Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Drugi porodiljni

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    2

    Početno Drugi porodiljni

    Trenutno sam na porodiljnom sa drugim djetetom. Između prvog i drugog je mala razlika tako da sam nakon što mi je prošla godinu dana s prvim djetetom išla na posao samo na 3 mjeseca ( doduše nisam radila svih 3 mjeseca jer me je soktor poslao na bolovanje, usprkos mojoj želji da radim) i tad mi je započeo novi porodiljni. Tokom prvog porodiljnog sam primala punu naknadu u visini moje plaće, a za drugi porodiljni sam dobila samo pola. Jel' to neka greška? Ne razumijem zašto samo pola naknade budući da je to novi porodiljni.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To je po zakonu. Treba imati 2 platne liste kroz 3 mjeseca između prvog porodiljnog i idućeg porodiljnog ili trudničkog bolovanja. Ako nemaš, imat ćeš naknadu kao nezaposlena.
    Primjer: prvi porodiljni zavrsio u 7.mjesecu 2022, drugi porodiljni(ili bolovanje) sa punom naknadom moze početi najranije nakon 1.10.2022. Pa izračunaj za svoj slučaj.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ono što kaže Beti je po zakonu,
    Ali
    možda ti nije nitko nije savjetovao : mogla si još iskoristiti još stari i novi godišnji pa uz nešto pravog rada dođe se do isplate dviju plaća prije mjeseca u kojem si otvorila nove komplikacije ili poridiljni
    Pazi sad za eventualno bolovanje nakon ovog porodiljnig jer ako nemaš taj uvijet padaš na minimalno bolovanje, ne pitaj kako znam

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Napiši točne datume
    Kraja 1. porodiljnog tj. početak rada ne moraju nužno biti isti datumi
    Početak 2. porodiljnog/ komplikacija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.09.2022. at 16:58

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •