovih dana je i važnije državno iz fizike u Dalmaciji. Sam plasman na državno je veliki uspjeh,tako da sam joj rekla da se opusti, zabavi i uživa
    Jedan bod za upis u matematičku gimnaziju je ovim plasmanom već dobila.

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    26.5. je opet neko matematičko natjecanje u Tuhelju.
    Uopće ne mogu (niti pokušavam) pohvatat sve te nazive natjecanja.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Čestitam na svim uspjesima!

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    26.5. je opet neko matematičko natjecanje u Tuhelju.
    Uopće ne mogu (niti pokušavam) pohvatat sve te nazive natjecanja.
    MathFest


    imatematika + banjanje u bazenu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.05.2023. at 09:15

  22. #122
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Thanx Vrijeska.

    Jelena.o
    sad me to buni jer su kćerki rekli da će biti kupanje na bazenima, a sinu da neće. Naravno to je dio koji ih najviše veseli.
    E sad njemu je sad krivo kako neki razredi mogu, a neki ne, a tamo su zajedno. Vjerujem da će popustit i njihova profa iz matke jer inače fakat nije fora
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.05.2023. at 09:26

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mojoj je baš to bilo poticaj da ide na to natjecanje ( bazen sami plačaju), ručak ide gratis
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.05.2023. at 10:00

  24. #124
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I moj drugasic je u top 10% na Klokanu

    Mat Liga im ne ide tako dobro jer još nisu savladali baš rad u timu pa se dogodi da jedan zna odgovor, a drugi inzistira da se piše njegov u koji nije siguran. Ali svejedno su u svojoj kategoriji medu top 20%

    Njega samo vesele buduća natjecanja iz informatike, ali to jos mora cekati

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    bude i to začas Vrci!

  26. #126
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I moj drugasic je u top 10% na Klokanu

    Mat Liga im ne ide tako dobro jer još nisu savladali baš rad u timu pa se dogodi da jedan zna odgovor, a drugi inzistira da se piše njegov u koji nije siguran. Ali svejedno su u svojoj kategoriji medu top 20%

    Njega samo vesele buduća natjecanja iz informatike, ali to jos mora cekati
    Pa kaj nemaju natjecanje iz informatike Dabar?
    To je na foru Klokana.
    Naši mali su to imali.

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kaj nemaju natjecanje iz informatike Dabar?
    To je na foru Klokana.
    Naši mali su to imali.
    Možda nemaju u školi nikoga tko bi se time bavio. Naši nisu imali u nižim razredima. U višim je moj stariji išao na Infokup, a tu nije dosta da se prijavi učenik, nego mora imati i mentora nastavnika. Ako nema takve osobe u školi - nula bodova...

  28. #128
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, iz informatike su imali do sad 2 zamjene jer je njihova na porodiljnom. Vraća se iduće školske godine pa možda onda opet krene (prijašnjih godina sam vidjela da je bio Dabar kod nas)

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    na Dabar sam i mislila, (naši kolko znam ne idu na njega)

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u starijim razredima moj veliki je išo na robokup ali u njegovo doba nije bilo sluha za to u školi, koliko su sami uspjeli toliko su napravili ( moj muž im je reko neke trikiove, ali trebalo je tu i nešto više tada znati, ali su bili klinci zadovoljni ), što reći dodinu kasnije nije ih škola ni htjela prijaviti (?!), sad je drugačija situacija

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •