Pozdrav svima, nova sam ovdje, nemojte i zamjeriti ako sam fulala nešto ili napravila nešto što nisam trebala.
Imam dijete od 9 mjeseci, i brinu me dvije stvari.
1. Već 10-ak dana ju muči začepljen nos, dok diše (pogotovo dok spava) čuje se da ima nešto u nosu. Dok leži (stavljam ju na povišeni jastuk) i spava zna se zakašljati, meni to zvuči jako ružno, kao da će se ugušiti, ali ona samo nastavi dalje spavati. E sada, njoj nos uopće ne curi. Bila sam kod pedijatrice, pluća su dobro, grlo isto. Rekla je da nos čistimo fiziološkom otopinom i to je to. Ja to radim svo ovo vrijeme, ali nema nikakvog pomaka, njoj nos i dalje ne curi, a "čuje" se da ima nešto u nosu.
Imate li kakvih savjeta što da radim?
2. Ona se od 2., 3.mjeseca rođenja dosta znoji dok ju dojim ili dok je u kontaktu sa mnom. Proljetno je dijete pa sam to sve povezivala sam toplijim vremenom i ljetom. Međutim, ona se i sada po zimi dosta znoji po glavi,glava i kosa joj cijele budu mokra dok ju dojim. Kod uspavljivanja (dojim ju na boku, dok ona leži) ostaje mokra fleka ispod njene glave. Ono što me brine je što taj znoj često zna imati neki oštri, kiselkasti miris, koji me ponekad podsjeća na miris cikle. Ja ne znam da li je to normalno, a "strah" me pitati dr., da ne pomisli da sam paranoična mama koja oko sve radi paniku.
Da li mi itko može pomoći?
Hvala puno ❤️