Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: PCOS nalaz spolnih + kontracepcija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    1

    Početno PCOS nalaz spolnih + kontracepcija

    Pozdrav svima,
    Nova sam na forumu nakon sati i sati čitanja starih postova. Na starim temama nema novijih odgovora pa ću pokušati s novom. Dobila sam nalaze hormona koji idu u prilog PCOS i očit je disbalans. Nakon izostanka menge, rađen je UZV na kojem su vidljivi policistični jajnici. Gyn tada predlaže Inofolic, Duphaston da se izazove krvarenje koje je izostalo 4 mjeseca i hormonsku obradu. Nakon Duphastonovog prijelomnog krvarenja koje je bilo baaaš obilno, dolaze menge na cca 20 dana. Prije toga ukupni prosjek iz kalendara je 35 dana. Simptome poput bolnih grudi ili grčeva nemam. Za nalaz hormona primarna gyn preporučuje odmah krenuti s kontracepcijom i da je to jedini način. Ja nisam najsretnija s tim, bojim se nuspojava, a i ne znam je li time samo omogućavamo uredne menge dok sam pod terapijom ili se hormoni reguliraju na duže staze. Imam dosta loših iskustava s pilulama cura u svom okruženju pa sam time i preplašenija. Trudnoću trenutno ne planiram, ali mi je jednog dana želja. Imam 31 godinu. Svjesna sam da se žene nose s puuuno većim problemima, dijagnozama, neuspjesima, ali valjda još nisam pohvatala to sve pa sam cijeli dan preplakala. Ne želim se dovest do toga da svaki dan strepim kako moji hormoni sada rade. Zanimaju me iskustva žena slične ili iste situacije; je li vam se stanje popravilo i kako, iskustva s terapijom i kasnija trudnoća. Nalaze 4.d.c. navodim ispod, ref.vrijednosti su za folik.fazu). Hvala svima!

    LH 27,2 (2,4-12,6)
    FSH 7,6 (3,5-12,5)
    Estradiol 101 (114-332)
    Test.uk. 1 (0,4-2)
    Test.slob. 2,5 (0,7-2,2)
    Indeks slob.test. 5,8 (0,3-5,6)
    SHBG 17 (32-128)
    Androstendion 6,6 (2,2-7,8)
    DHEA-S 7,23 (3-11,5)
    Prolaktin 443 (102-496)
    AMH 54,8 (4,1-58)
    Kortizol 363 (133-537)

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nema regulacije na duze staze, pcos je dijagnoza s kpjom se zena nosi tijekom trajanja reproduktivnog zivota. Kako je moj pri kraju, zaboravila san tumaciti oovaj nalaz. Osim tog jednog izostanka menge, imas li nekih subj. teakoca (ispadanje kose, sklonost debljini, dlakavost)? Ja sam imala 1 mikrovistican jajnik, antibebi su mi ubijale libido. Mozda odmah da postavis pitanje na pdf neplodnost, tamo je najveci sukus znanja o ovoj temi, postoje dijete, postoje i neko lijekovi koji nisu antibebi, al on nekoj trajnoj regulaciji hormona pcos zene prirodnim putem nema govora, to ti odmah moram reci. Bilo bi nacelno dobro kad ne bi puno odgadjala trudnocu, ne da ce te to 'izlijeciti', nego je pcos plus dob preko 35 jedna 'vesela' kombinacija koju bih ti savjetovala da izbjegnes
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.08.2022. at 14:26

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dakle, postoje neke druge tbl sa svojom drugom paletom nuspojava kao sto ih ima svaki lijek koji nije hokus pokus placebo. Ne znaci da ces razvit nuspojave, mozda ti anitbebi budu odgovarale, treba probati. Ako nemas subj problema, onda bih promislila zasto uopce terapija tj trazila objasnjenje pd ginicke da razumujem koji je benefit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.08.2022. at 14:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •