Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Izostanci iz skole

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Izostanci iz skole

    Dakle zanima me kako vi tolerirrate izostanke djeteta. Tipa ono boli me trbuh,glava,muka mi je,povraca mi se....i ostale oblike izostanaka.
    Ja ne znam ali kod nas je to bas ove godine jako ucestalo i ja stvarno vise ne znam sto da radim. Inace on je dobar ovako,dobar u skoli super je dak.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle zanima me kako vi tolerirrate izostanke djeteta. Tipa ono boli me trbuh,glava,muka mi je,povraca mi se....i ostale oblike izostanaka.
    Ja ne znam ali kod nas je to bas ove godine jako ucestalo i ja stvarno vise ne znam sto da radim. Inace on je dobar ovako,dobar u skoli super je dak.
    Vidi imaju li ti izostanci uzrok... Ja bih prvo probala razgovarati s djetetom, osim toga bih otišla i na razredne informacije (bez obzira ima li problema ili ne, nisu svi problemi u vezi s učenjem...) Možda ga zlostavljaju ili je s nekim u svađi. Možda je dijete upalo u loše društvo. Kako god bilo - sretno. Moji sinovi nisu izostajali iz škole, ali bolje da im ne ispričam koliko sam ja izostajala u srednjoj školi i to bez nekog posebnog razloga (samo mi je bilo dosadno )

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne znam moja srednjoškolka je od početka nastave isto izostala 4-5 dana, ali je na kraju ispalo da se to kod nje poklopilos nekom virozom, povraćanjem i slično, a prije odlaska u školu je tražila da ne bi išla jer je sumnjala na nešto od tog.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle zanima me kako vi tolerirrate izostanke djeteta. Tipa ono boli me trbuh,glava,muka mi je,povraca mi se....i ostale oblike izostanaka.
    Ja ne znam ali kod nas je to bas ove godine jako ucestalo i ja stvarno vise ne znam sto da radim. Inace on je dobar ovako,dobar u skoli super je dak.
    Kako mislis kako toleriramo?
    Ako dijetetu nije dobro ostavim ju doma, a prema potrebi konzultiram se sa lijecnikom.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u principu probaj kak veli Peterln naći azlog toga, ako misliš da nije zdrastveni razlog. ali pred neko doba si rekla kak je veliki slabokrvan, ovakav, onakav, možda to ipak ima uporište u tome?

  6. #6
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ajme jelena iskreno kako se ti toga sjećaš...ne znam sad za to. Ali tipa u petak nije bio u skoli kao nije mu bilo dobro,imao popodne skolu....i evo danas imao ujutro skolu. A recimo u subotu i nedjelju i pon je bio ok.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i šta je bilo u petak? kako je proveo dan, ispiti? kaj je radio prek vikenda, izlasci, jelo....... malo svedi zajedničke nazivnike ako možeš

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa kao nije mu bilo dobro...i cjeli dan je bio u krevetu. Pol dana spavao...nije isao van u petak. Nije imao nista u skoli tipa test ili ispitivanje koliko ja znam. Subotu i nedjelju mu bilo ok....nije bio vani bio doma normalno jeo

  9. #9
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Niti danas nije bilo testa....isto je bio u krevetu spavao dok ja nisam isla u 13 od doma

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Pa valjda mu stvarno nije dobro? Jel ostane do kasno ujutru uz telefon ili kompjuter?
    Dobri đaci su puno više pod stresom nego što možda izgleda, jer je škola zahtevna. Možda jednostavno tako ispoljava stres, ni prvi ni poslednji u tom uzrastu.
    A možda ipak postoji zdravstveni razlog, pa treba proveriti.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda mu stvarno nije dobro? Jel ostane do kasno ujutru uz telefon ili kompjuter?
    Dobri đaci su puno više pod stresom nego što možda izgleda, jer je škola zahtevna. Možda jednostavno tako ispoljava stres, ni prvi ni poslednji u tom uzrastu.
    A možda ipak postoji zdravstveni razlog, pa treba proveriti.
    Slažem se i još uz to moguće pubertet, hormoni, razvoj....

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dijete govori da nu nije dobro i ostane doma da bi prespavao pola dana?
    Odavno bih posjetila liječnika jer njemu, izgleda, nije dobro zbog bolesti tijela ili duše. Možda je u depresiji. To je isto bolest koja zahvaća sve više i više ljudi.
    Što god da je treba djelovati.
    Forum tu neće pomoći.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nedavno sam se začudila kad mi je jedna mama iz razreda rekla da popriličan broj roditelja iz tog našeg razreda u vrijeme ispita i ispitivanja opravda djeci izostanak baš zbog toga. Kod mene to ne prolazi. Nisi učila, idi i suoči se s tim.. Pa ako je jedan je jedan.
    Međutim moje je dijete takvo da ako jednom popustim nema kraja.
    Najbolje poznaš svoje dijete. Možda stvarno nije dobro, fizički ili psihički. To treba iskopati.
    Moja je nedavno jedno jutro povratila i do popodne je bila kao nova. Bila je srijeda. Ostavila sam ju još u četvrtak doma i mislila ju poslati u petak u školu, ali mi je rekla kako druge roditelji ostave doma samo kad kažu da im malo nije dobro, a ja čim joj je bolje pošaljem ju u školu . Eh, a u petak je bila lektira koju je naravno kao i uvijek pisala zadnji čas. I tako sam ja čekala da u četvrtak napiše tu lektiru i navečer joj rekla, ajde ostani još jedan dan doma pa odmori
    Što sam htjela reći, svakako vidi ima li razlog ili mu jednostavno baš super paše svako malo ostati doma i spavati do 13 jer je skužio da može.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    odlično i kreativno

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Niti danas nije bilo testa....isto je bio u krevetu spavao dok ja nisam isla u 13 od doma
    to je meni ipak malo previše

    trebalo bi baš iz njega "iskopati" razlog ostanka i dugotrajnog spavanja

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jučer, danas?

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to je meni ipak malo previše

    trebalo bi baš iz njega "iskopati" razlog ostanka i dugotrajnog spavanja
    Slažem se. To je i Tanči napisala.

    Kakvo spavanje do13h,tek sad skužila...

  19. #19
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Moj je mlađi, ima 9 godina, i nedavno se isto loše osjećao, spavalo mu se, razdražljiv, plače, ne želi u školu jer ga boli glava. Na kraju ispalo jako nisko željezo, već je dva mjeseca na terapiji. Baš danas učiteljica u školi kaže da ga dugo nije vidjela ovako veselog. Ja bih krenula od krvnih pretraga, nešto ga definitivno muči, fizički ili psihički

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •