Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: "Škakljiva tema" problemi koji se nižu godinama - otac postao homoseksualac?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno "Škakljiva tema" problemi koji se nižu godinama - otac postao homoseksualac?

    Lijep pozdrav.
    Neznam dali je za grupu ili nije, ali zanimaju me vaša mišljenja.
    Tema je škakljiva

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pa bas i nije škakljiva.
    I nije vjerojatno postao. Nego je shvatio da jest homoseksualac.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    A jel mozemo dobit jos detalja? Ne znam sto je zapravo pitanje i kako da se razvije rasprava.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ima takvih....
    Vjerojatno su pokušavali zatomiti to, ušli u brak jer to očekuje društvo, dobili djecu i onda našli muškog ljubavnika...
    Za obitelj, za djecu je sigurno ta situacija devastirajuća.

    Javite se psihologu za savjetovanje oko prihvaćanja situacije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    .... ako je otac osam godina bio nemaran za svoje dijete. Nije ga posjecivao, krsio je prava dijeteta. Nije brinuo za njegov razvoj, zdravlje, zastitu, odgoj. Sada trenutacno obrazovanje.
    Večinu sam napisala. Ako sam ga ja kao majka djeteta morala "moljakati" da mi preda potrebnu papirologiju za dijete. (Još to radim) Ako dijete nije u potpunosti upoznato sa svojim ocem i obrnuto... ako je dijete uplašeno došlo doma nakon viđanja snjim. Izbezumljeno i šutljivo. Dali stvarno postoji problem i dali je uredu tako javno objavljivati svoj "odabir" svjesno da dijete postavlja pitanja "zasto moj tata ima decka, a ne curu" što dijetetu reći, kako mu objasniti.
    Ako to utječe na njega dali potražiti pomoć...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Dakle.
    Imam dječaka.
    Osam godina brinem i skrbim sama za njega.
    Otac je kroz tih osam godina imao ……..“pametnija posla”?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ne razumijem bas dobro u cemu je problem.
    Ako otac 8 godina nije brinuo i kontaktirao s djetetom, a sad odjednom dijete odlazi kod njega ( tako sam shvatila) jasni da je dijete zbunjeno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Dijete ne želi ili kod njega ( u Njemačku)
    Ali otac mu piše da će doći po njega, te da obriše poruke kako mama (ja) nebi vidjela.

  9. #9
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Meni u cijeloj priči najmanji mi je problem što je otac homoseksualac.
    Iako je osam godina puno, ako netko ima iskrene namjere, ja bi ga uključila u život.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 10.04.2022. at 10:59

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Obavezno psih.pomoc za dijete.
    I ako dosad nije bio angaziran otac, ne bih ni sad to poticala, pogotovo ako je zbog tih druzenja s njim dijete uznemireno i uplaseno.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj MonikaWilliam009 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete ne želi ili kod njega ( u Njemačku)
    Ali otac mu piše da će doći po njega, te da obriše poruke kako mama (ja) nebi vidjela.
    Mislim da vi kao roditelji imate puni vecih problema od njegovog partnera i homoseksualnosti.
    Komunikacija vam je nikakva i to sve na stetu djeteta. Jasno da dijete ne zeli ici u posjet ocu u drugu drzavu ako do sada nisu odrzavali redovite odnose. U interesu djeteta je da vas oboje pocnete se ponasati kao dvije zrele osobe i raditi u interesu djeteta.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Pokušavam ga uključiti cjeli život u djetetov život! Nikada nije pitao sam "hej kako je moje dijete" uvijek sam ja bila ta koja je njega pitala "pa dobro jel tebe zanima kako je tvoje dijete?"
    Iskrene namjere su takve da on sada kada je dijete veče, želi biti otac koji će se javiti jednom godisnje ili jednom godisnje poslati paket pa reci "ja sam tata" ..tata si,ali trebao si biti otac od malih nogu. Sada govori dijetetu kako mama nezna sta valja,kako sa mamom nemoze imati ono sto moze imati sa njim..i sl.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Mislim da niste u potpunosti razumili situaciju.
    Natuknula sam kako sam pokusavala odrzavati odnose, ali otac je imao "pametnija posla" ...nije javljao po pola godine, nekada čak i više. Nije pitao za njega, te nikada nije brinuo o njegovom zdravlju, razvoju, zaštiti...odrastanja.

    Otac je šest godina stariji od mene.
    Nikada nisam loše govorila o njemu.
    Trudila se maksimalno.
    Nikada mu branila nisam da ga vidi.
    Njegov izbor je bio taj da dode jednom godisnje.
    Deset dana bude u Hrvatskoj, a samo jedan dan sa djetetom.

    Sada su pocele manipulacije nad njim, i jednostavno neznam što napraviti.
    Dijete je prosle godine prvi puta bio sa njime, i došao doma poplašen i uznemiren.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Bilo je s ocem u drugoj drzavi ? S ocem kojeg ne poznaje dobro i do sad ga je vidao jedan dan godisnje?
    Ako je tako jasni da je preplasen. Nema to veze sa tim da li otac ima partnera ili partnericu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Ne. Otac ima u kuču u Hrvatskoj.
    Ali da, do prošle godine je svake godine bio jedan dan u godini sa njime. Čak je dvije godine preskočio

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Da si napisala da ima ljubavnicu i ne brine o djetetu godinama, dobivala bi drukcije odgovore. No buduci da je gay, dobivas odgovore u tom smjeru.

    Ocito je da je nikakav otac nazalost, poticala bih druzenja naravno s drugim roditeljem, al kad bi to malo druzenja 1x god krenulo u smjeru njegove manipulacije djetetom za koje godinama dosad nije brinuo, e tu bih podvukla crtu i direktno mu rekla. Ili sredi svoje ponasanje ili i dalje budi na distanci kao i dosad.

    Jer ako ti njega trebas stalno poticat da pita za dijete,da ga se sjeti hebes takvog roditelja bio gay ili hetero. S tim da gay prica zivot cini jos kompliciranijim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.04.2022. at 15:27

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    I sta on ima sad pricat djetetu (koje ne vidja, za koje ne brine od njegova rodjenja) sta njegova mama ne moze njemu kao muskarcu pruzit.Who cares...Glupost.

    Neka se radije koncentrira na svoje dijete tu mrvicu vremena koje mu posveti 1x godisnje.

    I naravno da ti MonikaWilliam ne mozes tu nista, njega dijete ne zanima godinama, zapostavlja ga od rodjenja (ako je istina sve ovo sto pises), mozes se na trepavice postavit. Za uspjesnu komunikaciju su potrebne 2 strane.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.04.2022. at 15:34

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Iskreno. Bila bih najsretnija kada bi nam komunikacija bila normalna. Ali njegova komunikacija je naprosto nula bodova.
    Dakako da čuvam svaku poruku gdje ga sama unazad cetiri godine molim da se trgne malo. Ali da se trgne na lijep način. A ne ovakav, da manipulira snjime..ili se sjeti jednom godisnje biti tata.

    Dijete to zbunjuje.
    Bilo je situacija gdje se javio, obecao mu pricati. Pa mu se ne javiti po tri mjeseca. A dijete čeka, broji i govori. "Ah nece se taj moj tata meni ni javiti"..pa se javi samo onda kada mu ja napisem da se javi jer djete čeka. Ulije mu nadu, pa razočara. I tako već godinu dana.

    Očito je da želi biti tata, samo onda kada se njemu da biti tata.
    I onda samo razočara i zbuni to dijete, kada mu se javi ili kada mu se ne javi po pola godine i više ...
    Posljednje uređivanje od MonikaWilliam009 : 10.04.2022. at 16:36

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Zao mi je djeteta

    Ne znam sto reci, mozda potrazit pomoc psihologa da dijete ne bi razvilo osjecaj manje vrijednosti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    ..bojim se toga, jer dijete postavlja pitanja..na koje ja nemam odgovor

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zaista je u ovoj situaciji nanmanje bitno sto je otac homoseksualac.
    Problem je to sto nije nikakav otac. Ja bih se ( odavno) savjetovala sa nekim odvjetnikom oko daljnjih postupanja.

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja mislim da za početak trebaš prestati poticati tatu na brigu. Ne možeš svoje dijete zaštititi od toga da mu je otac takav kakav jest. Razumijem da želiš, jer želiš dobro svome djetetu, ali je to nažalost uzaludan trud.
    Pusti ga da se javlja koliko sam hoće, pitaj dijete želi li ga vidjeti, kad se javi. Ne treba o njemu djetetu govoriti loše, ali ne treba ga ni 'pokrivati'.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Trenutacno je namjanje bitno.
    Zaista nemam nista protiv toga tko je kakav, i tko šta voli (premda sam ostala šokirana) ali mi je pomalo zalosno da to objavljuje toliko javno da sam se zabrinula kako će to utjecati na dijete..i dali će danas sutra biti manje vredno zbog toga..
    Posljednje uređivanje od MonikaWilliam009 : 10.04.2022. at 17:33

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Prestala sam. Bezbroj puta.
    Ali onda uvijek pomislim "Bože, pa otac mu je..trebao bih znati kako mu je dijete"
    Nakon par izmjenjenih poruka shvatim da sam pogrešila, i da bi on trebao biti taj koji ce se javiti i pitati kako je.
    Posljednje uređivanje od MonikaWilliam009 : 10.04.2022. at 17:40

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Bilo nam je stvarno tesko. Raditi, plačati stan, troškove života, bebisitericu..ali smo uspili
    Posljednje uređivanje od MonikaWilliam009 : 10.04.2022. at 17:41

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Je li uključen CZSS oko tih prerijetkih viđanja? Nalaže li CZSS susrete? Kako je riješeno skrbništvo?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 11.04.2022. at 00:07

  27. #27
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ocito je da je nikakav otac nazalost, poticala bih druzenja naravno s drugim roditeljem, al kad bi to malo druzenja 1x god krenulo u smjeru njegove manipulacije djetetom za koje godinama dosad nije brinuo, e tu bih podvukla crtu i direktno mu rekla. Ili sredi svoje ponasanje ili i dalje budi na distanci kao i dosad.
    Pa to nije baš u maminoj nadležnosti niti ona to zakonski može napraviti, otac ima pravo viđati svoje dijete

    Po meni je ovo vrlo osjetljiva tema i nezahvalna da je na javnom forumu komentiraju nestručne osobe na temelju nepotpunih i neobjektivnih podataka
    Monika, mislim da je puno bolje da o temi porazgovaraš u nekim uvjetima gdje možeš razgovarati otvoreno, ili sa osobama u centru za socijalnu skrb, ili ako s njima nemaš dobra iskustva ili nemaš povjerenja, postoji inicijativa Spasi me, koja okuplja dosta osoba sa sličnim životnim pričama, imaju i psihologinja i pravnica i možda ti mogu konkretnije pomoći.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    otac ima pravo viđati svoje dijete.
    Naravno ako to otac zeli, no ovaj prema "napisanome" to ne zeli nego mu majka treba reci daj nazovi dijete, daj posjeti ga 1 dan godisnje...ma strasnoo...
    To nije duznost majke nagovaranje oca da se sjeti vidjet dijete jednom u godini nakon sto je 2 god ooops preskocio vidjet ga.

    CZSS bi ti trebao pomoci, al ne znam kako to funkcionira kad roditelji ne zive u istoj drzavi. Naš CZSS zove telefonski oca u drugu drzavu, pa telefonski "nadzire"njegovo obavljanje rodit.duznosti? Ili mozda nas CZSS suradjuje s njemackim CZSS koji s njim komunicira?

    Kakvi god bili kanali, ako s oceve strane nema iskrene volje i zelje, nazalost iskreno sumnjam da se tu moze puno napravit.

    No moze se pomoc djetetu puno uz strucnu pomoc, a to je najvaznije.

    Jel otac uopce placa alimentaciju?

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj MonikaWilliam009 prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutacno je namjanje bitno.
    Zaista nemam nista protiv toga tko je kakav, i tko šta voli (premda sam ostala šokirana) ali mi je pomalo zalosno da to objavljuje toliko javno da sam se zabrinula kako će to utjecati na dijete..i dali će danas sutra biti manje vredno zbog toga..
    Ako je tebi nelagodno, neugodno, gadljivo ili opcenito neprihvatljivo da je otac u homoseksualnoj vezi, vise nego vjerojatno ce se i dijete zbog toga osjecati lose. Vas dvoje odavno niste zajedno pa bi trebalo biti sasvim normalno da se otac ne skriva kad je rijec o novom partneru ili partnerici. Dijete sigurno nije niti ce ikad biti manje vrijedno zbog odabira partnera svojih roditelja.


    Za drugo ne znam. Pretpostavljam da otac ima zakonsko pravo na vidjanje djeteta (tu kod mene bi to bilo 50%) i da mu ne mozes samo tako onemoguciti da vidja dijete, a jos manje natjerati da to zeli i u tome uziva. Ljudi ste, pokusajte se dogovoriti, a djetetu potrazite pomoc.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •