Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ekvinovarus

  1. #1

    Početno Ekvinovarus

    Pozdrav mame kojima su djeci ustanovljen ekvinovarus stopala
    Kako je trajao oporavak? Nama stavili gipsic u ponedjeljak, rekao dokror da nije tako strasno izrazen ekvinovarus vec malo, jedino nas muci sto su nam stavili gipsic po cjeloj nogi do gore i sad ga je mali zapisao, kontrolu imamo tek u ponedjeljak pa nas muci da nebi bilo problema radi toga mozda?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Koliko je staro dijete i gdje se liječite?
    Moj sin je rođen s obostranim ekvinovarusom, ali nisu ga gipsali, nego je nosio natkoljene plastične longete koje smo povremeno skidali kako bi mogli vježbati stopala, uz redovite tjedne odlaske na fizikalnu terapiju. Liječen je u Klaićevoj.
    Naše iskustvo je da gips (odnosno longete) jako dobro ispravljaju trenutni položaj stopala, ali se ono vrlo brzo nakon skidanja ponovo vraća u staru poziciju i da je vježbanje bilo dragocjeno za održavanje korigirane pozicije. Ali način liječenja propisuje ortoped. Moj je u svemu tome imao sreću da su mu stopala bila potpuno korektibilna (pasivno su se mogla postaviti u ispravan položaj), pa se to moglo ispraviti vježbanjem i longetama. U težim slučajevima potrebna je operacija (koju smo mi uspješno izbjegli).
    Gipsanje je inače klasična metoda liječenja ekvinovarusa. Cijela noga se gipsa jer je potrebno fiksirati položaj stopala u odnosu na koljeno.
    Za utjehu, to je deformitet koji se mora rano početi ispravljati (čim prije nakon rođenja), ali kad se ispravi, zaboravit ćete na to s vremenom, a mali se toga neće ni sjećati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •