Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Božićni kolači 2023.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno Božićni kolači 2023.


    Vrijeme je ...

    Cijena maslaca je ograničena.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Misliš zalihe maslaca?

    Ja sam planirala peć s djecom breskvice, sinu se svidjela izrada i okus. Curama ne.
    Raspucance.
    Medenjake.
    I što bi još bilo super lagano da djeca mogu prtljat.
    Radila bih fritule al mi smrde ulja biljna i suncokretova, kao da su nešto promijenili. Možda u masti?
    I panetone.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Vrijeme je ...

    Cijena maslaca je ograničena.
    Jeeeee, moram i ja, iako ne planiram ogromne količine. Meni ne treba još koja kila, mom tati isto, mama ima problema sa šećerom, a sinove ću pitati koje kolače žele (iako znam otprilike) i to napraviti. I da, treba mi maslac za lješnjakovu šnitu još tijekom ovog tjedna. Fala na info.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš zalihe maslaca?
    mislim da je maslac u kategoriji namirnica kojima je Vlada ograničila cijenu, ili se meni tako čini jer ima maslaca oko 3 eura.
    Prošle godine u jednom trenutku maslac je bio po 5 eura

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš zalihe maslaca?

    Ja sam planirala peć s djecom breskvice, sinu se svidjela izrada i okus. Curama ne.
    Raspucance.
    Medenjake.
    I što bi još bilo super lagano da djeca mogu prtljat.
    Radila bih fritule al mi smrde ulja biljna i suncokretova, kao da su nešto promijenili. Možda u masti?
    I panetone.
    Moj stariji voli breskvice, ali nisam sigurna da ću se upuštati... Napravit ću husarske (drugo ime je Milijun komada - ovo: https://www.coolinarika.com/recept/m...c-0242ac120056 - to ti je jednostavno i mogu i djeca raditi)

    Osim toga, djeci možeš dati da valjaju kuglice - od smokava, od mrkve, od kokosa.... Ja bih mogla ruske kugle napraviti, u njih idu višnje iz rakije ali se mogu staviti i one iz kompota ako kolač planirate brzo pojesti. Evo jednog baš takvog recepta, pogodnog i za djecu: https://www.coolinarika.com/recept/r...2-0242ac12005f)

  6. #6
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Kod nas neizostavni:
    snowballs
    vanilin kiflice, husarski (isto tijesto)
    linzeri
    londoneri
    raspucanci

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Vidim na insta pakete bož.kolačića
    Cheesecake kuglice, bounty praline ...
    Može li to stajati tjedan- dva? Mogu li se smrzavati?
    Imate neki recept za takve neke drugačije kolačiće?
    Ne razumijem kuglice s malinama ...

  8. #8
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Nešto štrajkati ove godine s kolačima, baš kad sam ja odlučila peći,haha.
    Napravila dvije smjese za raspucane,hlade se u frižideru.
    Planiram išlere,ali to ću u četvrtak ili petak, pa puniti u subotu.
    Čupavce ću isto krajem tjedna.
    Bajadere planiram,mogu li one malo duže stajati ili da i njih radim potkraj tjedna.
    Super mi izgledaju oni oraščići,mislim da bi se klincima svidjelo, ne znam gdje kupiti kalupiće pa ako netko zna bila bih zahvalna.
    I krešenti, nisam ove kolače nikada jela, kakvi su, nisam sigurna da to radim?

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas neizostavni:
    snowballs
    vanilin kiflice, husarski (isto tijesto)
    linzeri
    londoneri
    raspucanci
    Husarski su s lješnjacima.
    Vanilin kiflice sa orasima.
    Nije isto tijesto.

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ovi popularno nazvani "milijun komada" mogu se raditi i s orasima i s lješnjacima, isprobano.

    I ja krenula u subotu. Zasad napravila dva milijuna komada s orasima, starinske prutiće od oraha i keksiće s brusicama i narančama + verziju s bademima i čokoladom.

    Ostaje mi napraviti krancle i crincklese (tu planiram sve tri verzije, čokoladni, od limuna, i red velvet).

  11. #11
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Kupila sam kilogram maslaca i finu čokoladu za kuhanje. Radit ću kekse: husarske, neke s komadićima čokolade (tražim recept) i legendarne princess puffy hrpice.

    Moram peći i tortu, jer mlađoj je rođendan, pa tražim i recepte za kremaste torte sa citrusima.

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Čokoladni raspucanci mi uvijek odlično uspiju. Oni od limuna baš i ne.
    Ima neka onak nekoi osličan recept za limunaste?

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam do sada napravila samo čokoladnu salamu s bademima i cvebama i napunila pišingere. Slabo mi ide ove godine, ali nema šanse da se polomim. Bit će kako bude. Otkad su sinovi odrasli, bolje prolaze slanci, kuhani štrukli, sirnica, klipići punjeni šunkom i sirom i takve stvari.

    Napravit ću uobičajenu Jozefinu i eventualno još nešto, npr. čupavce, a od sitnih kolača i keksa eventualno husarske (milijun komada) ili medenjake. Nitko to više ne jede kao prije.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Vidjela sam u igomatu paneton od 30 eura. Što opravdava tu cijenu?

  15. #15
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    https://biancolievito.com/italian-pa...ith-sourdough/

    Pogledaj sastojke i vrijeme pripreme. Govorim o panettoneu koji se radi u manjim kolicinama.

    Nabrzinu sam proguglala, saherica koja ima manje sastojaka, gotova je za par sati kosta izmedju 23 i 56 eur (15-25 cm).

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bajadera panetone je 39,90

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam u igomatu paneton od 30 eura. Što opravdava tu cijenu?
    Činjenica da ga jedeš 1x godišnje.

    Osobno, ne bih dala te pare, a i nisam obožavatelj, ali svaka roba ima kupca. Možda je bolje dati te pare nego upropastiti jednako skupe sastojke doma.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pfff ja sam radila prošle g doma s decom svoj i nisam osjećala neku bitnu razliku od kupovnog, doduše taj kupovni je bio sparski prihvatljivo kupovni, ovog po astronomskim cijenama nisam konzumirala, a sad mi vrag ne da mira. Kopka me to.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jedino ako je pršut unutra!

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ili još bolje, bakalar, onda bi koštao 500 kn, sa zlatnim listićima 900 kn. Hahahaha

  21. #21
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jučer ispekla krancle, to sam radila prvi put pa skoro zaboravila da polovica keksića mora biti s rupicama
    I zamijesila gingermene, to ću večeras peći

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer ispekla krancle, to sam radila prvi put pa skoro zaboravila da polovica keksića mora biti s rupicama
    I da, zaboravila gornje polovice posuti štaubom. Ma, i bolje, možda bi bi bili preslatki

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja ih ni ne posipam staubom nikad. Niko se do sad nije bunio

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To su neki djetni krajceri

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer ispekla krancle, to sam radila prvi put pa skoro zaboravila da polovica keksića mora biti s rupicama
    I zamijesila gingermene, to ću večeras peći
    Ja se iz djetinjstva sjećam keksa koje je pekla jedna starija gospođa - nisu imali rupe i bili su baš super, jer je pekmez unutra bio jednoliko raspoređen i nije se zasušio na rupi. Ne znam hoću li stići, ali volim raditi takve kolače i imam svoj pekmez, a najmiliji mi je kalup u obliku srca koji ima i rupu u obliku manjeg srca. Ovako nešto: https://jolie.hr/wp-content/uploads/...81132032_n.jpg

    Ako je bitna estetika (vidljiva točka pekmeza), husarski su jednostavniji i manje posla, jer se rupa samo uglavi kuhačom (ne treba ništa bušiti). Njih obično posipam štaubom prije nego stavim pekmez, ali moraju se sušiti dan-dva prije spremanja u limenu kutiju, da se na pekmezu stvori korica i da se ne lijepe. https://4.bp.blogspot.com/-ezuFS5Dpc...218_160757.jpg

    Ont. zamijesila sam klasične medenjake, to ide danas popodne u pećnicu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.12.2023. at 09:23

  26. #26
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Jao, ja nisam ni počela. Tj. napravila sam probno neke kiflice od oraha još pred 10 dana i radila tortu prošli tjedan, ali nitko nije mislio da su to Božićni. Trenutno imam od susjede nekih sitnih kolačića. Sutra ćemo krenuti s dvije vrste pa ćemo vidjeti što dalje. Ova godina mi je neka čudna.

  27. #27
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Meni najdraži lješnjak i koristim ga i za vanilin kiflice i za husarske. Radim ih od istog tijesta, Dr Oetker za vanilin kiflice. Pojednostavnim si. Prilagodim nama kaj volimo.
    Posljednje uređivanje od Nera : 22.12.2023. at 13:58

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Radimo one Ikea kućice…
    https://www.ikea.com/hr/hr/p/vinters...irom-60504861/

    …do sad sam ih uvijek radila tako da samo spojim stranice, pa preko namažemo bjelanjkom i onda djeca ukrašavaju.
    Ali mi uvijek bude problem jer je to turbo nestabilno.
    Moram ju ispuniti nečim, je l da? I to staviti samo kao stanice?

    Kućica nam stoji vani za ukras, možda ju netko pojede iza nove godine… tako da mi trebaju ideje za nešto što može stajati izvan frižidera.

    petit beurre keksi ili oblatne? Ali koja krema? Za oblatne? Nisam to nikad radila. Ima neka gotova? To ne mora stajati u frižideru i neće se usmrditi na sobnoj temp.?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bilo koja krema će biti nejestiva nakon par sati što privede na sobnoj temperaturi

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ove god mi jedne kolače napravili i to je to.
    Ionako ce nas bake natrpat s kolacima,a mi ih bas ni ne jedemo.

    Imam goste za Badnjak i toliko toga jos danas za obavit po kuci i u kuhinji oko stednjaka tako da ....

    Ne znam zasto si uopce toliko toga nakrcamo za blagdane, smorimo se i sataremo umjesto da pojednostavimo i odmorimo se.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.12.2023. at 09:48

  31. #31
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Na kraju sam se sjetila super ideje za povezati oblatne koje sam stavila u sredinu kućice.
    Ta se kućica spaja s “ljepilom” od bjelanjka i šećera u prahu. Pa to sam namazala i između oblatni. Zakon je ispalo! Čvrsto ko cement .

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ja sam na kraju na sam Badnjak poslije rucka ispekla 3 vrste bozicnih kolača. Kud ovo toplo vrijeme da ne mozes na suncanom balkonu drzat kolace. Planiram jos orahnjacu napraviti, al dok se ovi sitni malo potrose.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Makovnjaču, rogaču, biskupski, cimetrolice s tikvom, pitu za klinca dobili nešto sitnih i poklonili dio biskupskih + dizanog, pite ostali skoro ništ
    + Kaj smo imali puricu s cimetom

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas se i pojede skoro sve, pa treba dopunjavati
    Do sada su tri kuglofa otišla, jedan je na balkonu. Dvije ture pisingera izrezane i pojedene skoro do kraja. Crne salame još ima, medenjaka isto, ali čupavci su skoro gotovi. Naručili su mi pitu od jabuka i karlbadsku, to ću im još napraviti, a za NG obavezno Jozefinina torta. Nisam se pretrgla ove sezone, pečem samo po narudžbi.

  35. #35
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    ja pečem za Božić maksimalno 3 vrste i to isto podijelim dio, kad nestane, dopečem još 1 vrstu i to nam je više nego dovoljno

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ja pečem za Božić maksimalno 3 vrste i to isto podijelim dio, kad nestane, dopečem još 1 vrstu i to nam je više nego dovoljno
    Tak otprilike i ja

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ja pečem za Božić maksimalno 3 vrste i to isto podijelim dio, kad nestane, dopečem još 1 vrstu i to nam je više nego dovoljno
    I ja bih, ali kod nas je umreženo još ljudi, na primjer moji roditelji kojima pečem kolace za dijabetičare, pa moj brat koji je samac, pa dečki odnesu svaki svojem društvu i to je to. Prije sam i više radila.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam ispekla šest vrsta keksića i već smo skoro sve pojeli

    Uglavnom, evo da ostavim recept za jedne jednostavne keksiće koje sam probala ove godine i jako su mi fini:

    https://www.coolinarika.com/recept/f...e-0242ac120047

    Primijetila sam dosta recepata sa kombinacijom maslaca i krem sira, i sviđa mi se takvo tijesto, mekano je i manje masno, jedino bih preporučila da se keksići oblikuju pa ostave 20 minuta u smrzavanje, jer su se inače skloni deformirati.

    Za NG ćemo probati napraviti raspucance od limuna s kremom!

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Krivo sam rekla, krivoooo panetonei koje sam vidjela u igomatu nisu 25 već 45 eura. ĐIZS

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Još uvijek ne kužim kaj panetone može raditi u igomatu!

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jedino nekom pretragom došla do info da je to Kroštulin Panatone

  42. #42
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Za Božić sam ispekla duplu dozu snowballsa i i to nam je uz nešto kolača što smo dobili od baka bilo dovoljno.

    Sutra planiram peći tortu red velvet i brownies s karamelom i orasima pekan.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Još uvijek ne kužim kaj panetone može raditi u igomatu!
    Isto kao i začini Volim ljuto. Imaju ugovor o prodaji.

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ja kad samo cujem rijec kolač odmah se sva najezim, muka mi od pomisli na šećer nakon ovih blagdana a nisam ih ni tako puno pojela.
    Danas nakon treninga nude kolače ajme glavu sam odmah okrenula u stranu, muka mi pri samom pogledu...

    Ne znam kako tako dugo mozete jest kolače od Bożića do Nove? Imal kakve pauze

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kad samo cujem rijec kolač odmah se sva najezim, muka mi od pomisli na šećer nakon ovih blagdana a nisam ih ni tako puno pojela.
    Danas nakon treninga nude kolače ajme glavu sam odmah okrenula u stranu, muka mi pri samom pogledu...

    Ne znam kako tako dugo mozete jest kolače od Bożića do Nove? Imal kakve pauze
    Pa ne pojede se sve u kući. Kod nas se veliki dio podijeli, pogotovo večeras kad sinovi odu svaki sa svojm društvom i odnesu kolače sa sobom. Jučer je došao moj brat i isto odnio doggybag.

    Mi smo jučer imali običnu zlevenku koja nije slatka nego neutralnog okusa. Išli smo provjeriti vikendicu i vrt, pa smo samo to uzeli za gablec.


    Imam za večeras još gris štrudl s višnjama i makom. Ništa s kremom, osim hrpe pišingera koji su već spakirani za dalje. Stariji sin je naručio pitu od jabuka iz istog razloga, to nije jako slatko ni masno.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ja nisam lili, uzela djeci iz mlinara gotove čisto da ne bude prošli blagdani a nisu nikakve kolače jeli jer ove g ni kod bake nema, ne shvaćam kako, a mi smo radili više puta kekse koji su gotovo dijetalni jer stavim minimalne količine šećera, a shvatila sam da rogač ima nekakvu slatkost. Idem i danas peć bog mi pomozi svaki put nešto zeznem kao da prvi put radim kekse.

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Svi smo razliciti Lili. Evo ja ne kuzim kako ti svake godine svaki put isto pises.
    Svima nam je jasno da ne volis kolace, pa mozda da i ti prihvatis da ih mi volimo.
    Ja naprosto uzivam biti zimi pod dekicom s cajem i upaljenim lampicama i keksicem na tanjricu. Sve servirano u posebnom porculanskom setu za caj.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja bi rado spajalice do tebe
    Nisam se oretgla ali sve kaj je napravljeno je pojedeni, dio i poklonjen, a opet smo dobili i iz drugih izvora...
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.01.2024. at 14:19

  49. #49
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Svi smo razliciti Lili. Evo ja ne kuzim kako ti svake godine svaki put isto pises.
    Svima nam je jasno da ne volis kolace, pa mozda da i ti prihvatis da ih mi volimo.
    Ja naprosto uzivam biti zimi pod dekicom s cajem i upaljenim lampicama i keksicem na tanjricu. Sve servirano u posebnom porculanskom setu za caj.
    Ništa slađe, baš tak!
    Posljednje uređivanje od Nera : 01.01.2024. at 16:09

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Svi smo razliciti Lili. Evo ja ne kuzim kako ti svake godine svaki put isto pises.
    Svima nam je jasno da ne volis kolace, pa mozda da i ti prihvatis da ih mi volimo.
    Ja naprosto uzivam biti zimi pod dekicom s cajem i upaljenim lampicama i keksicem na tanjricu. Sve servirano u posebnom porculanskom setu za caj.
    Pa kad ovako romantično opišeš i ja poželim tako

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •