Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Strah od mraka

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Tanči,

    Nisu nas roditelji vodili i da se razumijemo ja sam po svojim stavovima u vezi odgoja jakoooo slična tebi. Hoću reći razumijem tvoje stavove.

    Al ajmo probat ne generalizirat, nisu sva djeca ista. Danas su drugačija vremena, sve više je djece na psihijatriji i farmakoterapiji, nikad više anksioznosti i depresije kod tinejdžera i adolescenata. Nemam nikakva osobna iskustva al vidim oko sebe, kod svojih prijatelja, poznanika. Zaista je teško ma preteško gledat da se dijete muči svaki dan, dijete koje bi trebalo uživat u životu i mladosti.
    Pišem općenito naravno o današnjici i izazovima, nikome konkretno.

    Vrci već ima jedno starije dijete za koje je instinktivno posumnjala da nešto nije u redu, kasnije je dijete dobilo dijagnozu (pisala je o tome). Majčin instinkt je po mom mišljenju najbolja smjernica kako i kuda dalje (ako si majka želi priznat i ne negira). Tako da Vrci samo se vodi svojim instinktom i sretno dalje!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.10.2023. at 10:32

  2. #52
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili, ne generaliziram. Napisala sam kako ja radim ili bih radila pa je ispalo da sam stara i živčana. Nije li to generaliziranje?

    Vrci je došla tu po savjete i dobila ih je pa će vjerojatno neki i iskoristiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #53
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nikad nisam imala ovakvih problema. Nije da nije probala, jer svi ponekad probaju testirati granice, ali nismo joj dali.
    Prva rečenica je ključna, jer tko nije prošao ili ne prolazi muku s anksioznim djetetom ne može znati koliko je to teško.
    Jedno je testiranje granica, pravi problem je nešto sasvim drugo i zato se treba posavjetovati sa stručnjakom.

  4. #54
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Evo, ja stara sam i živčana, pomalo već i senilna , u odgoju hitler mi je srednje ime, permisivnost je zadnje što bih prakticirala (takav mi
    je genetski kod)
    Danas, nažalost više nego ikad prije, znam da sam nešto doma trebala osluhnuti navrijeme jer nije da nije bilo znakova, samo su bili diskretni, taman za odmahnuti rukom i reći - pubertet!
    Ali na forumu je uvijek isto - ako se meni nije dogodilo, onda ne postoji .

  5. #55
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ali na forumu je uvijek isto - ako se meni nije dogodilo, onda ne postoji .
    Evo. Opet generaliziranje i ne samo ti. Post prije tebe spominje kako ja nešto ne znam.

    Ako ne pišem ne znači da ne znam ili da nisam iskusila.

    I ja i moje dijete jako dobro znamo i što je anksioznost i depresija i fobije i svašta nešto.
    I borile smo se sa svakakvim demonima i tko zna kaj nas još čeka.

    No dobro. Napisala sam svoje mišljenje. Tko je htio shvatiti- shvatio je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #56
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jučer smo imali razgovor sa sinovom psihologicom pa sam spomenula taj njen strah. Ona ima malo starije dijete od nje i potvrdila je da je to isto jedna od faza u to doba.

    Vratili smo ju kod nas u krevet. Osjetila sam da se malo probudila u neko doba, stisnula se uz mene i opet zaspala.
    U vrtiću je bilo bolesne djece po koje su dolazile mame pa je i ona sva umorna prije spavanja plakala da želi mene.

    Možda joj falim malo, da budemo više skupa, pa zato ta gluma oko straha (samo par puta je bio pravi strah), maženja i slično

    Probat cemo tako izmjenjivati naš i njen krevet pa da vidimo

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Reži.
    Pusti priče i reži.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ali, onda ne možeš ovako rezolutno napisati. Jer ne znaš što je s druge strane ekrana. Možda je cendranje, a možda i nije.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ne generaliziram. Napisala sam kako ja radim ili bih radila pa je ispalo da sam stara i živčana. Nije li to generaliziranje?

    Vrci je došla tu po savjete i dobila ih je pa će vjerojatno neki i iskoristiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znam tko je insinuirao da si straa i živčana, ja zaista nisam.

  9. #59
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Evo. Opet generaliziranje i ne samo ti. Post prije tebe spominje kako ja nešto ne znam.
    Naravno da ne znaš, ne poznaješ dijete, obitelj, okolinu i zato treba biti oprezan sa savjetima.

  10. #60
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dužna sam update

    Došli smo u fazu gdje vidim da ne voli i dalje mrak, ali samo onaj u kući i u njenoj i našoj sobi.

    Skoro svaku večer zaspi u svom krevetu, uz moje maženje. Ima dva noćna svjetla, slabija, i 10 božićnih lampica na baterije, isto nije prejaka svjetlost.
    U noći oko 4-5 ponekad dođe k nama u krevet. Nekad me probudi prije toga, dok stoji na vratima, ako mi nemamo noćno svjetlo. Ako ga imamo samo uskoči k nama, par noći nisam ni čula kad je došla, samo ju ujutro vidjela pored sebe.

    Nekad joj dopustimo da cijelu noć spava kod nas.

    Za sad nam to odgovara, vidim da se jako želi maziti sa mnom. Uspijem se nekako i naspavati.

    Očito je neka faza, proći će kao što je i došlo.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 10.11.2023. at 12:06

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •