Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 130

Tema: školsko natjecanje matematika - info

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno školsko natjecanje matematika - info

    Ima li netko bodovne pragove ovogodišnjih osnovnoškolskih natjecanja iz matematike?
    Maksimlni postignut bod i minimalni koji prolazi dalje.

    Ne pronalazim nigdje na webu

    Hvala

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    I mene bi zanimalo, ne znam gdje to pronaći.
    Kćerka je prošla školsko, pa je išla na općinsko. Sad čekamo rezultate.

  3. #3

  4. #4
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Na XXIX. ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE 2022. koje će biti održano u OŠ Miroslava Krleže, 24. ožujka 2022. godine u 10 sati.

    Pozivaju se učenici koji su na Školskim natjecanjima iz matematike osvojili sljedeći broj bodova:

    4. razredi: osvojenih 26 i više bodova
    5. razredi: osvojenih 31 i više bodova
    6. razredi: osvojenih 23 i više bodova
    7. razredi: osvojenih 29 i više bodova
    8. razredi: osvojenih 20 i više bodova
    Molimo mentore da popunjene obrasce Privola za maloljetne učenike sudionike natjecanja i Privola za mentore sudionike natjecanja i smotri dostave poštom ili osobno od 14.3. do 21.03.2021. u OŠ Miroslava Krleže, Zagreb, Kaptol 16.

    (u tajništvo od 11,00 do 13,00 sati).

    Privole za učenike i mentore dostupne su u prilogu, kao i liste učenika pristupnika natjecanju, od 5. do 8. razreda.

    Molimo daljnje obavijesti pratite na mrežnim stranicama

    OŠ Miroslava Krleže. Natjecanje će se održati s obzirom na tadašnju epidemiološku situaciju!


    S weba OŠ Miroslava Krleže

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Potpunije informacije su na tanjinom linku.

    Evo pragova za srednje škole; https://www.mioc.hr/wp/?p=20659

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Hvala cure.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    thnx

    to mi je promaklo
    još sam otvarala neki link na oš krleža, ali očito mi je uhvatilo prošlogodišnji ...

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Rezultate školskih natjecanja možete vidjeti samo u školi, kod nas to zna biti izvješeni na stepenicama prvi- drugi kat, mada i županijska ako je isto zaljepljeno sa rezultatom i poretkom samo za one iz naše škole


    Zna biti i tablica na glavnoj stranici škole

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ima li netko link za županijsko iz biologije?
    Uopće ne kužim zašto to ne stave javno na azoo kao npr. za informatiku.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko link za županijsko iz biologije?
    Uopće ne kužim zašto to ne stave javno na azoo kao npr. za informatiku.
    ono za biologiju sam ja uvijek nalazila na stranicama V.te gimnazije

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Nismo dobili tablicu na uvid. Općenito me zanimalo jer su mali svega 15 bodova skupili, navodno je test bio prilično zahtjevan.
    Prva info je bila da su učenici u cijeloj ZG generaciji max broj bodova imali 19/50 pa mi je to bilo nevjerojatno... I da su neki nastavnici bili ljuti i upisivali samo 0 kao rezultat u tablice.
    S ovim podacima ipak vidim da nije tako.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko link za županijsko iz biologije?
    Uopće ne kužim zašto to ne stave javno na azoo kao npr. za informatiku.
    Osnovna ili srednja škola te zanima?

    AZOO stavlja obavijesti i popise samo za državna natjecanja, a za županijska su nadležna županijska povjerenstva čija su sjedišta obično u školama gdje se natjecanja i odvijaju. U Zagrebu se uglavnom županijska natjecanja godinama održavaju u istim školama, pa na njihovim stranicama treba tražiti i obavijesti. Iako povremeno ima i promjena škola.

    Informatičari su posebno organizirani, oni imaju zasebnu web stranicu sa svim obavijestima, nije to za usporedbu s ostalim predmetima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ima stranica i matematičkih natjecanja, ali nema rezultate ovogodišnjih školskih

    https://natjecanja.math.hr/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Osnovna ili srednja škola te zanima?

    AZOO stavlja obavijesti i popise samo za državna natjecanja, a za županijska su nadležna županijska povjerenstva čija su sjedišta obično u školama gdje se natjecanja i odvijaju. U Zagrebu se uglavnom županijska natjecanja godinama održavaju u istim školama, pa na njihovim stranicama treba tražiti i obavijesti. Iako povremeno ima i promjena škola.

    Informatičari su posebno organizirani, oni imaju zasebnu web stranicu sa svim obavijestima, nije to za usporedbu s ostalim predmetima.
    Zanima me osnovna škola. Znaš možda u kojoj školi se održava županijsko iz biologije?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me osnovna škola. Znaš možda u kojoj školi se održava županijsko iz biologije?
    Prošlih godina je uvijek bilo u OŠ Lovre pl. Matačića, ali ove godine nemaju nikakve obavijesti, pa ne znam - možda su i promijenili školu, a to je sad zbilja teško pogoditi ako baš ne znaš.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    opet ja o natjecanju

    ukupan broj mogućih bodova, najviši postignut na istoku grada (Maksimir, Dubrava) je 22 ...

    pa zar ne bi bilo logično uz svu ovu nestašicu nastavnika da se djecu od malena motivira za matematiku, a ne od malena ubija u pojam ...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    U Novom Zagrebu je najviši broj bodova 44 (sedmi razredi).

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tolika razlika?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Novi ZG.
    Za osmaše je max 43,
    sedmaše - 44,
    šestaše - 37
    petaše - 47.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Onda je neki drugi problem u pitanju - priprema djece od strane nastavnika ili smo mi istočnjaci bedasti, ali uvjereni da smo pametni

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne znam moj veliki je jedini htio na natjecanja, pretežno je radio s menom, jer nije htio u školi to obaviti, ali je bio dost konkurentan koliko se sjećam, srednja je bila druga priča, malo prije natjecanja ( povijest) bi se sjetio da bi on na natjecanje

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je i na zapadu zg su dost visoki bodovi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2023. at 13:38

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je neki drugi problem u pitanju - priprema djece od strane nastavnika ili smo mi istočnjaci bedasti, ali uvjereni da smo pametni
    Ne znam kako je u drugim skolama, ali u nasoj su se doista pripremali.

    Imaju odlicnu profu iz matematike, moja ju obozava - trazi puno ali i daje puno.
    Vec sam negdje tu pisala: prosle godine moja je bila jedina na dodatnoj iz matematike (drugima se nije dalo dolaziti) - ona je dolazila samo radi nje i radili su cijelu godinu te problemske zadatke 1 na 1.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    zagreb zapad

    Za osmaše je 43

    sedmaše - 50,
    šestaše - 46
    petaše - 50.
    četvrtaši47
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2023. at 13:44

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako je u drugim skolama, ali u nasoj su se doista pripremali.

    Imaju odlicnu profu iz matematike, moja ju obozava - trazi puno ali i daje puno.
    Vec sam negdje tu pisala: prosle godine moja je bila jedina na dodatnoj iz matematike (drugima se nije dalo dolaziti) - ona je dolazila samo radi nje i radili su cijelu godinu te problemske zadatke 1 na 1.
    svaka čast

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    I ja mojoj kazem da ima bit zahvalna na ovakvoj profesorici. Uziva s njom na toj matematici + razgovaraju vec o srednjim skolama, programima unutar skola, ona joj savjetuje, preporucuje... Ma nemam rijeci.
    Najbolje mi je to sto ih ne stresira - nije joj vazno tko ce biti na kojem mjestu, niti prolaz dalje, važno joj je da zavole matematiku i da se zabavljaju dok mozgaju nad tim njezinim zadacima (ove godine ih je troje na toj dodatnoj - moja kaze da nekad znaju citav sat uz njezinu pomoc rjesavat po 1-2 zadatka, smiju se, zabavljaju se, natjecu medjusobno...).

    S druge strane, u toj istoj skoli, iz nekih drugih predmeta, samo su ih prijavili na ta opcinska natjecanja bez apsolutno ikakvih priprema (klince koji su prosli skolsko), tko koliko zna - zna. Niti im ista govore o tome, niti pokazuju ikakav interes.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 27.01.2023. at 13:58

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    To je baš lijepo.
    Moje voli matematiku, uživa u tome,ali treba i raditi s nekim
    Ovako stoji na mjestu, tj.ima odličan uspjeh,brzo kuži, ali mislim da bi to moglo puno više i bolje uz adekvatnu motivaciju i vodstvo (nemam nikakvih pretenzija,nego samo potaknuti na korak više baš zato jer je dijete zainteresirano).

    Nema veze.
    I dalje me čudi tolika razlika ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 27.01.2023. at 14:35

  28. #28
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    Vrijeska, isto kod mog malca, rastura matku ali nema nikakve potpore u školi (mi na zapadu), jedino se organizira klokan i to isto ne svake godine

    s druge strane, on ni ne voli stres niti bi moguće išao po natjecanjima, međutim, da ima dodatnu, to bi sigurno išao i uživao...

    različiti su uvjeti po školama i to ohoho samo u Zagrebu

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku

    S druge strane, u toj istoj skoli, iz nekih drugih predmeta, samo su ih prijavili na ta opcinska natjecanja bez apsolutno ikakvih priprema (klince koji su prosli skolsko), tko koliko zna - zna. Niti im ista govore o tome, niti pokazuju ikakav interes.
    Pa iz drugih predmeta nema općinskog natjecanja, nakon školskih natjecanja slažu se liste za županijsko.
    Matematika jedina ima općinsko, i to upravo zato jer je velik interes (a i ta su natjecanja s najdužom tradicijom), pa u velikim gradovima treba napraviti dodatni filter.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    pa zar ne bi bilo logično uz svu ovu nestašicu nastavnika da se djecu od malena motivira za matematiku, a ne od malena ubija u pojam ...
    A tko će ih motivirati ako je teško naći dobrog nastavnika ili ako nastavu drži netko na zamjeni, na određeno, ili netko tko zapravo čeka posao na drugom mjestu a škola mu je samo privremena adresa?
    Zadaci su, s druge strane, iz godine u godinu sve teži. Ne samo u matematici, nego i u drugim predmetima.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iz drugih predmeta nema općinskog natjecanja, nakon školskih natjecanja slažu se liste za županijsko.
    Matematika jedina ima općinsko, i to upravo zato jer je velik interes (a i ta su natjecanja s najdužom tradicijom), pa u velikim gradovima treba napraviti dodatni filter.
    Vec sam cinjenica da klinci ne znaju na koje daljnje natjecane idu, govori o angaziranosti doticnih profesora. Dakle, prvo troje koji prodju skolsko, idu na (ocito) zupanijsko (oni su mislili da idu na opcinsko). Nitko im nista ne govori, a kamoli da ih motivira, priprema... kako bude - bude.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Baš je puno tih matem.natjecanja raznih vrsta, pa liga...

    Prošli vikend je bilo ekipno matem.natjecanje osnovnih škola i naša škola na zapadu je pobjedila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.01.2023. at 20:54

  33. #33
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Nas je jučer zvala učiteljica da curka vjerojatno ide na županijsko za 4. razrede. Imala je 41 bod. Nedavno je na natjecanju Dabar bila 5. u državi od cca 12.000 trećaša i četvrtaša.

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bravooo sara za kćerkicu

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je puno tih matem.natjecanja raznih vrsta, pa liga...

    Prošli vikend je bilo ekipno matem.natjecanje osnovnih škola i naša škola na zapadu je pobjedila.
    Bilo moje dijete i na tome.
    Ja sam dva dana prije pogledala zadatke i pitala jesu li dogovorili taktiku, tj.kako će rješavati (u grupi su iz svakog razreda po jedan učenik 5. -8., 45 zadataka različite težine.). Nisu bili baš pripremljeni za taktičku brzinsku podjelu zadataka i rješavanje. Bili su negdje po sredini liste od cca 30 ekipa.
    Isto ogromna razlika u bodovima. Prvi skupe oko 900 bodova od 1000, sredina oko 400-500, a bilo ih je koji su bili u negativnim bodovima.
    Dakle,isto je stvar pripreme,ali ovaj put taktike jer zadaci nisu toliko zahtjevni.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Nas je jučer zvala učiteljica da curka vjerojatno ide na županijsko za 4. razrede. Imala je 41 bod. Nedavno je na natjecanju Dabar bila 5. u državi od cca 12.000 trećaša i četvrtaša.
    Bravo!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A tko će ih motivirati ako je teško naći dobrog nastavnika ili ako nastavu drži netko na zamjeni, na određeno, ili netko tko zapravo čeka posao na drugom mjestu a škola mu je samo privremena adresa?
    Zadaci su, s druge strane, iz godine u godinu sve teži. Ne samo u matematici, nego i u drugim predmetima.
    Ne mora ih samo nastavnik, nego ti koji pišu testove (je l to PMF ili tko već...nisam se informirala).

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora ih samo nastavnik, nego ti koji pišu testove (je l to PMF ili tko već...nisam se informirala).
    Matematička natjecanja organizira i provodi Hrvatsko matematičko društvo, nisu tu samo PMFovci.
    Ali, kako rekoh, zadaci na natjecanjima su iz godine u godinu sve teži, ne samo u matematici, nego i u drugim predmetima. Pratim već dugo, pa znam. Cilj je, vjerojatno, izdvojiti najbolje od najboljih (trend "izvrsnosti" koje su svima puna usta od osnovne škole do doktorata i kasnije). Ta tema je dosta kompleksnija od (samo) motivacije djece u osnovnoj školi.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kako je sad na natjecanjima što se tiče gradiva, pojavljuje li se ono što se radilo na redovnoj nastavi? Ili se na dodatnoj obrađuje gradivo unaprijed ili nešto što se niti ne radi na redovnoj nastavi pa to onda bude na natjecanju?

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je sad na natjecanjima što se tiče gradiva, pojavljuje li se ono što se radilo na redovnoj nastavi? Ili se na dodatnoj obrađuje gradivo unaprijed ili nešto što se niti ne radi na redovnoj nastavi pa to onda bude na natjecanju?
    Ne znam kako je sada, ali dok je moj L. išao na to, zadaci su bili iz redovnog gradiva, samo teži. Trebalo je uključiti kreativnost i snaći se. Imali su profesoricu (koja njemu nije bila predmetni nastavnik) koja ih je pripremala za to.

  41. #41
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je sad na natjecanjima što se tiče gradiva, pojavljuje li se ono što se radilo na redovnoj nastavi? Ili se na dodatnoj obrađuje gradivo unaprijed ili nešto što se niti ne radi na redovnoj nastavi pa to onda bude na natjecanju?
    Moja djeca zadatke na mat natjecanjima opisuju kao "zadaci kao s klokana, ali na žestokim steroidima".
    To su jednostavno drugačiji zadaci od onakvih kakvi su u redovnom gradivu (naravno da prate redovno gradivo) i za rješavanje istih trebaš ili biti baš jako nadaren ili izvježban na takav tip zadataka i razmišljanja.

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pitala sam jer me ova razlika u bodovima koja se spominje podsjetila na moja iskustva, koja su bila stvarno davno, pa sam i pretpostavljala da su se stvari promijenile. Ja sam dva ili čak tri puta bila prva na općinskom natjecanju, ali s premalo bodova da idem dalje - a živo se sjećam da sam na nekom pd tih natjecanja prvi puta čula riječ "vektor". Znam da se sad puno bolje priprema po školama, išla je i moja kći jednom na natjecanje.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A za vektor si tada čula u osnovnoj?
    To je gradivo srednje i u moje doba i sad

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mi boomeri smo napredni.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je sad ga ima i u osnovno 7 razedj ali većinom kao dio geometrije , sad vidla, u moje vrijeme je bilo samo od srednje

  46. #46
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    uh, sad ste me sjetile kad sam ja išla na dodatnu iz matke, u moje doba je to bilo, ide ti matka pa moraš ići, ajd ti reci strogom prof. iz matke da nećeš
    super mi je išlo ali me ni najmanje nije zanimalo, joj, da možda nije bio tako strog prof., možda bi mi se i svidjelo...

    današnji klinci pak nemaju često ni prof. iz matke a kamoli takve uvjete a bitno da se STEM stalno spominje kao najvažniji... ali eto, nema tko predavati više, kamoli pripremati klince na natjecanja

  47. #47
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam jako nezadovoljna s profom i s angazmanom. Dodatna je par godina funkcionirala tako da im salje preko teamsa zadatke da sami rjesavaju. Nes ti dodatne. Onda kad ne zna mu ja objasnjavam i tako non stop. Ali nije to isto kao kad u razredu rjesavas s ostalim djecom i profom.
    Priprema za natjecanje nula bodova. Opceniti angazman po meni katastrofa. Ja matematiku obozavam i bas mi je zao. On se sam javlja na natjecanja i hoce ici a ne da mu se vjezbati a ni profesorica ih bas ne potice ni ne objasnjava. Ja sam cijelu osnovnu isla na natjecanja sve do drzavnih i osvajala visoka mjesta ali sam se pripremala cijelu godinu i vjezbala i non stop, voljela sam to. Dodatna u skoli jako intenzivna, profa se jako angazirala kad je vidjela da mi ide. Dodatna extra izvan skole, plus puno vjezbanja sama sa sobom doma. I bas mi dodje zao kad vidim koji efekt losa i nezainteresirana profesorica moze imati.
    Sad kuzim da je mladji dosta talentiran za matematiku i vec mi je muka jer idu u istu skolu i imat ce istu profesoricu.

  48. #48
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo moje dijete i na tome.
    Ja sam dva dana prije pogledala zadatke i pitala jesu li dogovorili taktiku, tj.kako će rješavati (u grupi su iz svakog razreda po jedan učenik 5. -8., 45 zadataka različite težine.). Nisu bili baš pripremljeni za taktičku brzinsku podjelu zadataka i rješavanje. Bili su negdje po sredini liste od cca 30 ekipa.
    Isto ogromna razlika u bodovima. Prvi skupe oko 900 bodova od 1000, sredina oko 400-500, a bilo ih je koji su bili u negativnim bodovima.
    Dakle,isto je stvar pripreme,ali ovaj put taktike jer zadaci nisu toliko zahtjevni.
    Sad sam baš pitala malu, al to izgleda nije to natjecanje, ovo je bilo ekipno mat. natjecanje osnov škola Lučko

    Ovdje su bile ekipeod 4 člana: 2 osmaša i 2 sedmaša, ukupno 900 bodova.
    Znam 100% točno jer mi je kćerka u pobjedničkoj ekipi
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.01.2023. at 18:20

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Lili Lucko jer je u Lucijanki

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Joj jenn baš šteta, velika šteta

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •