Pozdrav žene,
Nova sam ovdje pa unaprijed isprike ako sam postavila temu koja je vec bila obrađivana.
Ovako je situacija. Jucer sam hitno hospitalizirana u Varazdinskom rodilistu zbog hipertenzije (izmjereno 150/90) u 34+4 tjednu.
Ovo je prvi puta otkad sam trudna da mi je tlak takav (inace je oko 130/80, 135/85) i toliko sam isprepadana da vjerujem da ta visina tlaka ima malo veze i sa strahom jer ja ne osjecam nikakve simptome (vrtoglavice, glavobolje, iskre u ocima ili nesto takvo). Vec kad vidim sestru s tlakomjerom, sva se uznemirim. E sad, propisan mi je Aldomet 250mg dvaput dnevno uz kontroliranje tlaka cetiri puta dnevno.
Dajte, ako ima netko s iskustvom, koliko je trebalo da tablete prorade, da li ste odlezale trudnocu u bolnici do poroda, kak vam je bilo?
Moj tlak ima samo jednu nezgodnu nuspojavu, a to je moj stres koji sama sebi namecem. Iako sam itekako svjesna opasnosti povisenog tlaka u trudoci i po bebu i po mene, ja se s druge strane toliko grozim bolnica, od samog pocetka sam govorila MM samo da ne zavrsim ranije u bolnici zbog nekakve beštije, samo da mi se to ne dogodi i eto ga. Dogodilo se. Ja vam ne mogu opisati koliko mi je tesko sto moram biti tu, umjesto doma sa MM, ujutro sam dusu izbacila van, a onda se opet osjecam ko grozna mama jer sam si na trenutak dozvolila da si ja budem na prvom mjestu.

Molim vas također savjet, kak ste se izmirile sa time da morate ostati u bolnici i poslozile si stvari u glavi? Jer bojim se da ce mi taj moj stres jos dodatno otezati regulaciju tlaka.

Oprostite na duzini posta i unaprijed hvala svima.