Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Placanje karticama u EU

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam paničar. I uvijek na put nosim bar 2 kartice i nešto keša. Iste upute sam dala i djeci.
    Oboje odavno imaju račun u ZABI povezan s mojim i Revolut.
    Isto je i s mojima. Ja sam se prije puno godina nasadila i od tada sam oprezna.

  2. #52
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i s mojima. Ja sam se prije puno godina nasadila i od tada sam oprezna.
    Da da. Iskustvo.

    Ja sam sama počela putovan van zemlje još u doba putničkih čekova.

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Dugo sam godina putovala s amexom, bio je dosta dobro prihvaćen. Zato nikad nisam koristila čekove, jer se s Amexom moglo podići dosta novaca i u njihovim poslovnicama kojih je bilo u velikim gradovima (sjećam se da sam u Pragu tako podizala, tamo negdje devedesetih još)

    U zadnje vrijeme koristim Revolut, imam ga spremljenog u mobitel tako da u stvari uopće ne koristim fizičku karticu. Bila sam u Londonu s njim, radio besprijekorno.

    Meni osobno je najveća prednost Revoluta što ima one jednokratne (disposable) virtualne kartice, napraviš jedno plaćanje i nakon toga se poništi i kreira nova. Sva internet plaćanja (osim pretplata) radimo s tim dispozable karticama, to je najjača sigurnost jer se nakon svake transakcije ponište i nitko ne može ponovno koristiti tu karticu za još neko plaćanje.

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ti si mlada. Ja sam putovala sama prije 90tih. I ne, roditelji mi nisu tada dali kreditnu karticu. Nosila sam čekove

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Evo samo da javim da je sin koristio Aircash karticu na maturalcu, svuda je radila bez problema.
    Palac gore za Aircash

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si mlada. Ja sam putovala sama prije 90tih. I ne, roditelji mi nisu tada dali kreditnu karticu. Nosila sam čekove
    Da, tako je to bilo u ono vrijeme..., putnički čekovi, a umjesto mobitela telefonske govornice, ako uspiješ neku naći (ali bilo ih je tada svuda). Interrail karta i udri. Nitko se nije brinuo ako se ne javiš tjedan dana. Pošalješ razglednicu koja dođe nakon što se već vratiš doma. Jao, spavala sam u Cardiffu na kolodvoru u vreći i ništa mi nije bilo. Hosteli, kampovi, razno... Još u doba Jugoslavije nekako sam se ubacila u ljetni program YMCA (to je kršćanska organizacija) i otišla preko njih čuvati djecu u ljetni kamp u Wales. Postavili su oglas na faksu (čak ne na mom, nego mislim na medicinskom), a ja onak bzvz probala i uspjela. Čovječe, ta ljetna YMCA iskaznica omogućila nam ne samo besplatan smještaj, nego i besplatan ulaz u hrpu muzeja, galerija i sličnih mjesta.

    Sorry na digresiji, malo me uhvatila nostalgija, ali da se vratim na čekove - to je bila zamjena za gotovinu. Nosiš malo keša i gledaš da ti potraje što dulje, a ostalo su čekovi. U to doba nemam pojma jesu li i moji roditelji imali kartice, to im je valjda bio SF.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2023. at 12:57

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja se sjećam govornica Isto tako javila bih se jednom tjedno iz Francuske, morale su se kupovat one kartice za govornicu i zovi na fiksni (nadajući se da ćeš nekog zateći doma).

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U Italiji si zvao na neke kovanice

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja bih se javila kad bih stigla na odredište i par dana prije povratka kako bi me dočekali. Između ništa jer je bilo skupo.
    Ni ha nisam sigurna jesu li moji u to doba imali kartice. Mozda tata, jer je često službeno putovao.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Znam da o da smo po sestru znali često ići u Budimpeštu ili Prag Beč vlakom i u točno se znali pojaviti na dogovorenom mjestu

  11. #61
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam već počela zaboravljate detalje (cek da postanem senilna i svega se nebitnog opet sjetim) , ali mislim da sam amex imala još od početka 90ih (kao dodatnu karticu od mame). U svakom slučaju bio je dostupan još u ex-yu.

    Meni su kartice bile preporod, nema do toga da odes na bankomat i podignes sam novac umjesto da tražiš radno vrijeme poslovnice i čekaš u redu da ne spominjem odgodjeno plaćanje po ducanima, nakon povratka se panicno zbrajaju slipovi (oni stari s indigo kopijama) i skupljaju novci za račun.

    Što se tel govornica tiče sjecam se 90ih kad sam bila na moru bio je izbor ili čekati 60+ minuta u redu za jednu od dvije govornice u turističkom naselju ili pješačili par km do govornice gdje se čekalo manje... slavila sam kad sam dobila prvi mobitel (taman je VIp uveo prepaid)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •