Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dokumenti i procedure za razvod

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno Dokumenti i procedure za razvod

    Bok svima!
    Nedavno sam odselila s djecom od nasilnika, to je bila odluka koja je čekala godinama trenutak kad ću skupiti dovoljno hrabrosti i odlučnosti i napokon sam uspjela.

    Sad se suočavam s drugim problemom: ništa ne znam o pravnim putevima i zavrzlamama oko konačnog rješavanja bitnih stvari kao što su prebivalište djeteta, alimentacija, viđanje....Također, te pravne fraze - što točno znače i da li je to korisno za moje dijete ili možda baš i ne... Gdje se treba prvo javiti, gdje drugo itd, a najveći kamen oko vrata su mi paprene odvjetničke naknade.
    Kad mi je jučer za cijenu UGGsica, koje ne mogu priuštiti djetetu, odvjetnica isprintala jedan obrazac, tj. šprancu u koju je dodala naša imena, palo mi je na pamet da bi bilo super da postoji grupa u kojoj će se dijeliti te razne šprance prijedloga, planova, tužbi itd. Mislim, zašto da to plaćamo odvjetnicima, kad možemo napraviti i same?

    Što mislite? Ako već postoji takva grupa, bila bih zahvalna za link

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Mogu ti u udruzi Babe njihova pravnica napisati tužbu koju šalješ na sud, ali prvo moraš na czss.
    Ne znam kako u slučaju razvoda s obzirom na to da nisam bila udana.
    Naoružaj se živcima, evo ja se i dvije godine nakon razlaza s nasilnikom gušim u paklu zvan sustav.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ti u udruzi Babe njihova pravnica napisati tužbu koju šalješ na sud, ali prvo moraš na czss.
    Ne znam kako u slučaju razvoda s obzirom na to da nisam bila udana.
    Naoružaj se živcima, evo ja se i dvije godine nakon razlaza s nasilnikom gušim u paklu zvan sustav.
    I mi smo živjeli u izvanbračnoj zajednici.
    Samo bih htjela napisati sama tužbu za skrbništvo, a ne mogu nigdje naći neku šprancu. Mislila sam da možda netko ima svoju pa da prepišem i tako zaobiđem odvjetnika.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pazi da odmah napišeš raspored koji će dugoročno štimati. Zeznula sam se s tim debelo. Također, pazi da staviš i stavku za privremenu mjeru uzdržavanja. Čekala sam na to godinu dana i evo tek dvije godine poslije konačno sjeli novci, ovrhom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •