Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 129 od 129

Tema: Mala ometačica nastave

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma pulinka, ne znam kako me ti čitaš...
    Ja sam pitala kako je tekao razgovor i zbog spominjanja pravilnika pitala za pravilnike. Nije bi bilo ni u primisli da bi ljudi trebali proučavati pravilnike ili da bi pedagog trebao ocjenjivati učiteljev posao nego zamoliti pedagoga da pomogne djetetu da profunkcionira u razredu kao ostala djeca. I da se djetetu prenese poruka da je važno i vrijedno iako postoji problem.
    Meni se čini da u ririnoj situaciji čovjek želi pomoći svom djetetu, a ne da ispravlja loš školski sustav. Ako je potrebno da i promijeni odijeljenje ili školu, ali da tu odluku donese kad vidi da je učiteljica problem. Uopće ne mogu shvatiti da me pulinka čita na način da ja mislim da su Riri i muž krivi i da ih treba okrivljavati. Pa, svi imamo takvih situacija kad ne znamo kako pomoći djetetu.
    Ja nikad nisam videla očigledniji primer u kome je učiteljica problem.
    Što ne znači da dete ne ometa nastavu, nego ovo što sirius kaže- zašto bi dete bilo još četiri godine kod učiteljice koja u njoj ne vidi ništa osim ometača nastave? (iako je Riri na početku napisala da je dete izvršavalo rado i tačno svoje zadatke, bilo skoncentrisano i tačno prenosilo poruke).
    Znači imala je savršeno sposobnu i motivisanu učenicu koja nije navikla da se disciplinovano i ćutke dosađuje, i taj problem nije umela da reši nikako drugačije nego da ga pretvori u još veći. Zašto bi se roditelji, pedagog, i samo dete trudili da dete "profunkcionira" u razredu, kada učiteljica nije za to zainteresovana? Iz mog iskustva, razred se postavlja prema učeniku onako kako se postavi učiteljica. Ako učiteljica stalno karakteriše dete kao problem, i učenici će zauzeti taj stav.
    Prvi put čujem da se dete koje savršeno tačno ispunjava svoje zadatke, nije agresivno niti destruktivno, kažnjava nedovoljnom ocenom iz vladanja. Čini mi se da dete nema puno šta da izgubi kod druge učiteljice.

  2. #102
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Riri,

    Mislim da je jako dobar casin prijedlog da se uključi pedagogica i na samu nastavu, da netko treći objektivno sagleda što se dogadja, ako postoji još neki problem da ga se osvijesti.

    Želim sreću maloj T.u novom razredu i učiteljicu koja će imati više razumijevanja i znat pronać način rada. Obavezno detaljan i iskren razgovor s novom učiteljicom o razlozima prijelaza i da pomogne djetetu u prilagodbi te joj "digne" samopouzdanje.

    Ako se slučajno bude isto ponavljalo u novom razredu (zaista je najbolje prijelaz napraviti odmah nakon praznika) onda bih slijedila tangerinin prijedlog i dijete dalje testirala (adhd i sl.).

    Vama je najgore jer bespomoćno gledate svaki dan nesretno dijete, što roditelje razdire, a dijete unesrećuje. No vi ćete sami znat donijet najbolju odluku za T. kako i što dalje. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2022. at 08:29

  3. #103
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala

    Spomenuli smo njoj mogućnost da promijeni razred/školu.. dugo nisam vidjela da je tako sretna otišla u školu kao jutros. Mislila sam da će se protiviti čisto zbog prijatelja iz razreda, ali ne, uopće.

    Pedagoginja nam je napisala da dođemo popodne na razgovor nakon nastave.

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala

    Spomenuli smo njoj mogućnost da promijeni razred/školu.. dugo nisam vidjela da je tako sretna otišla u školu kao jutros. Mislila sam da će se protiviti čisto zbog prijatelja iz razreda, ali ne, uopće.

    Pedagoginja nam je napisala da dođemo popodne na razgovor nakon nastave.

    Ako je ovakva djetetova reakcija, ja ne bih dvojila, čak bih na tom razgovoru s pedagoginjom već istaknula tu opciju. Zašto da se dijete muči naredne 4 godine i gubi samopouzdanje?

    Ako bi se problem ponovio u novom razredu, onda možda razmotriti neko dodatno psihološ.testiranje.

    Javi kako je prošao razgovor (budite fokusirani i ustrajni u traženju najboljeg rješenja za T., nemojte doći kao prošli put kod učiteljice, kako rekoste "ko telad" ).

  5. #105
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne mora biti da je nemir od T zbog učiteljice, možda bi ona bila nemirna kod svake, jer možda u ovom času ne može drugačije u školskim okolnostima. Ali je jako važno kako učiteljica prihvaća njeno ponašanje i narav. To može napravit daljnju štetu, o tome se radi.

  6. #106
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ni mi se više ne premišljamo, reći ćemo i pedagoginji danas. Ako se ne odobri mijenjanje razreda, ići ćemo na mijenjanje škole...

    Javim!

  7. #107
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja bih promijenila školu jer u koji god da razred dođe, doći će s etiketom i to nije dobro.

  8. #108
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pedagoginja je bila okej na razgovoru, rekla je u jednom trenutku da bi promjena razreda odgovarala i učiteljici (valjda se žalila, nemam pojma) i da se slaže s tim. Dala nam je neko svoje viđenje oko toga kod koje učiteljice bi je stavila i sve u svemu, konstruktivan razgovor.

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme baš mi je drago Riri!

    Ako vam je to najbliža škola, ja bih je ostavila u istoj školi samo drugi razred jer već za godinu-dvije (ovisi o lokaciji) djeca idu sama zajedno u/iz škole, stvara se školslo društvance iz kvarta a to je isto bitna komponenta djetinjstva.

    Znala sam dijete koje je išlo u školu totalno van kvarta, koja je blizu posla roditeljima, nikad se nije uklopilo u kvartu jer ostala djeca su sate provodila zajedno u školi i nakon škole. Ne može se naravno generalizirat, ali ipak prednost je ako dijete može i samo ići do škole s društvom. Možda ne sada ali uskoro.

    Kod nas npr takodjer uvijek je u kontra smjeni izborna, pa i to olakšava ako dijete živi u blizini (jer ide 2x dnevno u školu).

    Sretnooo!!!
    Imate sreće s pedagoginjom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2022. at 07:48

  10. #110
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, najbliža nam je, ali nije nam ni to igralo ulogu jer je iduća najbliža možda dvije minute hoda dalje od ove.

    Ovu smo birali jer je među boljima što se tiče uspjeha učenika (računali da bi onda valjda trebalo biti i manje mogućnosti za nasilje), ograđena je, nastava je u jednoj smjeni..

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala

    Spomenuli smo njoj mogućnost da promijeni razred/školu.. dugo nisam vidjela da je tako sretna otišla u školu kao jutros. Mislila sam da će se protiviti čisto zbog prijatelja iz razreda, ali ne, uopće.

    Pedagoginja nam je napisala da dođemo popodne na razgovor nakon nastave.
    Ovo je ključna stvar, dijete se veseli promjeni razreda. Taman na vrijeme, kasnije bi to bilo teže. Nekako mi se čini da je i učiteljica kumovala tome, lošom ocjenom iz vladanja. Držim fige da s drugom imate više sreće. Dijete se mora s njom povezati, a s ovom sadašnjom očito nije uspjela.

  12. #112
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Nemaju sva djeca koja brbljaju poteskoce, neki su jednostavno takvi - brbljavi. Pogotovo ako inace nemju problema s disciplinom i ok su djeca. Nisu sva "normalna" djeca mirna i tiha i poslušna. Nas srednji je takav pa je za kaznu u skoli vec radio svasta - skupljajo smece oko skole, čistio ucionice,itd... A najstarija, koja stvarno ima poteskoce, je bila najtiša u razredu, kao da je nema, tako da...

    Ja mislim da je T jedno sasvim normalno dijete koje jednostavno nije kliknulo s uciteljicom što je sasvim ok, pa ni ja ne kliknem sa svakim. Hvala bogu da imamo danas mogucnosti da se to rijesi na vrijeme, nekada su djeca morala gutati i prolaziti svasta jer - to sto si dobio to je to! Riri, sretno s prebacivanjem!
    Posljednje uređivanje od In love : 14.12.2022. at 11:49

  13. #113
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala vam svima još jednom na tadašnjim savjetima, jako su nam pomogli, a na kraju smo prebacili T u novi razred.

    Evo me da napišem update.
    Jučer je bio prvi dan u novom razredu i ona je došla iz škole zadovoljna. Rano je još reći hoće li to biti dobro ili neće, ali bili smo mi na razgovoru s novom učiteljicom jutros jer nas je jučer pozvala da nam da neki svoj dojam i napokon mogu reći da smo dobili neki kvalitetan feedback.

    Učiteljica kaže da je T divno, pristojno i inteligentno dijete, a na problem brbljanja je odmahnula rukom i rekla da se to lako riješi i da se nada da nam je u redu da joj da neki zadatak poput brisanja ploče. Naravno da nam je u redu, to smo pokušavali postići cijelo prvo polugodište!

    Njezin plan je tako utjecati na problem, brisanje ploče, dijeljenje i skupljanje listića i bilježnica i slično. Čini mi se da kod ove učiteljice ima puno manje praznog hoda. Bivša učiteljica im je na početku sata pričala sve planirano oko gradiva, pa bi do kraja sata nešto rješavali sami, a vidim kod male u bilježnicama da kod ove učiteljice puno više pišu i prepisuju s ploče pa i to ostavlja manje vremena za brbljanje.

    I puno više kreative je uključeno, gledala sam baš jučer s koliko je nekih materijala došla kući, koliko se crtanje uključuje u sve, izrezivanje, ljepljenje..

    Najvažnija stvar je da je T jutros otišla u školu bez suza. Napokon!

  14. #114
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Baš dobro za ovako pozitivan ishod

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    joooj držim joj fige na najjače Riri!!!
    Zasad zvuči predobro. Samo neka tako i ostane.

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lijepo, i tako dalje sretno

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Riri, pao mi je kamen sa srca... Ja sam među onima koji su predlagali prebacivanje kod druge učiteljice, a to je zahvat s neizvjesnim ishodom. Baš mi je drago da je dobro krenulo. Nadam se da će se tako i nastaviti. Pa ne možeš djeci u prvom razredu držati nastavu kao studentima... Sretno i dalje!

  18. #118
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala cure

    Peterlin, pa da, meni je to kod bivše učiteljice i izgledalo ko predavanje na faksu, ispriča im, oni nešto malo zapišu i to je to.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Želim da se dobro nastavi i do kraja školske godine!

  20. #120
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lipo je ovo procitat neka tako i ostane.

  21. #121
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Sretno i dalje!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Odlične vesti, baš mi je drago , nova učiteljica zvuči obećavajuće!

  23. #123
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala vam

  24. #124
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Odlično. Sretno dalje u školskim danima.

  25. #125
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično. Sretno dalje u školskim danima.
    Hvala

  26. #126
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Neka se tako dobro i nastavi!

  27. #127
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno


  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam
    Tek ćete nakon mjesec-dva znati točnu bilancu (oko proljetnih praznika), ali vjerujem da će sve biti ok. Javi kako ide dalje...

  29. #129
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se nadam da hoće, evo ovaj prvi tjedan stvarno prolazi (kuc kuc) jako dobro. Nema poruka po bilježnicama, nema poruka po whatsappu, nema poziva.

    Najvažnije je da je T dobro i da ne plače više oko te škole stalno. To je najveća i najvažnija promjena. Sad se baš spremamo na razgovor s pedagoginjom da vidimo što ona kaže nakon ovih par dana.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •