Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 318

Tema: TABLICA DOHRANE!

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno TABLICA DOHRANE!

    Dohranu započinjemo uvijek nekom od namirnica označenim brojem 1 i crveno otisnutih iz skupine žitarica, voća ili povrća.
    Postupno proširujemo jelovnik: uključujemo namirnice 2., 3. i viših redova, kao i drugu vrstu hrane prma vlastitom izboru, pazeći na to da namirnice ne ponudimo djetetu prerano (rukovodite se preporučenom dobi u zagradi).

    NAMIRNICE

    Žitarice
    1. kukuruzna krupica (gris), brašno ili pahuljice, riža, rižine pahuljice
    2. pšenično brašno ili krupica, ječam, raž (8 mj.)
    3. kruh, dvopek (10 mj.)
    4. tjestenina (11 mj.)
    5. miješane žitarice, dojenački muesli (12 mj.)

    Voće
    1. kruške, jabuke
    2. banane, marelice, breskve, šljive, trešnje (7 mj.)
    3. kupine, jagode, borovnice, maline (8 mj.)
    4. agrumi (naranča, grejp, limun) (10 mj.)
    5. koštunjavo voće (orah, lješnjak, badem) – mljeveno (12 mj.)

    Povrće
    1. mrkva, koraba, špinat, tikvice, blitva
    2. krumpir, mahune, brokula, buća (8 mj.)
    3. grašak, repa, rajčica (9 mj.)
    4. kupus, kelj, poriluk (10 mj.)
    5. leća, grah (12 mj.)

    Meso
    1. bijelo pileće i pureće meso, janjetina
    2. teletina, kunić (7 mj.)
    3. tamno meso peradi (8 mj.)
    4. junetina, govedina (9 mj.)
    5. svinjetina, suhomesnati proizvodi, iznutrice (13 mj.)

    Riba
    1. bijela riba, pastrva (7 mj.)
    2. plava riba (13 mj.)

    Jaja
    1. žumance (10 mj.)
    2. bjelance (13 mj.)

    Mliječni prozvodi
    1. svježi kravlji sir, skuta (11 mj.)
    2. jogurt, kiselo mlijeko (11 mj.)
    3. vrhnje (12 mj.)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Memories, ah memories....
    .... kad se samo sjetim pocetka dohrane... mislila sam da cu ga dojiti do faksa kako je sporo islo....

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Spinat i blitva ne bi trebali ici sa 6 mj nego s 1 god.

    Spinat i blitva jako kupe nitrate iz zemlje, i ako se ne skuhaj u roku od (cini mi se) pola sata od branja, ti nitrati se pretvaraju u nitrite i vrlo su stetni za klince (otrovni su).

    Ako sam sta krivo rekla, nek me se ispravi.. Bilo je dosta rasprava, ali sad ne nalazim... izgleda je to ostalo na starom forumu :?

    evo uspjela sam samo naci sto je marta rekla na jednom topicu o dohrani:

    Nemoj bas davati spinat i blitvu tako rano. Negdje su preporuke da se daju tek s godinu dana. Zasto? Stajanjem nakon branja u blitvi i spinatu nitrati oksidiraju u nitrite koji su stetni za zdravlje.
    Zato je izmedju ostalog bolje davati djeci kupovnu kasicu od spinata a ne domacu od spinata s placa.
    Najbolja solucija je odgoditi spinat ili davati onaj iz vrta i to odmah nakon branja skuhati.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ma da, i ovo bobičasto voće..., posebice jagode!
    Ali ovo je svima nama bio temelj; neka novim mamama isto bude neka vrst "odskočne daske".
    Možda će se malo uozbiljiti i ne davati jogurt bebi od 4 mjeseca.
    Šifra: mandarina :D

  5. #5
    ivarica

    Početno

    anchie, u pravu si.
    o uvodenju dohrane ima super tekst na portalu.

  6. #6
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Sta je koraba?

    Ovo za blitvu i spinat nisam znala... A isto idemo po tablici dohrane iz MPG... Spinat jos nismo probali, a jucer smo taman poceli probu blitve. Nije joj se bas dopala, ali je ipak malo pojela.
    Sta da sad radim - da nastavim s probom blitve, ili da ju ostavim za kasnije (godinu dana)?

    Jos jedno pitanje: sta je koraba? Kako to izgleda, moze li netko staviti fotku ili ju malo bolje opisati (ili reci kako to zovu u Istri)??

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno Re: Sta je koraba?

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Jos jedno pitanje: sta je koraba? Kako to izgleda, moze li netko staviti fotku ili ju malo bolje opisati (ili reci kako to zovu u Istri)??


    Elly, mene ovo pitanje muci i dan danas.... ne znam postoji li neki drugi naziv i kako se zove recimo u Primorju, tako da ne mogu tvrditi da je moje dijete IKAD probalo korabu...
    Uostalom, koraba - to mi uopce ne zvuci jestivo....

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja ne znam kako to zovu u Istri, ali to vam je nježno zeleno, okruglo, iz nje rastu listovi s dugim stabljikama i proširenjem na vrhu, obično se stavlja u juhu (neki dan sam Tanu dala u juhi, a malo i u ruku da jede i nije izgledao ko da mu je bed :D )

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa šta nije korabica bijela????

  10. #10
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Meso jest, ali izvana je nježno zelena kora koja se guli (barem je ja gulim)

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Koraba se u istočnim krajevima kaže keleraba, a u južnim... ne znam.
    Pogledat ću ostale nazive pa javim kasnije.

  12. #12
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    ja isto ne znam drugi naziv za korabu, ali mi je cesto jedemo, pogotovo u juhi, a i stavljam je Luki u kasice. Vrlo je ukusna, a fina je izrezana na rezance i dinstana na luku sa fasiranim mesom

    sto se tice jagoda, ali i tresnja to bi trebalo odgoditi do godine dana.
    Za spinat sam znala, ali za blitvu nisam

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sve sam pretražila, ali sve se svodi skoro na isto: koloraba, koleraba, keleraba, koraba, korabica.
    Odeš kod prve kumice na plac, tražiš i što ti da... to je to :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno

    o nitratima, nitritima, blitvi i špinatu možete pročitati i na ovom mjestu

    http://p221.ezboard.com/fmameibebefr...picID=20.topic

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ovo za špinat je točno, ali sam negdje čitala da je blitva ipak bolja od špinata pa joj je i dajem, a špinat je prvi put jela jučer
    Korabica nam je super i stvarno je dosta često jede i to samo skuhanu u vodi s ostalim povrćem i pomiješanu s mesom. Također je ogulim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    59

    Početno

    Hvala, apricot, za tablicu.
    Jos jedna u mojoj kolekciji :wink:
    Hocu reci da cu izluditi od te dohrane.
    BTW, naravno da mu nisam dala jogurt sa 4 mjeseca! Zaboga!
    Bio je mnogo stariji, a preporuku da se jogurt moze jesti od sest mjeseci sam nasla u jednom clanku u nekim novinama za bebe. Nemam vise ni te novine, niti znam kako se zovu, ali meni je clanak bio savrseno jasan i logican.
    Konacno, ipak se radi o cistom jogurtu, bez dodataka, koji je zdrava namirnica, i drago mi je sto ga voli i hoce jesti.
    I to je sve od mlijecnih proizvoda sto jede. Svo je ostalo mlijeko na njegovom jelovniku samo mamino!

  17. #17
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Korabica nam je super i stvarno je dosta često jede i to samo skuhanu u vodi s ostalim povrćem i pomiješanu s mesom. Također je ogulim.
    Branka - hvala za ideju kako da se napravi korabica, ali treba mi jos jedan savjet - ako joj hocu prvi puta dati korabicu, znaci kao probu, bez ostalih namirnica - kako da ju spremim?

  18. #18
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    elly, ja sam korabicu skuhala s mrkvom i malo piletine u juhi

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    elly, ja sam korabicu skuhala s mrkvom i malo piletine u juhi
    Ma bih joj prvo htjela dati za probu, bez drugih stvari...
    Jel to mogu skuhati na pari? I kako to pripremim - ogulim, nasjeckam...?

  20. #20
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam ogulila i skuhala u malo vode, a vjerojatno možeš i na pari. Bude mekano skoro ko krumpir kuhani

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Da, možeš ovako kako je MalaSirena rekla, ali kad sam prvi put radila, kuhala sam je u vodi te dodala žličicu-dvije kukuruznog griza da zagustim kao kašicu, kuhala još nekih 15-20 minuta nakon što sam dodala griz te na kraju dodala žličicu maslinovog ulja i to je bilo to. Tako sam i sa svim ostalim povrćem dok nisam počela kombinirati nekoliko vrsta zajedno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    meni je kolerabica najfinija sirova

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi je jedemo k`o jabuku.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Novija saznanja kazu da zitarice s glutenom mogu odmah nakon 6 mjeseci u dohranu jer ce ukoliko je dijete alergicno tada napraviti najmanje stete. Dakle, gluten treba uvoditi dok dijete jos puuuuno doji.

    Za citrusno voce se preporuca pricekati do godinu dana.

    I ne znam zasto se jagode smatraju posebno alergenima. Nikad to nisam posebno proucavala, stovise uglavnom sam nalazila napise o tome da nisu uopce toliko alergene koliko se prica.

  25. #25
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    I ne znam zasto se jagode smatraju posebno alergenima. Nikad to nisam posebno proucavala, stovise uglavnom sam nalazila napise o tome da nisu uopce toliko alergene koliko se prica.
    ja sam bas danas razmisljala o tome i znas sta sam zakljucila zasto JA mislim da su jako alergene? zato sto je Melitin braco Nenad u "lazes, Melita" dobio onaj grozan osip od jagoda :shock:

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa to ti ja kazem, jedini slucaj na koji sam naisla u zivotu da je netko alergican na jagode, je doticni Nenad iz PRIČE!!!

  27. #27
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Od voća, često se susreće alergija na agrume i jagode, rjeđe na breskve i mandarine. Također se javlja i unakrsna alergija na naranče i mandarine, kao i jabuke i maline.


    sa

    http://www.medicina.hr/nutricionizam...j_alergija.htm

  28. #28
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    na ovom drugom linku je super fotka dojenja

  30. #30
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    92

    Početno

    prijavljujem se kao alergična na jagode!!! (osim Nenada :wink: )
    a meni su rekli (patronažna) da je i janjetina alergena! jel' zna netko nešto o tome?

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jel i ti dobijes osip? :wink:

    Cuj meni su bas za janjetinu rekli da je super za dati bebi.

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Htjela sam reci, kao prvo meso.

  34. #34
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    i meni su za janjetinu rekli da je jedno od najlakše probavljivog mesa pa time preporučljivo za bebe
    bdw, jedna moja školska frendicva je imala alergiju na jagode, dobila bi plikove po licu :shock:

  35. #35
    MamaQ!

    Početno JAGODE

    vezano za jagode
    evo sta sam cula dok sam mamu cekala u hitnoj jer je nakon samo pola sata sva buknula,pocela oticati i dobila plikove(kao Nenad

    prosle godine je drasticno porastao broj slucajeva alergija a sve nakon konuzmiranja j.
    jako puno pesticida sa baca na njih da bi se odrzale,prije sazrile i izgledale privlacnije
    a posto rastu na zemlji sva ta hemija ide direktno i nema te vode koja je moze sprati (ipak je drugacije sa krompirom ili nekim drugim vocem ili povrcem koji je pod zemljom)

    zato sam pocela izbjegavat jagode u sirokom krugu

  36. #36
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mamaQ, nazalost, to se ne odnosi samo na jagode, nego i na druga voca i povrca, a posebno oprezni trebamo biti ako kupujemo voce ili povrce izvan sezone....ne mozete jesti zdrave jagode u 3. mjesecu....ne mozete u travnju imati rajcice....sve je to jako jako umjetno....pogotovo moramo biti oprezni kad uvodimo takva voca ili povrca djeci

  37. #37
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ajme!!!!!!!!!!!!!!
    A ja tako volim JAGODEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  38. #38
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa kupi ih...kad im je sezona, i domace proizvodnje po mogucnosti (vrgoracke su poznate)

  39. #39
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    brrr poludila bi...najradije bi malenog dojila do polaska u skolu jer od stetnih i manje stetnih namirnica vec dobijam osip...aravno, samo jer svak prica uobicajeno svoju pricu a svaka tablica je drugacija...

    po ovoj tablici iz moja prva godina spinat je u prvoj skupini namirnica ..ok, to sam se sjetila da sam ovdje negdje citala da se ne preporuca ali kako uopce biti siguran da radis kako treba kad se misljenja razlikuju ili mjenjaju munjevitom brzinom? :? :shock:

  40. #40
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ma ko fućka tablice! :D ja sam se u početku mučila da ne bih možda sa 6 mj. dala Niki nešto što ne piše u tablici, te čekali pune mjesece da počnemo sa nekom novom namirnicom, ali sada

    UH NIKA JEDE SVE

    prestala sam se mučiti sa izborom namirnica i dajem djetetu sve, sve, sve (osim iznutrica)
    ma kad pitam mamu što je i kada ona sve meni davala, samo mi kaže da sam sa 2 mj pila narančin sok i jela jaja -PA ME EVO ŽIVE I ZDRAVE I NISAM ALERGIČNA NA NIŠTA

  41. #41
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    te tablice je pravio netko kome je očito dosadno i tko je jako iskompleksiran sa svojim alergijama! (moje mišljenje)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Tea, pa ja se bas ne bi slozila jer su alergije opasne. Moj je brat bio alergican na brdo toga, da je mama imala ovakve tablice dohrane izbjegla bi da se njegova koza pretvori u hrastovu koru :/
    Lijecili smo ga godinama od raznih alergija.
    Ja sam odrasla, pa se ne smijem nasopati sa mandarinama jer u protivnom se budim ko da me kopriva oprzila i sve me svrbi

  43. #43
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    te tablice je pravio netko kome je očito dosadno i tko je jako iskompleksiran sa svojim alergijama! (moje mišljenje)
    I ja bih možda tako razmišljala da mi dijete nije dobilo urtikariju od malina - imao je flekove po cijelom tijelu koji su se počeli spajati u veće flekove, dobio dvije injekcije i dobio zabranu konzumiranja malina za neko vrijeme (imao je 10 mjeseci), a ako mu kravlje mlijeko dođe na kožu dobije crvene flekove i plikove po njima, dok je moja susjeda svojoj maloj od 6 mjeseci uredno davala jagode, kravlje mlijeko i svašta što meni još ni u ludilu ne pada na pamet i maloj ništ.

  44. #44
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm

    to je jedan clanak o nitratima u djecjoj hrani...

    da,misljenja se jako razlikuju pa i ovdje naravno...nase mame pocinjale su nadohranu nekad i u 2. mjesecu i mi smo zivi i zdravi / to je uvijek argument. Kod sebe doma nalazim na podsmjehe kad im recem tipa cula sam da je bebi stetno davati spinat prije osmog mjeseca...ne samo od starijih nego i od svojih prijateljica..

    tesko je razluciti izmedu svih informacija koje imamo na raspolaganju pa je nekima najlakse nista ne znati a neki ce se kao i mi nastaviti informirati i predomisljati...voljela bi izbjeci probleme ako vec mogu sto ne znaci da cu biti savrsena ili da cu u tome uspjeti...trudit cu se koliko mogu...

  45. #45
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    evo i mi stigli do dohrane. nakon jabuke i banane (koji joj se nimalo ne svidjaju, sika je zakon ) , odlucili smo probat i nesto od zitarica. e sad meni nesto nije jasno: u tablici pise kukuruzna krupica (gris). znam sta je psenicni gris - to je gris. znam sta je kukuruzna krupica - to je pura, palenta. ali nemam pojma sta je kukuruzni gris :? :? :? prosvjetlite me!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    pogledaj ovaj topic:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=6221

    sve jasno ?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Koraba - to u Dalmaciji gotovo ne postoji , kao do nedavno ni poriluk ili brokula.
    Na zalost , alergije su jako stvarna stvar. I ni malo ugodna! Filip je samo dojio u dobi od 2-3 mj (a sto bi drugo ), mama je o+pojela nekoliko jagoda i zavrsili smo na hitnoj jer je dobio osip po desnij polovici tijela i poceo se gusiti.Gusenja smo imali i kasnije cesto , ne znam koliko je kortikosteroidnih inekcija dobio u zivotu. i nismo se alergija rijesili jos (ima 5 g i 9 mj). Npr. prije neki dan ,od konzumovih keksa je dobio urtikariju velicine mojeg dlana na nozi i prsima.
    Mi postujemo koliko mozemo tablicu dohrane , ali mi nije jasno zasto na gotovim kasicama pise da se npr. mlijeko i vrhnje mogu s 4-6 mj, rajcica s 5 , ananas i papaje s 4 :? ...Sad cujem da je heljda tesko probavljiva (ne sadrzi gluten) , a Podravka ima kasice s heljdom i punomasnim mlijekom za dob od 4 mj.!?

  48. #48
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    nuna, na zalost proizvodjaci djecje hrane ne prate npr. preporuke WHO (svjetske zdravstvene organizacije) o prehrani dojencadi (tj. znaju oni jako dobro, ali se prave da ne znaju ),
    jos manje cinjenicu da se bebama do 6. mj. ne preporucuje nista osim mlijeka- majcinog ili adaptiranog, niti aktualne tablice dohrane...i nitko im jos uvijek nista ne moze .
    oni napisu to sto vec napisu na kasicu, pa slabije informirani i naivni roditelji nasjednu na to..ili ne nasjednu pa ignoriraju to sto ovi pisu .

    bdw, koliko je meni poznato, heljda nije tesko probavljiva, bez glutena je i preporucljiva pri pocetku dohrane.
    ali naravno, ako vidis da ti beba neku namirnicu tesko probavlja, da je nadima ili sl., onda je bolje mozda pricekati.
    tu svaki roditelj treba i sam procijeniti.

  49. #49
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj nuna prvotno napisa
    , a Podravka ima kasice s heljdom i punomasnim mlijekom za dob od 4 mj.!?
    meni je najgora stvar u tim Podravkinim kasicama sto vecinom sadrze i secer , a to nikako nije ni dobro ni preporucljivo za bebe (a po mom misljenju niti za stariju djecu).
    mislim da jedino rizolino nema dodani secer.

  50. #50
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    jasno ko vedar dan! idem i ja onda nac mavrovica za skuvat 8)

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •