Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Proglašen kraj pandemije

  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno Proglašen kraj pandemije

    Posve mi je promaklo jutrošnje proglašenje kraja pandemije korona virusa.
    Malo me i nasmijalo kako mi je to skoro promaklo
    Korona nam je obilježila tri godine života, pa je red da se, filozofski, osvrnemo na kraj nečeg toliko važnog.
    Ustvari, krivo pišem, korona je još tu i bit će, samo nema pandemije. I nema svega onog čudnog i glupog što je bilo vezano uz nju. A bilo je toga i previše, iako se ne slažemo svi s tim.
    Vjerujem da će idući put biti pametniji. Ili neće. Neće biti pametniji ili neće biti idućeg puta.
    Hah!

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja sam no comment da je kraj pandemije tek sada
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.05.2023. at 07:14

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Mene ginić pošpotal neki dan kaj nosim masku. Rekla sam imala sam gripu prije tjedan, još sam šmrkava. Kaj sad trebam zaraziti svakoga.
    A dok u Suvagu ne daju prići bez maske, kaj je i razumljivo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.05.2023. at 08:57

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam špotanje radi maske dobila mjesec dana prije prvog slučaja, rekla sam medicinaru, da sebe štitim, i da ne trebam svakaj pokupiti, uopće me ne tangira

  5. #5
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Moja sveki je prije korone u jednom periodu nosila masku među ljudima po preporuci svojih doktora
    Nije se kužilo da je onkološki pacijent ali ne sjećam se da je ikad doživjela da kritiku. Jednako tako, nije padalo napamet u vrijeme kad su maske bile preporučene u dućanima npr. špotati nekog ako ne nosi, zapravo ih nisam ni primjećivala nego mi jemuž znao spomenuti jer je on stariji i pazio se... no, ne mogu ulaziti u tuđe razloge. You do you.
    Tako bi trebalo biti i sad. Žao mi je što su ljudi očigledno postali manje tolerantni. A ginić, ne kužim, pa do prije neki dan je vrijedila obveza nošenja maske unutar med. ustanova...

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Doktor mog sina je i prije mjesec dana rekao da niti dijete niti ja u ordinaciji ne moramo imati masku. Niti ju on nije imao.

  7. #7
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Jasno, pa već dugo nema divljanja zaraze. Ali zkaaj špotati nekoga ako ima svoj razlog za nošenje maske, onako kako je bilo prije korone, evo nije mi jasno

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Prije god dana na jednom Zg KB-u na intenzivnoj nitko nije nosio maske ni dr,ni sestre, ni pacijenti.
    Imali su je na bradi neki dr.i sestre al samo za potrebe prolaska čekaonicom di bi je se ko fol nabilo do ispod nosa.

    Udješ unutra gdje su pacijenti nitko ne nosi i to prije godinu dana.
    Tako da me ništa ne čudi kod stavova.

    Ja osobno je ne bih više nikad stavila da ne trebam nedaj Bože zbog ozbiljnih zdravstv.problema.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni maska nikada nije smetala. Dapače, volim se maskirati i sakriti iza maske
    Sve drugo je bilo strašno. Meni.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Niti meni nije smetala... ne znam što je tako strašno u stavljanju maske...

    Ok, možda bih drugačije razmišljala da sam je stalno morala nositi, ali ovako povremeno nije strašno...

    I sad je stavljam kad idem u apoteku ili kod doktora...

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kak?! Ja sam neki dan bila u bolnici i svugdje su znakovi za nošenje maski

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Korone još ima, kolegicina mama ju ima. Prisutna je cijelu godinu. Po meni bi se u zdravstvenim ustanovama trebala nositi. Da su ljudi odgovorniji pa kad imaju neke simptome korone ili gripe sami stave masku ajde, ali nisu.
    Naravno ja to sve gledam iz cipela obitelji koja je imala teško oboljelog te smo njega i sebe stavljali pod stakleno zvono i svjesna sam da nikad ne znaš tko i s kakvim bolestima sjedi pored tebe.
    I da jučer bila na hitnoj a oni gospodjo ne treba vam više maska, ok nije bilo nikoga.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 14.05.2023. at 10:22

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Niti meni nije smetala... ne znam što je tako strašno u stavljanju maske...

    Ok, možda bih drugačije razmišljala da sam je stalno morala nositi, ali ovako povremeno nije strašno...

    I sad je stavljam kad idem u apoteku ili kod doktora...
    Meni je smetala al sam ju nosila kad se moralo i trebalo.
    Imam suhu kožu lica i usne, po koži sam dobivala ko neki sitni osip i ljuštenje bez obzira na mazanje kremama.

    Naravno nije mi bilo isto ni udisati s maskom i bez nje.

    Ma tako ni po najvećim minusima zimi ne trčim ko ostali trkači s buffom (koji je btw pamučni, puno prirodniji materijal) preko usta ili nosa, ni u ludilu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.05.2023. at 11:51

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ispada sad ga se ne može ni razlikovati od prehlade.
    https://n1info.hr/zdravlje/vodic-kro...sto-s-maskama/

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Tretira se ko i druge viroze, što i jest.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, dream scenarij, u spektru viroza, krece prema prehladi, a ne prema ozbiljnosti gripe! Nadam se da nece nekih malignih iteracija vise biti. Dosta nam je gripa od ovih ozbiljnih, sto kose slabe.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.10.2023. at 15:12

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Stvarno ne znam šta bi napisala, osim da je sve skupa sa koronom bilo suludo.

    U sred pandemije sam se selila iz SLO- HR, jedva sam našla selitveni servis koji je spreman voziti mene i stvari preko granice, radilo se o spajanju obitelji. U HR je bila dosta bolja i normalnija situacija nego u SLO što se tiče korone i propisa, testova, maski, ali još uvijek smo plaćali prevelike svote za testove za odlazak u inostranstvo.

    Prije točno godinu dana sam za 2 testa platila 1000 kn kada smo išli u Indiju i par tjedana nakon toga je Indija ukinula test. Sve skupa cijela spika oko korone je bila u stilu - lud, zbunjen, normalan,...

    Da ne pominjem cijepljenje i pritisak oko njega, ajme, na kraju smo preživjeli, a kako su u medijima pričali bila sam sigurna da će se populacija smanjiti za 50 %

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Čestitam tinki, što si uspjela covid proći bez da ti je netko bliži umro, što od covida, što od toga što nije mogao u bolnicu jer su medicinske sestre bile na covid odjelima i brinule o teškim covid pacijentima.
    Hrvatska drži odlično 6. mjesto u svijetu po broju smrti na milijun stanovnika. Ali ako bismo se sa sličnima u Europi uspoređivali, onda smo 5. Nizozemska sa značajno većom gustoćom stanovnika je u Europi na 41. mjestu, a Slovenija gdje su ti mjere bile gore nego u RH na 14.

    Neki od onih nekoliko milijuna umrlih, cca dvije Hrvatske, nisu te sreće.
    Pišem post, ali zapravo nema smisla.

    Fale mi neki ljudi.

  19. #19
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nek ti je najgore što ti se dogodilo što si bila pod pritiskom. Sva sreća da je tako.

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Meni frendica govori ovo kaj sam zadnje sad imala da je korona. Natekla mi je opna unutar oka, nemam opet osjet mirisa, bila je tu i neka glavobolja, ali njih stalno imam pa i ne kužim više što je što. Imala sam neke tikove kapka i usana jučer. Msm mi možemo reć covid je ko prehlada, a možda ostavlja neke ožiljke po tijelu dugoročno koje uopće ne vidimo.

  21. #21
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam tinki, što si uspjela covid proći bez da ti je netko bliži umro, što od covida, što od toga što nije mogao u bolnicu jer su medicinske sestre bile na covid odjelima i brinule o teškim covid pacijentima.
    Hrvatska drži odlično 6. mjesto u svijetu po broju smrti na milijun stanovnika. Ali ako bismo se sa sličnima u Europi uspoređivali, onda smo 5. Nizozemska sa značajno većom gustoćom stanovnika je u Europi na 41. mjestu, a Slovenija gdje su ti mjere bile gore nego u RH na 14.

    Neki od onih nekoliko milijuna umrlih, cca dvije Hrvatske, nisu te sreće.
    Pišem post, ali zapravo nema smisla.

    Fale mi neki ljudi.
    A sto reci.
    Pored toliko umrlih sad Miletići i slični likuju da evo ipak je covid ko gripa.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tretira se ko i druge viroze, što i jest.
    Sve sto nije bakterijsko je viroza. Od viroza su najopasnije bile spanjolska gripa. I ebola je viroza, al ona ucinkovito i brzo ubija domacina, pa se ne siri tako brzo. Svaka se tretira ovisno o tome koji je soj i koje su posljedice. Gripa je i dalje opasna, a korona se zasad razvija u benignijem smislu. Katastrofa je sto smo imali toliko mrtvih, sasvim nepotrebno zapravo, znajuci sto znamo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.10.2023. at 11:27

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da dodjemo s gripom nekim domorocima koji se prvi put susrecu s njom, isto bi ih ta viroza, sto i jest, pobila. Stvar je imuniteta, lijekova, proteka vremena itd. Pa bi se onda mogli cuditi...boze, meni nista od gripe, a ovaj stanovnik prasume umro, kako to, kako to? Nije 0-1.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •